Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
jokoono

Panele podłogowe - które wybrać ???

Polecane posty

Gość oMarika
Kolor i wykończenie podłogi ma ogromne znaczenie bo decyduje o tym w jakim stylu będzie całe wnętrze. Na szczęście jest tak ogromny wybór dębu np. bejcowany, szczotkowany, olejowany, lakierowany itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzaj wykończenia (olej/lakier) ma też wpływ na późniejsze właściwości użytkowe drewna oraz jego konserwowanie i pielęgnację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Tak, oczywiście trzeba najpierw zdecydować czy ma być lakierowana czy olejowana podłoga. Każda z nich ma swoje zalety więc trzeba dopasować do własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście polecam panele olejowane - kolor desek jest stonowany i głęboki, a słoje są jakby uwypuklone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistka Ewa
Zależy ile ma się pieniędzy do wydania na panele.Z tych tańszych dobre są Classen, Vox, Egger. Jak możesz wydać więcej to Tarkett, Balterio albo egzotyczne podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest także Barlinek (polska marka) oferujący panele drewniane z 20-letnią gwarancją. Wybór jest ogromny, trzeba przejrzeć katalogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maruu
Ja mam w domu na całym parterze barlinka dąb lakierowany od 6 lat i póki co nawet nie planuję go cyklinować. Zastanawiam się teraz nad wykańczaniem góry i dla zmiany chyba wezmę jesion bo też ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękny ten dąb cherry chocolate, ale moim prywatnym faworytem jest dąb balsamico - bardzo ciekawy odcień i taki nie za ciemny i nie za jasny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli można doradzić to zapraszam:) odpowiem na wszelkie pytania dotyczące paneli jak i ich wyboru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spinor24_pl
Jak wiadomo każda opinie będzie tutaj inna w zależności do tego jaki gust posiadamy,jednak mi bardzo podobają się także panele laminowane,które fajnie się prezentują. Pamiętajmy o ich odpowiednim czyszczeniu,te środki tylko nam w tym pomogą http://allegro.pl/sklep/25278819_spinor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soner
Ja już od lat mam w domu podłogę barlinecką i jestem z niej bardzo zadowolony. Podłogę kupiłem prosto od producenta od też powiedział mi jaki klej będzie najlepszy i jak ułożyć podłogę. Dzięki temu moja podłoga po latach wygląda jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Wiele osób się decyduje na deskę barlinecką bo wychodzi jednak taniej od parkietu a nie jest to laminat tylko drewno. Jeżeli chodzi o korek to radzę wcześniej sprawdzić żeby nie było rozczarowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaKato
Ja mam w jednym pokoju podłogę korkową, kiedy kładliśmy ją jakiś czas temu, wszyscy wybałuszali oczy, nie wiedzieli, że coś takiego istnieje. Odradzali, że nietrwałe itd. A guzik prawda, my nie mamy żadnych problemów z tą podłogą, nie przeciera się, przyjemnie się po niej stąpa, łatwo się myje i nie ma nawet większych smug (no, zależy od mopa i płynu) jesteśmy bardzo zadowoleni z tej podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korek stosuje się nie od dziś. Sprawdza się całkiem nieźle, ale moim zdaniem wizualnie nie dorównuje klasycznej drewnianej podłodze i dlatego nigdy nie będzie aż tak popularny... Wszystko kwestia gustu, ale wiadomo, że nawet indywidualne upodobania się zmieniają, a drewno to jednak klasyka, ponadczasowa elegancja (często ludzie z wiekiem dopiero doceniają to naturalne piękno) i pasuje do wielu stylów wnętrz. Dlatego zwłaszcza kiedy szukamy podłogi na lata radzę zastanowić się również nad możliwościami aranżacji jakie nam daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gumri
Najlepsze panele podłogowe to te które wykonane są z NATURALNEGO drewna. Laminat jest o wiele mniej trwały i szybciej będzie trzeba go wymienić a to wiąże się z nowymi kosztami. Dlatego dobrze zainwestować w porządną podłogę. Barlinek ma świetny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin 27
a co powiecie o cichych (nie ma efektu stukania) panelach marki Haro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Niestety ale przy podłogach laminowanych zawsze słychać stukanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin 27
Przy panelach Haro z systemem comfortec nic nie stuka, to akurat widziałem i słyszałem. klejone są po podłogi za pomocą naniesionego już kleju a układa się je tak samo jak zwykłe panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga 35
Widziałam te panele w salonie Parkett Service w CK, fajna sprawa za rozsądną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąsiadka z parteru
Kwestia tych odgłosów to może raczej wina montażysty? Teraz większość ludzi ma panele w domu i nie spotkałam się u nikogo ze znajomych z takim efektem dźwiękowym. Ja mam panele Vox kupiłam w bardzo przyzwoitej cenie z montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Białe listwy pasują do każdego rodzaju drewna. Trzeba zastanowić się czy będą pasowały do danej koncepcji wystroju i koloru ścian. Można też zrobić listwy w takim samym kolorze jak ściany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek239020
Siema. podłącze się do tematu. Też chce położyć panele, ale nie wiem jakie kupować a tym bardziej ile mnie to wyniesie... Oczywiście chcę pojechać po kosztach trochę, ale też, żeby te panele nie starły mi się po krótkim czasie. jak ktos ma chwile czasu itd pomoc mi to gg 8788955 z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Janek zadzwoń to postaram się pomóc w wyborze: 696 444 201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sumując. Najlepsze panele podłogowe moim zdaniem, a wiele ich montowałem to Arbiton, Alloc. Jeśli za wskaźnik zwiąźć cena jakość to zdziwicie się ... Kronopol z serii Platinium. Deska, Barlinektylko dla ludzi chodzących w kapciach. Porównująć drewno to tradycja, a panele to technologia i niestety tańsza, wytrzymalsza i lepsza w eksploatacji. Służę pomocą tomulas1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×