Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cioteczki i meno

menopauza, odchudzanie i inne problemy 40-50letnich ciotek

Polecane posty

Oj Meno, jakie tam leniuchowanie! Najpierw sPITowałam całą rodzine, potem siedziałam i tłumaczyłam przy laptopie, tyle że czasem wyskoczyłam na spacer na łąki i witałam wiosnę oraz wieczorami ubierałam się ciepło, otwierałam okno i słuchałam żabiego koncertu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Meno, jakie tam leniuchowanie! Najpierw sPITowałam całą rodzine, potem siedziałam i tłumaczyłam przy laptopie, tyle że czasem wyskoczyłam na spacer na łąki i witałam wiosnę oraz wieczorami ubierałam się ciepło, otwierałam okno i słuchałam żabiego koncertu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krys
Witam wszystkie Ciotki. Miło mi, czuję się przyjęta do Waszego grona. Pozdrowienia dla Graff, Meno, Ciotki W, Peny, Monisi 51. Czy Kogoś pominęłam? Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) 😘 jak miło sie zrobiło :) ale ja jestem wsciekla bo odebrałam okulary nowe i nic w nich nie widzę :( jakieś tam cylindry. Lekarka mówiła,że do komputera ! a ja guzik w nich widzę :( i wogóle czytać też nie da się :P idę z awanturka pogoda jest ciut lepsza przed chwilka padał siarczysty deszczyk a teraz swieci słńce :) ..MENO .. :) 😘 dzieki za kawkę 😘 kończę bo moja połowa juz mnie skubie całuski dla Was :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana
relaksujący dotyk Nie musisz pić litrów kawy czy siedzieć w wannie pełnej pachnących olejków, by się odprężyć i odzyskać energię. Wystarczy, byś codziennie przez kilka minut masowała odpowiednie punkty na głowie i karku. Zmęczenie, niewyspanie i ciągłe napięcie nerwowe to twój chleb codzienny? Płacisz za to bólem głowy i karku, kłopotami z koncentracją oraz ogólnym brakiem chęci do życia. Nie lekceważ tych sygnałów, bo twoje ciało właśnie daje ci znać, że musisz się odprężyć. Jak? Najprościej i najszybciej, prosząc kogoś życzliwego, by zrobił ci masaż! Medycyna Wschodu do perfekcji opanowała jego tajniki. Miniseans akupresury czyni cuda: odpręży, doda energii i zapobiegnie wielu dolegliwościom. Nie wymaga to szczególnych umiejętności i każdy może się tego w mig nauczyć. WYCISZANIE, ROZLUŹNIANIE właściwy masaż powinna poprzedzać "rozgrzewka", której głównym zadaniem jest uspokojenie emocji, oswojenie się z dłońmi masażysty i rozluźnienie mięśni 1 - gładzenie szyi i karku Usiądź wygodnie i oprzyj głowę na rękach. Osoba masująca delikatnie gładzi i uciska twój kark oraz boczną powierzchnię szyi do chwili. Po kilku minutach poczujesz całkowite odprężenie. 2 - naciąganie szyi Oprzyj się plecami o masażystę i zwieś luźno głowę do przodu. Osoba masująca przez pół minuty naciska i rozciąga twój kark oraz szyję splecionymi dłońmi i ramionami. Nie myśl o napięciu, jakie się pojawi, i głęboko oddychaj. ZASTRZYK ENERGII 3 - masaż punktu baibui doskonały, gdy brakuje ci sił i energii; szybko poczujesz wyraźny przypływ sił witalnych; jego działanie wzmocni wdychanie olejków: lawendowego, rumiankowego, z cytrusów miejsce: na wierzchołku głowy, na środku linii łączącej obie małżowiny uszne jak masować: naciskając rytmicznie kciukami obu rąk przez pięć minut ŚWIEŻY UMYSŁ 4 - masaż punktu yintang skuteczny przy zmęczeniu wywołanym pracą umysłową, np. długim siedzeniem przed komputerem; likwiduje pulsowanie w skroniach, zawroty głowy, ucisk w skroniach i mroczki przed oczami miejsce: na czole, powyżej nasady nosa pomiędzy brwiami jak masować: skrzyżować obie dłonie na czole i naciskać palcami wskazującymi około pięciu minut PRECZ Z MIGRENĄ 5 - masaż punktu fenghi przyspiesza krążenie krwi w obrębie głowy i szyi; likwiduje i zapobiega bólom głowy wywołanym zmęczeniem, niewyspaniem, złą dietą i kiepską pogodą miejsce: na karku poniżej kości potylicznej, w zagłębieniu pomiędzy mięśniem mostkowo-sutkowo-obojczykowym a czworobocznym jak masować: naciskając kciukiem po obu stronach szyi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara; dla wygody druga dłoń przytrzymuje czoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..Tatiana .! a gdzie .........dzień dobry ?... fajne masaże :) tylko kto mi to będzie robił ? kolorowych snów 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana
Dzień dobry!!! Do masażu najlepsza jest męska ręka. Zaangażuj do tego oczywiście męża - mąż to Bratnia Dusza krzywdy nie zrobi a jaszcze będzie zadowolony. Niech wie, że jest potrzebny również do masażu. Lecę do pracy. Miłego dnia. Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘😘😘 stawiam wodę na kawkę :) lub co sobie życzycie ? słodkiego pojadłam wczoraj i dziś pas! ale nie wiem czy wytrwam :( znowu mam oponki na brzuszku :P jak zrobi się cieplunio to mam większy doping :) to narazie smacznej kawki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krys
Witam wszystkich!!! Leczę alergię maściami i tabletkami. Mam jeszcze kupę roboty papierkowej. Duże zakupy dla moich maluchow i jak zwykle domowy obiadek. Zbyt wiele zajęć. Czy się dzisiaj wyrobię? Pozdrawiam. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessi53
Cześć Dziewczyny.Z uwadą przeczytałam Wasze wpisy.Dawno mnie nie było,ale jestem bardzo zabiegana i ostatnio siadam tylko pod komputer ,żeby zobaczyć się z córka.Syn zainstalował kamerkę i nie dosyć,że rozmawiamy to jeszcze się widzimy.A co sie ztym wiaże -to mniejsza tęsknota.Zimno jak piorun,prawda?Wszystkie nasze prace zwiazane z odchwaszczaniem ogrodu ,stoja w miejscu.Na dodatek zachorowała znowu moja mama.Biegam wiec po lekarzach ,aptekach itd.Mojej znajomej ZUS zabrał rentę chorobowa i biedna żyje za 380 zł.Odwoływała sie już 4 razy od kazdego odwołania,które zawsze jest na nie!Wczoraj orzeczniczka stwierdziła,że swietnie wygląda i może iść do pracy.A to jest bardzo chora kobieta na alergię skórną.Zrobiłam dzś zdięcia jej rąk ,na których krwawi popękana skóra i całego ciała.Ona ma alergie na wszystko, która obiawia się tym,że skóra jej peka.Lekarze dermatolodzy przepisuja jej maści,na które musi miesiecznie wydac 150 zl.A rentę ma 380.Powiedzieli jej na komisji,że jeszcze te 3 lata do emerytury musi wytrzymac.Wydali opinie,ze nadaje sie do pracy.Zostawili rente zawodowa a 270 zł.renty dodatkowej zabrali.Ja już powiem Wam,ze nie mam siły na to dziadostwo.Jestem zbulwersowana.Pa jak będe w leprzym nastroju to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessi53
Cześć Dziewczyny.Z uwadą przeczytałam Wasze wpisy.Dawno mnie nie było,ale jestem bardzo zabiegana i ostatnio siadam tylko pod komputer ,żeby zobaczyć się z córka.Syn zainstalował kamerkę i nie dosyć,że rozmawiamy to jeszcze się widzimy.A co sie ztym wiaże -to mniejsza tęsknota.Zimno jak piorun,prawda?Wszystkie nasze prace zwiazane z odchwaszczaniem ogrodu ,stoja w miejscu.Na dodatek zachorowała znowu moja mama.Biegam wiec po lekarzach ,aptekach itd.Mojej znajomej ZUS zabrał rentę chorobowa i biedna żyje za 380 zł.Odwoływała sie już 4 razy od kazdego odwołania,które zawsze jest na nie!Wczoraj orzeczniczka stwierdziła,że swietnie wygląda i może iść do pracy.A to jest bardzo chora kobieta na alergię skórną.Zrobiłam dzś zdięcia jej rąk ,na których krwawi popękana skóra i całego ciała.Ona ma alergie na wszystko, która obiawia się tym,że skóra jej peka.Lekarze dermatolodzy przepisuja jej maści,na które musi miesiecznie wydac 150 zl.A rentę ma 380.Powiedzieli jej na komisji,że jeszcze te 3 lata do emerytury musi wytrzymac.Wydali opinie,ze nadaje sie do pracy.Zostawili rente zawodowa a 270 zł.renty dodatkowej zabrali.Ja już powiem Wam,ze nie mam siły na to dziadostwo.Jestem zbulwersowana.Pa jak będe w leprzym nastroju to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Nareszcie udało mi się robić pojedycze wpisy! Postanowiłam w miare możliwości cześciej się odzywać żeby nie wyglądało, że Was "podglądam". Dziękuję za pomysł na kawę z cynamonem-jeśli skutecznie podwyższa ciśnienie to dzisiaj by sie przydała, bo było strasznie nieskie-wypiłam aż dwie kawy, co robię bardzo rzadko (ja właściwie mam wysokie ciśnienie krwi, biorę leki na obniżenie, ale czasem muszę się zdopingować kawą żeby nie ziewać). Swoją drogą, to ciekawa sprawa z tym ciśnieniem. Nie udało mi się znaleźć na swoim przykładzie ścisłej zależności między ciśnieniem atmosferycznym, moim ciśnieniem krwi i samopoczuciem.Najgorzej reaguję (bólem głowy lub sennością) na zmiany ciśnienia. Gdy się ustabilizuje, to nie ma różnicy, czy wysokie, czy niskie. Jako ciekawostkę chcę jeszcze powiedziec, że 2 lata temu zastosowałam dietę -post jarzynowo-owocowy(6 tygodni).Dieta super, skuteczna,najtrudniej wytrzymać pierwsze 3 dni-orzganizm przyzwyczajony do karmienia a tu tylko woda, soki i ewentualnie jabłka.Ale piszę o tym dlatego, że w czasie tej diety organizm się oczyszcza (je się tylko warzywa i owoce w różnej postaci) i zupełnie traci się ochotę na kawę. Dla mnie kawa to początek dnia, a tu, mimo przyzwyczajenia, samoistny koniec z nałogiem! Myślę, że z papierosami byłoby to samo (nie sprawdziłam, nie pale). Strasznie się rozpisałam. Na dziś wystarczy. Uściski dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krys
Jestem dosłownie na sekundę. >>>Graff>tessi53>Ciotka W>Peny>>> dzięki - czuję że jestem z Wami. Ciągle brakuje mi czasu. Pozdrawiam wszystkie Ciotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{0 witaj PENY :) wszystkim :) romans biurowy ? tak jestem ZA :P .... tylko ,że moim szefem jest moja połowa :P niestety :( my już w pracy nie sexujemy:P ....ale czemu Ty z koleżankami zbieracie dowody zdrady ? czyżbyś miała w tym interes? :P/tak tylko pytam/ słuchajcie:) ta pogoda mnie wykańcza :( boli mnie głowa codziennie ,już wstaję z bólem :( marzną mi rączki i boli mnie ręka/ kiedyś miałam ,prawie złamany kciuk, bo mój psiak podłożył mi nogę i wyrżnęłam na srodku ulicy \"orła\" i od tego czasu boli mnie na zmianę pogody:( ..... kończę i całuję Was 😘 lodowatym całuskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graff, popijaj herbatkę z dwiema łyżeczkami imbiru - to cię rozgrzeje! Ja włączyłam farelkę i biedzę sie jak nazwać po polsku szkocki rozgrzewający napój. Nazywa sie toto \"brose\". Przepis: rzadziutka gorąca owsianka na wodzie (chyba lepiej wziąć odcedzone rzadkie!), do tego smietana, miód i whisky!!!! Wymyslilam: Owsiany grzaniec - i co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessi53
Do Peny! Moze nie wtracaj sie w zycie osobiste szefa,zebys przypadkiem nie zrobila sobie tzw.niedżwiedziej przyslugi.Mysla,ze to nie Twoja sprawa i możesz działajac w dobrej wierze ,wyrzadzić szkode jego żonie.Sory jesli to nie jest po Twojej mysli,ale ja jestem bardzo przeciw takim działaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 ... MOnisiu :) ... a cóżeś ty znowu wymysliła za grzaniec owsiankowy ???? :P to juz sprawdzone? a czy te 2 łyżeczki imbiru mnie nie zabiją :( bo imbir jest bardzo ostry :P i w takiej ilości :( ? -- ale dzięki spróbuje :) witam .. tessi53 :) idę spać bo już wszyscy moi śpią :) papatki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graff, to nie ja wymyśliłam, tylko Szkoci! Nazywają toto Athol Brose, a ja tylko musiałam znaleźć odpowiednik polski....Bohaterka częstuje tym gości, którzy się zachwycają, bo okrrropnie zmokli i chcą się rozgrzać. Ja tam rozgrzewam sie herbatą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘😘😘 🌻 kawa czy herbata ? 🌻 to zróbcie sobie :P bo ja już piję :P właśnie dziś byłam sobie zrobić pazurki/skórki/ i mam teraz rączki do całowania :) no to narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krys
Witam! Z moją alergią jest już lepej. Tabletki pomagają, maść też. Załatwiłam sobie wyjazd z moimi maluchami. Chyba wrócę w sierpniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 witajcie dziewczynki :) w weekend ? ja właśnie mam plan wyjechać za miasto troszkę się podsmarzyc:P bo kocham słoneczko,a ostatnio coś marudzi:) ....:( cos mi się wydaje,że .. Zubilewicz ma inne plany:P całe popołudnie i teraz siedzę w domku sama i strasznie mnie śpiączka ok.17-tej wzięła i............ musiałam się zabrać za jakieś porzadki aby nie zasnąć:P ...jeśli nie będzie padać to chyba się zbierzemy:) no to życzę wszystkim udanej niedzielki:)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(:(:(:(:(😠😠😠 jejku !!! z aoknem wogrodzie/taki w muzeum archeologicznym/ jest jakaś impreza i amatorzy spiewaja stare polskie przeboje/Sipińska ,Jarocka itd,,- bez urazy dla nich/ ale ten spiew jest kosszmmaarrnnyy br.. i tak glośno chyba wyjde z domku :P moze kogos poderwie :P pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Amatorskie śpiewy - wspólczuję! Wiem coś na ten temat, bo u mnie na placu pod domem często urządzane są imprezy z okazji: poczatku lata , końca lub środka lata, dnia dziecka, 1 dnia wiosy, w tę sobote turnirj piłkarski-drużyny podwórkowe każy z każdym , itp. I to wszystko na osiedlu mieszkaniowym, pod oknami wieżowców- dźwiek sie niesie, zapraszają zespoły na fuche(partaninę) z ogromnym nagłośnieniem-odbywa się to z błogosławieństwem spóldzielni a ze w domu nie można rozmawiać ani oglądać tv (odpoczynek wykluzcony) to nikogo nie obchodzi. Graff-ja też niedawno odebrałam nowe okulary do komputera i też widzę w nich jak siąde z nosem w ekranie. Trochę dalej to wszystko rozmazane. Reklamacji nie ma, bo długo dobierała i to ja zdecydowałam które szkła sa dobre. Ale powinni dobierać szkła przed komputerem(czy tv) w odpowiedniej odległości a nie dają kartkę do czytania i do niej dobierają szkła. Z innej odległości się czyta a z innej patrzy w ekran przy pracy z komputerem. Okulistka mówi, że oczy się szybko przyzwyczają. Właściwie to nie ma jak reklamować okularów-jak sprawdzić, czy dobrze oprawili i dobre szkła? Zawsze ci powiedzą, że tak mówiłaś i koniec.I w rezultacie w pracy w dalszym ciągu korzystam ze starych okularów-w których źle widzę, ale lepiej niż w nowych. Całuski dla wszystkich. Kawy z cynamone nie próbowałam-zapominam przy parzeniu. Zaraz zapakuje cynamon do pracy na jutro i wreszcie spróbuje. Jeszcze raz dobranoc-miłego nowego tygodnia. PS. co z tymi masażami? Jakaś reklama?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tessi53 : źle mnie zrozumiałaś, ale to pewnie dlatego ze jesteś na naszym topiku nie tak dawno więc nie brałaś udziału w naszych dyskusjach na temat mobingu w firmie. Mój prezes przesladował różne osoby dlatego teraz tak nas bawi że pozwala sobie na romanse biurowe a tym samym z wiadomych względów osłabia swoją pozycję prześladowcy. Materiały które na niego zbieramy pewnie nigdy nie zostaną użyte, gdyż są tylko formą zabezpieczenia na wypadek np. w razie zwolnienia gdyby szef odmawiał nam wypłaty odprawy. Obecnie w sądzie pracy mój szef ma kilka takich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘😘😘😘 dziewczynki :) jak się macie ? zrobiłam sobie kawke i pomyślałam o Was :) jesli macie ochotę to bardzo proszę :) ........... 7 7 .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Graff ja bardzo chetnie kawkę z Tobą wypiję. Jeść dzisiaj mi nie wolno bo wczoraj lekko przesadziłam, ale postanowiłam w weekendy być dobra dla siebie. Teraz moje spostrzeżenia odnośnie odchudzania: igły (akupunktura) nie poskutkowały, ananasy też nie, plastry które właśnie stosują moje koleżanki to też podobno lipa. Jedyną skuteczną przynajmnie dla mnie dietą była dieta plaż południa. Meno, specjalistko od tej diety odezwij się, jak Twoja waga. Wczoraj trochę biegałam z moim pieskiem w parku. Pojechaliśmy samochodem wcześnie rano, żeby jeszcze ludzi nie było, a dzisiaj ja ledwo chodzę, mój piesio też. Ale postanowiłam to jeszcze powtarzać bo to mniej nudne niż stepper. Życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 witaj PENY .. fajnie tak sobie posiedzieć z kimś przy kawce i pogaduszyć co nieco :P ja wczoraj miałam zaplanowany wypad za miasto :Pale kicha z pogody:P i przesiedziałam w domku, trochę w kościele,po południu córka mnie wyciągnęła do GALERII i pomierzyłyśmy troszkę ciuchy:) i nic nie kupiłyśmy,ale przynajmniej gdzieś tyłek rudszyłam ,bo tak to bym przesiedziała przed TV :P właśnie gdzieś nasze kobietki wymiotlo:Pi nie wiadomo czy są złe? na nas czy cuśśś........:P napewno któraś się zaraz odezwie:P:>:P:P całuję Cię i resztę towarzycha i do zobaczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, to ja! Zapraszam na lampkę merlota Y Y Y Y Obżarłam się, jak wołoduch, bo tłumaczenie jakos mi nie idzie, wtedy sięgam do lodówki :( No nic, może sie pohamuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 MONISIU51 :) dzięki chętnie sie naoije lampeczkę,bo strasznie zmarzłam w pracy:( w murach jest okropnie zimno ,a jeszcze słonko sie nie opiera na tej części i jestem zkostniała:( 😘dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiu lampeczkę chętnie, och nawet nie wiesz jak chętnie bym sie napiła. Właśnie moje niesforne dziewczyny z pracy (te artystki obklejone plastrami odchudzajacymi) zamówiły pizzę i na mnie wypadło 4 kawałki. Tak się strasznie napchałam że jak się zaraz nie napiję czegoś na trawienie to nie wiem. Graff a Tobie radzę szczerze wyskocz na chwilkę na słonko od razu będzie Ci cieplej. Ja mam w pracy taka samą sytuację okna na północ i nigdy słoneczka. Właśnie przed chwilą byłam w banku, troszkę pobiegałam i już mi ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×