Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cioteczki i meno

menopauza, odchudzanie i inne problemy 40-50letnich ciotek

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Witam nową koleżanke ratująca frekwencję. Od razu rada: na szyje przeciwbólowo żel Naproxen i obowiazkowa wizyta u lekarza, (za długo trwają te bóle)czyt. rentgen kręgosłupa szyjnego-to może byc coś z kręgami lub dyskiem (wiele godzin dziennie przy pisaniu i skrzywienie kregosłupa goptowe). Łykanie tabletek przeciwbólowych to trucizna dla całego organizmu, szczególnie dla wątroby. Mam od kolku dni urlop i \"wspaniałą letnią \" pogodę. Zimno, tylko 9C, od wczoraj leje, pada, kapie, leje i tak na zmianę, do tego silny wiatr. Mieszkam nad morzem, więc nie zazdroszczę Maju twojemu synowi noclegów pod namiotem-chyba, że on jest dalej od Zatoki Gdańskiej. Ledwie przeżyłam w pracy lipcowe upały a zanosi sie na to, że po 15 sierpnia, wraz z moim powrotem z urlopu wrócą. To sie nazywa mieć pecha. Pozdrawiam wszystkich. Idę dalej oglądać \"Omen\"-któryś raz, ale bardzo mi sie podoba, przeżywam ciągle tak samo. Za tydzień druga częsc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 Witaj ...Ciotko W ... :) czemu do nas tak rzadko zaglądasz ? :( miło ,że się odezwałaś :) dzięki za dobre rzdy odnośnie mojej szyi :), zaczynam się już poważnie martwić ,bo to już jest ból za częsty :( .teraz jest Julka i nie mam jak się wybrać do lekarza ,ale po niedzieli /jeśli dożyję :(/ zaraz się udam :) ... wiem - mój kręgosłup jest do odstrzału , i to mnię niepokoi :( , coś mi cierpnie tył głowy , ale nie mówię tego głośno bo się boję :(.. obiecuję ,że pójdę do lekarza i zrobię prześwietlenie 😘 a u mnie dziś ładna pogoda i świeci słoneczko :) wprawdzie zawiewa małym chłodem ale da się znieść :) pozdrawiam i posyłam buziaczki dla pozostałych ciotek z . drugiego waszego topiku :)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim. Graff, z jakiego drugiego topiku? Mam przeinstalowany komputer, nowe oprogramowanie(LINUKS zamiast WINDOWSA-podobno szybszy i nie narażony na wirusy0zobaczymy). Wszystkiego szukam-bardzo długo szukałam naszego topiku-nie pamiętałam, w jakim jest dziale. Szukałam przez GOOGLE, m.in. po pseudonomach i znalazłam Agnieszkę Graff-czy ma ona coś wspólnego z Tobą? Czekam na odpowiedź-gdzie jeszcze sie udzielacie, na jakim topiku? Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam-jak wszystko doprowadzę do porządku bede częściej sie odzywac. Pa,pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ciotko W :) jest drugi topik ciotek piećdziesiątek i tam wydawało mi się ,że Cie widziałam :P jak i inne ciotki ,które tu kiedyś pisały , ale ich wybór :P Agnieszka Graff ? nie za bardzo kojarze w tej chwili , ale jeśli z Krakowa to być może ją znam , jesli ma coś wspólnego z psami :) byłam dziś u lekarza i mam iść na rehabilitacje , dała mi OLFEN -- już kiedyś zazywałam . zobaczę muszę się wybrać dospecjalisty , a jutro idę do ginekologa z :P \"OKIEM\":P :P:P :) boli mnie ten kark jeszcze , ale zobaczę dopiero po niedzieli ,akurat jest duzo wolnego , Ciotko W narazie 😘 do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Graff! Agnieszka Graff -ur.1970r., filolog, autorka książki \"Świat bez kobiet\"-tyle na szybko z Googli. Napisz mi proszę adres tego drugiego topiku-ja pisałam tylko w dyskusji ogólnej. A poza tym życzę ci dużo zdrowia . Całuski-ciotkaW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciociu :P podaje ten drugi adres :) .. ja z niego nie korzystam , choć czasem mam ochote coś tam wpisać :) ale jestem wierna .... być moze kiedyś :) bo tam są osoby ,które tu pisały ,ale nie pozegnały sie :( a ja tego nie lubie 😠 ... byłam dzis przypadkiem u neurologa i pani powiedziała,że mam zapalenie nerwu potylicy , i dlatego tak mnie ten tył głowy boli :(... zawiało mnie i takie sa kutki przy moim kręgosłupie :(mam ćwiczyć :D u ginekologa spoko ;p acha!,,,, dziś dowiedziałam się :P/tak z nienacka:P/ że jadę do Hiszpani ;p już w piątek przyszły ,na 10 dni :) super :D ale trochę sie boje tej podróży ,bo autobusem :( ...jadę z córką ;d mam nadzieje ,że moje karczycho juz przestanie mnie boleć !, bo w autobusie nie wytrzymam;( .. 😘.. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1196557&start=0 to jest ten adres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie
menopauza co radzicie zamiast htz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast HTZ można stosować wiele preparatów roślinnego pochodzenia dostępnych na rynku bez recepty - wybór jest bardzo duży. Są to preparaty roślinne więc tym samym należy przyjmować je minimum przez okres 3 miesiecy aby odczuć określony efekt - zależy od organizmu. Można też dodawać do posiłków soję i produkty z soją. Ja kupuję takie płatki sojowe, które dodaję do jogurtów, serków, sałatek. Ciotko W- dzięki za powitanie (miałam małą awarię komputeria) fajnie, że już jesteś. Moje dziecię wraca w niedzielę znad morza - nie wiem w jakiej kondycji fizycznej po tej \"kuracji\" namiotowej - już się nie mogę doczekać. Graff - miałam Ci zaproponować ćwiczenia pilates - super na kręgosłup i brzuszek - ale u Ciebie, widzę, to coś poważnego - życzę Ci miłego i pozbawionego bólu niespodziewanego uropku. papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Maju :) dobrze ,że jesteś :D apropo urlopku :P właśnie trafił mi sie wyjazd do ...ESpanoli :) jadę w piątek z córką i jej znajomymi , obiecałam córce,że nie będę z nią chodzić jak przyzwoitka :P ...może znajdę jakiegoś opiekuńczego wczasowicza :P:D .. ha ! troche mam pietra przed podróżą :( bo jedziemy autokarem i ta trasa długa :( .. muszę się zabezpieczyć w kołnierz ortopedyczny na drogę ... dobrze że go mam .. ale się cieszę ,że tak z nienacka jade i to do Hiszpani :D... na 10 dni.. jeśli chodzi o meno... ze .. to ja ostatnio testuje te ziołowe specyfiki , ale nie za bardzo się po nich czuję :( .. od wczoraj przyklejam z powrotem plaster , zobaczę czy będę miała po nich ..\"paroty \" :) bo mnie szlag trafi :( całuski posyłam i uściskaj swoje dziecię ode mnie jak wróci 😘 ,jeżdziłam kiedyś na obozy i to jest fajna przygoda :D nie zależnie od tego jaka jest pogoda :P...... och te czasy już nie wrócą :(😭 całuski dla Was kobietki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha ! 🌻 MAJU dawaj te ćwiczenia .. może poćwiczę jeszcze brzuszki , bom okrutnie obłożona w okolicy brzuszka ;(;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Grafku! Boję się, czy na ten Twój ból te ćwiczenia są dobre. Może lepiej zapytaj lekarza, bo \"przedobrzymy\" i będą nici z wyjazdu - i przystojni Hiszpanie byliby niepocieszeni!! Jest podobno takie ćwiczenie na \"oponki\" i super brzuch - nazywa się 6 Weidera - tu masz link: http://www.kulturystyka.org.pl/Article439.html - jeszcze nie próbowałam, ale zamierzam. A ćwiczenia pilates - to jest cała seria ćwiczeń, które były na płytce w miesięczniku VITA - poszukaj w kiosku, jeżeli nie znajdziesz, to jak przyjedziesz z UDANEGO urlopu to Ci wyślę. Fajnie, że u ginekologa spoko (robiłaś też mamografię?). A co do mojego synka, to dzięki za uściski - na pewno wykonam! Ja też jeździłam swojego czasu na obozy, pewnie, że było fajnie - ale to były inne czasy i nie było tyle różnych niebezpieczeństw co teraz, no i oczywiście to na mnie rodzice czekali, a teraz ja czekam..... niestety. Pozdrów również ode mnie swoją córcię i oczywiście pocałuj słodką wnusię! papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej coś się dzieje z moim komputerem w domu. Nie wchodzę na żadną stronę w internecie. Wrócił już mój syn - cały i zdrowy!! i mówi, że to wina obsługującego naszą linię. No, dziewczynki - witam Was pięknie - mimo, że u mnie pada deszcz. Dzisiaj zacznę te brzuszki - Graff j a jak Ty? Pozdrowienia dla Ciotki W. Acha, weszlam na stronę, którą podaje Graff i tam jedna z forumowiczek podaje stronkę, żeby wejść - bo śmieszna - spadłam z krzesła jak to czytałam - i popłakałam się ze śmiechu! jak Wam smutno to tylko na tę stronkę. papa całuski. mam nadzieję, że któraś się odezwie - bo na razie głucho tu i smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) witaj MAJU :) czy mówisz o tej stronce ... jakie rzeczy robią wasze kobiety ? fajna :) ... tak niektórzy faceci sympatycznie opisują swoje kobiety ,ze miło się czyta :) u mnie także od rana pada deszczyk ,ale jest w miarę ciepło :) Julka jeszcze zostaje do dziś ,bo wczoraj nie mieli czasu młodzi ,aby ją odebrać :P ... a ja mam tyle roboty przed wyjazdem na wczasy ,i nie wiem co mam wziąć :( jeszcze jakieś zakupy :P aby coś poderwac na ciuch :P:P:P Maju :) musisz pilnowac mi stolika dopóki nie wrócę i zaglądaj tu czasem , aby ktoś nam nie zajął go :P posyłam buziaczki i do jutra albo jeszcze dziś :) ... brzuszki ? :( nie mam czasu ćwiczyć :( i co chwilke podjadam Julki kaszke :( .. ale dziś jestem na samej mineralnej :( .. głodu nie czuje ale coś bym słodkiego zjadła :( muszę wytrzymać do czwartku :P ach ten brzuszek :(:(;D 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie
dziękuję za wszystkie odpowiedzi co stosować zamiast htz :) pytam bo gin proponuje mi htz a po pierwsze nie zlecił badan na poziom hormonów po drugie jak na razie moim jedynym problemem są długości cyklu od roku naprzemian 20dniowy potem 60dniowy... :( biorę climeameno od 2 miesięcy ale nie widzę poprawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj .. Nowa :)no właśnie ... nikt Ci nie odpowiedział ,ponieważ mało nas a Ty nie napisałaś nic o swoim wieku i cięzko coś tak doradzić . jeśli lekarz chce wprowadzić HTZ to znaczy,że potrzebujesz jej :) ... ja już dawno nie mam okresu i ciesze się z tego , teraz przyklejam plastry ..System Sequi\" ... ale chyba coś będę musiała się zastanowić dokładnie nad nimi :P wcześniej je stosowałam,i dobrze się czułam ,a teraz tak nie za bardzo ,bo mam uderzenia :( wyjeżdzam na wczasy ale po sprawdzę :) nie wiem ile masz lat i cóż Ci można zasugerować . napisz coś więcej ... może lekarz ma rację ? :) narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graff -weszłam na stronę, którą podałaś Ciotce W i na tej pierwszej stronie tego forum \"Pięćdziesiątka\" podaje stronkę do tematu: \"jakie obleśne rzeczy robią wasi faceci\". No dawno się tak nie uśmiałam, ale jak jest jeszcze o tym, \"co robią wasze kobiety\" , to poszukam - pewnie też się uśmieję. Graff, przygotuj sobie jakieś środki do opalania z wysokim faktorem - bo pewnie tam będzie bardzo gorąco, kapelusz słomkowy, jakieś wystrzałowe paero (na strój kąpielowy) - i jesteś gotowa na podbój! Acha, i obowiązkowo okularki słoneczne. I ogrzewaj ten swój karczek, abyś wróciła już zdrowa. Ja oczywiście zostaję i będę pilnowała stolika. Może jakieś dziewczęta w międzyczasie się dosiądą - zapraszam. U mnie z dietką klapa na całego: śniadanie, pączek, jagodzianka, \"Jeżyji\" x 6 sztuk!, 4 gałki lodów, zapiekanka..... uff, jestam nażarta!. Do no właśnie - ja tam nie wierzę naszym lekarzom ginekologom. Mam z nimi bardzo bogate doswiadczenia i niestety, przykro mówić, jak sama się nie upomnisz lub nie wspomnisz, że np. masz nadciśnienie, palisz papierosy, cukrzycę czy inne schorzenia przy których nie zaleca się HTZ, to sami od siebie nie pomyślą o tym, że HTZ może być dla ciebie szkodliwa czy niewskazana. Może Twój lekarz zrobił z Tobą wywiad - jeżeli tak - to spróbuj, zobaczysz jak się będziesz po nich czuła, szczególnie, że w przypadku takiego leku poprawa powinna być szybko odczuwalna. Wiesz, ja nie mogę Ci polecić jeszcze żadnego leku niehormonalnego, gdyż takich nie stosuję. Moja lekarka (długo się nachodziłam po ginekologach zanim Ją znalazłam) zaleciła mi zrobić badanie na stężenie hormonów w organizmie i stwierdziła, że wszystko jest w normie. To badanie mogłabyś sobie zrobić i wtedy będziesz wiedziała, czy możesz się leczyć zastępczymi środkami dostępnymi na rynku, czy już lepiej HTZ. Pozdrawiam serdecznie i proszę - tajk jak Graff abyś moze podała więcej szczegułów dotyczących Twojej osoby - to wtedy razem, może coś wymyślimy. Pozdrawiam. Teraz Idę sobie zrobić herbatę czerwoną, bom objedzona dokumentnie. Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze! szczegółów - i 5 było \"JEŻYKÓW\" - tych ciasteczek z karmelem. Klawiatura to jednak zdrajczyni! Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już idę na herbatę i zapraszam inne Panie, na herbatkę, kawkę lub piwko - też jest dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 Maju :) dzieki za rady :) i dzieki ,że będziesz pilnowac stolika 😘 Właśnie Julka pojechała i troszke mam luzu, ale juz musze teraz znikać ,bo czas mnie goni i już idę lulu :P bo jutro mam trochę załatwień :) posyłam Ci tę stronke o tym jak sie wypowiadaja faceci o swoich kobietach :P http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1259992&start=660 Jakie irytujące rzeczy robia Wasze kobiety :P narazie buziak 😘 ... ............. a moze komuś na przyczepke ? :P😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj. No to jestem sama? zapraszam wszystkie dziewczęta do stoliczka. Graff i Monisia - przywieźcie ze sobą trochę letniego ciepła!!! Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 .. MAJU .... własnie za parę godz.jadę :) i chciałam sie pozegnać 😘 proszę :D pilnuj stolika :P przywiozę Ci troszke słoneczka :) nie będzie Ci smutno 😘 papatki..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane! Już posłałyście mi troszkę słoneczka! Świeci i wolna sobota i niedzielka, fajnie. Czekam na Was Graff i Monisia. Zachęcam nowe \"cioteczki\" do wpadania na ten topik. papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maju
trzymaj się,niedługo wrócą koleżanki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju! Ja na chwile wpadłam, przepakowałam sie i wyjeżdżam na Kretę! Odezwę się za 3 tygodnie! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Monisiu jak fajnie, że jedziesz na Kretę! Odpoczywaj i przywieź troszkę tamtejszego powietrza. Dopiero co przeczytałam książkę \"Z widokiem na Castello\" i czuję powwierze drgające na domkami, kurz ulic i słońce słodkie jak brzoskwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tessi
Witajcie!Dawno mnie nie było,ale już wróciłam i jestem.Jeśli się nie obraziłyście to dajcie znać.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×