Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ellii

Kiedy zacząć przyjmować kwas foliowy?

Polecane posty

Gość Ellii

Jak wcześnie przed planowaną ciążą należy zacząć go przyjmować? Czy to są tabletki o jakiejś konkretnej nazwie, czy prosić w aptece o kwas foliowy? Z góry dzięki za ewentualne porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanessa84
Ja biore "folik" kosztuje okolo 6zl. Powinno sie go brac 3 miesiace przed planowana ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaminka
W aptece poproś o kwas foliowy i to wystarczy jest kilka firm które produkują kwas foliowy skład taki sam tylko cena rózna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellii
Dzięki, dziewczyny :) A czy pół roku przed to za wcześnie? Czy ma on jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaminka
Trudno powiedziec czy za wczesnie . Ja biore go od miesiaca a skoncze pewnie jak urodze ale kiedy to bedzie to nikt nie wie . Najpierw musze byc w ciazy . Ale zapytaj lekarza prowadzącego . Zreszta 1 tabletka to napewno nie zaszkodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
kilka miesiecy wczesniej przed zajsciem w ciąze mozna brac, napewno nie zawszkodzi bo to zestaw pewnych witamin, sama bralam choc ciazy raczej nie planuje jeszcze, chyba ze sie przytrafii(hihih specjalnie z mezem nie uwazamy) i cos mi sie wydaje ze nie do konca ciązy sie go bierze tylko do ktoregos miesiąca, to juz lekarza napewno bedzie wiedzial(to do kobiet juz w ciąy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasu foliowego
przed planowana ciąża nigdy nie zawiele.Natomiast jak już będziesz w ciązy to bierze się go przez pierwsze 3 miesiące trwania ciązy-tak mi zalerzył lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellii
Planuję za pół roku : Jutro lecę do apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miała być emilka
A ja też planuję tak za pół roku a może i wcześniej:) I też jutro biegnę do apteki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego az pol roku przed? ja zaczelam prac na poczatku drugiego miesiaca iazy i jak na razie z malym jest wszystko okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katkamatka
kwas foliowy powinny przyjmować wszystkie kobiety w wieku prokreacyjnym :) to, że ktoś nie suplementuje tableteczką, to nie znaczy od razu,że ma niedobory... ale profilaktyka (jak to zwykle) jest lepsza :p zalecana dawka, to tyle, co w jednej tabletce foliku np. ale w przypadku jakichkolwiek zagrożeń lekarze zalecają niejednokrotnie dużo wyższe dawki dla kobiet we wczesnej ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 82
stokrotko, nie wiedziałaś że kwas foliowy powinno się brać 3 m-ce przed planowaną ciążą? profilaktycznie mogą przyjmować kwas foliowy kobiety w wieku prokreacyjnym - tak jak napisała "katkamatka"- chociaż nie jest to konieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omeska
To trzeba najpierw planować ciąże żeby brać przed nią kwas foliowy ...........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz nawet nie chodzi o to, ze nie planowalam ciazy - a to prawda - ale jak w nia zaszlam - nie wiedzialam tego po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha polaczki jajk zawsze musza sie nacpac tabletkami :) i jeszcze mysla ,ze to cos da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdzie nawet dzieci planuja rok wczesniej :)A moze najlepiej cale zycie faszerowac sie folikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesluchaj
zeby bylo smieszniej lekarze powoli wycofuja sie z dobrodziejstw kwasu foliowego ale co tam zryjcie lochy tablety i myslcie ze to cos pomaga hahaha naiwne babony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesluchaj
bo u typowej kafeterianki wszystko musi byc planowane najpierw siedzi na weselach planujac idealny slub 5 lat wczesniej potewm przerzuca sie na ciaze planujac oczywisdcie 3 lata wczesniej wtedy tez zaczyna dziwnego jezyka uzywac zamiast sex przytulanko, zamiast partner : mężusio zamiast płód - fasoleczkla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha to ja juz odpadam.Slub i wesele ,ale planowane 6 m przed w dzien zareczyn.Dziecko tez planowane ale w ten sam dzien podjelismy starania :) Wczasy czy inne decyzje podjete w sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2809
Mam takie pytanie do was czy bedac w ok 6 tyg ciazy (dlatego okolo bo nie bylam jeszcze u lekarza) musze brac ten kwas foliowy ? I czy nie pytajac sie o to lekarza moge sobie sama kupic i brac? Wogole to czy to nie wplynie jakos zle na dziecko ze nie bralam przed ciaza i nie biore do tej pory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest badanie z krwi na poziom kwasu foliowego.Ja sobie zrobilam i mialam idealnie w normie bez przyjomwania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę cały czas na wszelki wypadek, bo na razie nie planujemy dziecka, ale w razie wpadki nie chciałabym sobie wyrzucać, że nie zadbałam o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pennyyy
ja brałam 1,5 roku przed - 15mg dziennie (na receptę), ale moja krew ma kłopoty z wchłanianiem go. lekarka mi jeszcze doradzała femibion, mimo że jest tam 0.8mg w całości, to ma najlepszą formę do wchłaniania, jednak się nie zdecydowałam, bo płacić 5zł a 40 - to była różnica. teraz jestem w 24tc i cały czas biorę 15mg. moja ginka standardowo przepisuje kobietom zdrowym suplementację 5mg, 3 miesiące przed planowaną ciążą. bez recepty można kupić 0,4mg, co podobno też wystarcza. kwasu foliowego nie da się przedawkować, nadmiar jest wydalany z moczem. dla przeciwniczek, moja znajoma ma 4 dzieci, pierwsze z rozszczepem kręgosłupa - diagnoza: niedobór KF, bo nie wiedziała że trzeba brać, a widocznie w diecie go nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pennyyy
do gościa98.. - spokojnie kup sobie folik, nie zaszkodzi a nawet pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak faszerowanie się kwasem foliowym. Kwas foliowy powinny brać wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, w razie czego... W Polsce jest bardzo duży odsetek wrodzonych wad cewy nerwowej, których można uniknąć właśnie przyjmując kwas foliowy. Inną sprawą jest jego przyswajalność, niestety szacunkowo nawet co druga kobieta może mieć zaburzone wchłanianie kwasu foliowego, nawet o tym nie wiedząc. Najlepiej łykać witaminy z metafoliną, to biologicznie czynna forma kwasu foliowego, gotowa do wykorzystania przez organizm, znacznie lepiej się wchłania niż zwykły kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też biorę folik non stop, uważam, że lepiej dmuchać na zimne niż potem w razie czego... żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorka Folik wchłania się w 100% bo jest lekiem a nie suplementem, nie wprowadzaj dziewczyn w błąd, bo zrezygnowanie z kwasu foliowego może grozić wadami wrodzonymi u dzieci, anemią, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×