Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Hej! Jak na razie zaczęłam drugie opakowanie, nie byłam u gina z tymi bólami, w tym miesiącu i tak muszę iść do niego, mam nadzieję że miną, a jak nie to pewnie tabsy do odstawki. Jeśli chodzi o opalanie to też mam go się o to spytać, bo byłam w tym miesiącu 3 razy i po zawsze mnie strasznie głowa bolała, zauważyłam tez na twarzy plamy, jakbym się nierównomiernie opalała, coś w tym stylu. Buziaki, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie dotyczące łydek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Łykam drugie opakowanie Logestu, jestem już praktycznie przy końcu, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Mam dziwną infekcję, pieczenie w pochwie. Pojawiło się przy pierwszym opakowaniu (ok 12 tabletki), po kilku dniach mineło (gdy dostałam okres) i w ty miesiącu wszystko się powtórzyło. Już z niecierpliwością czekam na krwawienie. Wcześniej kochałam się w prezerwatywie, czasami zdażało się bez i nie miałam takich problemów. Mam stałego partnera, o skokach w bok moich i jego też nie ma mowy. Czy to może być wpływ tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susnhine**
Dzięki dziewczyny za odpowiedz na temat opalania :) No cóż, chyba pozostaje nam sprawdzić to na własnej skórze ;) A jeśli chodzi o tanią aptekę w Gdyni, w dwóch aptekach na Karwinach Logest kosztuje 27, 07 zł. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszuszka
dzieki ze ktos odpowiedzial na moje pytanie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Kaczuszka: spokojnie.. Logest to tabletki jedno fazowe. Nie ma znaczenia czy w poniedziałes weźmiesz tą z piątku (czy na odwrót ;) ) dni są podpisane po to, żebys się orientowała, którą ostatnio brałaś, ale skład każdej tabletki jest taki sam Do ja_aisza: to może być jakaś infekcja. Mogły Ci się tam przez przypadek dostać jakieś bakterie (np. jak siedziałaś w spódnicy na piasku. Jeśli jeszcze kiedyś będziesz miec coś takiego, to leć do apteki po Metronidazol. To są tabletki dopochwowe (bez recepty chyba nawet) i pomocne przy wszelkich drobnych infekcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
hey! ja zaczynam przygodę z Logestem prawdopodobnie na koniec przyszłego tygodnia (czekam na okres). Lekarz powiedział mi, że dropsiki działają już po pierwszej pigułce, a na tym forum znalazłam opinię, że przez pierwszy miesiąc nie jest to takie pewne jak myślałam... Może różni lekarze- różne źródła wiedzy!? nie mam pojęcia, ale co wy wiecie na ten temat? 100% pewności już w pierwszym cyklu, czy jednak od drugiego? Mój lekarz to naprawdę genialny fachowiec (a bynajmniej sprawia takie wrażenie). Nawet wiedział że mnie kłuje czasami z prawej strony, o czym kompletnie zapomniałam w przeprowadzanym wcześniej "wywiadzie". No i mam nadzieję, że libido nie spadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
hey! ja zaczynam przygodę z Logestem prawdopodobnie na koniec przyszłego tygodnia (czekam na okres). Lekarz powiedział mi, że dropsiki działają już po pierwszej pigułce, a na tym forum znalazłam opinię, że przez pierwszy miesiąc nie jest to takie pewne jak myślałam... Może różni lekarze- różne źródła wiedzy!? nie mam pojęcia, ale co wy wiecie na ten temat? 100% pewności już w pierwszym cyklu, czy jednak od drugiego? Mój lekarz to naprawdę genialny fachowiec (a bynajmniej sprawia takie wrażenie). Nawet wiedział że mnie kłuje czasami z prawej strony, o czym kompletnie zapomniałam w przeprowadzanym wcześniej "wywiadzie". No i mam nadzieję, że libido nie spadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
ja kocham się na parę godzin przed wzięciem pierwszej tabletki Logestu i wszystko poszło ok ;) U mnie jak na razie pierwsza tabletka z 5 opakowania :) i spokój..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
łooo.... jakie różnice w cenach! wchodzę do apteki i chcę kupić dropsiki (myślałam, że wszędzie kosztują tyle samo, a różnica wynosi max 2 zł.) no i przemiła pani powiedziała, że 38, ale będzie jutro, bo dziś zabrakło... myślę sobie "trudno" to nie jest jedyna apteka w mieście.... wchodzę do następnej oddalonej mniej więcej 200m i tam kupuję pudełeczko za... 33zł! Różnica 5 zł! No ale cóż... Mamy kapitalizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hannnu
Cze laseczki!Ja to wogole wiele juz na sobie "przetestowalam": Diane, Stediril(3zl opakowanie-dzialnie uboczne piorunujace!zyc normalnie sie nie dalo:mdlosci,goraczka itd), Minulet,plasterki Evra - te są git! dla zapominalskich, ale w lecie nie zdają egzaminu, plaster" przemieszcza" sie w wysokiej temperaturze. Teraz zaczne Logest, bo ma podobny sklad do plastrow, a one najlepiej mi sluzyly (ale idzie lato i boje sie ze beda sie odklejac). Piersi zawsze bola na poczatku, moze tez mdlic itd.,ale po 3 miesiacach zazwyczaj to wszystko znika (nie wypadku Stedirilu! tutaj chyba cena mowi za siebie-3zl! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
3 zł za tabsy? :o boże.. to musi być gówno dopiero... :/ Byłam u gina i pytałam się jak to jest z tym opalaniem.. Powiedział, że solarka i długotrwałe opalanie sie na słońcu MOGĄ (ale nie MUSZĄ) spowodować przebarwienia na skórze. To tyle gwoli wyjasnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULIES
Apo a pytalas o te hustawki nastroju....ciekawi mnie co Ci powiedziala! A co do opalania to mnie chyba wszystkie skutki uboczne musza dopasc bo inaczej jeszcze zachcialoby mi sie wrocic do tabletek... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O MAJN GOD
Steridil dlatego kosztuje 3 zł bo jest refundowany. I należy do jednych z najzdrowszych tabletek antykoncepcyjnych (pod względem zakrzepicy). Ja biore microgynon (ten sam sklad co steridil) i czuje sie tak chocbym nic nie brala. Za to po Logescie włosy mi prawie wszystkie wypadly, mialam depreche, bóle piersi itd, itp. Pamietajcie, ze kazdemu pasuje cos innego. Mi pasuja tabletki zdrowe, a wam te przy ktorych ryzyko zakrzepicy wzrasta 15 razy (przy Dianie wzrasta 17 razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę, żeby którekolwiek tabletki antykoncepcyjne były zdrowe. Każde prędzej czy później odbiją się na naszym organizmie, bo są sztuczne. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego ciała - któraś z nas przez długi czas będzie brała jeden rodzaj pigułek i czuła się dobrze, a przy innych z powodu złego samopoczucia czekać ją będzie odstawienie. Nie ma co generalizować i dzielić tabletki na te \"lepsze\" i \"gorsze\", \"zdrowsze\" czy \"mniej zdrowe\". Każde ingerują w nasz organizm i tylko od niego zależy, co lepiej mu służy w danym czasie. Pozdrawiam dziewczyny, trzymajcie się ciepło i pamiętajcie - to wszystko jest bardzo relatywne.;) Do APO: Dokładnie: mogą, ale nie muszą - zależy od organizmu, jak wszystko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hannnu
Nie steridil, tylko stediril:) no ale mniejsza o nazwe,mnie się też wydaje, ze każdemu pasuje co innego, a duży błąd naszych lekarzy (bez względu na regularność miesiączek itp. przed braniem pigułek) to to, że nie każą robić badań hormonalnych przed dobraniem pigułek, tylko dopasowują nam je metodą: jak te złe-to innych niech pani spróbuje. Ogólnie to wariatkowo z tymi pigułkami:) a o ich prawdziwym działaniu za pare lat dopiero sie przekonamy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulek24
czesc dziewczyny :) ja tez jestem na logescie, bede zaczynac 5 opakowanie. Mam tylko pytanie, czy ktorejs z was nie powiekszaly sie w trakcie brania (tych czy innych pigul) wezly chlonne? Bo ja zauwazylam ze pod pacha mam powiekszone i obolale wezly chlonne (to znaczy mysle ze to wezly chlonne) :0 wybieram sie do ginekologa ale na wizyte u swojego czekam okolo 2 tyg, wiec moze wczesniej ktoras z was mnie uspokoi (albo zaniepokoi) ;) a swoja droga to zaczynam sie zastanawiac nad tym wszystkim, bo z jednej strony poczytalam sobie o tym co sie dzieje po odstawieniu i jaki maja wplyw na organizm (koszmar, dlaczego lekarze jakos o tym nie mowia??), a z drugiej to nie wyobrazam sobie seksu bez nich, wczesniej uzywalismy prezerwatywy ale jak czytam o odsetku tych peknietych... tak zle i tak niedobrze :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emka 18
Jeślo chodzi o moją przygodę z Logest, to zaczeła się 14 dni temu...Muszę powiedzię że mój okres się wydłużył, a do tego mam plamienia;(zauważyłam też że mam większy apetyt, i mam bóle w dole brzucha...ale podkreślam że dopiero zaczynam z tymi tabletkami i ogólnie z tabletkami przygode...więc nie wiem czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susnhine**
do EMKA 18 : Na razie nie przejmuj się zupełnie niczym, liczne skutki uboczne, zwłaszcza w pierwszym miesiacu stosowania są jak najbardziej normalne. Ja w pierwszym miesiącu z Logestem okres miałam praktycznie przez cały miesiac a z napadami apetytu wręcz nie mogłam wytrzymać-mogłabym wtedy jeść nawet w nocy ;) ale na szczęście, pomimo tego, jednak nie przytyłam. do ANULEK 24 : Nie jestem w prawdzie lekarzem ale wydaje mi sie, że powiększenie węzłów chłonnych raczej nie ma związku z pigułkami antykoncepcyjnymi, a skoro na wizytę u ginekologa musisz poczekać, radziłabym Ci udać się do zwykłego lekarza, internisty, on z pewnością także udzieli Ci fachowej rady, a co najważniejsze rozwiejesz swoje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Anulek24: wydaje mi się, że może mieć to związek z pigułkami, chociaż nie musi.. Nie panikuj w każdym razie - może po prostu zbliża Ci się przeziębienie?? Do Julies: Co gin powiedział odnośnie moich zmian nastrojów? Nic. Zz to zapisał mi zamiast 3 opakowań Logestu tylko 2 :/ Muszę go zmienić.. nie trawię tego faceta... Refundacja tabsów?? U nas w Polsce jest coś takiego w ogóle??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to prawda
W naszej zapyziałej Polsce refundują tabletki antykoncepcyjne. ale tylko te zdrowsze (pod wzgledem zakrzepicy), II generacji. Lekarze nie lubia ich przepisywać, bo nie wyjeżdżają na wycieczki zagraniczne, jeśli przepisuja te refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
ale chyba warto zapłacić więcej za Logest skoro (z tego co wiem) są to tabletki z najmniejszą dawką hormonów i najmniej ingerują w nasze organizmy... wiadomo -każda tabletka to ingerencja, ale trzeba wybrać mniejsze zło... ja dopiero zaczynam i trochę boję się, że nie będę ich tolerowała :/ Czekam na okres i powinien być jutro... mam pytanie.. jeśli np. wieczorem zacznę plamić a prawdziwa miesiączka zacznie się dopiero później (doskonale wiecie jak to jest;) ) to który dzień liczyć jako pierwszy...? Bo jesli zaczne zbyt wczesnie to przez tydzen wspaniala skutecznosc diabli wzeli, a nie chce dzidziusia... i z gumkami tez nie chce nam sie walczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolk
mam jedno pytanko, czy zdarzylo sie komus, ze po stosowaniu Metronizadolu dopochwowo, spozniala sie miesiaczka? a jesli tak to jak dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy dzień okresu tak jak
i drugi i kazdy nastepny to 24 godziny czyli jak dostaniesz krwawienia np o 21-szej w niedzielęto pierwszy dzień okresu trwa do godz.21-szej w poniedziałek i w czasie tych 24 godzin powinnas zazyc pierwsz tabletkę antykoncepcyjną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia__
Ja tez biore Logest.Koncze wlasnie 5te opakowanie.Do tej pory wszystko bylo ok.Miesiaczke dostawalam do tej pory co 29 dni.Teraz wyszlo jakos inaczej i okres dostalam po 17 dniach.Nie zdziwiloby mnie to gdybym byla po pierwszym opakowaniu Logestu,bo tak wlasnie mialam,ze okres wczesniej.Ale teraz jak juz jestem po 5tym opakowaniu?Myslicie ze cos jest nie tak i powinnam sie z tym zglosic do lekarza.Za miesiac jestem umowiona z ginem ale tak sie zastanawialam czy ktoraś z was miala cos takiego?I czy mam sie bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padme
dzięki za odpowiedź! Fajne takie babskie forum... ;) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymajcie za mnie kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy go brać
Patrzcie co wyczytalam. Kurcze. Kobieta przepisala mi Logest (wczesniej brałam MIcrogynon), bo powiedziala ze one sa nowoczesne i w ogole cool.A tu czytam takie rzeczy. Chyba jednak wole moje stare, sprawdzone Microgynony. - Choroby naczyń - tabletki antykoncepcyjne oddziałują niekorzystnie na układ krzepnięcia (płytki krwi, czynniki krzepnięcia ). W ten sposób sprzyjają ewentualnemu rozwojowi następujących chorób: zatorowo-zakrzepowej, zawałowi serca, udarom o etiologii zakrzepowej udarom o etiologii krwotocznej (np. krwotok podpajęczynówkowy) - zwłaszcza na sprzyjającym podłożu tj.u kobiet palących i (lub) ze zmianami miażdżycowymi w naczyniach i otyłością po 35 roku życia. Podwyższone ryzyko choroby zatorowo- zakrzepowej występuje zwłaszcza u kobiet stosujących pigułki z dezogestrelem i gestodenem (III generacja progestagenów). Informacja ta spowodowała, że brytyjski Komitet d/s Bezpieczeństwa Leków wydał zarządzenie, że pigułki te mogą być jedynie stosowane u pacjentek, które nie tolerują innych preparatów i akceptują zwiększone ryzyko zakrzepicy! (Marvelon; Mercilon; Fermaden; Minulet; Lodest; Harmonet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Padame: na wszelki wypadek jako pierwszy weź dzień plamienia, ale TYLKO jeśli masz pewność, że to krawawienie przed miesiączką. Możesz tez zaczekac do rana.. jeśli rano dostaniesz okres, to już nie ma się co martwić i możesz tabsy brać codziennie rano.. Do Wiolk: ja Ci powiem szczerze, że nie pamiętam.. ale mi się chyba nie spóźniła... Do Agniesia: zrób test. Bedziesz przynajmniej pewna i nie będziesz się zamartwiać oraz myśleć "a co jeśli..." Jeśli chodzi o zakrzepicę, zylaki, tycie, psucie się cery etc. to zależy OD ORGANIZMU. Niektóre mogą brać Logest i palić fajki, opalać się na solarium, pic duzo alkocholu i brac prochy i nic im nie bedzię. Ale moga się zdarzyc przypadki, że kobieta nic nie robi niezgodnego z ulotką a organizm źle to znosi. Ot, cała filozofia - indywidualność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankkka
od 4 dni zaczelam brac logest, sa to moje pierwsze tabletki. narazie czuje sie bardzo dobrze, troche tylko zmienia mi sie nastroj z dobrego na zly. mam pytanie: czy po logescie powieksza sie biust? slyszalam o wielu innych tabletkach po ktorych biust stawal sie wiekszy np. po dianie. a wiec jak to jest z tym logestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem w trakcie szóstego opakowania. Byłoby ok, gdyby nie plamienie. Okres się skończył, a plamienie zostało. Wcześniej tylko podczas pierwszego opakowania tak miałam, ale to norma na początku. Po pół roku już takich \"niespodzianek\" powinno raczej nie być, jak myślicie? Może to kwestia leków jakie biorę albo ogólnego przemęczenia, bo głowa też mnie troszkę pobolewa. Nie wiem co o tym myśleć, to już szósty dzień nowego opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justys_
Hej dziewczynki! Od pol roku wspolzyje z chlopakiem...napoczatku bralam tabletki Microgynon , ale strasznie po nich tylam, nastepnie poszlam do lekarza i przepisal mi Novynette (okropienstwo) bralam je przez miesiac i odstawilam( zero ochoty na sex) , pozniej ginekolog bez badan przepisal mi Meliton, po tych tabletkach zaczelam sie strasznie czuc, otoz bardzo bolal mnie brzuch, a zwlaszcza po jakimkolwiek posilku oraz nad ranem, ginekolog uwazal ze cos mam z przewodem pokarmowym...niewiem czy ten bol jest przez tabletki..i czy to nie ma znaczenia w zachowaniu antykoncepcji? Teraz koncze Meliotn i bede brala Logest , sa takie dni ze zastanawiam sie by nie brac wogole tabletek, moze moj organizm potrzebuje przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×