Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Hej Lalki!! Ja już pochłonęłam 14 tabletek Logestu (wciąż moje 1-sze opakow. w życiu)!! Czuję się bardzo dobrze (nie wiem nawet że coś połykam:)) ), okres mój trwał tylko 2 dni dłużej, a tak poza tym to zero plamień, zawrotów, bólu głowy, łydek, nudności itp. Logest to był chyba trafiony wybór.Jedyne co zaobserwowałam to to, że troszkę cera się pogorszyła, ale bez drasytcznych zmian oraz powiększyły mi się piersi, z czego się akurat nie cieszę :(( (ale żeby było jasne nie rosnąjak balony tylko stały się jakby nabrzmiałe). Na solarium dziś byłam, plam nie dostałam, więc Kochane Dziewczyny nie bójcie się tabletek!!! Wiem już z autopsjii, że \"nie gryzą\" hihi!!! Ps. A tak na marginesie te tzw. \"spadki libido\" to jakieś farmazony wymyślone chyba przez konkurencję!!! Jedna wielka bzdura ........hahaha Pozdro.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zaczynam 4-te opakowanie, szybko ten czas leci.:P Do SUNSHINE: Mogłabyś nam podać jakiś link na ten portal? Bo z tego co piszesz wydaje się, że warto go odwiedzić.;) Mnie także przeszły te bóle nóg, więc bardzo się cieszę. Może naprawdę to było spowodowane dostosowywaniem się organizmu, tylko że to było tylko podczas 3-ego opakowania... Powodzenia Ci życzę, oby wszystkie negatywne objawy szybko ustąpiły.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do SUNSHINE: ja również z chęcią przejrzę tą stronkę. A co to cery - pogarsza się przez pierwszy okres, ale później jest lepsza. W większości przypadków, oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia -
Do notizia: widze ze podobnie trafiłysmy z tabletkami ja też po nich czuje sie super. jutro zaczyna 2 opakowanie okres przeszłam bez blesnie i był , a w sumie to jeszcze jest całkiem normalny. Mam nadzieje dziewczyny że wy też bedziecie się czuć po tabletkach jak ja:) Do Camelia: wiesz twoja odpowiedź przestraszyła mnie troche no i oczywiście zrobiłam wywiad na ten temat a na końcu zadzwoniłam ze strachu do mojej gin. ale powiedzia zebym sie nie martwiła bo to tylko profilaktyka lepiej dmuchac na zimne i nie szczędzić pieniedzy na badania bo potem może być za późno. Ale dzieki za Twoją wypowieź:) Pozdrawiam was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine**
Jak narazie nie mogę znaleźć tej strony, o którem mówiłam wcześniej, jak będę miała trochę więcej czasu to postaram się poszukać. Znalazłam dzisiaj inną stronę, gdzie jest napisane, ze jedyną podstawą do rezygnacji z przyjmowania tabl. jest silny ból głowy połączony z zaburzeniami widzenia( link : http://www.resmedica.pl/ffxraportakt.html ) Myślę zatem, że raczej nie powinno bardzo panikować sie z powodu bólu łydek, zwłaszcza w pierwszych 3 miesiącach stosowania. Choć musze przyznać, ze ja byłam tym przerażona ;) Teraz czuję się już naprawdę świetnie i mam nadzieję, ze tak będzie dalej, czego oczywiście i Wam zyczę :) Zmykam spać a najpierw połknąć mój Logescik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clov: ja za wizyte płaciłam 70 zł ale to różnie bywa. Moja doktorka przepisała mi je bez żadnego problemu choć tak jak Ty nie jestem jeszcze pełnoletnia. Dostałam na zapas kilka recept. Myśle że bez problemu lekarz da Ci recepty jeśli nie to próbuj do skutku jeśli nie chcesz płacić za wizyte to idź do państwowego jeśli jeden Ci nie da to idź do innego. właśnie skończyłam pierwsze opakowania. Oprócz humorków i plamienia, które towarzyszyło mi prawie przez cały miesiąc całkiem nieźle zniosłam ten pierwszy miesiąc. Mam nadzieje że teraz już będzie z górki. Aha i mam pytanie przez te7 dni kiedy nie biorę tabletek również jestem \"pod ochroną\"? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clov: ja za wizyte płaciłam 70 zł ale to różnie bywa. Moja doktorka przepisała mi je bez żadnego problemu choć tak jak Ty nie jestem jeszcze pełnoletnia. Dostałam na zapas kilka recept. Myśle że bez problemu lekarz da Ci recepty jeśli nie to próbuj do skutku jeśli nie chcesz płacić za wizyte to idź do państwowego jeśli jeden Ci nie da to idź do innego. właśnie skończyłam pierwsze opakowania. Oprócz humorków i plamienia, które towarzyszyło mi prawie przez cały miesiąc całkiem nieźle zniosłam ten pierwszy miesiąc. Mam nadzieje że teraz już będzie z górki. Aha i mam pytanie przez te7 dni kiedy nie biorę tabletek również jestem \"pod ochroną\"? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Nika_87: Tak, podczas 7dniowej przerwy też jesteś zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki181
odsprzedam logest tanio.ważny 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po drugim opakowaniu Logestu: -brak palmień (były przec cale pierwsze) -piersi już nie bolały zero skutków, zniknęły wszystkie, które były przy pierwszym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Apo: Dzięki wielkie tak myślałam ale wolałam się upewnić Lauraa: mam nadzieje że drugie opakowanie będę znosić tak jak Ty, bo w pierwszym miałam plamienia i straszą huśtawkę. Mam jeszcze pytanie po jakim czasie po całym opakowaniu dostałyście okres? pozdrawiam wszystkie :*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana 24
Witam :) Dla mnie Logest to drugie pigulki, jako pierwsze bralam Jeanine i niestety musialam zmienic ze wzgledu na depresyjne nastroje jakie zaczely mnie nekac przy czwartym opakowaniu :( Obecnie zaczelam 3 opakowanie Logestu i poki co wszystko w porzadku, humorek wrocil, zadnych skutkow ubocznych nie ma :) Pamietam tylko mala panike po pierwszym opakowaniu, kiedy w czasie przerwy okres nie pojawil sie w tym samym czasie co do tej pory (chyba z natury straszna ze mnie panikara). Przy Jeanine okres pojawial sie 3 dni po odstawieniu, jak w zegarku. Po Logescie trzeci dzien od odstawienia i nic... ;) Jakos rozsadek nie podpowiedzial mi ze organizm ma prawo zareagowac na zmiane hormonow :) W kazdym razie teraz okres pojawia sie 4 dni po odstawieniu, czuje sie dobrze, tylko portfel jakis cienszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jestem w trakcie czwartego opakowania. Ogólnie samopoczucie mam dobre, niepokoi mnie tylko fakt, że znów wróciło delikatne plamienie. Okres się skończył, był jakiś dzień - dwa przerwy i teraz od trzech to plamienie. To nie jest to samo, co na początku (podczas pierwszego opakowania), ale jednak... Miała tak któraś z Was? Zrobiłam też badania: enzymy wątrobowe, bilirubinę i krzepliwość. Wszystko jest dobrze, wyniki w normie, z czego bardzo się cieszę. Troszkę mnie to uspokoiło, bo te bóle nóg ostatnio naprawdę mnie przestraszyły. Ale wszystko przeszło, no i widmo zakrzepicy jeszcze nade mną nie wisi.;) Tak informacyjnie - całość badań kosztowała niecałe 25 zł, a ile Wy płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie placilam, po 3 opakowaniach dostalam skierowanie na darmowe badania :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Nika_87: po pierwszym opakowaniu z 4 na 5 dzień przerwy, po drugim opakowaniu - 4 dnia przewry. Ja jestem przy trzecim opakowaniu. Wszystko dobrze. Zdarzyło mi się przy drugim opakowaniu zapomniec wziąść tabletki (nie później jednak, niz 4h) i nic się nie stało z czego jestem bardzo rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz dawno tu nic nie pisałam, ale pojawiam sie znowu:D Biore Logest juz ponad tydz. i samopoczucie mam super:), żadnych zmiennych nastrojów i takich tam. Jedyne co to pogorszyła mi się cera:o, coś mi powyskakiwało a jednocześnie jakos tak mi się mocno wysusza i łuszczy. Mam nadz., ze to minie. A ... no i mam lekkie plamienie, ale to tez powinno przejść. Zobacze jak będzie dalej, póki co zapowiada sie ok i nieczuje zebym wogóle cos brała:D Buźka dla wszystkich!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Nie przejmuj się cerą, na początku zawsze jest gorzej, ale z czasem się polepsza :) Ja też miałam problemy z cerą na początku, ale jakoś się wszystko ustabilizowało. Jestem przy trzecim opakowaniiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do BLACK CASHMERE: Czyli u Ciebie też się potwierdza, że na początku następuje pogorszenie cery. Nie przejmuj się, ja też tak miałam, teraz jest już lepiej. W zasadzie po 2 opakowaniach było już dobrze. Powodzenia i trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-
Do Camelia: wracając jeszcze do badań Ca 125 to włąsnie ostatnio rozmawiałam z koleżankami i wszystkim z nich ginekolodzzy przed braniem tabletek zalecali te badania. pomimo że kazda z nich chodzi do inneg ( tojest ze mną licząc 5 lekazy). Więc myśle że to sporo... Pozdrawiam was cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak jest z braniem antybiotyków podczas łykania tabletek? Można bezpiecznie je przyjmować? Nie bedzie żadnych interakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_aisza
Cześć Dziewczyny Z dużym zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi, na początku trochę przestraszyłam się tych negatywnych opinii na temat logestu, ale teraz już wiem, że wszystko zależy od organizmu. Ja biore logest już 11 dzień i jestem z niego zadowolona, Zaczęłam brać go leczniczo, ale oczywiście z jego antykoncepcyjnych właściwości też korzystam. i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Wyraźnych skutków ubocznych nie zauważuyłam (no może odrobine popsuła mi się cera, ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni) mój mężczyzna twierdzi, że powiększył mi się biust, ale ja tego nie zauwałyłam. Myślę, że to jest bardziej siła sugestii. Najbardziej w logeście lubię komfort psychiczny, który mi daje. Miałam już serdecznie dosyć prezerwatywy i głównie dlatego zdecydiowałam się na hormonalne środki antykoncepcyjne. Teraz jest super. A co z moim libido? Myślę że wzrosło o 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyhy.... Cera dalej kiepska. Strasznie sie wysusza. Czy któraś z was tez tak miała?? Co do biustu wydaje mi sie ze jest jakby pełniejszy:D, jak jeszcze troche sie tak powiekszy to bedzie super. TYlko niech ta cera sie poprawi. Libido ma tendencje wzrostowa, ale nie wiem czy to nie przypadkiem zasługa mojego faceta;P Pozdrowionka!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz faktycznie zaczynam myslec o rzuceniu w ogole tabletek, dziewczyny cieszcie sie swoim libido, predzej czy pozniej same i tak zaobserwujecie zmiane, mnie dopadla po 2 latach stosowania tabletek, to juz nie jest to co na poczatku, i to nie kwestia znudzeni sie soba w lozku, tylko naprawde, po pewnym czasie kiedy organizm ciagle \"mysli ze jestesmy w ciazy\" naprawde libido spada :( niestety... no chyba ze komus pasuje ;) poza tym moja cera po dojsciu do siebie, z mieszanej zrobila sie normalna - to teraz jest sucha, i to strasznie sucha, najbardziej nawilzajace kremy ledwo daja rade, tak wiec, zastanawiam sie tylko ile jeszcze miesiecy pociagne ;) nie mam bladego pojecia jaka maetode anty bede stosowac, prezerwatywy odpadaja, matody naturalne tez, wiec co ja zrobie :( bede musiala z moja ginekolozka o tym porozmawiac. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_aisza
cześć Powiedzcie mi proszę o co chodzi, bo nie wiem co się dzieje, dzisiaj mam wziąć 13 tabletke logestu, ale pojawił się dziwny ból w klatce piersiowej po lewej stronie. W ulotce jest napisane, że w takim wypadku należy przerwać stosowanie, ale przecież do tej pory czułam się bardzo dobrze. Powiedzcie mi szybko co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Camelia: uważaj z antybiotykami! MUSZIS powiedzieć lekarce, że bierzesz tabletki, bo niektóe składniki antybiotyków ujemnie wypływają na tabletki anty Do ja_aisza: Powodów bólu w klatce piersiowej moze byc dużo. Mnie czase tez kuje, ale to raczej przez papierosy ;) Poza tym, ja sobie nie przypominam, żebym na ulotce czytała coś o bólu w klatce piersiowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga-
Logest to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Kilka dni temu zaczęłam drugie opakowanie. Przez całe pierwsze opakowanie miałam plamienia. Po 5 tabletce z pierwszego opakowania ok. 2 w nocy obudził mnie ból brzucha, miałam mdłości i taki dziwne uczucie, nagle zrobiło mi się gorąco, ale na szczęście nie wymiotowałam. Później jeszcze przez kilka dni ok. godziny po wzięciu tabletki miałam takie napady gorąca....Później w sumie było ok. Okres skrócił mi się z 7 dni do 4, ale najgorsze jest to, że przez pierwsze 2 dni okresu miałam straszny ból brzucha, taki sam jak przed tabletkami, a może nawet gorszy, bo nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Mam nadzieje, że po drugim opakowaniu tak nie będzie. W pierwszym miesiącu cera chyba trochę gorsza, co jakiś czas coś mi wyskakiwało, ale jednocześnie zauważyłam, że cera zrobiła się sucha. Teraz chyba jest troche lepiej, na razie nic sie nie pojawia na twarzy. Biust raczej bez zmian, przynajmniej ja tego nie zauważyłam...a szkoda. :) Moje libido większe, dziwie się, że tak bezpiecznie czuję się z tabletkami, bo ja straszna panikara jestem. Chyba sobie wmówiłam, ze skoro już je biorę to muszę im zaufać, mój chłopak na razie nie jest aż tak pozytywnie do nich nastawiony. Za każdym razem mnie pyta czy one na pewno działają i czy się nic nie stanie. :) Ogólnie staram się wierzyć w ich działanie, ale czasami mnie też nachodzą takie myśli, co będzie jak nie zadziałają....Na razie jest dobrze i mam nadzieję, że już tak zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonetka
czesc dziewczyny.jesli mozecie wpisujcie się na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1796267&id_f=9 .Prosze zarwno nastolatki pigułkobiorcze ;) jak i stare wyjadaczki (przenośnia;) ).Z góry dzięki.Wszytkie uwagi i rady będą mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
Hej forumowiczki!!! musze się z Wami podzielić moimi obawami, bo wpisując w google słowo LOGEST trafiłam na to forum( z czego się bardzo cieszę :)) Właśnie dziś byłam u gina i przepisał mi pierwsze w moim żyćku tabletki i jest to Logest. Trochę się zdziwiłam, bo mnie nie zbadał, tylko zapytał o poprzednie wzyty, ale o gólnie to byłam zadowolona. Trochę mnie przeraziła cena tabsów... No nie powiem, ale jak dla mnie to kokosy, chyba będę musiała zmienić je na coś tańszego..:( nie wiem czy mi możecie coś doradzić, bo zdecydowaliśmy się na hormony bo to wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale teraz to mam problem bo to drogi interes. wiem, że "te rzeczy" nie podlegają wycenie, ale jednak... Może wiecie gdzie w Kraku można najtaniej, albo napiszcie o cenach innych pigułek... Bardzo na Was liczę:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kobitki ja brałam tabletki różne - minulet , triquilar, mikrogynon i jeszcze jakies tez - to na przestrzeni 8 lat... odnosnie logstu: po 4-5 miesiącach stosowania nagłe silne krwawienie prze 14 dni,,,, koszmar.. musialam przestac, a dalej nie moge sie uregilowac z okresem... troche sie boje znowu w to pakowac - któraś na początku napisała o badaniach hormonalnych przed ustaleniem tabletki - czy ktoś coś wie bliżej co to za badania?? dzięki z goiry za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×