Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość fruttella
No, misie kochane napiszcie mi coś:/ A wogóle to tak wczoraj siedziałm do późna czytając różne tematy kafeterii i zaczęłam mieć powiażną schizę że może i cały Logest nie będzie mi potrzebny, bo jeśli coś się stało... W zasadzie w ciążę zajść łatwo, a tu na forum prezerwatywa jest bardzo źle odbierana i okrzyknięta nieskuteczną... Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dawno juz mnie tu nie bylo... Przestalam w koncy brac logest,bo czulam sie po prostu fatalnie... Teraz przynajmniej przez 4 miesiace dam sobie z nimi spokoj, a zanim zaczne brac nastepne zrobie wszystkie dokladne badania i juz nie zgodze sie na zapisanie tabl po prostu przez wywiad, bez oparcia sie na badaniach i wam tez to radze! Niestety jest tez glowny problem tego, ze przestalam brac... No wiec bedziemy musieli bardzo uwazac, zebym nie zaszla w ciaze. Pierwszy miesiac po odstawieniu tabletek bedzie najgorszy, bo wtedy jeszcze latwiej mozna zajsc w ciaze jak w ogole nie biorac, wiec bedziemy sie musieli powstrzymac od sexu, bo prezerwatywom ufamy tak srednio, zwlaszcza, ze jeszcze zanim zaczelam brac tabl jedna nam pekla... Tak wiec bedzie lipa z komfortem podczas kochania sie...;((((( do fruttelli najtansze tabl sa w euro aptece - Carrefour Czyzyny lub na Karmelickiej - kosztuja tam ok 28 zl, w innych nawet 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dawno juz mnie tu nie bylo... Przestalam w koncy brac logest,bo czulam sie po prostu fatalnie... Teraz przynajmniej przez 4 miesiace dam sobie z nimi spokoj, a zanim zaczne brac nastepne zrobie wszystkie dokladne badania i juz nie zgodze sie na zapisanie tabl po prostu przez wywiad, bez oparcia sie na badaniach i wam tez to radze! Niestety jest tez glowny problem tego, ze przestalam brac... No wiec bedziemy musieli bardzo uwazac, zebym nie zaszla w ciaze. Pierwszy miesiac po odstawieniu tabletek bedzie najgorszy, bo wtedy jeszcze latwiej mozna zajsc w ciaze jak w ogole nie biorac, wiec bedziemy sie musieli powstrzymac od sexu, bo prezerwatywom ufamy tak srednio, zwlaszcza, ze jeszcze zanim zaczelam brac tabl jedna nam pekla... Tak wiec bedzie lipa z komfortem podczas kochania sie...;((((( do fruttelli najtansze tabl sa w euro aptece - Carrefour Czyzyny lub na Karmelickiej - kosztuja tam ok 28 zl, w innych nawet 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
dzięki dzięki :) już tam pędzę, mam nadzieję ze się przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziara17
Dziewczyny!!! Bardzo ważną sprawę mam! Czy orientujecie się, w jakich tabletkach jest żelatyna, a w jakich nie? Obecnie zażywam Jeanine, ale muszę z niej zrezygnować, właśnie z tego powodu, że w składnikach dodatkowych jest żelatyna. Błagam Was, zajrzyjcie na ulotki swoich pigułek sprawdzie, czy zawierają one żelatynę. Dajcie mi znać, okay? To dla mnie bardzo ważne!!! Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Jestem przy 4 opakowaniu Logestu, 3 tygodnie temu zrobiłam badania (czas krzepniecia krwi, czas krwawienia, proby watrobowe). Okazalo sie, ze ASPAT mam w normie 31 (norma 40), ALAT natomiast 47 (norma 41). Dostalam recepte na kolejne 3 opakowania, ale nie wiem czy przerwac? Wiecie moze cos na ten temat? Czy przekroczenie normy ALAT o 6 j. jest podstawa do odstawienia? Gin. Stwierdzila, ze moze zjadlam cos tłustego, i powtórzymy badania za dwa miesiące. Jak myśliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka22
j biore logest już 6 lat i jak dla mnie to jest superr, nie przytyłam nic, ale mam lekki cellulitis i obawiam się że to wina logasu....ale polecam go, bo czuję się w 100% zabezpieczona, nie miałam żadnej depresji, ani nic takiego. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine**
Antybiotyki powodują interakcje z pigułkami, aby się upewnić czy akurat te antybiotyki, które przyjmujesz powodują interakcje przeczytaj dokładnie ulotkę z opakowania antybiotyków. A te interakcje polegają na tym, że antybiotyki osłabiają efekt antykoncepcyjny i aż do 7 dni od skończenia przyjmowania antybiotyków konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. No, to tyle o antybiotykach ;) Dzisiaj zaczynam 3 opakowanie Logestu ale podczas ostatniej przerwy 7 dniowej wystąpiło u mnie tak skąpe krwawienie, ze aż zastanawiam się czy to na pewno była miesiączka, bo to raczej wyglądało jak zabarwiony krwią śluz niż jak miesiączki, które miałam wcześniej. Ja wiem, że tabletki zmniejszają obfitość miesiączek ale zeby aż tak?? Czy to na pewno jest normalne?? A tak poza tym to naprawdę jestem bardzo zadowolona z Logestu, po trudnym pierwszym miesiącu teraz wszystko jest suuuper :) a co najważniejsze nie musze juz z niecierpliwoscią wyczekiwać kolejnej miesiączki;) Pozdrowionka cieplutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sunshine na Twoim miejscu zrobilabym test ciazowy, bo moja przyjaciolka miala tak samo i okazalo sie, ze byla w ciazy... Powinnas go zrobic, zwlaszcza, ze jak piszesz Twoje poprzednie miesiaczki wygladaly zupelnie inaczej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonnie blue
DO SUNSHINE Nie przejmuj sie. Mi tez tak zanikl okres na harmonecie. poprostu przestalam go dostawac (jednodniowe plamienie). Teraz biore microgynon21 i mam normalna ciotke-klotke. Wprawdzie jest mniej obfita niz kiedys (przed tabletkami) ale leci normalna krew, a nie jakis brazowy sluz (na harmonecie tak mialam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logestka
hej dziewczyny! Biorę LOGEST od 8 miesięcy i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Jedynym minusem jest dość częsty ból piersi, ale da się to wytrzymać:) Co do libido-u mnie zawsze na najwyższym poziomie:)) Waga też nieco spadła-jakieś 2 kg...Logest to moje pierwsze tabletki anty, jakie zaczęłam stosować i póki co nie zamierzam ich zmieniać. Lekarz przepisał mi je bez żadnych badań. Ale trzeba pamiętać, że dobór tabletek to rzecz indywidualna. U każdej z nas działają inaczej...Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine**
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Ale właśnie przeczytałam w ulotce Logestu, ze dopiero jeżeli krwawienie nie wystąpi dwukrotnie z rzędu to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę choć jest ono bardzo małe przy prawidłowym stosowaniu. Więc jak narazie jestem spokojna, zobaczymy jak będzie przy kolejnej przerwie. Pisałyście takze o wysuszeniu cery-ja takze to zauważyłam, mi nie tylko wysuszyła się cera ale generalnie skóra, czasem nawet piecze mnie skóra na ramionach czy łydkach. Wcześniej miałam cerę raczej tłustą ze skłonnością to trądziku wiec to wysuszenie traktuje jako plus, choć wkurzające jest to, ze teraz muszę szukać nowych kosmetyków, które byłyby odpowiednie dla mojej "nowej"cery. Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sunshine: Mi też sie tak strasznie skóra wysusza, ale miałam nadzieję, że to minie a u Ciebie po trzecim opakowaniu dalej tak jest?? Zrobiły mi się aż takie czerwone placki koło ust i oczu. Wyglądało to jak bym miała jakieś liszaje czy coś. Na szczescie poschodziły , smarowałam je zwykłym kremem nivea, bo wszystkie inne nie dawały rady. Teraz mam 7- dniową przerwę i zastanawiam się czy znowu nie zacznie mi sie to robić jak rozpoczne drugie opakowanie. Wyglądałam jak taka jaszczurka co linieje:o Poza tym okres zaczął mi się dopiero w 4 dzień po odstawieniu. Czy to normalne?? Przy innych tabletkach zaczynał mi się w 2 dni po odstawieniu. POzdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jakiś czas tu nie zaglądałam i widzę, że dużo mnie ominęło.;) U mnie kolejna przerwa i wkrótce zaczynam piąty miesiąc z Logestem. Teraz dopiero z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mój organizm całkowicie przystosował się do pigułek. Nie ma żadnych objawów ubocznych, czuję się bardzo dobrze i oby tak dalej. Cera się poprawiła, a przesusza się tylko miejscowo, ale na to są odpowiednie preparaty, więc nie ma problemu.;) Po bólach łydek zostało tylko wspomnienie, z czego bardzo się cieszę, bo poważnie mnie to zaniepokoiło. Okres pojawia się zawsze 4-ego dnia po odstawieniu. Nie jestem jakąś wielką entuzjastką pigułek mimo że dobrze je znoszę, bo mam świadomość, że branie ich na dłuższą metę musi jakoś wpłynąć na mój organizm. Dlatego jeszcze kilka cykli i odstawiam, przynajmniej na kilka miesięcy. Do JA_AISZA: Ten ból już Ci ustąpił? Nie musiał być spowodowany braniem pigułek, ale jeśli będzie się powtarzał, to zgłoś się szybko do lekarza. Powodzenia! Do FRUTELLA: Bardzo się cieszę, że moje forum cieszy się takim zainteresowaniem i możemy w ten sposób wymieniać doświadczenia - to był dobry pomysł.;) Co do ceny, to wiem, że np. Microgynon i Diane-35 są dużo tańsze (około 10 zł), ale są to tabletki o dużo większej zawartości hormonów i działaniu bardziej leczniczym (na uregulowanie cyklu, bóle miesiączkowe, trądzik). Porozmawiaj z lekarzem, może znajdzie Ci jakiś zamiennik, ale na pewno będzie on miał dużo więcej hormonów. Wszystkie tabletki o mniejszej ich zawartości kosztują niestety powyżej 20-30 zł. Pozdrawiam serdecznie. Do SONIK: Czy to krwawienie wystąpiło u Ciebie podczas przerwy między kolejnymi opakowaniami czy w trakcie 21 dni brania tabletek? Do JELLY: Jeśli możesz, to napisz jak znosisz odstawienie tabletek, jak Twoje samopoczucie? Ja również myślę o zrobieniu przerwy i Twoje doświadczenia będą mi bardzo pomocne, dzięki z góry.:) Pozdrawiam. Do SUNSHINE: Dzięki za info.:) A z tym plamieniem, to naprawdę dziwne. Może jednak zasięgnij porady specjalisty. Nie zaszkodzi się upewnić, że wszystko jest w porządku.:) Do BLACK CASHMERE: U mnie też okres zaczyna się zawsze 4-ego dnia przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
a tymczasem ja czekam na okres:) potem biorę sie za logest i wtedy zaczne pisac więcej... pod warunkiem ze oczywiście ten okres dostanę:/ całuski,, jak co to też napiszę :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do camelia Czuje sie swietnie:)) Tabl nie biore juz 3 tyg, bol nog ustapil, piersi tez:)))) Do tego psychicznie tez jest swietnie:))))))) No i jest jeszcze jedna rzecz, z ktorej moj facet sie najbardziej cieszy.... wzroslo mi libido:)))) Teraz to po prostu sie na niego rzucam:)))) Ale ze \"zwyklym\" sexem wolimy jeszcze poczekac do przyszlego miesiaca. pozdrawiam wszystkich:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orangutan
czesc wam dziewczyny. microgynon, diane itp. itd. wcale nie maja duzo wiecej hormonow niz wasz logest. cilest ma wiecej etilynoestradiolu niz microgynon. microgynon dlatego jest taki tani (8zl) bo jest zarejestrowany jako lek na bolesne mieisaczki itd,itp. a po za tym jest o wiele zdrowszy od waszego logestu, bo przy pigulach II generacji zmniejsza sie ryzyko choroby zatorowo-zakrzepowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nancyy
Ja po rocznym braniu logestu niestety musze go odstawic z powodu pojawienia sie w mojej piersi torbieli :( Skutkow ubocznych nie mialam :( To jest chyba jedyny i najwiekszy z nich...smutno mi strasznie, ale co zrobic...Pozostaje mi abstynencja seksualna przez nastepne 4-5 lat - do czasu slubu z moim ukochanym... Gumek nie bede na 100% stosowac bo juz sie na nich przejechałam... Zobaczymy ile nasz 5 letni stażem zwiazek wytrzyma bez sexu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_aisza
Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę pierwszego opakowania i czekam na okres. Póki co, jestem bardzo zadowolona. Na początku miałam lekkie schizy, wszelkie dolegliwości kojarzyłam właśnie z przyjmowaniem tabletek (szczególnie ten ból w klatce piersiowej mnie przestraszył, ale gdy na drugi dzień się obudziłam, nie było po nim sladu i już więcej nie wystąpił). Koleżanki się ze mnie śmiały, że niedługo zacznę panikować, jak mały paluszek mnie zaboli, ale raczej już mi to nie grozi. Zaufałam Logestowi prawie bezgranicznie i kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia-na razie czuję się dobrze, czyli raczej nic z tego nie wyniknie (mam nadzieję). Ogólnie rzecz biorąc, uważam to za dobry wybór, mam zamiar kontynuować, a przerwę planuję zrobić sobie jakoś zimą, kiedy to będzie mniej okazji na spontaniczny seks, którego jestem fanką :) Jak widać moje libido stale w normie, zmiennych nastrojów też nie mam i wszystko (póki co) jest w porządku. I oby tak dalej. Mam też nadzieję, że Logest rozprawi sdię z tą torbielką, dzięki której zaczęłam go zażywać. A to okaże się za 2 miesiące. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine**
Odwiedzam forum co kilka dni i widze, że wiele mnie tu ominęło :) gdyż forum jest bardzo aktywne. do Black cashmere: Jestem obecnie po 5 tabletce z 3 opakowania. Ale myślę, że wysuszenie skóry jednak nam nie minie gdyż pigułki ogólnie wpływają na cerę, włosy. Ja, jak już wspominałam, miałam cerę raczej tłustą, włosy strasznie szybko mi się przetłuszczały więc chyba powinnam to wysuszenie traktować jako plus, choć pieczenie skóry na nogach czy pękająca skóra na ramionach to raczej wątpliwa korzyść ;) No ale coż, coś za cos, lepiej jest z cerą i włosami ale gorzej ogólnie ze skórą ;) Poza tym naprawdę jestem zadowolona z Logestu, ból łydek to już tylko przeszłość, nastroje depresyjne także. Początkowo miałam obniżone libido oraz napady głodu ale to także minęlo, teraz z moim libido wszystko jest jak najbardziej w porządku ;) i na szczęście nie przytyłam pomimo tak zwiększonego apetytu. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
hmmm. jeśli chodzi o fajny temat (a propos logestu) to wogóle muszę powiedzieć, ze całe forum kafeterii jest idealne... nie zawsze co tu piszemy jest pocieszające, i rozwiewające problemy, ale super móc coś poczytać i zasięgnąc opii. do Jelly : dzięk iza te info, już kupiłam na karmelickiej i widze ze to jakaś sprytna apteka, bo ma amsę tanszych leków!! zapłaciłam 37,78 jakby ktoś chciał wiedzieć po ilr stoi a do wszystkich: no póki co to czekam na okres... całuski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine**
Jeśli chodzi o cenę Logestu to ja płacę 27 zł w normalnej aptece. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sunshine Chyba mialo byc 27,78 a nie 37,78:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups to nie mialo byc do sunshine tylko do fruttelli... sama sie pomylilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
.. no pewnie że się rypnełam w cyferkach... 27, 27 miało być... oczywiście wkradł się błąd. inaczej nie byłabym taka zadwolona. ...:( czekam dalej... wiecie na co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskowa
Co zrobić zapomniałam wziąść pigułki ,pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nancyy
W kolejnej soboty niestety nie zaczne od Logestu...:( Bedzie to pierwsza sobota od ponad roku po 7 dniowej przerwie, w ktora nie wezme pigulki...Przyzwyczailam sie strasznie do piguleczek i nie wiem jak to teraz bedzie :( Pisalam juz strone wczesniej wiec moge dodac jeszcze ze odebralam wczoraj wyniki badania krwi - fibrynogen, bilirubina i AspAT i wszystkie po ponad roku brania logestu były idealne :) Mam nadzieje, ze jeszcze kiedys bede mogla wrocic do tych pigulek bo dla mnie byly idealne...teraz to dopiero moje libido wpasnie :o Pozdrawiam kobietki!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nancyy
W kolejnej soboty niestety nie zaczne od Logestu...:( Bedzie to pierwsza sobota od ponad roku po 7 dniowej przerwie, w ktora nie wezme pigulki...Przyzwyczailam sie strasznie do piguleczek i nie wiem jak to teraz bedzie :( Pisalam juz strone wczesniej wiec moge dodac jeszcze ze odebralam wczoraj wyniki badania krwi - fibrynogen, bilirubina i AspAT i wszystkie po ponad roku brania logestu były idealne :) Mam nadzieje, ze jeszcze kiedys bede mogla wrocic do tych pigulek bo dla mnie byly idealne...teraz to dopiero moje libido spadnie :o Pozdrawiam kobietki!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruttella
nie ma. . . . . :( :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, radosnych i pogodnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH dla Was wszystkich i Waszych bliskich! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×