Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

witam nie wiem czy ktos mnie tu jeszcze pamieta, tez bralam Logest i dzielilam sie z Wami moimi spostrzezeniami, ale 2 miesiace temu rzucilam te tabletki, bo juz normalnie myslalam ze zwariuje, strasznie wplynely na moja psychike, bylam ciagle albo zla albo zdolowana, wyzywalam sie na wszystkich, w dodatku zaczelam miewac bole glowy, teraz po ich odstawieniu czuje sie rewelacyjnie, naprawde dopiero po rzuceniu tabletek, widzi sie co one w nas zmienily, wiele dziewczyn wczesniej juz to pisalo ale do tej pory nie wierzylam, dlatego jak zauwazycie w sobie jakies zmiany, ktore nie znikaja po zmianie rodzaju tabletek, to zastanowcie sie dobrze czy by ich nie odstawic albo chociaz jakas przerwe zrobic - wtedy zauwazycie roznice :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ARNISKA: Hej, hej! No i jak to było u Ciebie po odstawieniu Logestu? Poza powrotem dobrego nastroju.;) Ja akurat nie zauważyłam takich efektów, ale też przymierzam się do zrobienia sobie przerwy. Tylko co z alternatywą jeśli chodzi o antykoncepcję? Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indrusia
hej dziewczyny, wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę Logestu:) zobaczymy jak to wszytsko będzie, prześledziłam całe forum od początku i widzę, że różnie reagujecie na tebletki. Zobaczymy jak będzie ze mną mam nadzieję, że dobrze, bo niektóre wasze dolegliwości jak bóle, suchość czy brak ochoty na sex troche mnie przerażają:). Chcicłam zapytać czy wiecie coś na temat picia alkocholu w czasie brania tych tabletek, bo nie wyczytałam tego nigdzie w ulotce. Nie mówie o upijaniu się, ale o jakimś winku do kolacji lub małym piwku:) Pozdrawiam cieplutko, będe tu zaglądać i mówić co u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia930
hej dziewczyny przeczytalam wasze opinie na temat logestu wszystkie sa prawdziewe bo kazda z nas reaguje inaczej i kazda musi sama z lekarzem wybrac najlepsze dla siebie tabletki. Ja biore logest od 7 miesiecy i na poczatku tez mialam chwile zalamania i rozne dolegliwosci ktore znikly po 2 miesiacach teraz czuje sie cudownie i jestem zadowolona z logestu moze po za jego cena :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sie zastanawiam co do alkoholu jednak male piwko sobie od czasu do czasu wypije m.in dzisiaj :) bo jade na festyn na ire i kayah :) ale nie w tym rzecz do kona zostaly mi 4 tabletki pomijajac dzisiejszy 3 :) qpilam sobie zel durex-a i rowniez jest swietny dalam 14.99 ale na cene nie narzekam :) od razu inne uczucie 0 pieczenia poprostu super ;) dobrze ze cos takiego wymyslili bo bym sie zameczyla i moj facet tez ... bylam dzisiaj u ginekologa na cytologi i ogolnie do dnia dzisiajszefgo sie cieszylam bo plamienie skonczylo mi sie dnia 12 a tu znowu czy to przez ta cytologie troche bolala bo bylo tam bardo sucho ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia930
do dzaga88 czyli z facetem juz wszystko oki :) nie przejmuj sie zmiennymi humorkami to z czasem przejdzie pozostaje nam miec nadziedzieje ze szybko :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy cos jest nie tak jeszcze nie skonczylam opakowania a juz mam okres choc zostaly mi jeszcze 3 tabletki lacznie z dzisiejsza? o co chodzi do tego 1 raz mam takie bolesne blagam odpowiedzcie bo sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc teraz juz czekam na miesiaczke izaczne zazywac 1 opakowanie logest.Wczesniej brałam inne tabletki i strasznie przytylam minał rok i ginekolog przepisał mi logest boje sie ze przytyje ...:/. Moja kolezanka zazywa logest juz rok i podobno chudnie po nich sama juz nie wiem ,a i jeszcze jedno jak sie je zazywa to po jakim czasie mozna juz normalnie wspołzyc z chłopakiem bez zabezpieczenia? i czy mozna soie normalnie kochac z wytryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze blagam was pomozcie czy przez to ze okres dostalam teraz mam robic ta 7 dniowa przerwe help help help licze na was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dzaga88 Ja nigdy nie dostałam miesiączki przed skończeniem opakowania zawsze następowało to 3. dnia przerwy, ale wydaje mi się, że powinnaś skończyć to opakowanie. Dopiero zaczęłaś przygodę z Logestem i twój organizm musi się do niego przyzwyczaić. Najwyraźniej dopiero teraz zaczął się buntować. Jeśli bóle będą się nasilać, to najlepiej skonsultuj to z lekarzem, ale weź te 3 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DZAGA88: Ja też się z czymś takim nie spotkałam, radzę Ci wziąć te pozostałe tabletki i zadzwonić do lekarza - on Ci najlepiej doradzi co robić w takiej sytuacji. Ale skoro to Twoje początki z Logestem, to może po prostu Twój organizm tak reaguje na zmianę. Najlepiej skonsultuj to ze specjalistą, będziesz mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia930
ja tez tak mysle zadzwon do lekarza bo moze okazac sie ze logest nie jest dla ciebie dobry chodz mi lekarz powiedzial ze okres moze mi wystapic od 23-28 i to normalne ale zawsze pozniej ma byc w tym dniu u mnie tak jest co miesiac na 25 dzien i co do godz wiec mysle ze logest jest dla mnie oki a dla ciebie jesli sa to poczatki to na prawde nie masz sie co meczyc tylko zmnieniaj te tab bo pozniej moze byc gorzej chodz wcale nie musi chodz niepokojace jest to ze cie boli ja zawsze mialam bardzo bolesne miesiaczki ale od kiedy zaczelam brac tab to nic naprawde nic a nic sama w to na poczatku nie wierzylam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednataka
brałam tabletki prawie 10lat, przetestowałm ich sporo. Ma swoje + i - to krwawienie czy plamienie może być z niewłaściwej dawki hormonów. Bierz normalnie do końca , przerwa i znów. Możesz też brać bez przerwy 2-3opakowania. Zdarzało mi się tak robić bo mi krwawienie było akurat nie na rękę. Generalnie jak sie bierze to nawet jeden dzień bez tabletki nie jest tragedią, zdarzało mi się , ze nie wzięłąm tabletki aż do nast. dnia i wtedy nie brałam tej zapomnianej tylko dalej. To bezpieczny środek ale.....skutki uboczne też ma. Na początek, fakt , widzi sie tylko zmiany libido, suchość czy tkliwość piersi. Po latach doszły bóle głowy, wypadanie włosów, zmiany skórne, zbyt wysoka krzepliwość krwi i takie tam. RZuciłam to w cholerę i naprawdę mi lżej, lepiej. Zaczęłam używać gumek ale to dla faceta ból jak cholera bo trzeba się dostosować. Tak naprawdę kiedy miałam te 17-18lat i zaczynałam brać panicznie bałam się ciąży, później było wygodnie, chciałam, zeby partnerowi było lepiej. Szkoda tylko, że własnym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednataka
teraz obraża sie na mnie, na gumki jakby to było jemu na złość albo jakby robił mi łaskę. Dziewczyny, uważajcie na siebie ale nie zdejmujcie z facetów całej odpowiedzialności. Jak już bierzesz, to niech on wykupuje receptę. Sama z sobą się nie kochasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny - powiedzcie jak to jest u Was z PŁACENIEM za pigułki? Tego tematu nikt tu jeszcze nie poruszał, a chyba warto. Kupujecie same czy Wasi faceci wyszli z inicjatywą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka77
Hej Dziewczyny! Zmieniłam regulon na logest i teraz zaczynam sie zastanawiać... ważę ponad 60 kg, jestem dośc wysoka i duża ;) . Chciałam zmienić pigułki na zawierające mniej hormonów i musze przyznać, że będąc w drugim tygodniu pierwszegio opakowania czuję się świetnie... Tyle, że zaczynam się bać, czy takie pigułki nie są dla mnie za słabe. Lekarz nie miał takich obaw, więc może niepotrzebnie sie stresuję. Stąd pytanie - ile wazycie biorąc te "słabsze" pigułki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejmujac watek placenia za bletki-w moim zwiazku to ja dzierze odpowiedzialnosc za te kwestie. moj miso nawet nie zaproponowal zeby mnie trochu odciazyc. z drugiej zas strony-zawsze wydawalo mi sie to logiczne i oczywiste, ze to ja bede za nie placic, jakos do glowy mi to nie przyszlo, zeby dzielic ta sprawe z chlopakiem- a moze rzeczywiscie powinnam... a tak poza tym mam do Was prosbe dziewczyny-napiszcie prosze jak to u Was wydladalo ze spadkiem libido, brakiem ochoty na seks-czy bylo bardzo dokuczliwe i jak dlugo trwalo...ja wlasnie dzis zaczne drugie opakowanie logestu i od jakiegos tygodnia zauwazam ogromne wahania u siebie w tej sprawie...raz mam ochote, ale jestem strasznie sucha i nic z tego...ale coraz czesciej obserwuje po prostu brak jakiejkolwiek ochoty na zblizenie...i jush nie chodzi tylko o seks-takze zwykle calowanie czy przytulanie...zle mi z tym bardzo, wiem ze to moze byc skutek uboczny i nie ma co panikowac. tyle ze prosze Was o wypowiedzi-bo nie wiem jaki czas takiego stanu bylby w normie, a kiedy mam zaczac sie niepokoic...z gory dzieki dziewczyny, pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mężczyzna zawsze wychodził z inicjatywą finansowania środków antykoncepcyjnych - tak było w przypadku prezerwatyw i teraz tabletek. Może po prostu dlatego, że on pracuje, a ja jestem tylko biedną studentką :) Jakoś nigdy nie było z tym problemów. Co do masy ciała, to ważę 57 kg i nie wydaje mi się, żeby to miało wpływ na działanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciens
Jestem w drugim tygodniu drugiego opakowania. Nie jest nadzwyczaj dobrze, ale nie jest tez najgorzej. Zdecydowalam sie na tabletki, bo panicznie boje sie ciazy. Jednak teraz, z drugiej strony przesladuje mnie wizja raka piersi, uszkodzen watroby i innych powaznych komplikacji:( Moja pierwsza lekarka wygladala na profesjonalna, ale nie czulam sie u niej komfortowo. Teraz jestem u babki ktora polecila mi mama, jednak wydaje mi sie, ze ma troche "olewczy" stosunek do pacjentek, mojej kolezance dala recepte od razu, bez badan. Teraz nie wiem, znowu zmienic, tym razem na faceta? Slyszalam ze sa lepsi od kobiet... Za tabletki place ja- u mnie kosztuja 37 zl. Moj chlopak kupuje prezerwatywy- boi sie jeszcze zrezygnowac z gumek:p PS Czy ktoras z Was przyjmowala leki takie jak Virlix, Zyrtec, Alertec jednoczesnie z pigulkami? Mam silna alergie i nie moge sie bez nich obejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek
hej dziewczyny, nie było mnie kilka dni a widze że forum się szybko rozwija.No i właśnie mam problem...skończyłam 2 opakowanie logestu, już żadnych skutków ubocznych, wszystko ok dziś 3 dzień przerwy i chyba powinnam dostać okres ale jakoś go nie widać. Martwie sie troche czy te tabletki napewno działają szczególnie że na wakacjach sie nie oszczędzałam: seks co noc, do tego było czasem troche alkoholu, mój chłopak prawie zawsze kończył we mnie. No i teraz mam zmartwienie i boje sie czy przypadkiem nie jestem w ciąży.Albo znów mój organizm płata mi figle...czy jak nie będe miała teraz w tej przerwie krwawienia jest jednoznaczne z tym że moge mieć dzidziusia? Wcześniej miałam bardzo nieregularny okres nawet pół roku potrafiłam nie mieć, no ale teraz po tabletkach chyba powinno sie uregulować. Prosze napiszcie co o tym sądzicie...=o(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkka
witam,ale mnie tu juz czas dlugi nie bylo... a bardzo fajny temat rozpoczelyscie!kwestia placenia za tabletki nalezy do mnie.ja tez nigdy nie pomyslalam zeby placil za nie moj chlopak.kiedys prezerwatywy z kolei zawsze kupowal on i wtedy ja nie wspieralam go finansowo.to jedyny motyw finansowy przy ktorym jestesmy calkowicie niezalezni.nie wiem czy moze powinnam cos zmienic. a tak w ogole to wpadlam z pytankiem o opaalanie.bo codziennie juz prawie na plaze mykam i mi jakies na ramionach plamki nieopalone pozostaly.nie biore zadnych innych lekow i tylko logest przyszedlk mi na mysl.wiecie cos na ten temat? a alkohol to tez nie wiem czy oslabia jakos dzialanie tabletek.czy np.sex pod wplywem piwq jest tak samo bezpieczny? jak wiecie cos na ten temat to napiszcie plzzz pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do natalkka Logest może być przyczyną pojawienia się tych plamek. Tabletki antykoncepcyjne mają właśnie wpływ na odbarwienia pojawiające się pod wpływem opalania, zarówno na Słoneczku jak i w solarium. Ale to oczywiście (z resztą jak wszystko) indywidualna sprawa i zalezy od organizmu. Ja takich plamek nie zauważyłam, a juz też troszkę się opalałam. A co do wpływu alkoholu, to ja zadałam kiedyś to samo pytanie na tym forum. Dziewczyny powiedziały mi, że nie ma on wpływu na skuteczność tabletek i myslę, że mają rację. Ja często kocham się z chłopakiem po piwku i jakoś w ciążę nie zaszłam, czyli to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do natalkka Logest może być przyczyną pojawienia się tych plamek. Tabletki antykoncepcyjne mają właśnie wpływ na odbarwienia pojawiające się pod wpływem opalania, zarówno na Słoneczku jak i w solarium. Ale to oczywiście (z resztą jak wszystko) indywidualna sprawa i zalezy od organizmu. Ja takich plamek nie zauważyłam, a juz też troszkę się opalałam. A co do wpływu alkoholu, to ja zadałam kiedyś to samo pytanie na tym forum. Dziewczyny powiedziały mi, że nie ma on wpływu na skuteczność tabletek i myslę, że mają rację. Ja często kocham się z chłopakiem po piwku i jakoś w ciążę nie zaszłam, czyli to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek
Hej dziewczyny no to z tym alkoholem to chyba prawda, jak sie okazało dostałam okres i jest ok czyli tabletki działają stuprocentowo =o) nawet w ekstremalnych warunkach he he, od razu humor lepszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek
A jeśli chodzi o to kto u nas płaci za tabletki, to kupujemy je na zmiane. jedno opakowanie ja a jedno mój misiu i tak jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
czesc na początku zwracam sie do Ani mojej DOBREJ WRÓŻKI ze wspaniałą wiadomością OCZYWIŚCIE NIE JESTEM W CIĄŻY hurrrrrrra tamto opakowanie tabletek było bardzo magiczne i kompletnie pokręcone mam nadzieje że takie sytuacje jak z tamtym opakowaniem Logestu więcej się nie powtórzą ......i oczywiście mam pytanie jeżeli ktos sie orientuje w sprawie następującej: czy Logest jest w sprzedarzy w potrójnym opakowaniu?? z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
witam, dawno się nie odzywałam :) jestem przy dgrugim opakowaniu, plamienia mi przeszły, suchość w miare też( nie uzywałam żelu) ochota na sex powróciła :) jestem zadowolona jesli chodzi o sprawe płacenia, to mój chłopak tym sie zajmuję, bo pracuje i może mi je kupować, od początku mówił mi, że on bedzie za tabletki płacił i to mnie bardzo cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola011
Do Pelelka: podejzewam ze Twoje pytanie wyszlo dlatego ze Twoj lekarz przepisal Ci 3 opakowania? Oni tak przewaznie przepisuja zebys nie musiala przychodzic do niego/niej co miesiac, a z potrojnym opakowaniem sie nie spotkalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiasta
wiem że padały już pytania tego typu...ale gdzie w Warszawie mogę kupić najtaniej!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×