Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Lady Cop.
aaa noi jeszcze jedno,czy ktoras z was jest nalogowa palaczka??jak papierosy wpywaja na dzialanie tabletek?? mam nadzieje ze ich nie oslabiaja?aaa noi jak z alkoholem?? pozdro!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora123
do Malice: no to mam a raczej mialam zajebistego ginekologa :(:(:(:(:(:(:(:(:(:( bo powiedzial mi ze moge zaczac zazywac` 3 dni po okresie:(:(:(:(:( super :(:( pozazdroscic mi tylko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jeszcze nie wspolzylas to nic nie zaryzykowalas. A lekarza owszem zmien i to natychmiast. Jak będziesz miala pytania to pytaj, sadze ze tu sie wiecej dowiesz niz od tego \"specjalisty\". Ps. Ja nie polecam ginów facetów bo kazdy jeden jakiego mialam to byl ignorant. Chyba z tej rutyny tak olewkowo podchodza do ludzi. Albo sa nie douczeni. Albo trzeba isc prywatnie. A wlasciwie to wszystko na raz. Co nier znaczy ze jak dasz kase w lape to nie okaze sie rownie wielkim ignorantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, jak juz bierzesz to bierz dalej. Po prostu przy pierwszym opakowaniu sie zabezpieczaj, potem zrob normalnie przerwe i po przerwie nowe opakowanie, w tym czasie pojawi Ci sie okres, a po okresie juz mozesz bez zabezpieczenia i wtedy bedziesz na pewno bezpieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam dziewczyny ze jest cos u mnie niepokojacego:( okres mi sie skonczyl i jestem po 9 tabletce(dzisiaj biore 10), ale martwi mnie to ze mam dziwne krwawienia. nie wiem czy to moze byc jeszcze pozostalosc okresu czy to cos przez tabletki. czy to jest grozne?? wypowiedzcie sie na ten temat:)z gory wam dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora123
Do MALICE: dzieki stokrotne za rady :):):):przydadza sie:):):) Odezwe sie jeszcze napewno buzka:):):) na szczescie nie mam sie jeszcze czego obawiac Pozdrawiam gorąco Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziula Na to pytanie padla odpowiedz jak nie na tej stronie to nie dalej jak na nastepnej. Nie chce byc nie mila, ale weźcie wy ludzie czytajcie troche to forum, a nie liczcie tylko na podanie wszystkiego na tacy. 40 str. to nie wiele, a naprawde pozwoli wam to rozwiac wiele watpliwosci ktore macie i zeszcze bedziecie miec. I ulotka. Tam tez to pisze, ze przy 2 opakowaniu okres przerodzi sie w plamienie i bedzie to trwalo jakis czas przez kilka cykli az sie organizm nie oswoi. To tyle ostatni raz odpowiadam na te same pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
elo dziewczyny!! naczytałam sie tyle o logescie ze sie zaczynam bac coraz bardziej!! wiem ze leki hormonalne to nie zabawa. chce podczas pierwszego razu byc dobrze zabezpieczona, bo dla mnie prezerwatywa to za mało. moze to dlatego ze kilka moich znajomych miało wpadke (pekła :/). poszłam do gina nieprywatnie. nie zrobił mi badan tylko krotki wywiad i przepisał logest. powiedział ze mam przyjsc do niego pod koniec opakowania to zrobi mi cytologie i mnie zbada. powiedział ze moge miec plamienia na poczatku. no i własnie chciałam sie zapytac, jak obfite sa takie plamienia? moj chłopak bardzo liczy na to ze koło 10 pigułki juz to zrobimy... pig zaczne brac koło 24.11 i boje sie tych wszystkich skutkow ubocznych :( i jeszcze jedno, na ile ufacie pig?? uzywacie dodatkowych zabezpieczen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamienie trwa zwylke pare dni po okresie, powiedzmy 5, róznie bywa. Wiesz co jak Twój facet nie może oczekać paru dni dłużej, to troche dziwne... Tabletek nie bierze sie po to zeby sie dodatkowo zabezpieczać, nie panikuj. I nie przesadzajmy z tymi skutkami ubocznymi. Czyli generalnie podsumowując: Nie martw sie bo nie ma powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
moze poczekac, tylko ja chciałam sie dowiedziec ile to potrwa, bo dla mnie to dyskomfort. no i jestem w szoku - kupiałam logest za 37zł , a wy piszecie ze kupujecie go o wiele taniej! a i jak to jest z solarium? na prawde nie mozna na nie chodzic podczas stosowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to solarium to bzdura. Ja sie normalnie na słoncu opalalam i nie bylo problemu. Jak nie bedziesz miec wysypek a ni odbarwien skory to mozesz chodzic bez problemu. Logest jest i był drogi. I to juz tutaj ustalilysmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
Hej dziewczyny! Niestety moje krwawienie nadal trwa juz 11 pigulke wzielam.:(i dalej to samo,obawiam sie ze tak juz bedzie i bede musiala zmienic logest..nie wiem,byc moze juz panikuje! Mam zasadnicze pytanie,nie pytalam lekarki bo zapomnialam,ale moze ktoras z Was wie jak wplywaja papierosy na pigulki?? aa..noi alkohol,jak z imprezami, ?? serdecznie Was wszystkie pozdrawiam! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
lady cop : z alkoholem to jest tak ze zmniejsza działanie pigułek , tylko własnie sama sie zastanawiam czy tylko w momencie picia czy potem juz jest obnizony poziom działania. bo na ulotce to nic o alkoholu nie pisze... chyba :P PYTANIE:w ulotce pisze ze jezeli zapomniało sie pig to nalezy tak postapic jak w przypadku zapomniania... tyle ze w przypadku zapomnienia mam pig i ze przyjmuje ją pozniej, a jak ją zwymiotuje to juz jej miec nie bede. to co mam zrobic? wziac nastepna i potem zrobic przerwe 8 dni?? bo to jest tak jak bym miała zamiast 21 tylko 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
a i papierosy - mozesz przez to zgon zaliczyc... zakrzepica i te sprawy. wiec radze odstawic albo jedno albo drugie pig/fajki! ale niektorym nic sie nie dzieje, przynajmniej nie teraz.... ale lepiej chuchac na zimne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
PYTANIE:w ulotce pisze ze jezeli zwymiotowało sie pig to nalezy tak postapic jak w przypadku zapomniania... tyle ze w przypadku zapomnienia mam pig i ze przyjmuje ją pozniej, a jak ją zwymiotuje to juz jej miec nie bede. to co mam zrobic? wziac nastepna i potem zrobic przerwe 8 dni?? bo to jest tak jak bym miała zamiast 21 tylko 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monmon
Zdecydowalam sie na LOGEST bo bardzo sluzyl mojej kolezance, nie maila po nim zadnych sensacji i do tego wypiekniala. Jednakze w moim przypadku bylo zupelnie odwrotnie. Najpierw stracilam polowe owlosienia glowy, potem spadlo mi tak cisnienie ze ciagle bylo mi strasznie zimno, chcialo sie spac, cera sie pogorszyla itd. Dlugo by tu pisac. Potem wyprobowalam jeszcze dwa rodzaje tabletek i dopiero za trzecim razem trafilam na te wlasciwe. Wie nie bojcie sie eksperymentowac z roznymi tabletkami jesli jakies wam nie odpowiadaja. Kazdy organizm jest indywidualny i nie dla kazdego pasuje to co pasuje innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
Do Kasik18! Dzieki za odp. Nie zdawalam sobie sprawy ze z tymi papierosami i pigulkami tak groznie... a co do pigulki ktora zwymiotujesz!! No wlasnie powinni zawsze dawac przynajmniej jedna extra,no bo co wtedy?? niestety nie moge Ci pomoc,czu ktos moze wie co zrobic?? Pozdro serdeczne pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leluuuula
Jeżeli wymioty wystąpią w czasie DO 4 godzin po przyjęciu tabletki, to może oznaczać że się nie wchłonęła i trzeba to potraktować jakby się tabletki zapomniało. Jednak jeśli np. tabletkę bierzemy rano, a wymioty wystąpią wieczorem, to nie ma strachu ona i tak zdążyła się wchłonąć, 10 razy!!! Przecież tyle czasu nie będzie w żołądku siedzieć, prawda?? O to tutaj chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
no tak, ale jezeli wezme pi i zwymiotuje wczesniej, znaczy przed 3 godzinami od jej przyjecia to co?? mam wziac nastepna?? i ty sposobem koncze opakowanie o jeden dzien wczesniej?? i kiedy zaczac nastepne?? bo tego na ulotce nie umiescili jak wilu innych rzeczy.... o rany! ktos wie co zrobic w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgfa
dziewczyny ja brałam logest przez 6 lat z dwoma przerwami na ciążę. Tolerowałam znakomicie. Teraz ze względów finansowych przeszłam na microgynon-9 zł. Jestem w trakcie brania 2 opakowania. Chyba też nie jest złe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiutka
Witam, jestem tutaj pierwszy raz. Nie mam wiedzy na temat tabletek gdyż dopiero biorę je 2tyg - Logest. Wystąpiło u mnie plamienie koloru brązowego - przestarszyłam się troche ale lekarz powiedział,że to normalne przy 3 pierwszych opakowaniach. Natomiast dziś jestem jeszcze bardziej przerażona ponieważ zaczełam krwawić! Okres przeciez powinnam dostac dopiero za tydzien. Nie jestem pewna czy to okres czy coś innego. Słyszałyście może o podobnych przypadkach? Bardzo prosze o informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiutka
Przepraszam, za pytanie było niepotrzebne, gdyż wystarczyło poczytać więcej i znam na nie odpowiedź. Fajnie,ze jest takie forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
mam kolejne pytanie, bo na poprzednie chyba nie znacie odpowiedzi... wiec jaki wpływ maja tabletki na badanie krwi?? znaczy wychodza tam jakies dziwne rzeczy?? i jak antybiotyk reaguje na pigułki?? czy tylko zmniejsza ich działanie czy moze wchodzi w jakies interakcje?? błagam, szczegolnie zalezy mi na odpowiedzi na pytanie o wplyw tabletek na badania krwi!!!! prosze o pomoc bo w necie szukałam i nie ma chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa znajoma
Witam! A ja mam inny problem.PiguLki biorę od ponad 3 lat.Najpierw Harmonet,a od 2 miesięcy Logest (czyli od czasu zamieszania z harmonetem),ale mają one ten sam skład.Problem polega na tym,że podczas przerwy krwawienie występuje w 4 dniu,trwa 3...zaczynam po przerwie nowe opakowanie i...w zazwyczaj w drygim dniu brania już pigułek pojawia mi się plamienie,takie jednodniowe,a potem wszystko ok.Któraś też tak może ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurkaaaaaa
Kasik!!! Co do tych wymiotów: tak, bierz jeszcze jedną tabletkę. Po prostu twój cykl skończy się o 1 dzień wcześniej to nic strasznego!! Można w każdym cyklu przyjąć do 5 tabletek mniej niż zwykle i zachowuje się antykoncepcję. (Rozumiesz: nawet jeśli z jednego opakowania zgubisz aż 5 tabletek, to i tak nic się strasznego nie stanie). Potem, po ostatniej tabletce (w tym przypadku: 20stej) - robisz jak gdyby nigdy nic, 7 dniową przerwę i rozpoczynasz nowe opakowanie, tym razem normalne 21 tabletek. I już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurkaaaaaa
Drugie pytanie Kasik: antybiotyk osłabia działanie tabletki. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale osłabia i już. Wpływ tabletek na wyniki krwi.... no, jak przyjmujesz tabletki to na pewno jakoś tam się te wyniki zmieniają, np. czas krzepnięcia krwi ulega przyspieszeniu, i to wtedy nie jest naturalny wynik twojego organizmu ale wynik tabletek. I parę jeszcze rzeczy się zmienia, ale dokładnie to ci nie powiem musiałabyś zapytać lekarza.... Nowa znajoma: ech, to normalne, jak najbardziej. Ma tak co druga kobieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
oh dzieki wilkie Laurka za odp!!! tak sie zastanawiłam. kurcze zła jestem , bo sie rozchorowałam a za kilka dni (4) powinnam dostac okresu. i moze przełoze rozpoczecie mojej kuracji na nastepny miesiac... nie wiem co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie działanie antykoncepcyjne NIE BĘDZIE zachowane jeśli po przyjęciu niepełnego opakowania zrobi się 7-dniową przerwę! W takim przypadku, o którym piszecie, należy koniecznie skrócić przerwę albo najlepiej ogóle jej nie robić i zacząć bezpośrednio kolejną serię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się nie zgodze. W 3cim tygodniu przyjmowania tabletek można sobie pozwolić na kilka \"manewrów\" nie tracąc zabezpieczenia. Jeśli się zapomni tabletki w 3cim tygodniu można w dowolnej chwili zrobić przerwę lub wziąść zapomnianą tabletkę i nie robić przerwy wcale. Jedyne o czym trzeba pamiętac, to to, że jeśli weźmiesz o 3 czy 1 tabletkę czy ilekolwiek mniej o tyle tez wcześniej dostaniesz okres i o tyle wcześniej musisz zacząć nowe opakowanie, bo zarówno krwawienie jak i zakończenie przerwy przesuwa się równolegle z przesunięciem zakończenia brania opakowania. Oczywiście nie należy tego \"nadużywać\" bo można sobie rozregulowac cykl (organizm przyzwyczaja siię w końcu do stałych dawek hormonów). Jak zapomnisz jednej z końcowych tabletek to nie bierz już do końca tylko zrób wcześniej przerwę. Jeszcze raz powtarzam trzeba tylko pamiętać, że dzien brania 1 tabletki z opakowania przesunie się już na zawsze w rył np o 2 dni, jeśli nie wzieło się 2 tabletek. Ryzykiem może być przyzwyczajenie. Jesli sie jestt przyzwyczajonym np brac w sobote, a nie weźmiesz ostatniej tab. to będziesz już zawsze musiała zaczynać w piątek (albo jakiś wcześniejszy dzień, bo przerwę możesz skrócić, ale nigdy wydłużyć) Mi się zdażyło tak robić. I znacznie bardziej wolałam tak, niż brac zapomnianą tabletkę i nie robić przerwy, chociazby dlatego ze w postaci okresu miałam szybko potwierdzenie tego, że tabletki działająi zaoszczędzałam sobie niepotrzebnych obaw podczas całego następnego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×