Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Dziewczyny, tak to niestety jest, że wszystko ma swoje dobre i złe strony. Decydując się na tabletki trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to nie są witaminki, tylko środek konkretnie ingerujący w nasz organizm. Ale wszystko jest sprawą indywidualną, to tak jak z palaczami - ktoś będzie palił całe życie i nic mu nie będzie, a inny nie zapali ani jednego papierosa w życiu i umrze na raka płuc... Najważniejsza jest wiedza i profilaktyka. Jeśli będziemy się liczyć ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia pewnych schorzeń i regularnie się kontrolować, to taka postawa jest chyba najbardziej racjonalna. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
hej dziewczyny, chcialam zapytac, czy zdarzaja sie wam nudnosci/wymioty np po zjedzeniu tlustej potrawy (po ktorej normalnie powinno byc wszystko w porzadku) biore logest juz pol roku i nigdy cos takiego mi sie nie zdarzalo, ale ostatnio mam zle samopoczucie i ogolny dyskomfort w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ARVENN: Mnie nic takiego się nie zdarza. Myślę, że to raczej kwestia diety. A kontrolujesz wątrobę? Robisz badania enzymów wątrobowych? To bardzo ważne przy braniu pigułek. Powinno się je wykonywać raz na rok. Ja właśnie na dniach będę robić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
no tak...po swietach to wiadomo w jakim stanie moze byc brzuszek :) niedlugo ide do lekarza, wiec zobaczymy co powie. a takich badan na watrobe nigdy nie robilam, na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ARVENN: Powinnaś je robić systematycznie. To są próby z krwi. Będąc u lekarza poproś go o skierowanie. Najlepiej za jednym zamachem skontrolować enzymy wątrobowe, krzepliwość i bilirubinę. Ja mam właśnie takie skierowanie, już drugi raz. Niestety jeśli chodzisz do lekarza prywatnie, to będziesz musiała za te badania zapłacić. Jest to koszt około 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) no dobrze, a jesli te badania wykaza jakies negatywne zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go_siaczek
a może opowiecie coś dziewczyny o suchości pochwy? ja jestem właśnie po pierwszym opakowaniu i trzeba przyznać że to jedyny skutek uboczny który mi dokucza... zaopatrzyłam się już w żel, ale w sumie już mnie zaczyna to denerwować. spotkałyście się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
do GO_SIACZEK: ja tez mialam to wlasnie pod koniec pierwszego opakowania! nadszedl okres i problem sie skonczyl, w nastepnym miesiacu lekarka profilaktycznie zapisala mi taka globulke dopochwowa mm chyba Clotrimazol sie nazywalo (ale jest tylko na recepte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle się po nim czuje
Biore swoje 1 opakowanie. Zostały mi jeszcze 3 tabletki. Niestety wieczorem około 22 dostaje nudnosci i bólu jajników. Dzieje się juz tak od kilku dni. Nie wiem czy mam isc do lekarza zeby przepisal mi inne tabletki czy poczekac, moze przejdzie z czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia 13
Cześć dziewczyny, dawno sie nie odzywałam ale śledziłam na bieżąco forum. Wszysko było do tej pory ok a biore już Logest od siedmiu miesięcy. W listopadzie czułam się troche przemęczona i włosy mi troche wypadały ale to chyba jesień tak na mnie podziałała bo teraz wszystko wróciło do normy :) Ja właśnie miałam robione badania - próby wątrobowe i wszysko jest ok, wyniki idealne ale czeka mnie jeszcze zbadanie poziomu cholesterolu, bo przy ostatniej wizycie okazało się ze mam podwyższone ciśnienie i moja siostra w zeszłym miesiącu miała podwyższony cholesterol. Ale to ciśnienie to chyba bardziej ze zdenerwoawnia mi skoczyło, czekałam jak głupia w kolejce do rejestracji więc się zdenerwowałam ociupinę a dzisiaj już mam idealne 120/80. Ale mój lekarz jakoś nie chciał słuchać o nerwach tylko od razu wypisał skierowanie i kazał codziennie przez miesiąc mierzyć ciśnienie. Przynajmniej mnie nie olewa i trochę się przejął. Zaprponował mi inne tabletki - Yasmin, ale narazie dobrze znoszę Logest i wystarcza mi ta dawka hormonów, którą on zawiera. Moze kiedyś zmienię jak okaże sie to konieczne tylko może zaczekam aż pobędzie on na naszym rynku trochę dłużej i lepiej poznam jego oddziaływanie na nasz organizm bo na temat tych tabsów krążą różne poglądy i jakoś nie jestem jeszcze do nich przekonana. A jeżeli chodzi o suchość to jeszcze czasami mi to dokucza, wtedy pomaga mi żel nawilżajacy. Zauważyłam, że przeważnie pojawia się to przed krwawieniem w czasie przerwy. Trzymajcie się dziweczyny i oby Logest jak najlepiej nam służył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
skoro to pierwsze opakowanie, to lepiej brac kolejne, a po 2 miesiacach na tabletkach jest zalecana kontrola u lekarza, wtedy mozesz mu opowiedziec o swoich dolegliwosciach ja biore pol roku, a tez wieczorem od kilku dni mam bol brzucha i ogolny dyskomfort w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedlawek
którego dnia po odstawoieniu powinna dostac okres. To moje drugie opakowanie i juz drugi dzień i nie ma??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
ja dostaje zwykle 4tego dnia po odstawieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedlawek
czyli nie powinnam sie martwic? ostatnio dostałam drugiego dnia rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkka
ja na przyklad zawsze dostawalam 3-przez okrągły roczek tak bylo:) wczoraj postanowilam zrobic przerwe,no i po pierwszym cyklu zamierzamisc do mojego gionekologa,ale nie ufammu za zbytnio, bo wiem ze on bardzo pro tabletowy jest i raz mojej kolezance zrobil 1-miesiac przerwy na leczenie tylko i kazal z powrotem wracac do tabletek. co wy dziewczyny sadzicie na temat czasu trwania przerwy?chce zeby moj organizmodpoczal po calym roku,ale planuje jeszcze wrocic do tej metody. i czy slyszalyscie cos ze po odstawieniu tabletek jest 4x wieksze ryzyko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
do KEDLAWEK -> po pierwszym opakowaniu tez bardzo szybko dostalam okres. Powinnas poczekac 3 opakowania, zeby mniej wiecej wiedziec jak norma wyglada u ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biczusek
hej, właśnie się zastanawiam nad tym, czy rzeczywiście po Logeście mogę nie przezywać orgazmu, choć mam ochote na seks? Co prawda nigdy nie przychodziło mi to łatwo, ale zdażało się nieporównywalnie częściej :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki :) Biore Logest od ponad pół roku ale niedawno zrobilam przerwe (za zgoda mojej ginekolog) z powodu bólów piersi, byly na prawde nie do wytrzymania.Zdecydowalysmy na przerwe aby zaobserwowac czy bóle sa spowodowane pigulkami, jednak okazalo sie ze nie, problem piersi tkwi gdzies indziej ale zmierzam do czegos innego, rok temu mialam operacje wycięcia jajnika (torbiel) i od tamtego czasu bardzo boje sie o moj jedyny jajnik, bardzo chce miec dzieci w przyszlosci.Pigulki zmniejszaja ryzyko torbieli i innych guzów jajnikow dlatego zrobilam tylko miesiac przerwy w zazywaniu Logestu. Chcialam zapytac czy moze to zle wplynac na moj organizm, slyszlam rozne plotki na ten temat ale gdyby bylo to bardzo szkodliwe to moja lekarka powiadomila by mnie o tym. Slyszalam takze ze zabezpieczenie przed ciążą po przerwie w zazywaniu jest mniejsze?? Co o tym sadzicie dziewczyny?? Pozdrawiam cieplo :) i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgrgrgrrg
Skończyłam właśnie pierwsze opakowanie Logest i w 4 dniu przerwy dostałam krwawienie z odstawienia i jest już drugi dzień dość intensywne. Czy Wy też macie silne krwawienia? Wcześniej brałam Diane i miała ledwo plamienie przez najwyżej 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkka
finger ja wlasnie o dokladnie to samo pytalam (patrz 3 wpisy nad toba), ale mi jeszcze rzadna z dziewczyn nic nie poradzila. wlasnie tez mialam torbiel ale taki malutki i tabletki go zagoily jakos.tez chce zeby moja przerwa byla jak najkrotsza ale jednoczesnie zeby moj organizm mogl odpoczac i zeby nie bylo to dla niego szkodliwe.takie zmiany ciagle... no i z tym bezpieczenstwem obnizonym to tez cos slyszalam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem od dwóch lekarzy, że jeśli robić przerwę, to minimum na 3 cykle (najlepiej z 6). Przerwa tylko na 1 miesiąc, to za duża huśtawka hormonalna dla organizmu. Lepiej poczekać na naturalną, uregulowaną miesiączkę. Wg mnie też lepiej w ogóle nie robić przerw zamiast takiej jednomiesięcznej. A co do torbielowatości, to niestety nie wiem na ile zrobienie przerwy może wpłynąć na skuteczność leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do GRGRGRGRRG: U mnie krwawienie trwa około 5-6 dni, przy czym pierwsze 3 są dość obfite, wcale się nie różnią od tych sprzed brania tabletek. Diane zawierają więcej hormonów, dlatego ich wpływ na organizm jest większy. Stąd pewnie znaczne skrócenie okresu w przypadku ich zażywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgrgrgrrg
Camelia dziękuję za odpowiedź :) Tak właśnie myslałam, ale wolałam się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz mnie zmartwiłyscie :( :( :( co mam teraz zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logitea
ja wlasnie dostalam okres. przedtem mialam straszne bole piersi juz tydzien przed okresem, teraz sa one o wiele mniej dokuczliwe. brzuszek tez mnie tak nie boli. jetsem tylko torche przybita i mma ciagle zmiany humoru ale wczesniej tez tak bylo. troche mnie dziwi ze moj lekarz nie zlecil mi zadnych badan, w ogole o nich nie wspomnial... dokucza mi tez suchosc pochwy niestety :( mam nadzieje ze to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja moze z innej beczki, czy ktoras z was jest moze odczulana alergicznie? chodzi mi o to czy odczulanie wplynie na skutecznosc tabletek? jest ktos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
wiecie, zastanawiam sie nad zrobieniem przerwy. Biore pol roku i w tym miesiacu pojawily sie sensacje, o ktorych juz wczesniej pisalam. Wlasciwie do konca nie wiem, czy to z winy tabletek (w koncu organizm powinien byc juz przyzwyczajony). Poza tym boje sie, ze jak odstawie, to pojawi mi sie hustawka nastrojow, pryszcze itp zwiazane z rozstrojeniem hormonalnym...no i ze po odstawieniu bedzie wieksze ryzyko zajscia w ciaze...Poradzcie mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiałam nad zrobieniem przerwy, w końcu biorę tabletki już ponad rok. Ale zrezygnowałam, właśnie dlatego że to huśtawka hormonalna dla organizmu - odstawiasz, a kiedy organizm wraca do równowagi, to znów zmiana i powrót do pigułek. Poza tym dobrze się czuję, robię badania kontrolne, no i co tu dużo mówić - odpowiada mi taka forma antykoncepcji, ufam jej. A równie komfortowych i pewnych zamienników na czas przerwy nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvenn
chyba po prostu pojde na konsultacje do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listek
Cześć dziewczyny :) ja tu jestem pierwszy raz :) Antykoncepcję zaczęłam stosować półtora roku temu. Moje pierwsze tabletki to logest i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona. Nie miałam kompletnie żadnych skutków ubocznych. Po pół roku zrobiłam pierwszą przerwę na miesiąc, a po kolejnych sześciu miesiącach ponownie:) Teraz wróciłam i nagle ku mojemu zaskoczeniu okres trwa u mnie wyjątkowo długo... To dosyć męczące, ale mam nadzieję, że już niedługo przejdzie :) Przerwy należy robić mimo wszystko, bo jesdnak nie można faszerować organizmu hormonami przez cały czas. Trzeba dać mu raz na jakiś czas chwilę na regenerację. Tym bardziej, że podobno, jeśli nie robi się przerw zmniejsza się skuteczność tabletek... Więc chyba warto się poświęcić Do finger: faktycznie, jeśli robisz przerwę podwyższa się ryzyko zajścia w ciążę, zdaje się, że nawet dwukrotnie, ale nie jestem pewna. W każdym razie, trzeba naprawdę uważać:) Co do Twojej dolegliwości niestety nie mam na temat żadnych informacji. Do MSM: sama nie mam odczulania, ale kilka moich koleżanek bierze w trakcie odczulania tabletki i nie mają żadnych problemów, ale jeśli myślisz, że tak będzie lepiej i pewniej- spytaj swojego lekarza. Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×