Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Do PAULLA: Witaj! Ginekolodzy często posługują się sloganami, które tak naprawdę nic nie znaczą. ;) NIestety, ale lekarzom zależy, aby kobiety brały pigułki, wielu z nich ma z tego tytułu liczne profity. A to poważna ingerencja w organizm i wiele skutków ubocznych. Ja radziłabym Ci odstawić póki co tabletki i poczekać kilka cykli (optymalnie z pół roku), aby organizm powrócił do dawnego trybu, oczyścił z chemii oraz by ustabilizował się i wyrównał poziom hormonów. Potem, jeśli uznasz, że chcesz - możesz wrócić do Logestu. Zmieniać wg mnie nie ma sensu. Wiesz, ja też się generalnie dobrze czułam przy pigułkach, ale do czasu. I myślę, że każdy organizm prędzej czy później się zbuntuje - w różny sposób. Twój akurat wysyła Ci takie znaki - trzeba być na nie wyczulonym i reagować jak coś się dzieje. Odstaw, porób badania jak radzi LEAA i daj organizmowi odetchnąć i zacząć działać naturalnie. Na pewno dobrze Ci to zrobi. No i oczywiście czekamy na Twoje komentarze. ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszke przeginacie..
Tak sobie czytam co Wy tu wypisujecie.. i zastanawiam sie czy przypadkiem nie przesadzacie? Biore Logest od ponad roku.. skutkow ubocznych zero, zaraz wychodze do ginekologa.. i tak sobie zajrzalam sprawdzic co sie dzieje. Wasze posty sa taaakie paniczne :D Nie no moze ja sie czepiam ale ja nie robie tylu badan.. a przynajmniej nie tak czesto.. Camelia w co drugim poscie powtarza ze "branie hormonow nie pozostalo obojetne dla organizmu".. Wg mnie jest wiecej zalet niz wad tabletek a straszenie kazdej dizewczyny ze hormony jej zniszcza organizm jest bez sensu.. Nie straszcie dzieczyn bo kazda reaguje inaczej i kazda wie ze to nie witamina C :D Ale niekoniecznie od razu wszystko sie zrujnuje i najlepiej polozyc sie od razu w szpitalu i czekac na smierc ;) Fajnie ze sobie piszecie i sie wspieracie.. ale wspierajcie sie a nie straszcie!! :) Pozdrawiam Ps. Nie odbierajcie mojego komentarza zle.. po prostu uwazam ze przesadzacie chwilami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie prosze
jak dluga powinna byc przerwa? Chce zrobic pauze, ale nie mam pojecia jaki jest minimalny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nikogo nie straszy i wcale nie przesadza, jak u Ciebie wszystko ok to sie ciesz. Nie mowimy ze tabletki to samo zlo i lepiej ich nie brac. Nikogo tez nie zniechcecamy do brania, piszemy tylko jak u nas bylo, bo tak jak piszesz kazdy inaczej reguje. Są rózne ewentualności i lepiej zeby kazdy wiedzial ze tez po braniu tabletek moze byc niefajnie, to sa tylko nasze opinie i nikomu ich nie narzucamy. A robienie badan i przerw to tylko w trosce o zdrowie, wiadomo ze to nie jest konieczne ale lepiej zrobic badania niz ich nie robic na wszelki wypadek,zeby sie upewnic prawda? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
hej dziewczyny.... jestem bardzo szczesliwa, dostalam sie na moja wymarzona dzienna pedagogike az mi kamien spadl z serca.... a tak do tematu to dzis 22 d.c jak narazie wszystko ok oprocz tego moze ze bardzo zaczely mi wypadac wlosy, to jest szok......sa wszedzie, nigdy tak nie bylo...po prostu sobie wypadaja.....mysle ze to po odstawieniu bo wczesniej tego nie mialam......zadnych bolow, uplawow i naprawde nieczego....ciekawa jestem kiedy przyjdzie okres.... Do troszke przeginacie: nie wydaje mi sie ze przesadzamy, pobierz sobie jeszcze pare lat tabletki i wtedy zobaczymy jak to bedzie z Twoim organizmem....nie pisze ze MUSISZ miec jakies problemy i zycze Ci zebys ich nie miala ale to jest SZTUCZNE i wieloletnia ingerencja calkowicie moze rozchwiac organizm i po prostu po odstawieniu moze sie zbuntowac i juz nie pracowac tak jak trzeba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatt
do TROCHE PRZEGINACIE: zgadzam sie w procentach 100%!!! z kazdym slowem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, jakie tu się konstruktywne komentarze pojawiły... ;) Ciekawe kim są te osoby, aby oceniać nasze wypowiedzi... Nikt nikogo nie zmusza do czytania tego forum, ani do wypowiadania się na nim - jeśli coś Wam tu nie pasuje i czujecie się takie przestraszone, to zmieńcie temat albo załóżcie własny. Skoro nie zgadzacie się ze stwierdzeniem, że tabletki to jest poważna ingerencja w organizm, to macie do tego prawo. Podobnie jak do ignorancji, z której wynika krytyka wszelkich poglądów, które nie są zgodne z Waszymi. Nie będę ubarwiać rzeczywistości tylko po to, aby ktoś poczuł się lepiej i trwał w przekonaniu, że to wszystko takie ładne i piękne. Piszę prawdę. A jeśli już tak uważnie czytacie moje posty, to powinnyście także wiedzieć, że równie często piszę o tym, że każdy organizm reaguje indywidualnie. Tyle na ten temat. Do YENNEFER22: Gratuluję Ci serdecznie! :) I cieszę się, że ogólnie czujesz się dobrze. Mam nadzieję, że i z włosami sytuacja się poprawi. Może zacznij łykać Skrzypovitę? Jest szansa, że troszkę wzmocni włosy i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu. Chyba warto spróbować? Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia...
A ja biore logest już prawie 2 lata, przyczym 2 razy robiłam 2 miesięczną przerwę. Tak zaleciła mi moja gin. Czytam Twoje forum Camelio prawie od samego początku i czasem wydaje mi się , że naprawdę przesadzacie bo zaczynacie radzić sobie jak lekarze np. ile ma trwać przerwa jak często i jakie badania trzeba robić. Myslę że to jest zupałnie idnywidualna sprawa każedej osoby ( oczywiście wiem że zdażają się straszni lekarze), ale ja przed tabletkami byłam u lekarki która zrobiła mi USG, ogólny wywiad i dopiero po 2 miesiacach kazała robić badania krwi ( tylko poto zeby zobaczyć jak zareagował organizm). Przyznaje że bardzo lubie czytac ten topic ponieważ piszecie tu wiele bardzo cennych uwag. Ale zawsze zanim coś napiszecie to zastanówcie się jak może to ktoś odebrać( zeby też nie doradzić komuś źle). Poza tym pozdrawim was serdecznie. No i oczywiście gratuluje YENNEFER22!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do GOSIA...: Witaj! Wiesz, nie rozumiem Twoich uwag - trochę są niedorzeczne. Uważasz, że lepiej pisać o niczym zamiast dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem? Jeśli doradzanie sobie na poziomie, poparte znajomością tematu jest złe, to zastanawia mnie jakich odpowiedzi tu oczekujesz? Porady to nie rozkazy, każdy ma swój rozum i potrafi rozważać argumenty. Jeśli nie jestem pewna rozwiązania, to zaznaczam to w odpowiedzi, sugeruję konsultację z lekarzem itd. Forum istnieje prawie 2 lata, zapewne dzięki temu, że można tu uzyskać rzetelne informacje oraz swobodnie wypowiedzieć na temat swoich indywidualnych doświadczeń, porównać je z innymi. Wątpię, czy przetrwałoby tyle czasu, gdyby nikt nie miał tu nic rozsądnego do powiedzenia. Pozdrawiam i zachęcam do merytorycznej dyskusji w temacie tego forum. ;) A tak na marginesie - ciekawe, że do krytki pierwsze są osoby, które w temacie nie udzielają się wcale lub baaardzo niewiele... Najłatwiej stać z boku i oceniać. I jeszcze jedno - każda z nas wypowiada się tu w swoim imieniu, więc i Was proszę o to samo - zamiast ratować potencjalnie wystraszone osoby, dajcie im samym dojść do głosu. A jeśli wiecie coś więcej, macie inne doświadczenia, to przecież nikt nie broni się Wam wypowiadać, doradzać, pomagać innym i aktywnie uczestniczyć w dyskusji. Oczywiście na temat, bo póki co, to widzę, że ważniejsza staje się jałowa debata nad formą niż treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nikt tu nie krytykuje osob ktore mowia ze Logest jest dobry i nie ma z nim problemu, bo faktycznie bardzo czesto tak jest i to bardzo dobrze, ale czasem zdarza sie inaczej i warto miec tego świadomość. A wiekszosc pytan i odpowiedzi dotyczacych Logestu na tym forum tak naprawde ogranicza sie do informacji z ulotki czyli nicz niewzwyklego, tylko ze tu moze to miec popracie takze w praktyce nie tylko teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszeczke przesadzacie..
hehe,, :D widze ze krytyka nie przez wszystkich jest pozytywnie odbierana.. nie po to to robie zebyscie sie obrazaly ale po to zebyscie wiecej myslaly :)) nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.. slyszalyscie pewnie o tym? :) i w tym przypadku sie to sprawdza.. nie jestem jakas przypadkowa osoba.. czytam wasze posty od dawna :) do camelii: na poczatku bylas zachwycona.. teraz krytyka :) zrozum ze nie kazdy bedzie reagowal tak jak ty :) wiem ze i ty moze jakos to rozumiesz.. ale faktycznie.. tak jak gosia pisala porady jak conajmniej ginekolog z 30letnim stazem.. bez przesady :) duzo czytasz ok.. ale niekoniecznie jest to prawda, no nie? :) fajnie ze sobie doradzacie ale np. kieruj dziewczyny do odpowiednich stron a nie zachowuj sie jak lekarz :) dla twojego i dziewczyn dobra to pisze.. nie jedna pewnie juz sie zasugerowala twoimi radami.. skad masz pewnosc ze sa one trafne? :) nie robie wam na zlosc itp.. nie chce zeby ktos sie sugerowal waszymi postami za bardzo.. pelno tu dziewczyn panikujacych po godzinie spoznienia okresu.. pamietajcie ze nie tylko doswiadczone laski tu zagladaja i mozecie miec na nie duuuzy wplyw :) krytyka to pozytyw :D poza tym.. jesli wam nie sluza tabletki to je rzucice.. i cieszcie sie z sexu w jakis inny sposob :) nie po to sie je bierze zeby sie zadreczac :) pozdrawiam a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatt
podpisuje sie obiema rekami i nogami rowniez :] pod ta wypowiedzia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krytyka powinna być konstruktywna, a Twoje ataki są bardzo naiwne. Dla mnie jesteś anonimowa, nic tu nie wniosłać poza tym, co nazywasz \"krytyką\". Jeśli masz jakieś uwagi co do stylu wypowiedzi, to może najpierw sama zdobądź jakąś wiedzę, zbierz doświadczenia i zabierz głos W TEMACIE tego forum, abyśmy mogły ocenić Twoją elokwencję, poziom i sensowność postów. Bo póki co w kwestiach merytorycznych nie miałaś nic do powiedzenia. Każdy uczestnik tego forum rozważy to sam wedle uznania. Na tym koniec z mojej strony tej jałowej dyskusji, nie będę zaśmiecać forum reprezentującego jakiś poziom komentarzami, które do niczego nie prowadzą. Nie podoba Ci się tu - nikt Cię na siłę nie trzyma. Cała Kafeteria stoi otworem. ---------------------------------------------------------------------------------------- Powracając do tego, co jest tu naprawdę istotne... Dziewczyny, co u Was? Jak samopoczucie? U mnie te bóle ustąpiły, jest 31 d.c. i pewnie wkrótce wszystko się rozstrzygnie. Zobaczymy, czy moje przewidywania się sprawdzą. ;) Do YENNEFER22: Mam nadzieję, że nie będziesz musiała zbyt długo czekać, trzymam kciuki by okres pojawił się na czas. :) Ile trwały Twoje cykle przed rozpoczęciem przyjmowania pigułek? Były w miarę regularne? Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję sukcesu podczas rekrutacji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Moim zdaniem (skromnym oczywiscie) ten topik zalozony przez Camelie stoi na wysokim poziomie bo nie pierdzieli sie tutaj jakis bzdur tylko wszystko z zycia wziete.........mi ten topik i jeszcze jeden zalozony przez Madzik bardzo pomogly przy rzuceniu tabsow........i bardzo jestem szczesliwa ze dalam rade bo w pewiem sposob bylam od nich uzalezniona.......dlaczego Was to tak razi ze wymieniamy sie na tym forum doswiadczeniemi??nikt tu nie pisze glupot ani nie sciemnia...Camelia ma duza wiedze to na ten temat pisze.......wiec jezeli ktos nie chce porady to po co wchodzi na to forum.Przeciez kazda rade Camelii czy innych dziewczyn moze sobie skonsultowac z lekarzem.....nikt tu nieczego nie nakazuje ani do nieczego nie zmusza.......kazdy ma swoj wlasny rozum..... Camelio jezeli chodzi o moje cykle przed tabletkami to zawsze byly one nieregularne dlatego tez bardzo sie cieszylam jak zaczelam brac tabletki.....no i wlasnie nie wiadomo jak to teraz bedzie....martwi mnie to wypadanie wlosow...wybieram sie do gina i wiecznie nie mam czasu.....szczerze to chyba po prostu to odwlekam......pojde sobie teraz prywatnie...dostalam numer do zajebistej babki.Sprawdzona w szerokich kregach...droga ale warto zaplacic za zetelna rade i dobre badania.....🌼 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszeczke przesadzacie..
Do Camelii (szefowej?): widze ze nie znosisz kiedy ktos ma inne zdanie, wszystko jest cacy az Cie ktos nie skrytykuje.. jestes w moim wieku.. nie powinnas kazdej wypowiedzi (przynajmniej mojej) odbierac jak atak.. Wcale Cie (ani nikogo innego) nie chce atakowac, bo po co? Nie jestem tez dziecinna.. chyba ze siebie tez za taka uwazasz? Fajnie ze sie wymieniacie doswiadczeniami, ale sa pewne granice, ktore wg mnie przekraczasz. To moje zdanie, nie wkurzaj sie, nie zarzucaj mi niewiadomo czego bo nie znasz mnie tak jak i ja nie znam Ciebie. Moge Cie oceniac tylko po tym temacie na forum i z tego co widze na poczatku bylo ok.. ale pozniej zaczelas przesadzac - jak dla mnie. Ok? Tyle chcialam napisac :) A dlaczego mnie to razi? Juz pisalam ostatnio.. i nie chodzi tu o mnie bo ja mam swoj mozg i jesli wchodze na forum to tylko i wylacznie poczytac co macie do powiedzenia a nie zeby sie sugerowac czy radzic - od tego mam lekarza. Ale wiem ze jest BARDZO duzo dziewczyn glupiutkich, bardzo niedoswiadczonych, dla ktorych wygodniej jest wejsc tutaj i poczytac.. niz pojsc do specjalisty. Dlatego tak Was troszku tutaj krytykuje. Nie po to zeby jakies niezdrowe klimaty wprowadzac czy zeby rozwalic topic :) Pozdrawiam PS. Tak samo anonimowa jestem jak Ty, dlatego trzeba ograniczyc zaufanie.. ale nie kazdy to rozumie niestety.. I dlatego trzeba uwazac zeby komus przy okazji krzywdy nie zrobic. TYLKO o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: Fajnie z tym lekarzem, mam nadzieję, że będziesz zadowolona z wizyty. A duże te nieregularności cyklu były wcześniej? Nadmierny apetyt już Ci przeszedł? Bo pisałaś wcześniej, że jest coraz lepiej. U mnie chyba znów cisza przed burzą. Zauważyłam, że właśnie tak mam - bóle, potem wyciszenie na kilka dni, że samopoczucie bez zarzutu i pojawia się okres. Zobaczymy... ;) Pozdrawiam! Off-topic: Ja nikomu krzywdy nie zrobiłam i nie zrobię, już Ty się o to nie martw. THE END.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camelio
wyluzuj, boś chyba za bardzo spięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
szczerze to roznie bywalo ale nie zwracalam uwagi ja duze byly wahania...czasmi pare dni czasmi tydzien lub ponad......wiec tabletki byly mi bardzo na reke...co do apetytu to bez porownania....:)nie mam juz napadow glodu i naprawde czuje sie o wiele lzej....nie jadam tez tak duzo slodyczy jak dawniej no i najwazniejsze jest to ze schudlam i to praktycznie bez wyrzeczen......po prostu jem mniej i tak sobie pomalu chudne.....dzis 23 d.c. i spokoj .....nic komletnie nic mi sie nie dzieje..... A powracajac jeszcze do naszej dyskusji to ja osobiscie uwazam topik za bardzo wporzadku....ale kazdy moze mniec odmienne zdanie dlatego ja nikogo nie neguje.......mysle tylko ze juz nie ma sensu sie spierac....kazdy powiedzial to co mysli i powinno sie sprawe zamknac.... pozdrawiam wszystkie zwolenniczki jak i przeciwniczki.....pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyyy
czy stosowane dopochwowo preparaty przeciwgrzybiczne lub antybakteryjne ( masci lub czopki) maja wplyw na skutecznosc dzialania logestu? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonka2
Witam, dzis przypatkowo trafilam na tę stonę i okazal sie to strzal w 10-tkę :) Wczoraj moja ginekolog przepisala mi wlaśnie Logest i po przeczytaniu kilku wypowiedzi zastanawiam sie czy to byl dobry wybor z jej strony. Przez prawie 2 lata bralam Tri-Minulet i bylam bardzo bardzo zadowolona, niestety nie wiem co się stalo, bo w moich okolicach brak go w aptekach:( Mam jeszcze dwie recepty i chcialabym je jeszcze gdzieś wykupić zamim przejde na Logest. Będę wdzięczna gdybyście popytały w swoich okolicach czy jest on jeszcze gdzieś dostępny, wtedy wiedzialabym, że mogę jeszcze probować go znaleść:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona postawa forumowiczek
troszeczke przesadzacie: popieram Cie! topic z tego co widze przestawil sie na anty-tabsowy. i chyba tylko w tym kierunku nalezy pisac bo inne postawy sa odbierane jako atak. a podobno jestesmy dorosle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do CZYY: Generalnie leki stosowane zewnętrznie, miejscowo nie wchodzą w interakcje z pigułkami. Sama przeszłam podobną kurację podczas stosowania Logestu, pytałam lekarki i tak mi odpowiedziała. Problem zaczyna się, gdy stosujemy antybiotyki doustnie, chociaż zawsze warto się upewnić porównując informacje na ulotkach lub zasięgając porady lekarza - jak jest w przypadku konkretnych preparatów. Do LEMONKA2: Witaj! :) Wątpliwości normalna sprawa, ale tak naprawdę wszystko i tak zależy od Twojego organizmu. Mam nadzieję, że Logest Ci podpasuje i będziesz się po nim czuła równie dobrze jak po porzednich tabletkach. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyyy
Camelia bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wczoraj, po 33 dniach pojawił się okres. Czyli zgodnie z przewidywaniami cykl troszkę się skrócił. Póki co jest słaby, ale nic nie boli i czuję się dobrze. :) Do CZYYY: NIe ma za co. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, A ja czekam na mój \"pierwszy\" okres po odstawieniu logestu, mam go dostać za ok tydzień_tak przynajmniej mam nadzieję, a od wczoraj zaczęły mnie boleć piersi. Też tak miałyście? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PAULLA: Witaj! Cofnęłam się wstecz na forum, żeby sprawdzić jak to było u mnie w pierwszym cyklu po odstawieniu, już za dobrze nie pamiętam, w końcu to prawie pół roku temu. ;) I rzeczywiście, miałam po połowie cyklu bóle piersi i podbrzusza, więc pewnie u Ciebie jest podobnie. Wiele dziewczyn tu na forum o tym pisało. Głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny mam pytanie
Dziewczyny mam pytanie - zażywam Logest już 4 miesiące, ale mój ginekolog powiedział żebym nie robiła tradycyjnej 7 dniowej przerwy tylko kiedy okres pojawi się w pierwszym, drugim lub trzecim dniu zażywała tabletkę w piątym dniu krwawienia. Słyszałyście o czymś takim? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"dziewczyny mam pytanie\" ; Nic o takim czymś nie słyszałam, a może źle zrozumiałam swojego ginekologa? Ja na twoim miejscu zrobiłambym 7 dniową przerwę tak jak zawsze.Ja stosowałam logest prawie 3 lata i nigdy sie z takim czymś ze strony gina nie spotkałam. do Camelii: Dziekuje za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłaś, rzeczywiscie poza bólem piersi, dokuczał tez mi ból brzucha-uczucie wzdecia, ale powoli mija. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ten \"nasz\" logest to chyba rzeczywiscie wpływa na libido. Na poczatu nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale teraz kiedy juz prawie miesiac go nie stosuje, z moim libido jest o wiele lepiej, normalnie szok! Jaki hormon, jaki składnik wpływa na spadek libida? Wiecie cos o tym? Moze inne tabletki nie mają takiego wpływu na libido? a moze to sprawa indywidualna? Chciałambym w przyszłosci dalej brac logest, bo ogólnie mi służył, ale moze jest jakiś inny srodek anty równie dobry jak logest, ale nie zmniejszajacy ochoty!? Na prawdę dziewczyny, nie zdawałam sobie sprawy, ze on ma taki wpływ na libido! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala0209
A u mnie jest dokładnie odwrotnie. Mogłabym się kochać cały czas odkąd zażywam tabletki. I jeszcze nigdy nie byłam tak hmmm "drapieżna", nawet mój chłopak się zdziwił:P Nie wiem do końca czy to te pgułki ale w pewnym stopniu na pewno. Tylko mam problemy z nawilżeniem. A jak z tym u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×