Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość natalian2
Hej dziewczyny ja niedługo kończe pierwsze opakowanie logest:) zauważyłom u siebie trochę skutków ubocznych takich jak naprzykład pogorszenie stanu cery, większą nerwowość, bóle głowy jak i nudności. Mam jednak nadzieję że to wszystko szybko minie i organizm mi sie przyzwyczai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga-
Dawno mnie tu nie było...bo wszystko było w porządku. Logest brałam od lutego 2005, czyli ponad 1,5 roku. Ostatnio już na nic nie miałam ochoty, byłam strasznie nerwowa, wkurzała mnie ta suchość. W czwartek powinnam zacząć kolejne opakowanie, ale nawet ich nie wykupiłam. Z jednej strony miałam dość tabletek, ale z drugiej strony jednak myślę, że mogłabym jeszcze brać je przez jakiś czas. 3 miesiące temu zamieszkałam z moim chłopakiem i teraz każdej nocy jesteśmy sami ;-) Cały czas się zastanawiam czy nie zacząć za miesiąć znowu brać tabletek. Byłam u ginekologa dzisiaj, powiedział, żebym lepiej brała tabletki, bo jak nie będę brała to zawsze może zdarzyć się ciąża. Sama nie wiem co o tym myśleć...dał mi receptę na Cilest. Czy któraś z was brała Cilest? Niby może zdarzyć się ciąża, ale przed tabletkami używaliśmy prezerwatyw przez ponad 2 lata i było dobrze, fakt, że wtedy to było tylko okazjonalnie. Mam miesiąc na podjęcie decyzji czy zaczynać znowu czy nie. Pomóżcie mi podjąć decyzję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula76
witam kobietki :) camelia jak milo , ze mnie ktos zauwazyl :) u mnie katastrofa ... jak wam wiadomo odstawilam logest . nie dosyc ze jajniki daly mi sie we skore to na dodatek dostalam ores po 20 dniach . do tego trudno to nazwac okresem . to jakies dziwne różowe "plamki", ledwie widoczne , jednodniowe . juz mnie roznosi . jakis rok temu tez robilam przerwe w braniu pigulek . okres dostalam o czasie . nie byl zwykly ( wprost mnie zalało i lało przez 10 dni :) ) , ale byl . chyba mam dosyc bycia kobieta ... :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! :) U mnie 17 d.c. i na nic nie mogę narzekać. Zauważam oznaki owulacyjne, więc chyba wszystko odbywa się planowo. ;) Do NATALIAN2: Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz lepiej, ale niestety troszkę to musi potrwać zanim organizm przestroi się na nowy tryb. Do AGA-: Niestety decyzję musisz podjąć sama, bo to Ty wiesz jak się czułaś i jakie zabezpieczenie da Ci komfort. Ale już widać, że lekarz jest jednostronny, ja bym go za takie teksty pogoniła w cztery wiatry. Bo świat nie jest taki \"prosty\", że jak nie tabletki to zaraz ciąża. Pigułki również czasami zawodzą i wtedy nawet lekarze przyznają, że przecież nie ma 100% metody. Także rozsądnie, rozważ wszystkie za i przeciw ze swojego punktu widzenia. :) Do AGULA76: Wiesz, tak sobie myślę, że to co miałaś po tych 20 dniach, to nie był okres, ale plamienie owulacyjne i prawdziwy okres możesz dostać dopiero za około 2 tygodnie od tego plamienia. Może się mylę, ale z własnego doświadczenia i obserwacji mogę wysnuć takie przypuszczenie. Zwłaszcza, że pisałaś o tym bólu jajników. Także ja bym się na Twoim miejscu uzbroiła w cierpliwość i poczekała jeszcze troszkę... ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc dziewczyny, wczoraj powinnam przyjac pierwsza tabletke z nowego opakowania i nie zrobilam tego. Moze powinnam to skonsultowac z lekarzem... ale dzisiaj za to obudzilam sie i nie mam rozsadzajacej glowe migreny. Camelia i inne dziewczyny, mam do was pytanie, jak dlugo jeszcze pojawialy sie skutki uboczne tabletek, czyli jak dlugo jeszcze byla suchosc, bole glowy. Kiedy znowu przyjdzie ochota na sex. BO juz wiem ze jesli chodzi o miesiaczki to trzeba bedzie poczekac na nie dluzej. A jak dlugo teraz one u was trwaja? Tak jak kiedys? Czy sa bolesne jak kiedys? Pozdrawiam i dzieki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aga Tak jak pisala Camelia to naprawde Twoja decyzja i musisz to sobie przemyslec, ja tez od paru miesiecy zaczelam mieszkac z moim chlopakiem, wlasnie wtedy jak rzucilam tabletki, uzywamy gumek i wszystko jest w jak najlepszym porzadku, jak sie jest odpowiedzialnym i ma choc troszeczke rozsadku to naprawde nie ma z tym wiekszych problemow i to wcale nie ogranicza w tak duzym stopniu spontanicznosci jak wiekszosc osob uwaza. Wszystko zalezy od was i waszego podejscia, oczywiscie kazda z metod ma swoje plusy i minusy. Do Kotuu Jesli o mnie chodzi to najgorzej jest z miesiaczkami, odstawilam tabletki juz prawie pol roku temu i wciaz sie nic nie unormowalo, natomiast jesli chodzi o poprawe humoru i ogolnie jakies lepsze samopoczucie to na zmiany nie trzeba dlugo czekac. Co do boli glowy to fakt ze meczylma sie z nimi jeszcze przez pare miesiecy ale to wszystko zalezy od organizmu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do KOTUU: Ja też przy odstawianiu nie konsultowałam się z lekarzem, bo i nie ma takiej potrzeby - tabletki można odstawić w dowolnym momencie, to nie jest lek podtrzymujący życie. :P U mnie zauważalne zmiany nastąpiły dość szybko - w ciągu pierwszego miesiąca po odstawieniu. Żeby jednak wszystko wróciło do normy, to potrzeba troszkę czasu. Jeśli chodzi o miesiączki, to mam teraz krótsze i mniej obfite niż przy tabletkach, a nawet niż przed tabletkami. A bezbolesne miałam zawsze, jedynie przy Logeście kilka dni cierpień. Wydłużyły mi się cykle (z 27-29 przed tabletkami na średnio 34 po odstawieniu). Ale to wszystko sprawa indywidualna, więc u Ciebie może być inaczej. Mam nadzieję, że wszystko Ci się szybko unormuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula76
camelia to mnie pocieszyłaś :) jeżeli to plamienie owulacyjne , to ja na bank będę mamą ... :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki!! mam pytanie. jakies pół roku temu odstawiłam logest, teraz mam nie regularne miesiączki, czy mogę sobie znów zacząc go brac i bedzie działał?? osttanio mam stres pzred okresem przez to ze ejsttak nieregularny:( dlategozastanawiam sie czy znów nie zacząc brac?? no i jest jeszcez cos nie skonsultowałam sie z lekarzem po odstawieniu, czy źle zrobiłam?? musze sie niedługo wybrac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula76
sasetkaaa możesz brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i odstawiania pigułek nie musisz konsultować z lekarzem . to twój wybór przecież :) . Radziłabym Ci jednak wybrać sie do lekarza jeżeli masz nieregularne cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela_
Witam. Mam takie pytanko.Wziełam osatnią tablekę w poniedzialek i do tej pory jeszcze nie dostałam okresu:(Zaczynam się trochę nie pokoić.Czy to normalne?To moje pierwsze opakowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela_ przy pierwszym opakowaniu takie rzeczy moga sie zdarzyc nie martw sie zacznij przyjmowac nastepne opakowanie normalnie. Jezeli po nastepnym znowu nie bedzie okresu musisz isc do lekarza, ale nie panikuj to wcale nie musi oznaczac ze jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga-
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi ;-) Tak jak mówicie sama podejmę decyzję, mam jeszcze trochę czasu. Ciekawe po ilu dniach będzie miesiączka... Zobaczę czy będę się przez ten miesiąc lepiej czuła. Czy w pierwszym miesiącu można już odczuć skutki odstawienia tabletek? Na razie jakoś tak moja decyzja jest po środku, jest wiele za i kilka przeciw...zobaczymy co przeważy :-) Zobaczymy jak nam będzie się podobało z prezerwatywą. W sumie może się podobać jak ostatnio w ogóle nic z tego nie wychodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabela
hej wszystkim powracam z nowym opakowaiem,jestem juz po 2 tabletce.nic nie plamie a przeszkadzalo mi to w pierwszym opakowaniu.poza tym okres pojawil sie idealnie 2 dnia po odstawieniu.nie wydawal mi sie jakis inny.moze rzeczywiscie troche mniej boli(ale u mnie to kwestia jajnika:)).zatem jestem niesamowicie zadowolona. jeszcze tylko dopytam jak to jest ze podczas przerwy w pigulkach przez ten tydzien dalej jestesmy zabezpieczone.czy hormony sa zablokowane czy to ten czas jak po okesie???wiecie moze jak to medycznie wyjasnic?? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllii
skierowanie na takie badania może wypisać lekarz rodzinny, wtedy nic za nie nie zaplacicie.poprostu wystarczy poprosic go o skierowanie na badanie morfologiczne oraz badanie moczu i to wystarczy. Pani/pan ginekolog sam wykona potrzebne badania u siebie w gabinecie- i nie są takie straszne:) warto też powiedzieć na tej wizycie czego naprawdę chcecie od takiej tabletki- zdrowej, ładnej cery; pewności, czy regularnej, którkiej i bezbolesnej miesiączki- bo każda tabletka działa inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy pierwsza tabletka?w pierwszym dniu cyklu,ale jeśli ma się brać o określonej porze np. rano, a okres dostane popoludniu lub wieczorem?czy wziac od razu i na drugi dzien rano?czy dopiero na drugi dzień i wystarczy?proszę dziewczyny o radę,wiem, że może tak banalne pytanie,ale chciałam wiedzić...czekam na Wasze opinie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba na drugi dzien rano jesli dostaniesz wieczorem... ja np uwazam ze najlepiej jest brac wieczorem i rano sprawdzac czy sie na pewno wzielo bo wtedy jeszcze nie minie 12 godzin i nic sie nie stanie. jak sie wyrobi w sobie od razu taki odruch sprawdzania to potem nie ma niespodzianek :P ale to tylko moja opinia, kazdy bierze o takiej porze jak mu wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znów ja...zastanawiam się kiedy właściwie nalezy wziac te pierwszą tabletkę...w pierwsyzm dniu cyklu,ale ja często tak mam, że w jednym dniu lekkie plamienie, potem kilkanaście godzin nic i dopiero normalne krawaienie...czy nalezy wziac tabletke juz przy tym pierwszym małym krwawieniu?wyglada to bardziej jak śluz z kroplami krwi..czy czekać na krwawienie większe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho ? kobietki gdzie jestescie ? A ja mamą napewno nie będę . Plamienia zmieniły się w okres . Wprawdzie nie w taki \"prawdziwy\" , ale szanse na ciążę są marne . a szkoda . juz myslałam , że może to może już teraz ... :( pozdrowinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia_misiunia
cześć dziewczynki:)ja miesiąc temu zaczełam przerwe w pigu.łkach bo przez rok nie robiłam .Wczoraj byłam u gina na badaniach mam skierowanie na USG piersi bo coś jest chyba ze mną nie tak:( lekarz powiedział żebym jeszcze miesiąc nie brała pigułek póki nie będzie wyników USG i cytologii.a potem zobaczymy co dalej-ale to uzaleznione jst od dobrych wyników POwiem wam szczerze że odkąd nie biore czuje się lepiej:)jakoś żywsza jestem (choc myslałam zawsze że dobrze się czuje przy nich na codzien teraz widze że tak nie było) Powoli z chłopakiem przyzwyczajamy się na nowo do gumek i nie jest tak zle :) pozdrawiam ,trzymajcie kciuki żeby wyniki wyszły dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_mała
Hej mam pytanie. zaczełam stosować Logest od 1 dnia miesiączki, czy to oznacza że jestem w pełni zabezpieczona od samego początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camelia zaglądasz tu jeszcze? jak tam u ciebie z okresem?? znów czekasz? bo ja tak. mam nadzieje ze nic nie będzie a boje sie jak nie wiem:( wogole boli mnie jakos chyba jajnik jeden, co to moze znaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, ale mam zaległości... No niestety znów czas mnie goni i nie mogę zagłębić się we wszystkie posty, ale mam nadzieję że nie tylko pytacie, ale i odpowiadacie. ;) Do SASETKAAA: U mnie dziś 29 d.c. i czekam na kolejny okres, ale spokojnie i bez stresu. Spodziewam się, że to jeszcze z tydzień może potrwać. Również jeszcze do dzisiaj bolał mnie jeden jajnik, ale chyba przeszło. ;) Tak szczerze, to mam teraz tyle na głowie, że nawet straciłam rachubę z tymi dniami cyklu, dopiero teraz policzyłam. ;) Nie martw się, jeśli zabezpieczenie nie zawiodło, to wszystko będzie w porządku, a okres może się spóźniać, zwłaszcza po odstawieniu. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabela
NADZERKA A ZASTRZYK czesc przedstawie swoj problem to moze wspolnie cos wymyslimy:))zatem nadzerka u mnie zostala przez gin potraktowana zastrzykiem.na szczescie nie wbijala mi igly,bo tak w aptece pomyslalam.tylko posmarowala mi zawartoscia na dlugiej szpatulce.przez tydzien ma mi sie to zluszczac.tak tego nie da sie nie zauwazyc.a przez 1 miesiac ma sie goic.czy ktos mial podobne leczenie bo chyba jestem nietypowym przypadkiem.poza tym zapomnialam zapytac do kiedy mam zyc w celibacie:))?? moze wiecie i pomozecie?? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do camelia. jak tam u Ciebie?? ja nadal czekam, stresuje się sie troche:( mam jakis dziwne lekkie bóle w brzuchu, tak jakby to były jajniki, nie wiem, innych objawów nie mam, denerwuje mnie to:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy. Dzisiaj o 18.00 powinnam była wziąć pierwszą tabletkę Logestu z opakowania (po siedmiodniowej przerwie). Niestety zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę i nie kupiłam tabletek. Czy mogę wziąć pigułkę jutro ok. 8 rano czy raczej powinnam poczekac do nastepnej miesiączki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubusia12
Witam! Brałam Logest przez około 2 lata, to były jak dotąd moje jedyne tabletki antykoncepcyjne. Super sprawa, nic mi po nich nie było, czułam się wyśmienicie i miałam ochotę na wszystko;) Teraz odstawiłam tabletki, bo wyszłam za mąż no i myślimy... Jeszcze poczekamy na maleństwo, ale na razie tabletkom powiedziałam ,,do zobaczenia":) Polecam Logest, w moim przypadku sprawdził się w 100% Pozdrawiam i życzę dużo słodkiej miłości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belusia
do NULIS: weż zapomniana tabletkę odrazu jak zakupiłaś a drugą o tej porze(nawet jeśłi to znaczy ze weżmiesz dwie na raz) co powinnaś tylko przez 7 dni bedziesz musiala stosowac dodatkową antykonc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×