Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość DO Wzetka
Gratuluję:) Ja też współżyłam co drugi dzień od 10-24 dc (również w owulację) i jest synek:) Coś mały ruch tutaj ostatnio;) Piszcie dziewczyny:) pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O- nie wcinaj sie na nasze forum !!!!!!!!!!!!! U mnie dziś 11dc. Przytulanki były 9dc i nie wiem czy dzisiaj jeszcze próbować. Wczoraj test był negatywny. Kurcze nie mierzyłam temp o stałych porach bo miałam wyjazdy i nie mam całkowitej pewności co do wykresu. Temp dziś 36.2 Ostatnie 3 cylke owulka była w 13 dc. Hmm, czy sie przytujać jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona godl 35
Bernia a czy to teojr forum ze wyznaczasz kto moze sie tu wciac a kto nie? troche kultury, nawet malych jej zalazkow rodzice w ciebie nie wpili? oj wstyd dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilona godl 35 to jest forum poświęcone planowaniu płci dzieci a nie reklamowanie jakis tam stronek Jeśli chodzi o kulture to ty sama nią nie grzeszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
Hej!!! u mnie 4 dc i sama juz nie wiem czy w tym miesiacu cos z tego wyjdzie, bo w przyszlym tygodniu przyjezdzaja goscie na swieta.sama nie wiem kiedy najlepiej sie przytulac na chlopca bo moje 2 coreczki zrobilismy w 14dc,moj m uwaza ze nawet jak bedziemy sie przytulac 16dc to i tak bedzie corka. co robic dziewczyny czas ucieka i wiem ze jesli nie zajde w ciaze do konca tego roku to juz koniec wiecej dzieci nie bedzie (no chyba ze ten do gory zadecyduje inaczej) moja mama zawsze mowila ze czlowiek mysli a Pan Bog kresli a co do ostatnich wypowiedzi na tym forum to jak same zauwarzylyscie to jest to forum o planowanu plci dziecka wiec prosze zamiast pisac kto jest dobrze wychowanya kto zle to odpiszcie na trapiacy mnie problem pozdrawiam goraco pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny poradźcie
czy jeśli wczoraj wieczorem pojawił się dosłownie cień drugiej kreski na teście owulacyjnym, a dziś rano są dwie kreski, ale druga jest JAŚNIEJSZA, to odpuścić już dziś starania (chcę mieć córkę)? nie wiem jak długo może pojawiać się tylko ta jasna kreska, bo gdy będą już dwie mocne, to oznacza, że owulacja odbędzie się w przeciągu 24-36 godzin, tak? pierwszy raz robię testy owulacyjne dlatego jestem nieco skołowana dodam, że dzis jest mój 13 dc, a cykle mam 28-30 dni z góry wielkie dzięki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 32 według mnie powinnaś mierzyć dokładnie temperaturę, ponieważ wykres temp. jest najbardziej czytelny jeśli chodzi o dni płodne, dodatkowo mogłabyś zrobić testy owulacyjne i te wszystkie metody łącznie ze śluzem pomogą Ci ustalić dzień owulacji. Owulacja może występowac różnie w każdym cylku dlatego sugerowanie się dniem cyklu nie jest metodą. jesli chodzi o planowanie chłopca to uważam że zrobiłam wszystko co jest możliwe i się udało. Po pierwsze dobrze by było gdyby twój mąż pił dużo soku pomarańczowego ;o)) mój M wypijał nawet do 2 litrów dziennie ;o)))) po drugie, Mierzyłam temeraturkę w 14dc miałam wyraźny spadek w 16dc skok a 15dc wieczorem było przytulanko i w 17tc dowiedziałam się że zamieszkał we mnie synuś . To była nasza 1 próba i udana. Jednak jeśli chodzi o dziewczynkę to jestem zupełna noga ;o( Mogłaś bys mi doradzić? Próbowałam już w 11dc potem w 12dc i a teraz w 13dc ... i chyba nic z tego .Jesli Tobie udało się w 14stym to może teraz ja zaryzykuję ;o) Gosia32 a czy przy dziewczynkach mierzyłaś temp? JUeśli tak to jak wyglądał wykres może by mi on pomógł.... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 32 według mnie powinnaś mierzyć dokładnie temperaturę, ponieważ wykres temp. jest najbardziej czytelny jeśli chodzi o dni płodne, dodatkowo mogłabyś zrobić testy owulacyjne i te wszystkie metody łącznie ze śluzem pomogą Ci ustalić dzień owulacji. Owulacja może występowac różnie w każdym cylku dlatego sugerowanie się dniem cyklu nie jest metodą. jesli chodzi o planowanie chłopca to uważam że zrobiłam wszystko co jest możliwe i się udało. Po pierwsze dobrze by było gdyby twój mąż pił dużo soku pomarańczowego ;o)) mój M wypijał nawet do 2 litrów dziennie ;o)))) po drugie, Mierzyłam temeraturkę w 14dc miałam wyraźny spadek w 16dc skok a 15dc wieczorem było przytulanko i w 17tc dowiedziałam się że zamieszkał we mnie synuś . To była nasza 1 próba i udana. Jednak jeśli chodzi o dziewczynkę to jestem zupełna noga ;o( Mogłaś bys mi doradzić? Próbowałam już w 11dc potem w 12dc i a teraz w 13dc ... i chyba nic z tego .Jesli Tobie udało się w 14stym to może teraz ja zaryzykuję ;o) Gosia32 a czy przy dziewczynkach mierzyłaś temp? JUeśli tak to jak wyglądał wykres może by mi on pomógł.... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Nowa 26 ja tam czuje ze bedzie chlopak:) U mnie 21dc temperatura 37. Ciagle sie zastanawiam czy sie udalo ten cykl byl jakis dziwny, tempka nie taka wyrazna jak ostatnio to samo testy... no coz teraz to juz tylko moge sie zastanawiac czy sie udalo. Dzieki za pomoc w sprawie mojej owulki:) Dziewczyny jesli mi sie uda w tym cyklu myslicie ze bylaby jakas szansa na dziewczynke? Chociaz mam juz awaryjne imie dla chlopczyka(mojeu M sie nie podoba ale mi bardzo:) Jakby jednak udalo sie z dziewczynka to chyba bylaby Bianca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzetka gratuluje ciąży :) Będziesz mieć synka na 100% ;) Ja robiłam tak samo jak ty i mam 2 chłopców. Teraz kombinuje na dziewczynke. Jeśli chodzi o testy owulacyjne to w instrukcji pisze ze słaba 2 kreska oznacza negatyw więc pewnie tak jest :) Zobacze co ja wykombinuje ;) U mnie dziś 12dc i wczoraj było przytulanko. Na tym kończe temp 36,3 i czekam teraz kiedy pojawi się skok. Trzymajcie kciuki ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie jakich używacie testów owulacyjnych? Ja mam w tej chwili test Hydrex ale nie jestem za bardzo z niego zadowolona. Strasznie słabo sa widoczne te kreseczki. Chyba właśnie wyszedł mi pozytywnie test ale nie jestem pewna bo obie są delikatne. Przez ostatnie 2 cylke uzywałam testów LH Vitam i wg mnie sa lepsze bo wyraźnie widać kreseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
Hej!!! Niestety nie moge Ci pomoc bo nasze coreczki to czysty spontan nie bylo wczesniej planowania plci tylko krotkie pytanie chcemy? odp CHCEMY no to do dziela a wiem napewno ze byl to 14 dc (nie wiedzialam wtedy jeszcze o testach owulacyjnych )i wydawalo mi sie ze owulacja przypada na srodek cyklu teraz juz wiem ze sie mylilam. co bo mierzenia tem. wiem ze zeby wykres byl prawidlowy to powinno sie ja mierzyc o stalej poze ja niestety nie mam na tyle poukladanego planu tygadnia zebym mogla mierzyc tem np o godz 10 dziekuje za podpowiedzi co do chlopczyka jesli mozesz to odpowiedz mi na jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie jesli na tescie owulacyjnym pojawia sie 2 kreski takie same to najlepiej kochac sie w dniu gdy test wyszedl pozytywny czy dopiero na drugi dzien? pozdrawiam wszystkie forumowiczki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chlopca zdecydowanie na drugi dzien po popzytywnym tescie (wlasciwie to 24 godziny po) bo test wychodzi pozytywny przed owulacja. Z planowaniem chlopca znacznie prosciej:) Do tego najlepiej na pare dni przed planowaniem powstrzymac sie od wspolzycia zeby wzmocnic plemniczki i chlopak murowany powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzetka gratulacje:) Przepraszam ale czasem nie doczytam bo mam ostatnio bardzo malo czasu:) Bernia myslisz ze mimo skoku tempki ktora do tej pory jest 36,9 i 37 nie bylo owulki? Ja uzywam raz clearblue plytkowe z ukazujaca sie usmiechnieta buzka( znacznie prostsze w interpretacji a czasem (niestety w ty miesiacu) plytkowe freedom do tej pory ok zawsze ta testowa gruba jak kontrolne no ale w tym cyklu obie jakies takie bladziochy:( coz poczekam sobie do @ a jak nici to w nastepnym miesiacu znowu sprobuje z ta dziewczynka problem jest taki ze mozna sie caly czas rozmijac z owulacja bo bedzie za daleko a troche sie boje tak przyblizac i chociaz to nie jest 100% to jednak chce dalej probowac jak najdalej od owulki moze w koncu zaskocze a reszte zostawie Najwyzszemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mamo wydaje mi się że owulke miałaś w 13dc a wykres czasem bywa jednofazowy. Nie wiem jak to jest ale skoro w tym dniu odczuwałaś ból brzucha to pewnie wystąpiło jajeczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dziś 13dc i temp się obniżyła na 36.1 powinnam mieć dziś wieczorem lub w nocy owulkę.Myślę, że jutro będzie skok temp. Przytulanki miałam w 11dc póżnym wieczorem. Myślicie czy jest szansa na dziewczynkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gosiu, tak żeby za wiele nie ryzykować ( przy dóch dziewczynkach w domu ;o) radziłabym Ci przytulać się na półtorej doby od pozytywnego testu. Kup spobie dobre testy w aptece, nie te na allegro po już mam porównanie.... Ja sosowałam test płytkowy ACON, jest bardzo fajny, wyraźnie pokazuje kreski. Przeczytaj dobrze ulotkę i nie pij nic na 2h przed robieniem testu. Sama już z własnej obserwacji wiesz, że z 14dc masz dziewczynki z 18dc nic, czyli chłopiec może być 15,16 i 17 dc. Teraz jeśli test pozytywny wyjdzie Ci 14dc przed południem to powinnaś przytulać się 15dc wieczorem lub 16 dc rano. Który to już dzień cyklu u Ciebie? Gosiu nie obraź się że Ci tak doradzam, ale jakoś jeśli chodzi o planowanie synka to przypomina mi się moje :owocne" i taki sentyment do tego czuję ;o)))) My tak strasznie chcielismy chłopca, że na 1 usg gdzie można było już poznać płeć to ja bałam sie zapytać moją GIN kto tam we mnie siedzi ;o))) A jak umówiłam się w 17tc do naprawdę dobrego specjalisty w USG, żeby poznać płeć dziecka to trzęsłam się jak galareta a on mnie jeszcze w niepewności długo trzymał....na sam koniec badania powiedział, że to chłopiec ;o) Teraz tak pragne córci u mnie 28dc temp 37. i czuje trochę zdenerwowanie bo nie wiem czy cykl mi się wydłuża czy się udało ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia i Marcelkowa Mamo bardzo wam dziękuję. Po cichu też myślę, że będzie chłopak. Dziś mam umówioną wizytę u gina to potwierdzi mi mam nadzieję mój pozytywny test. Jak wszystko dobrze pójdzie to za parę miesięcy przekonam się kto tam u mnie zamieszkał. Trzymam kciuki dziewczyny za owocne i trafione starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
DZIEUJE MARCELKOWEJ MAMIE I JASTINIE3PL ZA PODPOWIEDZI CO DO MOJEGO POLANOWANEGO SYNKA NA PEWNO Z NICH SKORZYSTAM.:-) :-) Napiszcie jeszcze prosze czy dobrze interpretuje moj poprzedni cykl test pozytywny wyszedl mi 15 dc o godz 14 a bol podbrzusza mialam 16 dc ok 23 mam tylko problem co do sluzu bo byl w duzej ilosci ok 12 i bialy a nie przezroczysty.Nie wiem czy dobrze mysle ze owulacja byla 16 dc ok 23. U mnie dzisiaj 6dc gigantyczne przeziebienie - lecze sie domowymi sposobami i Gripeksem moze do owulacji przejdzie tylko czy nie bede za bardzo oslabiona po tym przeziebieniu? :-( co bo testow ja urzywam CLEARBLUE marcelkowa mamo moze w tym miesiacu mialas cykl jedno fozowy, a moze przytulanko przyniosly efekt i spodziewany @ nie pojawi sie. uzywamy tych samych testow , piszesz ze obydwie kreski blade wiec test negatywny ,ktory to dzien cyklu dzisiaj u ciebie? pozdrowienia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 mysle ze owulka byla u Ciebie 16dc w nocy po odczuwanym bolu. U mnie dzisiaj 22dc. Dziewczyny a jak jest cykl jednofazowy tzn bezowulacyjny to tez tempka jest tak wysoko? Miewalam wczesniej cykle bezowulacyjne (sporadycznie) ale wykresy raczej byly na jednym poziomie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Berniu:) mnie tez sie tak wydaje z duzym naciskiem na "wydaje" 13 dnia cyklu o 12 test wygladal tak jak 12dc czyli raczej( pisze raczej bo we wczesniejszyk cyklach te kreseczki byly duzo wyrazniejsze) pozytywny ale 0 14 juz testowa bledsza i o 18 juz negatywny czyli pewnie jezeli wogole owulka byla to raczej rano nie? skoro potem juz kreska robila sie coraz bladsza ? od 15 dc 36,8 16dc 36,7 17dc 36,8 18dc36,9 19dc 36,9 20dc 37 21dc 37 22dc 36,9( dzisiaj) Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny!widzę, ze niektóre z Was juz niedługo beda mamusiami-gratuluje, a tym co sie nadal starają życze szczęścia i 2 kreseczek na tescie ciążowym...moze mi pomożecie...jestem mama 2,5 letniego chłopca, od jakiegoś czasu staramy sie o rodzęnstwo, niestety doświadczyłam poronienia i mimo obaw nadal chce sie starac...cykl mój jest dość dług (30-32 dni) okres ostatnio mialam 26.11, starania zaczęliśmy od 4.12 (i tak w 9 dc,11 dc,14 dc)i teraz zastanawiam sie czy dziś (16 dc)tez poprawić, żeby ustrzelić córeczkę...pomóżcie, błagam....acha, czułam pobolewanie jajników w 11 dc...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
hej kasiulak piszesz ze staralas sie 9,11,14 dc i dzis 16 i nie wiesz czy starac sie jeszcze napisz kiedy w ostatnich cyklach mialas owulacje i czy robisz testy one jak czytam na forum troche pomagaja w planowaniu pl pozdrawiam i milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gosiu, dziękuje za odzew...a wieć testów owulacyjnych nie stosuje, (kiedys spróbowałam, tak w połowie cyklu i wyszły 2 grube krechy, wtedy tez sie staraliśmy, ale niestety pierwszy raz poroniełam 3 tydz, a kolejna ciaża 3 m-c)dlatego chciałam sie poradzić ... tak jak Ci napisałam juz w 11 dc czułam prawy jajnik i tak do dziś, no i czuje sie wilgoć, to tez świdczy o dnaich płodnych, prawda.......ogólnie od 2 dni czuje sie strasznie napuchnieta,, tzn ocięzała, jakbym niewiadomo ile zjadła, brzuch mnie pobolewa, ale to przecież za wcześnie na okres....czytała że nie jest konieczne kochanie sie co dzień, wystarczy co 2-3 dni, dlatego mam cicha nadzieję, ze dostaniemy taki słodki prezencik pod choinke....pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia w staraniach...gosiu, a Ty długo sie starasz?jakie metody stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
Hej!!!! Kasiulak ja dla odmiany chcialabym chlopca bo dwie coreczki juz mam i tak naprawde to naszlo mnie tak od zeszlego cyklu. Nie staralismy sie jeszcze o dzicie tylko obserwowalam swoj cykl i zrobilam test o i zaczelismy sie przytulac troszke wczesniej niz zawsze bo 18 dc co bedzie w tym miesiacun to jeszcze nie wiem. zaprosilismy gosci na swieta i nowy rok bo mieszkamy daleko od naszych rodzinnych domow czas pokaze czy skonczy sie na opserwacjach czy bedziemy dzialac co do twoich rosterek to wydaje mi sie ze powinnas probowac do skutku mimo poronien, czasami tak jest ze nasz organizm sam odrzuca nowe zycie . Jak pisalas wczesniej masz dlugie cykle wiec 11dc- owulacja to troszke za wczesnie moze powinnas skonsultowac sie z ginem co do twoich dolegliwosci . Zycze Ci duzo szczescia w twoich staraniach i oczywisciw wymarzonej coreczki pozdrawiam i zycze spokojnej niedzieli pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marcelkowa mamo. Co tam u ciebie? Ja stosuje testy od 3 cyklów ale 2 razy dopiero się przytulaliśmy. U mnie dziś 16dc i temp utrzymuje się na wyższym poziome trzeci dzień (36,5). Zobaczymy czy tym razem sie uda ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia-dziękuję za rady...mam nadzieję, ze nam sie uda nie tylko zaciażyc , ale także ustrzelić w płec.....wszystkim nam tego życze a co najwazniejsze zdrowego, ślicznego dzidziusia... bernia-piszesz, ze zaczęlaś staranka 16 dc...masz tak dlugie cykle jak ja?my zaczęłiśmy staranka od tyg, tak co 2 dni...mam nadzieję, ze poskutkuje... pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulak ja mam krótkie cykle co 23 dni a pisze, że dziś mam 16dc. Staranka zaczęłam od 5dc co drugi dzień- skończyłam w 11dc czyli 48h przed owulką ;) Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×