Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Berniu gdzie się podziałaś nie zaglądasz do nas jak tam u ciebie Dziękuję dziewczynki za gratki :) pozdrawiamy was gorąco :) Wszystkim mamą które mają więcej niż 2 lub 3 dzieci tej samej płci życzę spełnienia marzeń o zdrowym dzieciątku a czy to chłopczyk czy dziewczynka to już inna sprawa :) Ja miałam cykle 28 lub 29 dn a owu z 15 na 16 w tym cyklu w którym zaszłam to był 28 dn cykl a owu z 14 na 15 Przytulanko było 6, 11, 25,dnia cyklu Ja tylko obserwowałam śluz i mierzyłam tempkę i to na tyle :) Nie wiem czy planowanie działa czy nie, my chcieliśmy kolejnego dziecka obojętnie jakiej płci będzie a nie celowego planowania jak w zegarku :) to tak myślę ze nie działa po prostu omijaliśmy dni płodne i tyle bo z chłopakami to w owulację lub 2 dni przed i oczywiście wszystko oparte jest na śluzie jak go mniej lub wcale to dziewczynka a jak go więcej i bardziej wodnisty to na chłopczyka Ja tego 11dn nie miałam wcale a 12 dopiero się pojawił Pozdrawiam was gorąco i życzę upragnionych 2 kreseczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 3 synusiow - gratulacje :) Przytulanko bylo 6,11 i 25dc, i sie udalo i to dziewczynka, mnie to czasem naprawde zadziwia, niektore probuja codziennie lub co drugi dzien i nic nie wychodzi ( nie mowiac juz o danej wypragnionej plci dziecka ), a jednym sie udaje i to jeszcze dana plec. Ja mysle ze to wszystko gdzies w gwiazdach jest zapisane, naprawde :) Ciesze sie ze sie Tobie udalo i wciaz wieze ze i nam sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka09 - kochana, ostatnio mam zawal w pracy i nie mialam czasu szukac dla Ciebie tego linka do forum gdzie laseczki pisaly o tych tandetnych testach na plec dziecka, ale pamietam o Tobie i postaram sie poszukac. Jak znajde to wkleje, obiecuje. Jak tam reszta sie trzyma? Lucynka, kasia, jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie do kolezanki ( PRZEPRASZAM ZAPOMNIALAM NICKA ) ktora tu radzila mi witaminki B i l-karnityne. Biore po 1 tabletce codziennie juz jakis tydzien i co zauwazylam, ze moj mocz jest taki bardzo jasno zolty ( nie ciemny pomaranczowy ) tylko taki troche koloro zolto-zielonego ( kiedys sie na takie kolory mowilo - oczojebne :P ), mojemu M przypomina ten kolor zoltej kamizelki odblaskowej do ubierania dla bezpieczenstwa chodzenia po drogach w nocy. Czy to moze byc po tej witaminie B? Czy ktos tak mial kiedys? To co ja widze w toalecie po oddaniu moczu, widze pierwszy raz na oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, moj chlop tez bierze te witaminki i jego mocz jest normalnego koloru, jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ally84
proszę napisz jakie wit.b kupiłaś i czy w aptece, jakiej firmy, ile kosztują ja szukam z taką dawką i nie mogę znaleźć? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally84, to zupełnie normalne więc nie martw się! :) Niewykorzystany nadmiar witamin B usuwany jest z moczem i taki jest tego skutek uboczny, na anglojęzycznych formach mówią na to "neon urine" ;) W Anglii można zakupić B-Complex, w którym witaminy uwalniane są stopniowo w ciągu całego dnia (nazywa się "time release") więc i straty ich są mniejsze i mniej trafia do nerek ;), w Polsce nie udało mi się go zakupić ale jakby ktoś chciał to jest dostępny na eBay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, moj mocz jest taki neon :P hehe :) dzieki ze odpisalas i ze mnie troszke pocieszylas, zastanawialam sie co ten mocz tak "swieci" :P Do Do ally84, kochana, moje witaminy ( Vitamin B complex ) kupilam w irlandii w aptece, bo tutaj tez mieszkam. Nie wiem czy podanie ich nazwy Ci ulatwi sprawe. Jutro napisze jesli chcesz, bo nie mam ich teraz przy sobie i poprostu nazwy nie pamietam :) Jesli jestes w pl, widzialam na necie witaminy B z zawartoscia B6 -50mg. Oto przykladowy link: http://www.domzdrowia.pl/60415,solgar-witamina-b-kompleks-50-kapsulek.html Poszukaj w google, widzialam wiele witamin B complex'ow na necie, ktore mozesz kupic w polsce, z zawartoscia B6 50mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link sie zle kopiuje, po cyferkach 60415 nie ma byc spacji - wskakuje tam sama i dlatego link sie caly nie podswietla, miedzy cyferkami a przecinkiem skasuj spacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja łykałam takie: http://allegro.pl/b-100-mega-kompleks-witamin-b-100-kapsulek-i1970311275.html Są jeszcze z mniejszą dawką 50 mg: http://allegro.pl/b-50-kompleks-witamin-z-grupy-b-100-tabletek-i1986945436.html Cały czas Was czytam ale rzadko się udzielam gdyż piszę głównie na innym forum dotyczącym planowania płci, tamto forum dosłownie tętni życiem i panuje tam wyjątkowo miła i przyjazna atmosfera (jest moderowane) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mozesz podac link do tamtego forum? :) moze cos poczytam czasem i sie czlowiek nauczy czegos... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam od B-100 ale na forum niektórzy radzili by zacząć od 50-tki i zwiększyć do setki jeśli ta mniejsza dawka da słabe rezultaty. Łykając dwie 50-tki zażyjesz jednak 800 mg kwasu foliowego ale jest to wciąż bezpieczna dawka więc czemu nie :), ja tam wolałam od razu zacząć od konkretnej dawki :) Co do forum to napisz do mnie na araguaia@o2.pl, wszystko Ci napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamao 3 synkow moje najszczersze gratulacje niech malutka rosnie zdrowo i daje Ci duzo radosci:) pozdrawiam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia, a jaki tak naprawde ja mam widziec efekt lykania tych witamin B? Bo piszesz, ze jesli po 50tce nie bedzie widac efektow, mozna zwiekszyc dawke, ale czego tak naprawde ja mam sie po tym spodziewac? ( oprocz "swiecacego"moczu? :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, zdaje się, że pisałaś coś o skąpych miesiączkach i plamieniach a to może być z nadmiaru prolaktyny, sprawdzałaś prolaktynę z obciążeniem i progesteron w 7 dniu po owulce? Witamina B6 zmniejsza prolaktynę, zwiększa progesteron, poprawia jakość owulacji (zwiększa ilość LH, u mnie dzięki B6 nareszcie kreski testowe na testach owulacyjnych zrobiły się równie mocne albo nawet mocniejsze jak kontrolne, wcześniej przez kilka miesięcy zawsze były bledsze w dniu pozytywnego testu), wydłuża fazę lutealną (zarodkowi łatwiej więc zagnieździć się), poprawia wykresy temperaturowe ...u mnie zaszły wszystkie te zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah, no tak, pisalas o tym wczesniej :) Ja plamien nigdy nie mialam, mialam za to skape miesiaczki po 3 dni, max 3,5 dnia. Prolaktyna sprawdzona i jest ok, progesteron tez. II faza zawsze byla 13 dni, czy teraz moge sie spodziewac ze bedzie dluzsza? cykl sie wydluzy? Testy owulacyjne zawsze mialam piekne, w dniu pozytywu obiei kreski tak samo zabarwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, a sprawdzałaś prolaktynę tylko spoczynkową czy po obciążeniu też? U mnie ta spoczynkowa jest w normie ale po metoklopramidzie rośnie aż 15 razy ...więc każdy stres (a ciężko go uniknąć :) ) psuje w moich hormonach. Fazę lutealną masz nawet ładną (zalecane minimum to 12 dni) ale po witaminie B6 pewnie wzrośnie jeszcze odrobinkę (mi wzrosła do 14 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać Ci o długości cyklu, u mnie ta długość się nie zmieniła, po prostu owulkę miałam wcześniej a fazę lutealną dłuższą więc cykle były tak samo długie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko.. No prawda nie wiem jeszcze plci..ale jednak przez ten test wiele mysli jest w glowie roznych,to nie jest tak ,ze sie nie ciesze ,jednak jakies tam mysli chodza po glowie..typu,ze nie dostalam wyboru np .zeby zaplanowac "pomoc sobie"zaplanowac,a poprostu wpadlam z kretesem ;) ally-nie ma sprawy poczekam na linka i dziekuje za fatyge.. Co tam wogole u was.. A gratuluje mamie 3 synkow coreczki 🌼 To teraz ja chlopaki beda rozpieszczac,ze hoho :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki!!! Mamo 3 synusiów gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z tego co napisałaś to plemniczki czekały 5 dni na jajeczko czyli metoda się sprawdziła. A u mnie kolejny cykl bezowocny, dziś 10 dzień nowego i staranek zero ( mąż na wyjeździe:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Mamo 3 synusiów - gratuluję serdecznie córeczki :)))) Super że się udało no i metoda też się potwierdziła :) Lucynko główka do góry styczeń będzie twój :) Ally wydaje mi się że twoje hormonki bardzo dobrze funkcjonują więc na pewno niedługo dwie kreseczki zobaczysz :) Moja owulka ze starankami będzie ok 3 stycznia i już się nie mogę doczekać a teraz to przygotowania do świąt zajmują całą uwagę :) Uwielbiam ten przedświąteczny nastrój oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia gratuluję :) Widzę,że wiedze masz ogromną i pewnie to pomogło ci osiągnąc sukces. Zgodnie z twoją rada ja też wit. B łykam skoro taka pomocna :) A możesz zdradzić co do za formum które tętni życiem jesli to nie tajemnica ? Pewnie wszystkie które się tu pojawiamy chętnie się dołączymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczko - jutro jak pamiętam masz skana a zatem trzymam kciucki aby dzidzia zdrowiutka była :) I tak mi się wydaje że gdybyś ładnie poprosiła na tym usg to na tym etapie już płeć czasami widać, zwłaszcza chłopaczka można już zobaczyć :) Miałabyś super prezencik na święta i tego ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkamimi, dzięki ogromne za tak miłe słowa! :) Napisz do mnie na araguaia@o2.pl to podam Ci linka do forum, jakoś nie chcę tutaj zamieszczać z wiadomych "pomarańczowych" powodów ;) Tamto forum tętni życiem, masa przydatnej wiedzy, można dzielić się wszystkimi troskami i uczuciami a codziennie jest kilka stron do przeczytania :) Miłego dnia wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, zauwazylam, ze rady kolezanki sa przydatne i prawie kazda lyka wit.b6. ja tez ja kupila plus kompleks witamin. witaminy jeszcze nikomu nie zaszkodzily a ponoc moga pomoc. ja juz predzej pisalam, iz moj cykl poszedl na straty, test owul. pozytywny w 12dc a bol owul. 13dc no ale zero przytulanek. teraz czekam na @, i zyje juz swietami. W domku juz bajecznie, kolorowo. Przed domkiem tak samo, tak wiec pozostaje juz odliczac dni... super. czy ja tez moge wskoczyc na to Wasze forum aby poczytac? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem po wizycie i sluchalam sobie serduszka,polozna mowi ze bije jak dzwon..co do testow pystalam jej i mowi ,ze mozna zrobic w kwestii zabawy ale to jest gora 70-80 % ,to tez nie malo moim zdaniem,wiec sie nastawiam ze bedzie "wpadkowa" dziewucha :P Pozdrawiam wszystkie mamusie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, napiszcie na mojego maila i podam linka (naprawdę nie chcę tutaj podawać po tym co się tu jakiś czas temu działo), tamto forum jest naprawdę świetne, tętni życiem (ma ponad 3500 stron i codziennie nowe przybywają), masa ciekawej i przydatnej wiedzy oraz niesamowicie przyjazna atmosfera. Piszcie bo brakuje tam strasznie dziewczyn planujących chłopców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do testów na płeć, na in-gender http://www.in-gender.com/cs/forums/p/23299/210310.aspx dziewczyna pisze, że test wskazał na chłopca a pH moczu było wtedy zasadowe. Zakwasiła się żurawiną i nagle okazało się, że będzie miała dziewczynkę :) Ostrzega zatem, że te testy na płeć to po prostu bardzo drogie testy pH :) (przy wysokim pH moczu wskażą chłopca, przy niskim dziewczynkę). Zerknęłam na jej suwaczek i urodziła dziewczynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×