Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość zyczliwa do mamuskimimi
calysmi dniami siedziesz przed komputerem i wypisujesz głupoty zamiast pojsc do pracy i dorobic jak nie macie na co zyc! mąż juz dal ci to do zrozumienia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się uśmiałam pomarańczko :D Na pewno najbardziej zazdrościsz kupna domu co :p A skąd wniosek że nie pracuję ? zapewniam cię że pracuję (i po wczorajszym wolnym dniu dziś właśnie jestem w pracy) ale mogę sobie pozwolić na pogawędki w sieci - tego też zazdrościsz co :P Żal mi cię bo zawiść może na prawde zniszczyć komuś życie Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczliwa do mamuskimimi
kupno domu ;) mareznia moze miec kazdy realene i te wyimaginowane ;) na dziecko was nie stac a na dom stac :) załosna jestes a takw ogole to jestem przekonana że jesli juz zaciazysz bo pewnie nie odpuscisz ;) to i tak bedzie 3 corka :P jestem pewna bo na syna nie zasłuzylaś heheh ale widze że moj post cie dotnknoł i to bardzo skoro postnowiłas odpisac ;) ciesze sie bo pewnie dało ci to duzo do myslenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotnknoł???
:D głąbie kapuściany, po słownik lepiej sięgnij, a nie na kafe czas marnujesz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczliwa do mamuskimimi
mamuskamimi mam ci wynalezc wszytskie Twoje błedy ? ;) bo tez sporo ich bylo :) ale tonacy brzytwy sie trzyma wiec oczywiscie rozumiem ;) czegos musialas sie przyczepić a teraz spadaj do roboty bo mąz ci wyraznie powiedział że was nie stac na trzecie dziecko :P wiec szmata i do podłóg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehhemimi
mamuskamimi jak was nie stac na nastepne dzieckoa bardzo chcesz go miec to podaj numer konta bedziemy ci przelewac po zlotowce do konca ciazy na pampersy i mleko dla trzeciej corki nazbierasz :P syna i tak miec nie bedziesz bo na syna zasługuja tylko wyjatkowe kobiety a nie takie "cos" jak ty nigdy nie bedziesz miała synusia mamusi :DDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!! nie bylam na forum kilka dni ale za to naczytalam sie :) Kasiu ja mam pytanko czy wit B complex nie zaszkodzi w pierwszych tygodniach fasolki, kurcze tak pytam bo przeciez zawsze jest szansa ? ja dzis 24 dc i normalnie to przez ten wiesolek, ktory mi tak wszystko rozregulowal to powinnam dostac jutro, no chyba ze cos sie poprzesuwa i unormuje bo jednak ten cykl juz bez wiesiolka. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, nie zaszkodzi absolutnie, niektóre dziewczyny zażywają B-Complex przez całą ciążę. Ponadto witamina B6 jest polecana w ciąży na złagodzenie mdłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Znalazłam jeszcze informację, że w przypadku pozytywnego testu ciążowego należy odstawić (tzn. nie trzeba jej odstawiać ale ja wolałam zrezygnować z B6 i przejść na witaminy ciążowe) witaminę B6 stopniowo, np. zmniejszyć do połowy tabletki dziennie, potem co 2 dzień i po jakimś czasie zupełnie odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaja szok ile ty tego łykałaś przed zajściem!!!! Niesamowite, dwa dni przed owulacją i wyszła dziewczynka- pewnie ten lubrykant sylk z kwaśnym ph cię zakwasił i męskie plemniczki padły na starcie :P majoweczka09 no u ciebie to raczej powinien być synuś tak blisko owulacji ( trzymam kciuki, usg już niedługo ) mamuskakamimi ignoruj te pomarańcze. Kilkanaście stron wcześniej takie właśnie wpisy rozwaliły prawie to forum i tylko ja, kasiauk i ally zostałyśmy reszta dziewczyn zrezygnowała. A ja na wizytę muszę czekać do czerwca!!!!! Jak się w styczniu jakieś miejsce nie zwolni to pójdę prywatnie. A może mi coś doradzicie - czy z obniżonym TSH można zachodzić w ciążę????? kasiauk a może@ nie przyjedzie????!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO LUCYNKA
bez uregulowania tarczycy nie próbowałabym na Twoim miejscu zachodzić w ciążę ureguluj ją i dopiero wtedy się staraj i raczej poszukaj endokrynologa prywatnie, ale takiego naprawdę dobrego, bo takich z wiedzą na bieżąco jest naprawdę niewielu, a jeśli zacznie prowadzić ktoś kto nie ma o tym pojęcia, to tylko czas zmarnujesz i nie tylko, bo i zdrowie jest bardzo ważne, a lepiej by problem nie pogłębiał się:O jakie masz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko, nie 2 dni a 1 dzień przed, na pewno nie więcej jak 24h przed owulacją :) Wczoraj przeczytałam ciekawą rzecz: Plemniki z chromosomem Y są naładowane dodatnio, jony potasowe i sodowe (zalecane w diecie przy planowaniu chłopca) są również dodatnie ale podnoszą pH, śluz o wysokim pH jest naładowany ujemnie, komórka jajowa musi być naładowana ujemnie by przyciągnąć męskie plemniki. A teraz jak tego dokonać ...zjadasz duże ilości sodu i potasu, powoduje to wzrost pH śluzu i jego ujemne naładowanie co przyciąga i wzmacnia plemniki męskie. Jony potasowe łączą się z plemnikami męskimi i dodają im szybkości. Potas zaczyna łączyć się w łańcuchy, które przyspieszają tylko plemniki męskie. Kiedy plemniki dotrą do komórki jajowej to jej naładowanie powinno być ujemne jeśli śluz ma wysokie pH. Komórka jajowa nie ma pH ale jest otoczona śluzem o wysokim pH co przyciąga męskie plemniki (śluz o wysokim pH jest bogaty w jony naładowane ujemnie). Jeśli starasz się o dziewczynkę to musisz zapewnić sobie bogactwo jonów naładowanych ujemnie (niskie pH śluzu), to spowoduje naładowanie komórki jajowej dodatnio i przyciągnie plemniki z chromosomem X, które naładowane są ujemnie. Są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o dziewczynkę to powinnaś mieć niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron, Twój M powinien mieć niski testosteron i wysoki estrogen. Jeśli o chłopca to powinnaś mieć wysoki estrogen, wysoki progesteron i niski progesteron, Twój M powinien mieć wysoki testosteron i niski estrogen. Tak więc być może dieta, suplementy i Sylk zakwasiły śluz, komórka jajowa naładowała się zatem dodatnio i przyciągnęła plemniki z chromosomem X, które to naładowane są ujemnie :) Dlatego pewnie dieta, suplementy, pH i rodzaj śluzu mają kluczowe znaczenie w zaplanowaniu płci. Ja jednak większość sumplementów brałam tylko po to by po prostu zajść w ciążę (a miałam kiepskie wyniki hormonalne a M zapewne żołnierzyki w kiepskiej formie). Jeszcze jedno, podobno przy odsuwaniu się kilka dni od owulacji trzeba cały czas dbać o niskie pH aż do samej owulki, może się zdarzyć, że np. 3 dni przed owulacją mamy niskie pH ale w okolicy owulki pH nam wzrośnie (a tak zazwyczaj jest) - a wówczas komórka jajowa naładuje się ujemnie i przyciągnie dodatnio naładowane plemniki męskie (stąd być może tak wiele niepowodzeń przy zastosowaniu jedynie odległości od owulacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lucynka dziękuję za radę :) Mój wynik TSH to 0,416 ulU/ml ( zakres normy to 0,55 - 4,78 ulU/ml ) Araguaja bardzo ciekawe to co piszesz i by wyjaśniało niepowodzenia w planowaniu płci. Jedno mnie tylko zastanawia, bo do zapłodnienia zwykle dochodzi w jajowodzie to jak komórka jajowa może być otoczona śluzem. Czy w jajowodzie znajduje się śluz ??????? Ja byłam przekonana, że śluz znajduje się w szyjce macicy i pochwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaja a czy ty mierzyłaś sobie ph ??? Dziewczyny a co wpływa na obniżenie estrogenu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jeszcze paskuda nie przylazła ale juz mam jasnoróżowe plamienie a zatem to tylko kwestia czasu. Lucynko - przykre że ta pomarńczka tak wszystkich obraża ale ja już jej nie widze :p Kurcze kochana to postaraj się jakoś z tą wizytą prywatną bo do czerwca to trochę długo. Poza tym w naszym kraju prywatnie bardziej interesują pacjentem niż na NFZ. Oczywiście nie chce generalizować bo są sie lekarze z powołania ale niestey tak jest najczęściej. Araguaia - z tego co pamiętam to pisałaś że staranka były na 2 i 1 dzień przed owulacją więc może jednak te pierwsze staranka zaowocowały córeczką ? To że w poprzednich starankach 2 dni przed owulką nie wychodziło, to nie oznacza że teraz tak musiało być. Moze po tych suplementach plemniki twojego M były silniejsze i przetrwały te dwa dni. A co sądzisz o Femibion Natal Classic ? Skład: 1 tabletka zawiera: Składniki w 1 tabletce % zalecanego dziennego spożycia kwas foliowy 800 g 400 witamina B1 1,5 mg 136 witamina B2 1,6 mg 114 witamina B6 2,2 mg 157 witamina B12 2,2 g 88 biotyna 100 g 200 niacyna 20 mg 125 kwas pantotenowy 10 mg 167 beta-karoten 3 mg 63 (wit. A) witamina C 180 mg 225 witamina D 10 g (400 j.m.) 200 witamina E (ekwiwalentu alfa-tokoferolu) 12 mg 100 magnez 70 mg 19 żelazo 28 mg 200 cynk 15 mg 150 jod 150 g 100 miedź 1 mg 100 mangan 1 mg 50 Działanie: Femibion Natal Classic zawiera 800 g kwasu foliowego. Dzięki temu pomaga uzupełnić niedobór tej substancji w organizmie mamy, który może być spowodowany mało zróżnicowaną dietą ubogą w produkty zawierające duże ilości kwasu foliowego np. szpinak, brokuły, soczewicy. Czy taki witaminki moge brać przy starankach o chłopaczka ? Kasiu - i jak tam @ przylazła czy jednak teścior będzie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!! 25dc i czekam.... w poprzednim cyklu o tej porze juz szalala @ a teraz cisza. Wiec mam nadzieje ze wit zrobily swoje i cykl wroci do normy 27-28dni. Z testami nie szaleje, testowalam co m-c i pudlo, tak wiec teraz czekam spokojne na @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko, znalazłam coś takiego: W jajowodzie znajduje się płyn (wydzielina produkowana przez gruczoły jajowodów). Błona śluzowa jajowodu jest silnie pofałdowana. Pokrywa ją jedna warstwa urzęsionego nabłonka walcowatego. Ruch rzęsek przesuwa komórkę jajową w kierunku ujścia jajowodu do macicy oraz powoduje ruch płynu, który napędza plemniki w kierunku jaja. Produktem innych komórek błony śluzowej jest śluz, który zawiera substancje odżywcze dla komórki jajowej oraz takie, które biorą udział w procesie dojrzewania plemników. Podejrzewam zatem, że skoro jest środowisko zasadowe to i ten śluz oraz płyn naładowane są ujemnie ...choć pewna nie jestem :) Co do pomiaru pH to miałam paski do mierzenia pH śluzu, zmierzyłam kilka razy i pokazywały zawsze najniższą wartość na skali (4 albo 4,5 - nie pamiętam), pomyślałam zatem, że pewnie źle mierzę i dałam sobie spokój. Teraz niedawno się dowiedziałam, że inne dziewczyny (np. Gal) stosują identyczne paski i potrafi im wyjść wynik np. 7 ....tak więc albo źle mierzyłam albo naprawdę miałam tak niskie pH (nie wiem jak w nocy ale w dzień na 12h przed owulacją nie miałam śluzu płodnego (był lepki i gęsty jak śluz gestagenny więc zapewne miał niskie pH). Co do obniżenia estrogenów to nie wiem ale progesteron można podnieść łykając witaminę B6 w dawce 50-100 mg (najlepiej w preparacie typu B-Complex z innymi witaminami z grupy B) mamuśkamimi, ja jak już wierz nie wierzę w to, że męskie plemniki żyją krócej jak żeńskie :), jeśli nawet przeżyły te sprzed 2 dni to już ciężko zgadnąć który zapłodnił komórkę jajową gdyż czekała na nią już mieszanina tych sprzed 2 dni i tych sprzed 1 dnia :) Według mnie przy planowaniu chłopca będą lepsze te witaminki (FertilCare dla Ciebie i FertilMan dla M) ze względu na obecność L-argininy, L-tauryny i selenu (bardzo sprzyjają poczęciu chłopca a w Twoich witaminach ich nie ma) oraz brak witaminy D (sprzyja poczęciu dziewczynki): Witamina B2 2 mg Witamina B3 20 mg witamina B6 10 mg witamina C 100 mg witamina E 20 mg kwas foliowy 400 ug witamina B12 6 ug Witamina K 70 ug Żelazo 15 mg, Selen 50 ug, Magnez 150 mg Cynk 15 mg L-Arginina 250 mg L-Tauryna 50 mg Kasiu, trzymam mocno kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lucynka
cytuje lucynke: : LUCYNKA30 Araguaja bardzo ciekawe to co piszesz i by wyjaśniało niepowodzenia w planowaniu płci. z twoijej wypowiedzi wynika że twoi synowie sa wynikami niepowodzenia, wstretne cipsko z ciebie jak wy mozecie byc takie podłe!!! podłe świnie dyskryminujące jedna płeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - dzięki właśnie zakupiłam to FertilCare :) No na razie dla siebie bo mężulo się wzbrania przed suplementami ;) ale mam nadzieje, że jeszcze coś wskóram :) On też nawet na ból głowy nic nie bierze a jak mówie o jakości plemników to się śmieje, że u niego plemniki pierwsza klasa skoro takie cudne córy ma - no i co - musze mu przyznać rację :D Nawet wiek go nie przekonuje bo młodszy ode mnie ;) Ciężki zawodnik :D No tak tak ciężko powiedzieć z którego dnia 2 czy 1 przed owulką plemnik dokonał tego wspaniałego dzięła :) Najważniejsze że się udało :) Ale i tak myśle że metoda Shettlesa działa :P do tego jeszcze odpowiednie ph i sukces prawie pewny :) A co sądzisz o żelu i aplikatorach Conceive Plus ? Kasiu - to trzymam kciukaski :) !!!!!! majoweczko - no mamy przerąbane :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkamimi, podobno metoda Shettlesa działa w połączeniu z dietą, suplementami i pilnowaniem niskiego pH. Co do Conceive Plus - dokładnie nie wiem, podobno ma pH około 7,5 więc powinien sprzyjać poczęciu chłopca, ktoś jednak na jakimś forum napisał, że Conceive Plus nie zwiększa szans na żadną płeć ale jest bardzo bezpieczny dla plemników a z kolei Pre-SEED może zabić małą część plemników ale bardziej sprzyja poczęciu chłopca. Jak doczytam i znajdę jakieś bardziej konkretne i wiarygodne informacje to dam znać :) Faktycznie ciężko będzie Ci namówić swojego M :), mój też na ból głowy bierze tabletkę tylko w skrajnych przypadkach, jak już naprawdę ma go dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doidy
więcej rodzi się chłopców czy dziewczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupiutka pomarańczka znów nie zrozumiała wypowiedzi :( Araguaja dzieki za wyjaśnienie :) A ph to faktycznie niskie masz, moje przed owulacją to 4,5 potem rośnie do 5 - 5,5. Kasiauk trzymam kciuki. mamuśkamimi daj mu troszkę czasu i postaw mu te suplementy w zasięgu wzroku, może się skusi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - to mamy kompromis w tej naszej polemice na skuteczność metody na płeć ;) :D Dzięki wielkie :) za info na temat Conceive Plus i czekam na kolejne dane bo nie wiem czy warto to kupic czy jednak dać sobiez tym spokój. Jesteś tu naszym drogowskazem i skarbnica wiedzy :) Lucynko - ja się tak łatwo nie poddaje i nadal będę go namawiać :) ale zacznę od Macy bo to też taki afrodyzjag i może tym go skuszę ;) a przy tym poprawia jakość plemników :D Uciekam dziewuszki - do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Lucynka,tylko jak sex byl w piatek wieczorem a bolalo w sobote wieczorem ,to nie wiadomo kiedy byla owu..to tylko moje domniemania a i nie wiem ktory sex byl wpadkowy,bo jak ten przed bolem albo na 2 dzien rano szansa na pitola jest duza...Jednak mysle ze to jest dziewczynka..;) Widze,ze pomarancze maja dobra zabawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki. majoweczka09 a może pamiętasz jaki był wtedy śluz u ciebie ??? Araguaja też przytulała się 24 godz przed ale jej śluz już był lepki itp. więc dobry na dziewczynkę. Gdyby u ciebie śluz był wtedy jak surowe białko, wodnisty to by były duże szanse na chłopaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Rano pilam kawke i wiedzma @ przybyla, nie wiem czy miala ochote na kawke czy co...??? Dziwne jest to ze pojawil sie tylko delikatny sluz z domieszka i nadal cisza, normalnie to po takim sluzie z domieszka juz jest a teraz cichutko, spokojne. Pewnie jak sie rozchula to bedzie juz szalala na maksa. No ale dzis jest 8 dzien z wit B i jesli bylaby to mam juz do przodu 2dni cyklu, gdyz poprzedni to 24dc. Moze jeszcze tak jeden m-c z wit B i bedzie znowu normalnie??? Nie wiem, nadal czekam na rozwoj sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Majóweczko - chyba jednak musiasz cierpliwie poczekać na to poówkowe bo z tego co pisze Araguaia to jej staranka były na 2 i na 1 dzień przed owulacją i z tego co pamiętam na dwa dni śluz miała ciągnący a później już gęsty (popraw mnie Araguaia jak się mylę :) ) więc na tej podstawie trudno stwierdzić z którego dnia plemniki dokonały zapłodnienia. Chyba jednak szansa u ciebie jest i na chłopaczka i na dziewuszkę Ale trzymam caaaaały czas kciukasy na facecika :) !!!!!! Jeszcze dwa tygodnie i będzie wszystko jasne :) Ale te dni ostatnio są ponure, w pracy doslownie zasypiam. A moja @ coś nie może się rozkręcić, nadal takie bardziej plamienie no ale to dopiero 26 dc więc ma jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×