Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość Mama aniolka
A mi się marzy chłopiec :) czy wierzycie w kalendarz chiński mój kochany aniołek którego straciłam w 36 tygodniu wg kalendarza miał być dziewczynka dlatego teraz uważam ze chyba ten kalendarz to z przymrużeniem oka należy traktować co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Witam. Nie wiem czy ktokolwiek tutaj jeszcze zagkada,ale chcialam wszystkim pogratuliwac, ktorym udalo sie zaplaniwac wymarzona plec. Jestem mama dwoch wspanialych chlopcow.Jeden w kwietniu konczt 2 latka,a drui w czerwcu roczek.Bardzo marze o corci, ale nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse . W kwietniu chcemy rozpoczac starania. Dotychczas mialam cykle co 29 dni, a ten ostatni byl 33 dni. Moze dlatego , ze w styczniu przestalam karmic i sie poprzestawialo. Powiedzcie mi czy test owulacyjny afrodyta pomoze mi ustalic dni przed owulacja?Tak bardzo pragne zdrowej coreczki...prosze o pomoc. Sprawdzalam sobe w klendarzu cvhinskim i od kwietnia o czerwca to dziewczxynka pozniej od pazdziernika do grudnia.Wiem , ze jak "robilismy "chlopco to czesto sie kochalsmy, nie planowalismy plci. Z gory dzxiekuje za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita28
Wiadomo,ze zdrowie najważniejsze,ale marzenia i próby zaplanowania mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally84
jeśli zaglądasz tu czasem, to daj znać czy udało Ci się w końcu;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja chciałabym DZIEWCZYNKĘ ale przed zaplanowaniem ciąży już w niej jestem, hehehe to dopiero początek ale mam ochotę na ogórki kiszone i słone smaki.....to podobno objawy , ze chłopczyk będzie...Mamy synka ma 2 latka i w ciąży też jadłam ogóry i kapustę i słone ale pamiętam był czas , że przez 2 czy 3 miechy tylko BITA ŚMIETANA !!! Więc nie wiem...może jednak będzie dziewczynka.....aaaaaaaaaaaaa hehehe ALE ważne aby zdrowy dzidziuś był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AHA wg chińskiego w tamtej ciąży wyszła dziewczynka :) a jest chłopczyk, w tej też wychodzi dziewczynka...to może się teraz sprawdzi ;) oby do usg na którym będzie coś widać ;) ps.swoją drogą to szalone jesteśmy na punkcie tej płci dziecka, nie? ale razem raźniej to przejść pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.fertilityfriend.com/cg/index.php?st=10&c=search⊂=search tu można zobaczyć ze nawet starania w owulację przynoszą dziewczynkę i 3 lub nawet 4 dni przed chłopak więc odstęp ma najmniejsze znaczenie jestem na innym forum i tam jest wiele dziewczyn które mają swoją upragnioną płeć właśnie wpływając na Ph niskie na dziewczynkę wysokie na chłopaka babyboom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia jakie było moje ph przy poczęciu moich dzieci natomiast mam pewność kiedy zachodziłam w kolejne ciąże i tak: syn: poczęty w owulację, pierwsza córka: 3 doby przed owulacją z osłabianiem plemników, a druga córka: 2 doby przed owulacją bez osłabiania plemników więc może niech każdy mówi za siebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś tu jeszcze zagląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
Witam. Jestem pierwszy raz na forum i mam kilka pytań zwiazanych z planowaniem córeczki. Tak w skrócie o mnie. Jestem mamą 32 mies synka Igora ur 12 marca 2011, wzrost 62cm, waga 4700g, godz: 2:55 :) nie był on "planowany" z płci i nawet nie pamietam w jaki dzień cyklu poczety ( miałam nieregularne cykle), ale jakos tak chciałam pierwszego synka miec i sie udało. Teraz jesteśmy z meżem na etapie planowania córeczki i tak po krótce: moje cykle są 32-40 dniowe, chociaz ostatnie cztery były 38-40, wiec według tego nie byłam pewna kiedy mam owulke:PP Kupiłam wiec testy owu (LH Vitam). Moje cykle: @ 4-10 lipca, 11-17 sierpnia, 19-25 września i 28 października-4 listopada. Czyli cykle trwały kolejno: 38, 39 i 40 dni.. :) Teraz mam 22 dc a testy robie od 14 dc czyli 11 listopada a wyniki takie: 11-16 listopada (14-19 dc) kreska jest ale praktycznie niewidoczna, cień; od przedwczoraj (czyli 20 dc) kreska mocniejsza troche, ale nie taka sama jak druga. Zbliżenie bez zabezpieczenia było 14 dc i 19 dc. Stąd moje pytanie, bo pierwszy raz robie testy i nie wiem, czy kreska bardziej zciemnieje, a chcemy córeczki i czy jeszcze dzisiaj sie postarac czy już nie? Wg tego co czytałam to owu wypada 14 dni przed okresem w teorii, wiec u mnie 24-26 dc czyli 21-23 listopada. Pomóżcie! Sylwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
Wcześniejsze cykle co miałam krótsze, bo nawet 30 dni czy 32 dni to jakos tak z objawów wychodziło, że owulka była może 17-18 dc, ale pewności nie mam, bo tylko śluz obserwowałam, a co do macicy jak to jest? Ile dni przed owu jest niżej? Tego dnia ostatniego kochania sie bez zabezpieczenia czyli 19 dc zauważyłam wiecej śluzu, ale nie wiem czy to śluz płodny czy nie...Właśnie nie wiem jak jeszcze pomóc w określeniu owu...? Temp tez nie miałam mierzonej nigdy jakoś tak nie jestem przekonana, że to skuteczne, co innego do położenia macicy czy śluzu, ale ten nie zawsze związany z dniami płodnymi, bo też bakterie, czy inne czynniki, które wzmagają jego produkcje..:) co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
ktoś zagląda tutaj jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amara_
Nigdy nie pisałam na tym forum, ale coś Wam powiem o moich oświadczeniach z płcią. Jestem mamą 2 chłopców, a teraz jestem w 3. ciąży. Mimo że zaszłam w ciążę w 8 dniu cyklu przy cyklach 28-29-dniowych, będę miała trzeciego synka :-) ❤️ Nie wierzę w planowanie płci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
A sprawdzałas kiedy wypadała ci owulacja? Watpie szczerze, że tyle plemniki przetrwały... albo po prostu twój TŻ ma kondycje plemników ponad norme :)) moze byl inny stosunek np przerywany? ktoś mi pomoże z moim postem??? prosze o rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, kiedy była owu :-) ale zawsze mam cykle powyżej 28 dni. To był jedyny stosunek bez zabezpieczenia. Ta ciąża dla mnie to cud ;-) Jak ginowi powiedziałam, że skoro 8 dc, to pewnie dziewcznyka, to tylko z pobłażaniem pokiwał głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musialas miec wczesniejsza owulacje bo to niemozliwe zeby tyle plemniki przetrwaly. a moze twoj maz ma po prostu tylko meskie plemniki lub twoje jajo przyciaga tylko te meskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też słyszałam o dominacji plemników danej płci. Może miałam wcześniej, nie wiem. Chociaż odkąd skończyłam naście lat, czuję, jak mi "jajo idzie" i zawsze jest to połowa cyklu. No nic, będzie trzeci synuś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
to daj później znac jak dzidzi sie urodzi :) ja przy pierwszym też nie myślałam tylko działałam, a teraz chciałabym córe i stąd szukanie informacji ;) a fajnie by było choc troche zwiekszyc szanse, a jak bedzie drugi synek to też bedzie fajnie, bo starszy bedzie mial brata do zabawy i wgl ;D a który masz tydz? znasz płec choc przez usg, bo wiadomo, że po urodzeniu dopiero na 100% wiadomo ?:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia, jeśli czytałaś uczciwe cały topik, to tutaj nie ma co więcej dodawać;) ja już nie mam siły po raz setny pisać tego samego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
Wybacz... przez to, że sie spieszyłam, to nie dostrzegłam poprzednich wpisów... :/ a co do mojej sytuacji (jeśli jest ktos jeszcze chetny, żeby mi pomóc), bo pierwszy raz robie testy owu i jestem kompletnie zielona w tym temacie :o... Od 20dc mam kreske bardziej wyraźna (bo tak jak wspominałam robie testy od 14dc i wtedy była słabiutka, prawie nie widczna- przy cyklach 38-40 dniowych) a dzisiaj 24 dc, wiec nie wiem czy była owulka czy nie. Dodam, że od 2-3 dni mam śluz raczej ten płodny i pobolewają mnie piersi na bokach, czyli przy wezłąch. Pomoże ktoś? Moge wysłac komuś zdj wyników moich testów, żeby miec pewnoś. To jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jestem nowa na tym forum, mam 2 synków. Drugi oczywiscie mial byc dziewczynka. Stosowalam testy owulacyjne gdzies wyczytałam ze jak pojawi sie druga kreska na tescie to trzeba przestac i tak tez zrobilam ale jak widac u mnie sie to nie sprawdzilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_Sylwia
Kochana mnie sie wydaje, ze powinnas tak 3-4 dni przed owu nawet albo wiecej tak teorią, a w praktyce to różnie wychodzi :)) a chcesz miec jeszcze dzieci czy nie? Ja też myśląc o dziewczynce wiem, że może sie nie udac, ale chce spróbowac, może zwieksze swoje szanse, a nie później bede myslec, że nie spróbowałam, a chłopak to też fajnie, bo starszy bedzie miał brata a młody ciuszki po nim :)) Wracając do mojego tematu, obecnie mam 28 dc i wydaje mi sie, że owu nie było. (Mam cykle 38-40, wiec w teorii owu powinna byc 22-26 dc). Miałam tylko ciemniejszą kreske niz w poprzednich dniach przez jakieś 7 dni, ale nie ciemniejsza niz testową: 14-19 dc- kreska słaba ale widoczna; 20-26 dc- mocniejsza ale jasniejsza od testowej, wczoraj 27 dc kreska bledsza... Skończyły mi sie testy, ale chyba dalsze ich robienie jest bez sensu.. Jakie mogą byc przyczyny, że owulacja nie wystapiła? Wie ktoś? andzik1984 a ilodniowe ty miałaś cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam testow owulacyjnych bo zawsze miesiaczki mialam nieregularne. Z pierwszym dzieckiem zaszlam w ciaze zaraz przed okresem tez dziwne ale tak wyszlo.Chcialabym sprobowac jeszcze raz ale zobaczymy jak to bedzie, narazie mój drugi synek ma 7 miesiecy jest jeszcze malutki.Karmie go piersia i nie mam jeszcze miesiaczki od porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze watek upadł, czytam wiele stron do tyłu i naprawde fajne dziewczyny sie tu wypowiadały :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Andzik szkoda. Ja tez pisałam tu wcześniej. Tez mam 2 synkow. Pierwszy planowany, w zasadzie z myślą o dziewczynce ale starania do 13 dc czyli blisko owu. A drugi przez przypadek powstał w 12 dc. Marze o córce, mam nadzieje ze kiedyś jak chłopcy podrosna postaramy sie ale juz naprawdę bardzo konkretnie. Chodzi mi o to ph głownie . Wiem ze to nie gwarancja ale chce spróbować. U mnie kalendarz chiński nie sprawdził sie dwa razy. Dwa razy pokazywał dziewczynki i są chłopcy. Czasem już w desperacji myśle o tym odwirowaniu plemników. Gdzieś czytałam ze we Francji robią i kosztuje nie tak dużo jak np w Stanach. Ale chyba Moj by kazał sie postukac w głowę jakby to usłyszał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o tej "metodzie" ze płeć zależy od tego w jakim znaku zodiaku był Księżyc w momencie poczęcia. Można znaleźć w kalendarzu ksiezycowym. Tylko cieżko dokładnie określić moment zapłodnienia. Bo często księżyc jest rano w znaku zenskim a po południu już w męskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytam juz duzo stron do tylu i tak sobie mysle ze sprobuje jeszcze raz na corke ale najpierw musze poobserwowac swoj cykl ale to dopiero jak skoncze karmic piersią:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×