Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Dr.Hause
Brusiaczek-minister zdrowia kaze polskim kobietom rodzic bez znieczulenia i co w klinice tego nie dostaniesz?Mylisz sie kochana:)w prywatnej placowce szybciej wybierzesz forme porodu niz panstwowo.Owszem wskazania do przeprowadzenia cc sa wazne ,ale i prwao kobiety do wyboru formy porodu tez.A to ze poszlas do psychiatry to w pewnym sensie tez byl twoj wybor na cc.Od dawna chcialas cc myslalas o tym i dostalas to co chcialas a podkladka na papierze dla lekarzy tez byla ze sa jakies tam wskazania.Panstwowo bys rodzila sn i tyle twego papierka by bylo:)wiela pacjentek rodzi ze szpitali psychiatrycznych i jakos nikt ich nie tnie bo maja leki.A leki uspokajajace robia swoje,choc jak rodzisz nie masz czasu myslec o leku przed smiercia gdy cie boli-myslisz tylko byle szybciej urodzic. Wiec nie wypisuj ,ze nie ma wyboru gdy rodzisz prywatnie bo jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mega mama
Heja!PATELSZCZAK czy już urodziłaś?Ciekawi mnie jak potraktowali Cię w klinice.Czy było tak jak zaplanowałaś?POZDROWIENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Troszkę od siebie o moim porodzie na zamenhofa. 20/03/2009 o 18.45 drogą cc na Zamenhofa urodziła sie moja córka. Ciążę prowadziłam na zamenhofa od początku roku 2009, lekarz prowadzący to dr Nowak (gorąco polecam). Początkowo chciała urodzić cc potem sn i potem znowu cc - strach odgrywał tu duzą rolę. W koncu urodziłam cc. Wszystko trwało moze pół godziny. trochę przygotowań i potem mogłam się już cieszyc moją córką. Niezbyt przyjemne jest zakładanie cewnika, znieczulenie nie boli, potem dziwne uczucie, bo nie czujesz nic od pasa w dół. Na drugą dobe już wstałam. Nie powiem miłe to nie bylo. jeszcze wychodząc do domu po drugiej dobie poprosiłam o zastrzyk. Do domu Ketonal, ale powiem ze na wet nie musiała go tak często brać .Jutro już zdejmują szwy. Na pewno nie jest to wszystko super miłe, ale gdybym miała rodzić po raz drugi to na pewno cc i na pewno na zamenhofa. Opieka super. lekarze i pielęgniarki kompetentni, rzeczowi, zawsze pomocni. To daje spory komfort. Poród będę więc wspominać całkiem nieźle, a to bardzo ważne. W razie pytań służe pomocą - pytania na meila P.S. Przed porodem przeczytała całe to forum :) bardzo sie balam. Dlatego teraz piszę \"ku pokrzepieniu serc\". Nie ma czego sie bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma.
a mam pztanie, czy polozne pomagaja przystawic ew. ppomoc w nauce karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak polozne pomagaja przystawic maluszka.. jesli nieumiesz sama podac dobrze cyca na poczatku beda ci pomagac dobrze go wsadzic do buzi maluszka.. pokazuja jak kompac jak przewijac.. odpowiadaja na kazde pytanie... ps. ja rowniez bardzo dobrze wspominam pobyt w klinice 07.01.09 cc przyszedl na swiat moj synek :) i ciaze rowniez prowadzil dr. Nowak ja tez go polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha a co najsmieszniejsze to tych pytan przed cc tych formalnosci jest wiecej niz cale to ciecie trwalo :) nawet po cieciu wode dosyaniesz ze slomka ;p bo glowy niemozna podnosic.. ja tez wstalam na nastepny dzien 1 co zrobilam to poszlam do wc .. a co do cewniczka to przyznaje nie jest to mile uczucie ;p sciagniecie szwow to tylko pociagniecie tej nitki.. te co w srodku to po3-4 miesiacach same sie rozpuszcza.. pozniej po pologu czyli po 6 tyg idzie sie na bezplatna kontrol dr. robi usg czy macica wrocila na swoje miejsce i pyta czy chce sie tab.anty.. bo przez okolo 1-1,5 roku niemozna zajsc w kolejna ciaze :) przy okazji poziom bilirubimy dzidzi przy zdj szwow sprawdzaja ;p noi pozniej mozesz przyjechac zwazyc dzidzie :) jesli sa jakies pytania- odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W którym tyg. ciąży można umówić się na konkretny termin cc ? Zapisałam się do dr Lipskiego i mam nadzieję, że też będę zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
Ja sie na Lipskiego wkurzyłam. Na początku marca (36 tc) chciałam się umówić na konkretną datę porodu bo bardzo, bardzo mi zależało. On wtedy powiedział, że za wcześnie i jak się spotkamy za 2 tygodnie na wizycie to się umówimy na CC. No i byłam 2 dni temu (38 tc) i mówię, że chcę na tego i tego a On do mnie, że nie ma wolnych miejsc w tym terminie!!!! Jakby mnie nie mógł wtedy zapisać... :O Wściekłam się niemilosiernie!!!! Ile kosztuje KTG na Zamenhoffa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeśli chodzi o przystawienie do piersi to bardzo pomagają. ja nie miała o tym zielonego pojęcia, bo to moja pierwsza Niunia. Naprawdę babki tam sa bardzo fajne ,miłe i pomocne Ja tak na 100% jesli chodzi o cc to zdecydowała m się na ostatniej wizycie przed terminem. Formalności trochę było ale bez przesady. No bo przecież jakieś wskazanie do cc musi być .nie ma czegoś takiego jak cc na życzenie :) Mi dziś zdejmują szwy i trochę się bała że będzie bolała. No ale widzę ,ze niekoniecznie, więc już jestem spokojna. nie wiedziała m,zę mam dziś wziąść ze sobą Małą. Hmm. Chyba zadzwonie i zapytam Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
mama_kasia ile płaciłaś za ktg przed porodem i ile za cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
podnosze KTG jest platne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za cc -1700pln za ktg - nie miałam ktg. troche pomyliłam sie, a dokładnie otydzień z datą ostatniej miesiączki. zrozumiała to w ostatniej chwili i miałam szybko przesuwany termin cc (bo jest on zawsze ok tygodnia przed terminem), więc nie zdążyli m izrobić. KTG robili mi już na sali, chwilę przed cc- wiec nie płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
Bo mi kazał przychdzić co 2 dni. Czyli 3 wizyty KTG mi wchodzą przed porodem. I tak się zastanawiam ile jeszcze tam pieniędzy muszę zostawić? Może inna dziewczyna wie ile liczą za KTG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTG hmm chyba 30 zl ja juz niepamietam dokladnie ale cos w tym stylu :) u mnie wskazania do ciecia bylo bo mialam malowodzie i syn wazyl 4850 jak sie urodzil :) ja 5 stycznia poszlam na ktg i mialam tylko jeden skurcz;p he a date cc mi wytypowal na 7 .. noi mialam najpierw na 14 ale zadzwonil dr i przelozyl na 17:00 bo kobietka miala rodzic sn ale musieli ciac :) i o 18:15 synek juz byl ze mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brusiaczek
do dr. Hause - Teraz musisz miec wsazania do cc nawet w klinice prywatnej ,wiem bo jestem stała pacjentka u arciszewskich .Pozatym w państwowym szpitalu musza ci zrobić cc , gdy masz na papierze wskazania.Inaczej możesz wytoczyć im sprawe w sądzie. Pozatym ja nikogo nie namawiam na poród w państwowym szpitalu ,ale jeśli poród zaczyna się przedwcześnie - niestety do arciszewskich nas nie przyjmą . Chciałam tylko ostrzec kobiety ,aby myślały wcześniej o jakiś wskazaniach , ponieważ nigdy nic nie wiadomo ,gdzie przyjdzie rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brusiaczek
Ktg dla stałych pacjentek w klinice na Zamenhofa jest bezpłatne ,ja chodze co dwa razy w tygodniu i nic nie płace .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
Dziewczyny jakie miałyscie wskazania do cc? ja troche sie boje gdyz jestem z ełku i boje sie ze moge nie zdązyc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brusiaczek
Do kasiaposfa ja miałam psychiatryczne ,ale tak w skrócie można mieć od okulisty , od kardiologa ,od neurologa ,lub ortopedy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
Ja mam całą liste wskazań. :P 1. Pierwsza ciąża zakończona CC (pierwsza cc jest wskazaniem do drugiej). 2. Spora wada wzroku. 3. Wkładka domaciczna (zakładna zresztą u Arciszewskich :O ) 4. Jestem po elektrokonizacji szyjki macicy (dlatego miałam pierwszą cesarkę). 5. Na ostatniej wizycie jeszcze wyszło spore nadciśnienie. :D Do wyboru do koloru. Żeby rodzić na Zamenhoffa trzeba mieć skończone PEŁNE 37 tc. Wcześniej odsyłają do szpitala. Czyli jeśli całą ciążę prowadziłam u Lipskiego na Zamenhoffa to te KTG mam za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez prowadziłam ciąże u dr Lipskiego i miałam wskaznanie do cc od okulisty. Miałam termin z okresu na 7 stycznia a moj synek urodzil sie 29 grudnia. do chusteczka=> ja tez chcialam wybrac termin cc jak byłam 1 grudnia na wizycie,ale Lispki powiedzialm,ze jak spotkamy za 2 tyg to wtedy wyznaczymy.I było tak,ze poszłam 15 grudnia -wyznaczył mi na 30 grudnia na 14;00 ,ale pozniej zmienił mi teefonicznie na 29 grudnia,dlatego,ze wyjzezdzal na urlop( a nie ukrywam,ze zalezało mi na tym,zeby jednak urodzic po Nowym Roku) i chciał byc od poczatku tj, od ciecia to naszego wyjscia z kliniki przy nas!! a co do ktg to ja płacialm 20 zł za kazde,rz tylko jak okazało,ze czujnik ruchów zesputy był i maz maz musial na karteczce zapisywac ruchy synka to bezpłatnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
Dzięki, MM. 20 zł to jeszcze po ludzku bo ja myślałam, że za KTG biorą 70 zł jak za wizytę (bez usg). Z tym terminem ja się wkurzyłam bo chciałam, by dziecko urodziło się 8 kwietnia bo tego dnia mój mąż ma urodziny. I bardzo, bardzo prosiłam o tą datę a Lipski na to, że mamy czas i zapisze mnie na wizycie za 2 tygdnie i, żebym się nie denerwowała bo będzie miejsce. A jak przyszłam za 2 tygodnie to już cały 8 kwiecień miał zaklepany!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chusteczko-> i na kiedy bedziesz miała termin??moj maz sam prosił nawet Lipskeigo,zeby po Nowym roku byo,ale odpowiedział,ze z reguły tydzien przed terminem robia a pozatym on wyjezdza 31 i wraca ok 15 stycznia weic moge nie dotrzymac terminu itd. Troszke szkoda,ze moj Kubusiak urodził w zesżłym roku;)a nie w tym juz ale najwazniejsze jest zdrowy...tylko ta skaza białkowa;/ a tak było by wszytsko idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTG jest bezplatne dla stalych pacjentek.Ja nie placilam za KTG a chodzilam na nie 2tyg przed porodem co 2dni:) A ze wskazaniami do CC zgadzam sie z Dr.Hause.Pryawtnie szybciej wybierzesz forme porodu niz prywatnie.Oczywiste jest ,ze do cc potrzebne sa wskazania przeciesz to jest operacja i niesie ze soba powazne powiklania.Wiec wskazanie na papierze zawsze jest mile widziane.A obecne przepisy zabraniaja rodzic w prywatnych placowkach dzieci ponizej 37tc. A i dziwi mnie ,ze chcecie ustalac CC na dwa trzy tygodnie przed terminem!Tydzien przed w zupelnosci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
JLO Nie zrozumiałaś. Ja chciałam mieć tydzień PRZEZ terminem porodu a nie kilka tygodni przed. Tylko datę chciałam zaklepać kilka tygodni wcześniej bo zależało mi na konkretnej. Ale zapewnił mnie, że będzie wolne. :O Termin z miesiączki mam na 14 kwietnia CZYLI tydzień przed to 7 kwiecień... ja chciałam CC na 8 kwietnia... a jak byłam na wizycie to 8 cały ma zaklepany... Umówil mnie na 6 kwetnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
No własnie boje sie tez ze nie bedzie miejsca bo coraz wiecej dziewczyn pisze ze odsyłaja do innego szpitala. Cholerka chyba trzeba bedzie sie przejsc do psychiatry bo innego wyjscia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,po co zaklepywac kilka tygodni wczesniej ?Ja mialam ustalona tydzien przed (wyznaczona data cc),a i tak urodzilam dzien wczesniej.Przeciez nie przewidzisz kiedy urodzisz?W ten sposob robi sie sztuczna liste,ktora nie zawsze pokrywa sie z rzeczywistoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszlam tylko na KTG a przy okazji zrobili mi usg i lekarz mi ustalil date cc bo okazalo sie ze mam malowodzie i synek wazy za duzo zeby rodzic sn termin mialam na 11 stycznia a cc mialam 7 , wiec jesli 1 mialam cesarke to 2 tez bede miala jelsi bede miala koljne dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak to jest? Czy pierwsza cc może być wskazaniem do drugiej cc? Czy uzależniają to jeszcze dodatkowo od przyczyny pierwszej cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny!!! Jestem mamą 6 miesięcznej Milenki. Rodziłam u Arciszewskich w październiku. Chciałam napisać Wam kilka słów na temat porodu. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego tak upieracie sie przy cc. Przecież wiadomo, że dla kobiety lepiej urodzić sn. Ja jestem bardzo zadowolona, że lekarz namówił mnie, abym spróbowała urodzić sama. Powiem, że też się bardzo bałam. Chciałam cc ale nie wymyślałam wskazań i nie szukałam wyjścia awaryjnego ( mimo że mam wadę wzroku). Zdałam się na los. kasiaposfa => Nie łam się ja też mieszkam w okolicach Ełku i dojechałam na czas do kliniki. Chwyciło mnie w nocy. Zdążyłam jeszcze wziąć prysznic, mąż również. Wsiedliśmy w samochód i jazda. W drodze zadzwoniłam do kliniki, że jadę do nich. Jak zajechałam poleżałam jeszcze pod KTG, bo jakaś kobieta rodziła. Później już wylądowałam na sali. Dostałam znieczulonko i zrobiło się błogo. A stało się to wszystko na 3 dni przed wyznaczonym terminem indukcji porodu. Ale kobiety powiedziały mi już na sali porodowej, że gdybym przyjechała wczoraj to nie wiedzą jak by było, czy by mnie nie odesłały, bo zlot miały. Bardzo dużo pacjentek. Acha i mego lekarza prowadzącego nie było przy porodzie ( z powodu wyjazdu - informował mnie o tym wcześniej) a mimo to wszyscy zajęli się mną bardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dr Lipski moiwł,ze skoro urodziłam pierwsze dziecko cc to drugie tez.Jak to okreslił macica wytrzyma ciaze ale porodu juz nie ze poprostu moze peknąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×