Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość siwaaaa
nURSZULA 86 - mi powiedział po 10 dnich to ja ide w sumie na 11 także nie jest jeszcze żle no 2 tygodnie to troche długo. w sumie po zdjęciu szwów należy tez bardzo uważać bo jak sa szwy to trzymają a jak już ich nie ma to nie trzeba sie przeciążać. Jak będę na zdjęciu to właśnie powiedzieli mi że zmierzą ten poziom bilirubiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęłam dzisiaj szwy, myślałam, że rana będzie wyglądała o wiele gorzej. siwaaaa- kiedy planujesz pierwszy spacer? ja co prawda byłam z Małą w przychodni, ale na spacerze jeszcze nie byłyśmy. W klinice mówili, żeby odczekać ok 2 tyg i zacząć werandowanie, a później krótkie spacery, no i zastanawiam się czy nie zacząć już werandowania, bo np dzisiaj pogoda była całkiem ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA 86 - wiesz tez myślałam juz o wyjściu. w poniedziałek idziemy razem na kontrol ale pogoda ma byc gorsza jak dziś. Po 3 tygodniach można wyjść juz na 20 minut na stałe ale jak wiesz będzie zawieja i zamiecia :) to ja pierdziu. Teraz to na balkon trzeba wystawiać na 5 do 7 minut. Ja planuję jak będzie hirowa pogoda jak będzie już te 3 tygodnie trochę z nią sie przejdę po podwórku i tak stopniowo coraz dłużej ale trzeba wychodzic koniecznie . A jak operacja zdjęcia szwów cos mówił że po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- nikt nic nie mówił, że jestem po terminie na zdjęciu szwów, to było akurat po 11 dniach, więc dokładnie tak jak Ty planujesz pójść. werandować zamierzam zacząć od jutra, i pon koniec tygodnia, jeśli pogoda pozwoli wybierzemy się na krótki spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Ja z tymi spacerami tez mam problem. Niby trzeba codziennie i w kazda pogode, ale dzisiaj tak wialo, wieje, że bałam sie ze mi wózek z reki wywieje. :) Fajnie maja mamy , których dzieci rodza sie na wiosnę, lato - gorzej jak dzieci rodza sie na jesien i zimę, bo wg mnie juz ciężej jest hartować maleństwa. Ledwo sie wybierzesz, ja to sie spoce nanoszę bo nie mam windy i zaraz trzeba wracac. A jeszcze ciagle sie zastanawiam czy nie za lekko, czy nie za gorąco ubrałam malego. Czy nie za dlugo spaceruje, a moze za krótko. Fajnie by bylo jeszcze miec towarzyszkę do spacerów to bylaby wieksza mobilizacja, a tu niestety sama musze sie szwedac po osiedlu :) maluch jeszcze jakos mało komunikatywny hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja z tymi spacerami w taką pogode to naprawdę nie polecam. Normalnie to nie ma takiego wiatru także mozna odpuścic sobie bo teraz to głowe zwieje i trzeba będzie szukać. Jeszcze będą lepsze dni troche. Ja dziś byłam na zdjęciu szwów i z małąna kontroli wszytsko dobrze tylko nie przybiera na wadze bo ulewa i jest niedokarmiona. Kupiłam bebilon nutrition zagęszczacz i od razu lepiej karmię 30 minut a nie 3 godziny i mała nie ulewa. To był horror ale mam nadzieję że to bedzie metoda. Poza tym dzidzius na 5 ke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- karmisz tylko piersią? odciągasz pokarm? ja dzisiaj werandowałam małą przez 5 min, później zasneła jak aniołek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
dla mnie nutriton tez pomagał do momentu kiedy maly nie zaczal wiecej zjadac. Znowu ulewa a wszystko bylo juz w porzadku. Uwazajcie na sapke niemowleca, która jest spowodowana cofaniem sie pokarmu. Trzeba czesto oczyszczac i nawilzac nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix - wiesz co własnie się zastanawiałam dlaczego ona tak sapie, to myślisz ze gruszką oczyszczac ? czym nawilzac? nUrszula86- daj spokoj z tym karmieniem , bylam na kontroli mala niezbyt duzo przybrała bo ulewa nie najada się ja mam za malo pokarmu. Kazał dokarmiac sztucznym bo wiszczy siedzi przy piersi 2 godziny zasypia męcarnia normalnie. dziś sciagne pokarm swoj dodam zageszczacza bo na sztucznym to zdalo egzamin. z 1 piersi mam 80 ml patrze teraz to jej za malo zdecydowanie wcale sie nie dziwie ze glodna. Już więcej tych herbatek niz 6-7 dziennie nie moge pic. sory za literowki ale siedze z laktatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- ja kupiłam nawilżacz ultradźwiękowy z jonizacją, do noska roztwór fizjologiczny soli morskiej odpowiedni dla niemowląt i noworodków, a oczyszczam fridą, bo mała też sapała przez sen, ale teraz jest już dobrze. frida jest zdecydowanie bardziej polecana niż gruszka. też aktualnie odstawiłam mała od piersi, bo mam znowu strasznie poranione brodawki, maltan przestał pomagać, smarowałam też alantanem, no ale bez efektu, płakałam z bólu podczas karmienia, no i niestety muszę teraz ściągać, ale dzisiaj będę już chyba próbowała ja przystawić też właśnie siedzę z laktatorem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Stellamix
wspominałas o wypożyczalni laktatorów na bukowskiego, ale to chyba nie w białymstoku. szukam wypozyczalni laktatorów elektronicznych medela w białymstoku może mi ktoś podpowie gdzie najlepiej sie udac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa - nie am sensu pić tyle herbatek. Mozn pic 1-2 herbatki dziennie. Wieksza ilosc nie pomaga, wrecz szkodzi. Kup sobie do noska aspirator z firmy Frida lub Sopelek. Conowo bardzo podobne. Mechanizm dzialania polega na tym ze jedną końcówkę wkładzasz do dziurki nosowej bobasa a drugą część trzymasz w buzi i wciągasz powietrze. W ten sposób kontrolujesz siłe wydmuchu z noska i widzisz czy cos z niego wychodzi. Gruszka potrafi uszkadzac nosek i siła wydmuchu moze byc za słaba lub za mocna dla dziecka. Nosek nawilzaj wodą morska w sprayu. Ja np. uzywam Disnemara dla dzieci 2-3x dziennie plus wieczorem po kąpieli przed snem i w nocy jak dziecko za bardzo sapie lub mu cos zalega. Ponadto dziecko trzeba wyzej układac nie tylko do snu ale tez w dzien. Jezeli to nie pomoze trzeba do pediatry, zeby stweirdzil czy nie trzeba dodatkowego leku na refluks. Ja wlasnie sie wybieram do lekarza. Maly zaczal wiecej zjadac i znowu ulewa. Chyba bez leku juz sie nie obedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukowskiego to w bialymstoku, ale nie wiem czy maja medele do wypozyczenia, ja jak karmilam wypozyczali tufi spectra teraz moja szwagierka tez wypozyczyla tufi spectra, po za tym maja teraz je w dobrych cenach do kupienia bo 220 zl a mi sie wydaje ze dzialanie podobne do medeli swing nUrszula86 - kup purelan 10 medeli na te brodawki mi pomagal znakomicie teraz moja szwagierka miala tak porozrywane brodawki do krwi i pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wypożyczałam medela swing 6zł/dobę tutaj: http://www.szkolabobas.pl/, teraz zakupiłam medela mini eletric i jestem zadowolona, zapłaciłam 245 zł. xmoniska- zakupię sobie ten purelan 10, chociaż myślę, że nie dam już długo rady karmić piersią, mimo dobrych chęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
purelan 100 miało być:) czyli ta szkoła rodzenia z linku który podałaś to nie jest bukowskiego dobrze wiedzieć że w tej szkole mają to wypożyczenia medele swing;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a próbowałyście używać silikonowych osłonek na brodawki? POLECAM, ja też zmagam się z bolesnym karmieniem i póki co u mnie się sprawdzają. Ja używam akurat osłonek Lovi, ale wiem że są też Aventa, Canpol Babies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix- kupiłam roztwór soli i fride i naprawdęmała ma fluczki takie białe w nosie. Własnie w aptece powiedzieli ze gruszka to nie jest za bardzo delikatna dla dziecka. A ty ciągle dodajesz ten zagęszczacz do mleka? Wiem że dzieci ogólnie maja te ulewanie bo dopóki wykształci się przełyk i odruchy to minie trochę czasu. Ja sciągam swój i dodaje zagęszczacz i na razie jest super spokojniejsza jest. Zobaczę jak będzie z kupkami czy nie będzie po tym zageszczaczu jakiś blokad... Ja mam laktator ameda wg mnie najlepszy nic nie czuje wogóle jak ciągnie i naprawde nie jest głośny zakrywam go ręcznikiem to wogóle go prawie nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Najgorsze jest to że ja nie ma poranionych brodawek nic mnie nie boli a nie wiem jak to będzie z tym karmieniem. Aile mleka dziewczyny jak odciągacie to dajecie, moja zuska to zjada 130 ml plus jeszcze sztucznego daje 60 to chyba jakis obłęd taki maluszek chyba powinien zjadać mniej. Ale nie dziwne bo jak ją wyciągneli z brzucha to od razu byla głodna tylko 1 połozna sie domysliła , pózniej opowiadał mi że raz na jakąś ilośc dzieci rodzi się głodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia123- mam takie silikonowe osłonki i niestety w nich też bardzo mnie boli, pani w poradni laktacyjnej powiedziała, że moja mała jest o jakieś poł kg za mała dla mnie, urodziła się drobniutka i malutka, ma małe usteczka i przez to problem z prawidłowym ssaniem siwaaaa- moja mała zjada 90 ml odciągniętego mleka na raz, karmię ją co 2,5-3 godz, nie ulewa. Co mówił lekarz na ilość porcji? Bo wydaje mi się , że to za dużo na takiego noworodka. ile razy dziennie je Twoja córa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
używałam oslonek na brodawki aventu drogie i nie dobre przynajmniej dla mnie sie nie sprawdzily ja nie polecam tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Avent też się absolutnie nie sprawdził, ale może komuś będzie pasował ;) Generalnie to też nie jest wyjście idealne bo bywa, że mleko ucieka bokiem :) no ale lepsze to niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Dla mnie Avent tez zupełnie sie nie sprawdzil, ani osłonki, ani reczny laktator. Totalna porażka, całe szczescie ,ze z tych dwoch rzeczy kupywałam tylko osłonki, bo laktator dostałam. Siwaaaa ja już cały czas podaje nutriton, a na noc z zalecenia lekarza daje taką gęstą kaszkę. że musze uzywać smoczka nr3. Jeżeli chodzi o apetyt Twojej małej to faktycznie duzo zjada - może to zwiekaszac ulewanie. Ale ja bym z góry za bardzo sie nie przejmowała, może ona nadrabia poprostu to wczesniejsze niedojadanie. Mleko matki jest lekkostrawne i podobno tego nigdy za wiele. Mój synek tez był na poczatku srasznie łakomy na jedzenie, a teraz mu sie uregulowało i je co 3 godz z zegarkiem w reku, a nawet ma juz swoje stałe pory, ze musi miec jedzenie bo jak nie to "niemcy w domu" :) Jezeli chodzi o nutriton to mozesz byc spokojna nie powoduje zaparc. Sama sie balam, bo mój maluszek miewa tez problemy z kupkami, ale z tego co czytalam i zrobilam wywiad to czasami wrecz odwrotnie na poczatku moga byc rzadkie kupy. Jeszcze jedna sprawa dotyczaca wzmożonego apetytu niemowląt- takie dzieci czesto maja silna potrzebę ssania co moze byc mylone czasami z glodem. Ja to sprawdzilam na swoim synku. Zachowywal sie tak jakby ciagle byl glodny, mialam wrazenie, ze on tą butelke z mlekiem to z buzi by nie wypuszczal tylko pojemnosc brzucha mu na to nie pozwalala. Zaczelam wiecej dawac mu smoczka - pomogło. Teraz juz coraz wiecej zaczyna rozumiec i coraz mniej ciaga smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa jeszcze jedno. Jezeli pojawia sie zaparcia to predzej moze je spowodowac sztuczna mieszanka niz zageszczacz. MOj maly tak fajnie robil kupke jak jeszcze mial moj pokarm. Zaczelam podawac NAN ha1 - takie zaparcia , ze szok. Nan ma to do siebie , ze zapiera, bo zawiera wiecej zelaza, i jest bardziej slodki od innych mieszanek, zawiera duzo laktozy, a niektóre dzieci maja nietolerancje laktozy i moga pojawiac sie kolki. Dopiero po bebilon pepti kupy sie unormowaly, a wypróbowaliśmy kilka rodzajów mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Mała je co 3 godziny ale czasem co godzinę jeszcze sie nie uregulowało ale pory te same raczej. Widzisz lekarz kazał dokarmiać bo każde dziecko inaczej je jedno mniej drugie wiecej jak potrzebuje to trzeba dac, tez smoczek zaczęłam dawac ale jak po 30 minutach wypluwa i sie drze i macha glowa to wiem ze niedokarmilam. Teraz sciagam daje tyle co sciagnelam tak okolo 100 ml i mam spokoj jak uleje chociaz juz sie nie zdarza na razie to dokarmiam a jak nie uleje to jej starczy. stellamix - wiesz ja widzialam po tym kleiku kupe normalnie jak kleik taka konsystencja to przestałam na razie go dodawać i zobaczymy na razie 2 karmienia i zero ulania. wiesz ja nie ulewa to ładnie sie najada poprostu widzisz ona malutka jest jeszcze musimy to wszytsko wyregulowac , dobrze by było gdyby tak juz po 1,5 tygodnia wszystko było jak u dorosłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Dziewczyny, mam pytanie. Jaki poziom bilirubiny mają Wasze maluszki? Szczególnie te karmione piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - Moja ma 4,0 także bardzo malutko Jak sciagałam pokarm do butelki mała jadła pieknie teraz przy piersi zasypia i nie najada sie nie dam rady jej dobudzić. Połozna mnei nastraszyła że jak będę sciągac pokarm to m moge go stracic bo przysadka mózgowa nie dostanie sygnału że karmię. Może macie jakąs radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaa - mnie tenie też położna straszyła że jak będe ściagać mleko to mózg będzie wiedział że nie jest to karmienie naturalne tylko zwykłe ściaganie więc pokarm może zanikać bo laktator jednak zasysa w inny sposób niż niemowlę -nie wierzyłam ale po miesiącu ściagania widziałam że mleka jest coraz mniej i tak dotrwałam do 4 miesiecy życia mojej dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmoniska- karmiłaś tylko odciąganym mlekiem czy dokarmiałaś modyfikowanym? też ściągam laktatorem i obawiam się, że długo tak nie pociągnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja sie przestraszyłam i przystawiam męcze sie ale zobaczymy na razie walka jest :):):) Ale po zagęszczaczu kupy takie jak klej odstawiłam go już i zaczynają sie takie luzniejsze. Ale dzis od 4 niespałam aż do teraz mała nie chciała jeść ani spać tylko leżała i zwijała się i popłakiwała tak przez 3 godziny czy to kolki tak wygladaja? Ja myslę karmić i tak tylko do max 4 miesiąca jesli mi wogóle sie uda bo potem to raczej już do pracy chciałabym wrócić także straczy ten czas na laktatorze. Ale ogólnie taka presja jest na to karmienie piersią że może w głowie sie przewrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×