Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stellamix
Siwaaa i jak było? Jak mowilam, czy mialas troche inaczej? :) szybki ten nasz doktor co? Raz dwa i slyszysz placz dziecka :) Mam nadzieje, ze czujesz sie super i nie meczysz sie po cc jak ja - do tej pory zresztą :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Efffcia123-odciąganie pokarmu zostaw sobie jako ostateczność.Latkator nie oprózni takpiersi jak maluch,wystraczy raz zapomniec i zator,potem stan zapalny jak u mnie,poza tym to strasznie meczace jest i bywa tak ze na ramieniu leży mi mały a druga reka ogsługuje laktator .Myśle ze najwieksza zaleta laktatora jest kontrolowanie laktacji tak jak pisala xmoniska mozna rozpedzic laktacje bardzo szybko tylko w moim przypadku nie chce sie uspokoic ,nawet napary z szałwi nic nie daja. Stellamix-moj maluch na szczescie ma przepuchline pępkowa zdaje sobie sprawe ze to nic takiego bo albo sie wchłonie albo tylko zabieg kosmetyczny bedzie potrzebny ale mimo tego kazda matka chce by jej dziecko było jak taka''laleczka'' bez skaz i problemow ,do tego te stresujące wizyty u lekarzy i długieee kolejki.U nas dwoje lekarzy stwierdziło ze przepuchlina jest skutkiem nieumiejetnego odcięcia pepowiny... A co do piersi stosowałam wszystko co mozliwe z kapusta ciagle sie nie rozstaje ,prysznic standard,masaz w trakcie.W momecie jak doszła wysoka goraczka i dreszcze udałam sie do lekarza dostałam antybiotyk ,duomox i tak juz 3 dzien go biore ,jesli nie bedzie poprawy do piatku to znowu do lekarza. Ciężkie sa te początki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 to znaczy, że zaczęłaś przystawiać Malucha do piersi? Ja oczywiście mimo laktatora (też mam ręczny więc nie są mi obce manewry z dzieckiem na jednej rece i laktatorem w drugiej :) ) staram się go przystawiać ale boli piekielnie, ja się denerwuje, no on może mniej ale i tak karmienie wtedy do najprzyjemniejszych nie należy :/ Stosuje jakas przepisana masc na ta infekcje, ale wystarczylo ze dzis przystawilam Synka i znowu mam zarozowione cale brodawki. Babka w punkcie laktacyjnym poleciła mi Medele mini Electric, więc chyba się zaopatrzę i dopóki ich definitywnie nie wyleczę to zaprzyjaźnie się z regularnym odciaganiem co 2h. Mam tylko nadzieje, ze przez to po drodze nie strace pokarmu. W ogole to wydaje mi sie ze cala ciaza i porod to pikus w porownaniu z tymi poczatkami hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia123- ja mam Medele Mini Electric, jestem bardzo zadowolona, zanim ją kupiłam wypróbowałam Medele Swing- dużo lepsza, ale cena też bardzo wysoka, bo ok 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, proszę o radę. Byłam na wizycie u swojego lekarza na Zamenhofa i on powiedział, żebym na USG prenataln, które wykonuje się między 20 a 25 tygodniem ciąży wybrała się do innego lekarza w klinice, żeby dla pewności dwóch lekarzy orzekło o wyniku badania. Czy tak było też w waszym przypadku? Bo troszkę mnie to zaniepokoiło, mimo że on twierdzi że jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nURSZULA86 a używasz laktatora sporadycznie czy też ściągasz żeby z butli karmić Dzidziusia? :) jestem ciekawa na ile jest efektywny, ile udawało Ci się "wycisnąć" :) używając go? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ściągam po karmieniu, bo chciałam trochę podkręcić laktacje, ale też prawdopodobnie szybko będę musiała wrócić do obowiązków i mrożę pokarm, np wczoraj po nocnym karmieniu wycisnęłam 180 ml metodą 7-5-3 (czyli najpierw 7 min z jednej piersi, później z drugiej,następnie 5 min z jednej, potem z drugiej, i później 3 min). Zwykle wyciągam ok 100 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vienna-vienna tak jest na zamenhofa, że USG w 20-25 tyg robi się "na dwie pary oczu", ponieważ czasami jeden lekarz może czegoś nie zauważyć, i dlatego ocena dwóch lekarzy jest bezpieczniejsza i pewniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo to brzmi nieźle :) a powiedzcie mi dziewczyny, ile Maluszek powinien dostać odciągniętego pokarmu w butli? Ma 5tyg :) Jak je z cyca to ciężko powiedzieć ile do tej pory "wyjadał" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w poradni laktacyjnej i pani mi powiedziała, że w początkowym okresie jest nawał, więc później raczej tyle nie wyciągnę. Aczkolwiek zdarzało się, że udało mi się wyciągnąć zaledwie 40 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Przypomniało mi się jeszcze, że na popękane brodawki używałam wodny roztwór fioletu gencjany- to po konsultacji z moją położną. Plusem jest też to że maluch nie będzie miał pleśniawek. Minusem jest że masz fioletowe brodawki a maluch fioletowe usta:) wygląda to śmiesznie ale mi pomogło + jak najczęstsze wietrzenie- trzeba trochę poświecić nagością. Co prawda pediatra powiedziała że fiolet do buzi malucha to nie jest dobry pomysł, ale jakoś bardziej przemawia do mnie zdanie położnych- takie bardziej życiowe są. Tylko trzeba pamiętać że roztwór wodny nie spirytusowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
vienna-vienna tak jak nUrszula napisała to jest standardowe postępowanie, że ciąże musi obadać drugi lekarz, żeby upewnić ze wszystko jest ok. W klinice maja tak wszystkie pacjentki. Powinien tak postepowac kazdy dobry ginekolog , ale niestety ten zwyczaj nie u wszystkich jest praktykowany. Nie powinnas sie denerwowac tylko przyjac to na plus dla siebie, bo masz opinie dwoch lekarzy a nie tylko jednego. Po 30 tyg badanie jest powtarzane (jezeli sa wksazania) i również wykonuje je drugi lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 trzymam kciuki. Duzo zdrowia. Wiem co to znaczy zapalenie piersi i zycze zeby antybiotyk jak najszybciej zadzialal. Te kobiety to musza sie wymeczyc za swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Efffcia123-moj maluch tez ma 5 tyg. i zjada 1300ml mleka dość duzo ,wiem bo zapisuje zawsze ile ściągam.Dzis zaczełam ściągać recznie bez laktatora i przyznam ze szybciej mi idzie niz laktatorem. Stellamix-dziekuje;) z piersiami juz lepiej ale mam jednego guza juz kilka dni i tak mnie to przeraża zeby nie okazało sie ze to ropień;(czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix - słuchaj ten nasz doktor to najprawdę jakiś cudotwórca !!!!! było dokładnie tak jak mówiłaś a anestezjolog to szał taki piorun znieczulenie tak podał że nic nie wiedzialam o co chodzi. SZwu nie czuje nic wogóle go od początku czułam bolała mnie bardziej macica . Moja mała musi niestety byc przy piersi nie zasnie inaczej ściagnełam wczoraj sobie na noc dawkę i dałam z butelki niestety nie dała sie oszukać. Musze niestety karmic piersia dzień i noc tylko tak usypia. Taka to więż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa jeszcze raz gratuluję :) Ja tez rodzilam w piatek o 12. i wychodzilam w niedziele. Ale fajnie Ci, ze mozesz karmic piersia, zazdroszcze Ci. Oby tak dalej i jak najdluzej i zeby tego mleka bylo duzo :) mi niestety nie bylo to dane :( no ale moze przy nast ciazy (jak sie uda) wszystko bedzie jak powinno :D karola666 - masuj, masuj tego guza ile dasz rady. Dobrze, ze bierzesz antybiotyk - to mniejsze szanse na ropien. Nie poddawaj sie. Ja mialam takie 2 zaciete grudki przez kilka dni, ale w koncu rozmasowałam, a juz mnie straszyli chirurgiem, ze ciac beda brrrrrr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Narazie jest dobrze przystawiałam ja do obu pustych piersi od porodu do poniedziałku w poniedziałek już miałam swój. Na razie mam tyle pokarmu ile mała chce czyli ok 60 ml na jedno karmienie i pewnie sie będzie zwiększać. Początki to butla ulewanie nosem i wogóle komedia A po ilu dniach zdejmowałyście szwy po cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix - naprawde ci współczuję z tym szwem wydawałoby się że to zależy tez od zrobienia cięcia a tu widzisz od organizmu tez. Ale jestem pod takim wrażeniem tego całego zabiegu że szok jak on to wyciagnął że nic nie czułam nawet żadnego szarpania nic !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Ja w piątek miałam cięcie i dokładnie w następny piątek poszłam zdjąć szwy- zresztą taką datę miałam na karcie wypisowej. Ważne żeby nie iść wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w karcie wypisowej też mam termin tydzień po cięciu, lekarz mówił, że najważniejsze, żeby nie przyjść wcześniej, ale chyba nie ma to wpływu na gojenie rany jeśli pójdę po 2 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Mi powiedział że mam przyjśc za 10 dni nie wcześniej. Ide po 12 w sumie we wtorek. Myslę że mozna ze szwammi chodzic i 3 tygodnie tylko one sie potem troche wrastaja w ciało i boli troche przy zdejmowaniu ale poza tym to pewnie nie ma innych powodów. Ja to też z ciekawości idę zobaczyć co tam słychac u mnie pod tym opatrunkiem i chciałabym sie juz wykapać w pełni !!!!! Mała moja troche żółta także od razu pójdę do wnuczko i niech ją zobaczy mam nadzieję na szybkie odpadniecie pępka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Dziewczyny nie czekajcie za dlugo ze zdjeciem szwów. Po zdjeciu opatrunku i zdjeiu szwów rana lepeij sie goi, bo ma dostep powietrza i nie narazacie sie na dodatkowe infekcje tzn jakies ropienie itp. Ja mialam napisane w wypisue ze mam sie zglosic 7-10 dni po cc. Rodzilam w piatek w nast piatek mialam szwy zdejmowane. Do konca połogu można tylko prysznic, zadnego moczenia sie w wannie. Rane trzeba wietrzyc, myc woda z mydlem, nosic nie drazniaca bawelniana bielizne z wysokim stanem, zeby gumka nie szorowala po bliznie. Siwaaaa mój mały dokaldnie w 5 czy 6 dobie zrobil sie taki zolty jakbym go sokiem marchewkowym tylko karmila. Wystraszylam sie, bo pare tyg wczesniej syn kolezanki przelezal na zoltaczke 14 dni w szpitalu. Zadzwonilam do kliniki, od razu pojechalam z malym wieczorem, zrobili test na bilirubine i na szczescie okazalo sie , ze w normie. Po 4 tyg znowu sprawdzalam, bo jakos wolno mu ta żółcień zchodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny nie czekajcie za długo z tym szwem,przecież on moze zarosnąć i poco potem ból i niepotrzebne infekcje.Mi zdjęła połozną srodowiskowa przy okazji jak była odwiedzić małego.Zgadzam sie w 100% z Stellamix.To ze dłuzej bedziecie chodziły z tym szwem nic nie pomoze a moze jedynie zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny, w takim razie nie będę zwlekała i polecę jutro zdjąć te szwy, poszłabym nawet dzisiaj, ale czas kąpieli się zbliża, poczekam więc do jutra. karola666- byłaś już na wizycie kontrolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Byłam,byłama ale nie w klinice bo dość pilną sprawe miałam z tym stanem zapalnym piersi a w sumie wizyta kontrolna wyszła przy okazji ,szybkie badanie plus usg dopochwowe i to tyle u mnie wszystko ok,dowiedziałam sie ze mimo iż karmie piersia to juz moge w ciąże zajść co było dla mnie dość dużym zdziwieniem ze tak szybko 4 tyg po porodzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo nieźle, ciekawa jestem jak długo radzą odczekać z kolejną ciążą po cięciu, bo opinie na ten temat są bardzo różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 to tez mysle zalezy od pacjentki, jednym mowią 1 rok innym 2 lata. Im sprawniej przeszla operacja i im szybciej wszystko sie zagoiło tym pewnie szybciej mozna zachodzic w ciaze :) A co juz masz ochote na nastepnego bobasa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- na razie to chodzę jak zombi i jeszcze duuużo przede mną, więc nawet o tym nie myślę, pewnie dopiero za jakiś rok, dwa zacznę się nad tym zastanawiać, póki co chciałabym uniknąć wpadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×