Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stellamis
miki456 - musisz zadzwonic i sie zapytac. Na str kliniki jest napisane w cenniku ze ktg - kosztuje 30 zl ale dla stałych pacjentek, ktore prowadza u nich ciaze. A nie mozesz pojechac na izbe przyjec do PSK lub na warszawska (w zaleznosci gdzie ostry dyzur)? powiedziec, ze źle sie czujesz - powinni Ci zrobic w ramach ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 ja narazie uzywam serii zielonej - jak narazie dla mnie najlepsza - ale przymierzam sie do wyprobowania serii premium care, poniewaz w zielonych,a uzywamy juz trójek nie podoba mi sie, ze sa zapachowe i nie bardzo ten zapach mi pasuje. W ogóle byłam zaskoczona , ze pieluchy dla niemowląt są perfumowane. Moja kolezanka miala podobny problem. Córeczka miala podrazniony srom od pampersów. Spróbuj tak jak ona, smarować srom bepantenem lub alantanem, pieluch premium care i luźnych w kroczu ubranek. Przy noszeniu uwazac, zeby nie trzymac za krocze i zeby ubranka nie naciagac. U dziewczynek latwo bardzo o podraznienie lub infekcje od kupy czy moczu. Siwaaaa- ja chodze na rehebilitacje z powodu asymetrii ułożenia - mały jakis wygiety bardziej w prawo - bo tak w brzuchu lezał i niby ma cos tam lekkiego z napieciem miesniowym, ale neonatolog i pediatra tego nie potwierdzaja, mowia ze jest ok, tylko pani doktor z poradni rehabilitacji cos tam zauwazyla. A ja mysle, ze moj maly jest leniwy i nie zawsze mu sie chce trzymac glowe w górze szczeg gdy piecze go zgaga od refluksu. No ale cóż, korzystam jak przepisali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix - no ja tez musze iść na tą rehabilitacje bo niby nic nie ma ale głowy nie trzyma i też wygięta bo leżała poprzecznie, ja myślę że nie zaszkodzi a napewno pomoże , ja wybieram się po nowym roku na żelazną . Ja małą dużo wietrze i nie zapinam body na pieluszkę nie zawsze oczywiście bo nie ma jak jej brać ani nosić i za każdym co kupa to patyczkami we wszystkich zakamarkach myję. Happy sa fajne bo zamieniają w żel mocz także nie jest mokra w tych pieluchach. A premium są z bardzo delikatnego tworzywka jak sie bierze w rękę te i happy to czuć róznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa a na ta rehabilitacje wybierasz sie prywatnie? Bo jesli tak, to zamiast tego mozesz poprosic pediatry o skierowanie do dsk do poradni rehabilitacji. Mozesz nawet zawczasu zanim dostaniesz skierowanie , juz teraz zadzwonic i sie zarejestrowac tylko w rejestracji powiedziec ze masz skierowanie z tyt. asymetrii ułożenia i napiecia miesniowego. Szybciej bedzie wizyta. Jak chcesz moge Ci podac tel. Po co masz placic za rehabilatcje. A jesli nawet - bo nie wiadomo co bedzie po nowym roku - to zaplacisz 15 zl za cwiczenia a nie 60 zl. Wiem bo sie dowiadywalam,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- dzięki! Twoje rady jak zwykle nieocenione:) smaruje alantanem no i spróbuje tych premium care, czytałam o nich i opinie mają faktycznie bardzo dobre,są chyba tylko droższe od normalnych pampersów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Wybieram się prywatnie bo dostałam namiar z polikliniki do ponoć bardzo dobrej rehabilitantki na żelazną , wiem pewnie w szpitalu byłoby taniej ale pal go sześć :):):) jak pomyślę że mam iść po skierowanie i potem tam czekać prosić żeby przyjeli to naprawdę mnie mdli ja się tyle po tych szpitalach już potłukłam i po tych gabinetach że chyba mam skrzywienie. Wiem kochana ty chcesz dobrze bo pewnie tej rehabilitacji będzie trochę ale pójde do niej zobacze czy wogóle będzie to potrzebne zobacze jak z częstotliwością wizyt mam nadzieję że skończy się na jednej. Jutro idę ja na kontrol zobaczymy jak sie goi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa nie wiem czy to ta sama rehabilitantka, ale uwazaj. Jest taka jedna na zelaznej, która na jedna godz umawia kilkoro dzieci, uklada je hurtem na stole i hurtowo rehabilituje. a potem hurtowo sciaga od kazdego po 60 zl np. Dla mnie przy takich malych dzieciach to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stelllamix- a nie znasz nazwiska jej ? ta co mam iśc to gładyszewska, dostałam namiar z kliniki i w recepcji dziewczyny mówiły że bardzo fajna także zobaczymy jak to będzie, ja juz po kontroli u mnie wszystko ok juz powoli mi sie kończy krwawienie. Stanęłam na wage, przed ciażą 64 w ciazy 84 teraz 73 także jeszcze bardzo dużżżżżoooo przedemną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
niestety nie znam jej nazwiska, ale znajomi byli z coreczką na takiej rehabilitacji w sprawie bioderek i wyszli z tego bardzo niezadowoleni. Wszystkie dzieci placza, nie ma kiedy zadac pytania, dziecku jest poswiecane moze tylko 5 min uwagi. Zadzwon najpierw i zapytaj jak taka wizyta sie odbywa. Czy bedziecie tylko sami czy tez z innymi. Pierwsze spotkanie moze byc we dwoje, ale nastepne juz nie. Lepiej sie upewnic. Ja chodze na rehebilitacje z synkiem i wiem jakie to ma znaczenie, ze rahabilitant jest tylko na ten krótki czas tylko dla Twojego dziecka. Mozna wypytac, poprosic o powtórzenie jakiegos cwiczenia zeby wiedziec jak potem w domu cwiczyc. Czekalismy troche na ta rehabilitacje, ale ogolnie jestem zadowolona. Tylko ta pogoda, ubieranie, przebieranie i wozenie dobija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaaa
A ile razy w tygodniu chodzisz i przez jaki czas ? Teraz zima to straszne te ubieranie ale my codziennie wychodzimy i robimy obchód po znajomych i po podwórku , wiosna przyjdzie to będzie super bo mniej ciuchów w tym nosiku będzie wygodniej bo teraz to normalnie zero ruchów. Ale teraz jakimś cudem moja laktacja jest taka jak powinna mała się najada leci z cycki aż jej po brodzie wszystko jest tak jak powinno. Czasem dam mleko jak wyje i nie wiem czy z głodu czy z nudów. Byłam na kontroli i zapomniałam dać ten dokument na becikowe bo to lekarz wypełnia prowadzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hytrew
dziewczyny z całego serca polecam www.anielakuptel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa-nie musisz dawać tego dokumentu do wypełnienia do becikowego, oni sami drukują gotowy. Możesz zadzwonić i poprosić telefonicznie, żeby Ci przygotowali, a później odebrać bądź wysłać kogoś po odebranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nUrszula86 - widzisz mądrego to i dobrze posłuchać, to zadzwonie bo chcę do końca roku złożyć jeszcze. Kurde mała ma wysypke taką jak na skaze białkową w piatek ide do rodzinnego to niech mi powie czy moge mleko pić czy nie, najgorzej jak każe mleko modyfikowane zmienić bo nie ma takiego z zagęszczaczem i żeby było dla alergików. Mój pokarm z piersi ulewa mocno ale mam nadzieje że coś tam zostaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa - nie pij w ogole mleka i odstaw wszystko co nabiałowe. Mleko przeciw ulewaniu to nic innego jak juz gotowa mieszanka mleka z zageszczaczem w srodku. Rózni sie tylko tym, ze nie musisz tego zageszczacza dodawac oddzielnie. Nawet jesli okaze sie ze dziecko bedzie musiało przyjmowac mleko dla alergików to i tak trzeba bedzie zageszczac oddzielnie. A moze to nie od jedzenia? Moze zmienilas jakis kosmetyk, albo proszek do prania? Lekarz powinien wiedziec. Kurcze biedna ta Twoja malutka. Taki maly czlowieczek a tak musi sie meczyc. Moj maluch tez ma sie za swoje z tym refluksem. Na rehabilitacje jedzimy 2 x w tyg. metoda Vojta, ale nie podoba mu sie to za bardzo. Ja za to widze efekty - naprawde dziala i maluch robi sie coraz sprawniejszy i silniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix - odrzucam juz nabiał i zobaczymy ale po miesiącu skaza , to juz chyba wcześniej powinno być uczulenie bo diety nie zmieniłam oprócz tego pomelo nieszczęsnego które zjadłam. Zapytam piediatry też o to napięcie ale inaczej ją noszę i troche widzę poprawępewnie jest jeszcze wiele ćwiczeń pomagajacych w rozwoju dzidziusia. U mnie problem bo nie może zrobić kupy mimo że nie ma zaparć i tak steka i gęga przez 2 dni aż muszę pomóc troche termometrem albo czopkiem i wtedy 4 pieluszki zrobi ale najgorzej że jest głodna i je i steka w jednym czasie , ulewa jeszcze bardziej od stekania i żyga i tak w koło a jak juz zrobi to jest spokojna - inny dzieciak. nie chcialaby byc niemowlakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa lepiej nie uzywaj termometru, a czopki w ostatecznosci bo rozregulujesz kuperek i pozniej mala bez pomocy w ogole Ci sie nie wykupka. U niektórych dzieci tak jest z kupami niestety i trzeba sie z tym pogodzic poki samo sie nie unormuje, Najwazniejsze ze kupa nie jest zbita ani twarda. Czytałas to co pisalam dla neemi na str 95? Cały wykład, bo ja juz w kupach jestem zaprawiona :) Ta wysypka to napewno od pomelo jestem pewna na 100% bo jak sie karmi piersia to nie mozna jesc cytrusów. Mój chrzesniak mial taka wysypke po tym jak bratowa zjadla mandarynki, ze przez tydzien czasu mu nie zchodzila, ze o cytrynie w herbacie nie wspomne. Jak czytam o Twojej malej to tak samo ja przechodzilam ze swoim maluszkiem. Z kazdym tygodniem bedzie coraz lepiej. Teraz jest chyba najgorszy okres. Musicie przetrzymac, a przede wszystkim miec madrego pediatre. Jakby Wnuczko uslyszal ze gmerasz termometrem to by rozstrzelal :D - juz mnie tez przestrzegl. Moj syn robi co 3-4 dni kupe, tak ma trudno, ale staram mu sie za bardzo nie pomagac. Musi sam sie nauczyc a raczej wycwiczyc miesnie brzucha. Dzieci z refluksem czesto maja zaburzona perystaltyke. U nas w duzej mierze tez zawinilo mleko NAN ha 1 - dziadostwo totalne - mam wrazenie ze od tego popsuly sie kupy i tak meczymy sie do dzis. Ale pocieszajce jest to , ze za kilka tyg znowu beda kupy codziennie, bo maly zacznie sie przewalac sam na boki i miesnie beda pracowaly. Widze tez poprawe po rehabilitacji, kupy szybciej wychodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix - Wiem że czopki są jest złe ale jak świat światów tak maluszkom pomagano i nikt dziś nie ma z tym problemów póki się nauczy to wiesz trzeba pomóc - czasami zaznaczam. !! Ale słuchaj ona nic nie jadła przez to a jak zjadła to żygala bo była zabita wiesz w jelitach kilogram kleju, ja myslę że to gorszą szkodę robi niż oczyszczenie organizmu jakimi sposobami by tego nie robić. Jak jest spokojna to oczywiście czekam aż sama zrobi ale jakbyś widziała ile tego było to byś sama nie chciała przez 3 dni tego mieć w brzuchu. Po tym na dugi dzień juz sama zrobiła super kupe także myslę że naprawde będzie lepiej bo te zwieracze kiedyś się wykształcą. aporpos snu mała moja spi po 5 godzin juz w nocy ale oczywiście niektórzy pediatrzy krzycza że tyle godzin bez płynów że sie odwodni także ile ludzi tyle teorii więc kazdy musi sie kierować intuicją. Jutro ide do swojego pediatry 1 raz zobacze jaki on mądry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- moja mała już od ok 1,5 tyg przesypia w nocy 5-6 godz, pytałam Wnuczko i on mówił, że nie ma potrzeby wybudzania, ponieważ ładnie przybiera na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
zgadzam sie z nURSZULĄ86 - mój syn przesypia 9 godz bez jedzenia i nie jest odwodniony. Jest wyspany i usmiechniety. W ciagu dnia dopisuje mu apetyt i normalnie przybiera a wadze pomimo refluksu. Niech ci pediatrzy sami sie wybudzaja co 2 - 3 godz z glebokiego snu i zobaczymy jak sie beda czuc wspaniale. Dziecko w czasie snu rosnie, regeneruje sie a najbardziej rozwija sie mozg i uklad nerwowy. Jezeli potrzebuje spac w nocy niech spi. Moim zdaniem przez takie wybudzanie latwo dziecko wpedzic w rozstroj nerwowy. I tak te malenstwa sie maja za swoje z tymi brzuszkami, kupami ulewaniem kolkami to po co je denerwowac jeszcze w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Tak słuchać wszystkiego to można oszaleć, znów gęgała od 3 rano i nie śpię ja oni ona zamknie oczy na 10 minut a potem znów prężenie się , dam cycke to nie może sie skupić nawet na jedzieniu bo pręży się. A ogólnie to nie jest głodna. Stellamix- u ciebie też tak stęka do dziś czy tylko w piewszych tygodniach. Dziś nie będę jej pomagać ale juz 6 godzin stęka i mało je strasznie i nie zapowiada się poprawa. nURSZULA86 - to super że tyle już śpi i dobrze że w nocy a jak ta drażliwość na mokra pieluszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa - nie, mój syenk juz tak nie steka. Tylko w pierwszych tygodniach. Teraz meczymy sie ze zgaga, czasami jak wiecej uleje to go boli, piecze i wtedy placze. Czasami steka, ale to zauwazylam, ze głównie po calej nocy bo lezal bez ruchu i gazy mu sie nazbieraly.. A co pediatra Ci powiedzial? Moze trzeba z mala do alergologa - moze miec alergie pokarmowa, która nie zawsze objawia sie zmianami skórnymi. Moj mały tez tak mial ze spal do 2 czy 3 w nocy, karmienie a potem bojówka do bialego rana przez dobre 5 godz zanim znowu nie zasnie. Ja swojemu zaserwowałam 10 dniowa kuracje probiotykiem -dicoflorem w kropelkach dla niemowlat na przewód pokarmowy i zauwazylam ulge.Chyba lepiej po tym trawi.To bylo jakis m-c temu. Poza tym karmie go mlekiem na recepte - bebilon pepti jest bardziej lekkostrawne i nie zawiera tyle laktozy, która moze potegowac bóle brzuszka. Twoja mala moze tak stekac bo np tez piecze ja zgaga. Mozesz sprobowac bezpieczego leku na zgage i refluks bez recepty dla niemowlat Gastrotuss podawac kiedy mala sie meczy najbardziej - moze przyniesie jej ulge na zgage i zasnie. Ja stosuje doraźnie - przy duzej zgadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stellamix- to raczej gazy i brak kupki , do pediatry idę na 17 także wszystko mu powiem pewnie będzie chciał zweryfikować ten refluks . Napiszę co i jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- u mnie z siusianiem już lepiej, nie jest taka drażliwa, smaruje alantanem i kupiłam pieluszki ,o których pisała Stellamix- Pampers Premium Care. Jak po wizycie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Uczulenie lekarz powiedział że nie wiadomo od czego , po 4 tygodniu juz nie działają ponoc przeciwciała od matki i może dziecko być uczulone na wszystko także to i ja wiedziałam. W sumie zważyli i przez 2 tygodnie przytyła 200 dg to niby mało ale na jakiej wadze co oni ważyli to ja nie wierzę w nią. Teraz waży po 5 tygodniach 4900 początkowa waga 3750 także przytyła 1,150 a u ciebie nURSZULA86 WIESZ ILE TWOJA MAŁA PRZYTYŁA DO 5 TYGODNIA? Przepisał mi mleko pewnie te co ma Stellamix na receptę dla alergików i stwierdzil że może przekarmiamy bo te ulewanie występuje. Ale ona ulewa najwiecej mój pokarm który daje na początku ok 50 60 ml także słaba teoria. Ale przychodnia komuna ktoś poleci dobrego prywatnego pediatrę... Najważniejsze że kupy są jedna dziennie porządna jak licho po dach . W nocy dała mi czadu bo ten esputicon dałam niepotrzebnie ona zle na niego reaguje ale już będę wiedziała. Lepszy ten rumianek i koper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- moja do 5 tyg przybrała ok 1300g, więc myślę, że Twoja jak najbardziej dobrze przybiera. a do kogo jesteś zapisana do pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
prywatnie jako neonatologa polecam oczywiscie dr Wnuczko :) - przyjmuje w Omedzie - wizyta 80 zl. Jako pediatre polecam dr Peczyńską, która jest dodatkowo diabetologiem - bardzo fajna kobieta, sympatyczna i konkretna. Tez przyjmuje w omedzie. Panstwowo polecam dr Stankiewicz przyjmuje na świętokrzyskiej (jaz-bud na antoniuku) - ja do niej chodze i jestem zadowolona. wszystko wyjasni , dokladnie bada, nie zaluje skierowan i badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - Ja zapisałam sie do Minkiewicza na pogodną. stellamix- a wnuczko to ma swój gabinet tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
gabinetem jego bym nie nazwała, ale przyjmuje tam prywatnie jako pediatra neonatolog :) w poniedzialki i piatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
tzn gabinetem tylko jego bym tego nie nazwala - po prostu tam przyjmuje prywatnie :) tak samo jak klinika arciszewskiego tylko zajmuja sie inymi specjalizacjami niz tylko ginekologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja ogólnie zadowolona jestem z pediatry ale jakbym miała problem to potrzebuje kogoś kto naprawdę coś mi doradzi nie chce tez żeby wypisywał stosy leków bo oni tylko to potrafią. Dziś 1 odsłona kolki takiej prawdziwej mam nadzieje nie zwariować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×