Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Stellamix- dzięki, kupię dzisiaj tę maść cholesterolową. We środę wypada nam szczepienie, więc poczekam chyba do środy zbtą wizytą u lekarza. Nie wiem czy ta wysypka jest swędząca, ale fakt faktem od tych dwóch dni mała wydaje się być bardziej rozdrażniona. Wysypka zlokalizowana jest na policzkach, za uszami, na skroniach i trochę na szyjce, do tego częściej robi kupę, nawet 7 razy dziennie, a wczęśniej robiła 2-3 razy dziennie. W klinice pytali mnie czy ja lub mąż jesteśmy alergikami, bo Ola ma skórę alergiczną, miała wykwity, zasypywali ją mąką ziemniaczaną. Później też jej się zdarzała taka wysypka jak teraz, ale przechodziła zazwyczaj po jakiś 2 dniach. Nie wiem jak mogłam tak długo zwlekać z wizytą u lekarza, jestem wściekła na siebie. Mam nadzieję, że to jednak nie atopia, bo ja się tyle przez to wycierpiałam , byłam podrapana do krwi, ciągle miałam nowe maści i smarowidła, które guzik pomagały. Oby ją to ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Urszula mi sie wydaje - ze to 3 dniówka - taka wirusówka która moze trwac ok 3 dni. Sprawdzaj czy nie ma goraczki. Spokojnie tylko :) te chorobę musi przesc kazde niemowle przynajmniej raz w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny jak doszlo do tego ze przepisali Wam ten debridat? Dziś byłam na szczepieniu i przy okazji zapytałam czy lekarz ma jakies rozwiązanie na te ulewanie mimo zageszczania,oczywiscie usłyszałam ze to moja wina bo przekarmiam (je 120ml co 3 h) bzdura. Usłyszałam rady typu , trzymanie do odbicia i takie głupoty, jakbym tego nie robiła;/ nURSZULA86-Moj Mały tez ma suche plamki na nóżkach ,stopkach u nas to skaza białkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorączki nie ma, sprawdzałam nawet dwoma termometrami :), kupię dzisiaj tą maść cholesterolową i mimo wszystko chyba pójdę jutro do lekarza. Chodzę ostatnimi czasy strasznie sfustrowana. Nie mam już ochoty odciągać mleka, mam ochotę walnąć laktatorem o ścianę i mieć problem z głowy, codziennie mówię sobie, że to już ostatni dzień, ale mam wyrzuty, że mimo to , że mam mleko nie będę karmiła młodej i wyrzucam sobie, że jestem okropną matką. Na początku zakładałam, że będę karmiła max 3 miesiące i za 6 dni miną 3 miesiące, a w zamrażarce mam jeszcze zamrożone ponad 4 litry mleka Jeszcze mi wszyscy trują głowę(rodzina, ciotki), że karmić trzeba, że to najlepsze, a same karmiły sztucznymi mieszankami. A ja mam takie przyziemne marzenia, wypić sobie drineczka, wywieźć małą do moich rodziców i dwa dni leniuchować z mężem. Eh... Musiałam się wyżalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 moj synek zjada co 2-3 godz po 120. Nie ulewa bo dostaje leki. Jakas dupa nie lekarz. Nie ma w tym Twojej winy. Dajesz tyle dziecku ile potrzebuje. To wcale nie jest duza pojemnosc dla dziecka w tym wieku i z wieksza waga. Jak masz mozliwosc to skonsultuj to z innym lekarzem. Wiem , ze alergolog tez zajmuje sie refluksami u dzieci.. jezeli chodzi o leki to u nas bardziej sprawdzil sie gasprid w proszkach. Debridat dzialal, ale tylko na ulewanie. gasprid natomiast dodatkowo poprawil kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 olej ciotki i inne rodziny. To jest Twoje dziecko, Twoje zycie i nikomu nic do Twoich - przepraszam- cycek. w tym kraju panuje dziwna obluda na karmienie piersia. jak nie karmisz piersia- to od razu jest to traktowane jak wielka zbrodnia. Wiem cos, na ten temat bo odczulam to na wlasnej skórze. Nikogo nie interesowalo ze nie jestem w stanie karmic piersia bo nie mam pokarmu. Od razu bylam - jestem postrzegana jako wyrodna , niepelnowartosciowa matka. Tylko w kompleksy wpedzaja. Ile ja sie naplakalam , ze dziecko mniej mnie kocha bo nie ma mojej bliskosci poprzez karmienie piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 - jak urodzil sie krzys, to strasznie chlustal, wiec dostalismy nutriton. pomoglo do momentu kiedy nie zaczal wiecej zjadac w 2gim m-cu. Mialam czekac z lekami do 3-go m-ca,a el pojechalam wczesniej do pediatry i ta przepisala debridat. Potem byla przewra (bo po tych lekach musi taka nastepowac) refluks wrocil, wiec znowu zostaly wprowadzone leki , ale tym razem gasprid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86- u mnie takie objawy były w 3 tygodniu wtedy bardzo dużo karmiłam piersią i lekarz powiedział że jest taki czas że dziecko reaguje na to co mama je być może coś mlecznego orzechy czekolada niewiadomo, mogłaś to jeść i nie uczulało a teraz już jest tego alergenu za dużo. Moja mała miała na uszach za uszami czoło głowa policzki, ramiona plecy. Minęło po miesiącu ale mleka nie piłam i nic z nabiału. Ja właśnie dostałam na to uczulenie mleko i od kiedy używam nie mam problemu. Nie martw się to napewno od jedzenia coś zjadłaś oby ci przepisali mleko ale pepti ma mleko krowie i jakieś cukry tez to nie wiem najlepszy jednak jest nutramigen. U mnie jak będzie po pepti wysypka wracam do nutramigenu bez względu na cenę. sleep &play kupiłam w fartlandii za 40.99 za 78 sztuk na próbę potem napiszę jak wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666 - co ty masz za lekarza mleko wylicza nie chce leczyć ulewania masakra !!!! Ja trafiłam do innej lekarki tego pokroju to od razu zmieniłam i mam teraz super co widzisz wszystko mi przepisuje Ja uważam że jesli ulewanie nie mija po 3 miesiacu to jest cos nie tak. Chcesz to ja ci odleje tego debridatu to sobie spróbujesz chociaż ja sobie jeszcze wypisze jak mi będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny nie ukrywam ze zaczełam rozmawiac z ta lekarka o tym ulewaniu po tym jak przeczytałam co piszecie.Bo jak to moze byc ze do Waszego problemu podeszli normalnie a do mnie jakbym problem z niczego robiła ;/ Od poczatku wkurza mnie ta pani lekarz i jej pielegniarki ,karta przetargowa tego ze wybrałam własnie ta przechodnie jest to ze mam do niej 5 min piechota ale juz postanowiłam zakończą sie te istotne szczepienia i zegnam sie z tymi kobietami.Dzis to wogle z ledwa bieda dostałam recepte na mleko ,chcieli zaświadczenia od arelgologa ale jak ja moge je miec skoro o skierowanie nie moge sie doprosic haha No ale wywalczyłam i w ciagu 2 tyg to załatwie(bo w Ełku raz na 2 tyg jest specjalista) i przy okazji jak radziłaś stellamix porozmawiam o tym refluksie. siwaaa-bardzo Ci dziekuje;)skorzystam jesli alergolog nic nam nie pomoze. nURSZULA86-pamietaj szcześliwa mama to szczęsliwa dzidzia. Ja i tak nie wiem jak dałaś rade,dałyście wraz z siwaaa tyle czasu ,laktator nie chce wracac do tych wspomnien. stellamix -czy Twój Krzysiu też juz nie chce lezec na pleckach? Moj krasnal tak wariuje ,głowe na siłe podnosi do siadania jak lezy na plecach ,toczy sie miedzy nami cicha wojna od kilku dni w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- z tą całą rodziną i życzliwymi ciotkami to wiadomo jak jest, zamiast dodać otuchy potrafią uprzykrzyć życie. Miesiąc po porodzie rodzina mojego męża komentowała jak to się zaokrągliłam po ciaży. Mało która kobieta nie tyje w ciaży, jedna więcej, druga mniej, ale do jasnej cholery po co to komentować. Podobnie z karmieniem, co kogo obchodzi jak karmione jest dziecko, przecież najważniejsze jest, że jest nakarmione, zadbane, a to czym kobieta karmi to jej prywatna sprawa. Maści cholesterolowej nie nabyłam, bo aptekarz powiedział, że nie jest w stanie zrobić jej od ręki i kazał się zgłosić za 2 godziny, więc chyba jutro dopiero się po nią zgłoszę. siwaaaa- no właśnie ja od miesiąca nie dokarmiam mm, nie jem czekolady, orzechów i cytrusów, bo wiem, że sa silnie alergizujące, ale jadłam ostatnio sporo jajek i nabiału. Dzisiaj obejrzałam małą dokładnie po kąpieli i zauważyłam, że ta wysypka pojawiła się jeszcze na łokciach, a na bużce nasiliła się. Idę jutro do lekarza bezwarunkowo, ciekawe co powie. karola666- właśnie sama się sobie dziwię jak to możliwe, że tyle wytrzymałam, na dodatek na początku ściągałam co 2-3 godz i tak sobie podkręciłam laktację, że z jednej piersi ściągam jednorazowo nawet 200 ml. Może gdybym miała mniej absorbujące dziecko albo osobę, która w godzinach przedpołudniowych zajęła się małą, to dalej bym "walczyła" z laktatorem. Dziewczyny, czy Wasze maluszki przekręcają się już z plecków na brzuszek i odwrotnie? Moja zawzięcie próbuje, ale na razie to chyba tylko przygotowania. I jeszcze pytanie, kiedy Wasze maluszki zaczęły chwytać zabawki, grzechotki, bo moja narazie potrafi chwycić tylko taką pluszową zabawkę i wsadzić do buzi, a tych grzechotek czy gryzaków jeszcze nie i zastanawiam się czy aby już nie powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666 - moja mała tak chce siadać az sie denerwuje ciagle głowe podnosi skubana . Patrz gdzie fajny pediatra ja tez jeżdzę do tej dalszej. A po co ty idziesz do tego alergologa zmień lekarza przecież my ze stellą nie chodziłyśmy, do 1 roku życia pediatra sam decyduje. Ja w sumie jestem zapisana do alergologa ale jest problem ponieważ jest w sumie jedyna lekarka która diagnozuje tak małe dzieci. Ale słyszałam że jesli dziecko jest alergiczne i jest to zaświadczenie to mleko jest na 100% ale niezweryfikowałam tego jeszcze. Ja mam sporo tego mleka bo zostały mi 3 puszki nutramigenu to pomieszam z bebilonem to mi starczy hoho to się nie krępujcie jak komuś potrzeba to mówcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - moja chwyta ale słabo za wcześnie chyba na gryzaki dla niej za 3 tygodnie zobacze czy mi sie przekręci. W dobie karmienia mm od początku jesteś zuch także nie słuchaj nikogo nasze dziewczyny są już duże nic się nie stanie bez piersi niedługo stałe pokarmy.... Ja sie wkur... na to karmienie od początku teraz odetchnęłam i przeszłam do porządku dziennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
nURSZULA86-Michasiowi udało sie kilka razy przekrecic z brzuszka na plecy ale odwrotnie nie,na boczek to od dawna sie przekreca.Z zabawkami jak dobrze pamietam to pod koniec 2 msc jakos tak nagle sie zorientowalam,a teraz to juz spore zabawki trzyma i całkiem sprawnie.Smoczek wyjmuje i wkłada ulubione zajecie. siwaaaa-mi lekarka sama mowiła ze do roku moze sama decydować o mm,a teraz nagle sie jej zachciało,nie wiem moze to ze złośliwości bo ja tam nigdy przesadnie miła nie byłam nie ukrywam. Kij jej w oko i tak trzeba iśc do alergologa ,moze zaleci jakies badanie lub cokolwiek.Poza tym ma inne pojecie w temacie alergii niz pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja jestem zapisana na 02 marca do alergologa idę z ciekawości mam skierowanie od tamtej jędzy swojemu powiedziałam że nie pójdę i prosiłam żeby bez alergologa wypisał. Wiesz jak alergolog powie że jest ok nie alergik to będę musiała mleko kupować bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
A moja ta poprzednia nie wypisała mi tez ze złości bo powiedziała : a tu odparzone pod kolanem ( no niech sie cieszy że tylko tu , w szelkach wszystko podkurczone masakra ) i kazała zasypywać pudrem johnsona a ja na to pudrem matko boska !!! ona rany miała od pudru bo sie kulkował w fałdach i skóra schodziła . Ciotka dobra rada Ona gały i potem sie zemściła sucz. Ale przegryzłam już ją .... karola666 - a ty zmień tego lekarza a odetchniesz możesz zmienic przecież w tej samej przychodni bez przepisywania deklaracji. Mała moja ma malutkie ciemiączko no taki urok będzie mała głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny zapomniałam swojego lekarza zapytac : Na zamenhofa przyjmuja do porodu od38 tyc . Czy 37tci2 dni to tez zalicza sie do 38 ???? ( moj lekarz zawsze jak pojde to mowi ze np 30 tci 2 dni ze to jest 33 tc) MAm nadzieje ze jasno napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogie mamay i ejszcze jedno pytanie . Jakie macie laktatory???? PRosze o linki jesli to możliwe .Własnie jestem w trakcie poszukiwac . Miałam recnzy i wyrzuciałam go :( Teraz skąłniam sie ku elektrycznemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Musi być skończony 37 tydzień czyli 36 tygodni i 7 dni, Ja mam ameda rewelacja mam do sprzedania wogóle nieużywany może z 10 razy zapłaciłam ponad 500 zł teraz chcę 350 , jak dla mnie nie ma lepszego . Dziewczyny chyba ten debridat działa w każdym razie kupa fest nie klejowata i bardzo mało zageszczacza daję. Może to też od zmiany mleka bo nutramigen powoduje tez trochę zaparcia. Mam nadzieję na szybka poprawę.. Moja mała dzis spała 9 godzin od 21 do 6.30 ja nie wiem jak to jest możliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
siwaaaa-matko 500 zł za laktator to sa dla mnie nie realne pieniadze hehe 9h snu Zuzia jak widac chce to potrafi u nas był niedawno bity rekord ponad 5h a miesiac róznicy ,masz powod do dumy Mama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666 - słuchaj mało tego wstała o 6.30 pojadłysmy pogęgałyśmy znów dojadłysmy i z powrotem spać ja nie wiem ile śpi taki dzidziuś mój bynajmniej sporo. Wiesz ja nastawiłam się na karmienie piersią a w związku z cesarka wiadomo jak z pokarmem to zainwestowałam niestety nie mogłam wykorzystać widzisz nie zawsze kasa to wszystko...... Ide dziś na baby schower po porodzie i nawet winko juz wypije, dobre i 3 godziny bez pieluch i karmienia :):):) Z tej radości chyba pode na piechote bo mam pod nosem na mohylowskiej to kroczek odemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Mam trochę sposób codziennie jak już wstanie zuśka ok 17 albo 18 to trzymam ją do 20.30 wtedy kąpanie jedzenie i sen może to coś pomaga. To mnie podbudowuje w tym macierzyństwie. Wychodzicie na spacer? Ja wcześniej wychodziłam na początku tygodnia ale dziś odpuszczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwa moj jest starszy wiec ja ze wspoim wychodze na spacery powyzej -15 nie . No ja szukam tańszego laktatora .... mam teraz kupe innych wydatków. Dzikeuje za odp w sprawie zamnehofa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq - ja mam Medela Mini Electric, jest dobry, ale niestety głośny, kosztował 250 zł. Gdybym miała kupować jeszcze raz, wiedząc, że będę codziennie przez tak długi czas odciągała to wzięłabym Medela Swing za ok 450 zł. Trudno się mówi :) siwaaaa- jak Pampersy Sleep & Play? czekam na Twoją opinię i na razie nie kupiłam :) Gratuluję Tobie i Zuzi przespanej nocy, Ola też przespała dziś piątą noc od 20 do 5.30, nie chcę chwalić, bo znów da mi popalić :) więc dla przezorności odpukam :) Chyba nasze dziewczynki wreszcie się zaklimatyzowały na tym świecie i może wreszcie dadzą mamusiom trochę odpocząć :) Na spacerze byłam od wtorku do piątku włącznie, dzisiaj jeszcze nie wiem czy pójdę. U mnie ze spacerami jest ten problem, że cała procedura wychodzenia jest strasznie skomplikowana, bo wózek trzymam w garażu, więc jak ubiorę siebie i Olę, to muszę ją wynieść w foteliku samochodowym, otworzyć garaż, pzrełożyć do gondoli i po powrocie to samo, więc nawet jak zaśnie na spacerze to zaraz się obudzi hehe Odstawiłam jajka i nabiał, wysypka zeszła z buźki, u lekarza nie byłam, bo moja lekarka na wolnym i nie miałam ochoty do innego lekarza iść. Na szczepieniu to obgadam. Kryzys mi wreszcie przeszedł, dzięki za słowa wsparcia, nie wiem czemu jest taka nagonka na kobiety nie karmiące piersią, cóż trzeba się przyzwyczaić, że czegokolwiek się nie zrobi zawsze znajdzie się ktoś kto będzie nas krytykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - odnośnie slep and play rozpakowałam nastawiona na nie, organoleptycznie mi sie nie spodobały twardsze niż 2 i huggiesy. Ale myślę założę , to ci powiem tak bardzo wygodne szerokie z boku wysokie i naprawde chłonne a do tego cieniutkie także takie większe dziecko nie chodzi już w takiej bułce między nogami. W sumie one są dla takich większych dzieci co siedzą Wg mnie to one sa bardzo fajne dla aktywnych dzieci troche nie podobaja mi sie boczki takie twarde te na których trzymaja sie zapięcia ale dzieki temu są stabilniejsze. Nasze dziewczyny juz są duże i nie muszą wg mnie mieć jedwabnych pieluszek. Ja chyba i tak skłonie się na zmianę z huggies 3 rewelacyjne ale gruube albo jak mi mąż przywiezie pampers 3 bezzapachowe s&p jak będę wychodziła bo naprawdę są bardzo cieniutkie i super chłonne. Odnośnie nabiału to jeden produkt dziennie można zjeść ale jak jest wysypka trzeba odstawić. Ja gondolę mam w domu i pakuje małą a stelarz mam na dole w garażu i zchodzę z nią , ciężko jak cholera ale na razie daje radę. A ona śpi jak wychodzisz na spacer moja to już podczas ubuerania sie drze chyba że mocno śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - każdy jak spotkam 1 pytanie piersia karmisz nie chce mi sie tłumaczyć genezy problemu także mówię tak piersią. Olej ich wogóle. Ten mój laktator naprawde jest cichutki i mogłam koło niej ściągać nawet i jej nie przeszkadzało także jak mówisz warto zainwestować. Kiedy szczepisz? ja 29 marca jak będzie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- szczepię w tym tygodniu, w czwartek, akurat minie 6 tygodni od poprzedniej szczepionki. No i zdecydowałam, że jednak zaszczepię teraz przeciwko pneumokokom. W tym tygodniu mam też bioderka. Moja przy ubieraniu też zazwyczaj wrzeszczy, szczególnie podczas nakładania czapki :/ Przez to całe zamieszanie podczas wychodzenia na spacer to czasem mi sie naprawdę nie chce wychodzić, ale pocieszam się, że niedługo będzie ciepło, mniej warstw odzieży i nie będzie to już takie kłopotliwe :) Co do laktatora, czytałam bardzo pozytywne opinie o Twoim, moim zdaniem, jeśli ktoś chce przez dłuższy czas odciągąć to warto zainwestować w taki który będzie w miarę cichy, bo mój mimo, że jest bardzo dobry, to minusem jest to, że jest głośny jak traktor. Gdybym wiedziała, że przez 3 miesiące dzień w dzień kilka razy dziennie będe siedziała z laktatorem przy cycku to bez żalu wydałabym te 450 zł na ten model który pracuje ciszej. U mnie tuż po urodzeniu, niemalże każdemu telefonowi z gratulacjami towarzyszyło pytanie jak/czym karmię. A najbardziej wkurzające są stwierdzenia osób, które same nie karmiły lub tych, które nie mają dzieci , że TRZEBA karmić piersią. Masz rację, trzeba to po prostu olewać i odpowiadać to co chcieliby usłyszeć a robić swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - ja poszłam pózniej na 1 szczepienie dlatego widzisz mam taki poślizg z drugim. A ty wtedy brałaś 6 w 1 i rotawirusy? Ja teraz mam druga dawkę własnie wszystkiego drugi raz 750 zł musze wydać a potem chyba 350 tylko. Oby do wiosny będą super sukieneczki spodenki ajaja juz widzę to wszystko moja będzie w końcu bez szelek nie mogę sie doczekać. A ty profilaktycznie idziesz na te bioderka? a gdzie chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×