Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

siwaaaa- za pierwszym razem wzięłam rotawirusy i 6w1, na pneumokoki miałam zaszczepić dopiero jak skończy poł roku, ale zdecydowałam się zaszczepić już teraz. Bioderka kazali skontrolować po dwóch miesiącach od poprzedniego badania. Chodzę do DSK. Skusiłam sie jednak dzisaj na 30 minutowy spacer :) już nie mogę się doczekać wiosny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
W sumie jest pięknie na podwórku dziś , lepiej teraz zahartować. Ja jutro idę ma być ładnie tez bo od poniedziału śnieżyce ale pokrowiec na gondole i w drogę. Mała ma troche naczynek takich pajączków na policzku nie wiem czy to nie od mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Hej:) wyjechałam z małym na 2 tyg i bez netu byłam i ledwo co przebrnęłam przez wszystkie strony- trochę tego napisałyście:) widzę że nie tylko mój maluch jest absorbujący- najlepiej żebym cały czas była i mówiła i śpiewała i nosiła po mieszkaniu- już myślałam że go rozpuściłam, ale widać dzieci tak mają. Moja bratowa często powtarzała mi że dzieciom noszonym i kołysanym na rękach lepiej rozwijają się półkule mózgowe:):) Gratuluję Oli i Zuzi przespanych nocy. Mój Wojtek się popsuł, budzi się w nocy co 3 godz a tak już ładnie zdarzało mu się spać. Myślę czy na noc nie dawać mu dodatkowo mm. Za to główkę znów ładnie podnosi i nie złości się tak jak kiedyś, tylko nie chce się jeszcze przewracać. Stellamix a dajesz Krzysiowi już kaszkę? bo jakoś trzeba zacząć ekspozycję na gluten tylko nie bardzo wiem jak to ugryźć od praktycznej strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemii gluten to nic innego jak kasza manna . Na smaym poczatku dodajesz do mleczka , badz zupki dosłownie pół łyżeczki nie wiecej;) Sa takie błyskawiczne ( ja miałam z kupca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
a nie zastanawialyscie sie nad rezygnacja ze szczepionek?? przeciez teraz to juz nie sa szczepionki przeciwko chorobom, tylko wszczepienia chorob na przyszlosc.. Czytalyscie kiedys o skladzie szczepionek? Albo o tym, ze ci, ktorzy sie nie szczepia nie choruja? Polecam posluchac znawcow tematu: prof.Majewska, dr.Ghis, Dr. A.A. Kulisz, oraz panie Jane Burgermeister i Dsire Rver. itp. wszystko np. na youtubie. www.kulisz.com Daje do myslenia. Wiem, ze temat nie jest tak popularny jak wszelkie dance w TV.. Ale skoro chcemy NAJLEPIEJ dla dzieci, musimy szukac same, a nie polegac na reklamach gangow farmaceutycznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
martalo - Ja się nie zastanawiałam żywie się faktami a nie fantastyką z artykułów. Nie będę tu wypisywać przypadków z mojego kręgu dzieci zaszczepionych i nie zaszczepionych bo pisałam o tym już. Szczepionka to zawsze jest ta choroba na którą ona jest . Dzięki szczepionkom choroba heinego medina dziś nie wystepuje jedynie w krajach biednych gdzie ludzie sie nie szczepią i wtedy należy przed wyjazdem sie na nią zaszczepić. Ale jak nie masz ochoty to nie szczep twój wybór spróbuj że tak powiem na własnym dziecku.... zaznaczam że to moje zdanie tylko pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Moim zdaniem osoby które nie szczepia ,powinny trzymać sie tej konsekwencji i nie korzystać również leczenia szpitalnego i wszelakiej farmakologi. Nie wiem czy te artykuły to jakaś propaganda, nawet gdybym miała watpliwości to i tak bym szczepiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Propaganda antyszczepionkowa jest straszna. Wciąż powtarzane te same slogany, opieranie się na badaniach sprzed kilku lat.. najbardziej mnie rozwala argument, że szczepimy na choroby których już przecież nie ma- tylko nie biorą tego pod uwagę że nie ma ich tylko dlatego że szczepimy na nie dzieci i ich nieszczepione dzieci nie chorują tylko dlatego że szczęśliwie większość ludzi swoje dzieci szczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przekonują argumenty lekarzy oparte na wieloletniej praktyce oraz głębokiej wiedzy, które jednoznaczne mówią o tym, że powinno się szczepić. Ja dokonałam takiego, a nie innego wyboru. I podobnie jak karola666 uważam, że jeśli ktoś nie chce szczepić to niech później nie korzysta ze świadczeń opieki zdrowotnej za nasze-podatników pieniądze, jeśli zapadnie na daną chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
popieram, nie chce wykorzystywac podatnikow na leczenie chorob moich nieszczepionych dzieci. W takim razie prosze nie leczyc dzieci autystycznych lub rakowych(choroby po szczepionce), palaczy papierosow, grubasow (ze zwyklego zaniedbania sie, a nie chorob) i alkoholikow oraz narkomanow, bo ja tych wszystkich rzeczy tez nie robie. Dlaczego zatem moje podatki powinny isc na ICH nieopowiedzialnosc? Badzmy konsekwentni, ale wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
najgorszym MITEM jest wyobrazenie ludzi o skladzie i celu szczepionek. One juz dawno nie sa tym, czego uczono nas na lekcji biologii! A tu ktos wyzej powiedzial: "szczepionka to jest zawsze ta choroba na ktora ona jest". WLASNIE ZE JUZ NIE JEST.. to tylko o to chodzi.. JUZ tym nie jest .. W tym momencie pojawia sie pytanie , wiec czym jest? I tu juz mniej ciekawe rzeczy wychodza..rtec, formalina.. Ale o tym , nie mowi sie na TVN. Lekarze sa zmuszeni i prawem i prezentami od firm farmaceutycznych, zeby nam te szczepionki zachwalac.. Musimy zrozumiec, ze labolatoria musza miec zyski! Tyle chorob wyginelo.. wiec pojawily sie nowe-syntetycznie wywolywane. Przeciez te firmy zbankrutowalyby.. Musza cos robic. "inwestowac". To jest moje zdanie poparte dlugimi poszukiwaniami argumentow za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
Nie mowie, zebyscie wszystkie odrazu zrezygnowaly ze szczepien, ale ile z Was przeczytalo sklad choc JEDNEJ szczepionki, ktora podalyscie dziecku? Czy macie swiadomosc tego, ze jesli oddalyscie dziecko do szczepienia w szpitalu, w pierwszej dobie zycia szczepionka z zawartoscia rteci obnizylyscie jego IQ na cale zycie? Istnieja metody wyplukiwania rteci i innych metali ciezkich z organizmu dzieci. Sa juz zadawalajace efekty w leczeniu dzieci autystycznych taka metoda.. (Wiec cos w nie wlazlo, co je zatrulo ?) http://vaccgenocide.wordpress.com/tag/thimerosal/ Tu jest stronka z wielkimi zbiorami. Pozostawiam do przemyslenia. Zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
martalo-ja tez bym nie chciała zeby moje podatki utrzymywały pedofilow w placówkach resocjalizacji wiec bez sensu jest pisanie o skrajnościach.Jeśli ktoś decyduje sie nie szczepić gdzie ma wybór i jest to jego świadoma decyzja to nie powinien korzystać z pomocy farmakologicznej (skoro w nią nie wierzy)badz świadczeń lekarskich.Mi akurat nikt nie zachwalał czegokolwiek wiec nie wiem skąd Twoje przekonanie.Rozumiem ze Ty nie szczepiłaś dzieci/dziecka tylko wiesz co zrobisz gdy dziecko zachoruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Jak juz jestes taka oczytana to na pewno wiesz ze w latach 60tych ospa prawdziwa była przyczyna śmierci 2ml ludzi rocznie!!Właśnie dzieci szczepionkom znikneły takie choroby, myśle ze to najlepszy argument i mozna by wiele takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Napewno składu nie znam szczepionek i tu sie nie wypowiem chociaż może być zaskakujący. Interesuje mnie jednak powiązanie szczepionki z autyzmem bo mniemam że to jest największe powikłanie i nieodwracalne do tego o tej sprawie było chyba najgłośniej. Ja myślę że trzeba by było porównać ile dzieci szczepionych i nieszczepionych umiera na jakąś wybraną chorobę tylko wziąść całą populacje a nie grupę wybraną i podać wynik statystyczny co będzie brednią ( odnosnie wyników stat. to ja nie wiem skąd się one biora bo mnie o zdanie nikt nigdy nie pytał :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
''Szczepionki MMR mogą być przyczyną autyzmu. FAŁSZ. Szczepionka typu MMR (z ang. measles, mumps, rubella, tzn. szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce) NIE POWODUJE reakcji immunologicznej mogącej być przyczyną autyzmu bądź innych zaburzeń autystycznych.3,36,37 Sugestie, jakoby szczepionka MMR powodowała autyzm pojawiły się w 1998 roku, gdy brytyjski lekarz, dr Andrew Wakefield, opublikował raport dotyczący 12 dzieci (z których 8 miało autyzm), wysuwając hipotezę, że szczepienie MMR zwiększa ryzyko wystąpienia autyzmu u dzieci. Dr Wakefield zwrócił uwagę na zależność czasową między szczepieniem, a pojawieniem się objawów autyzmu. Wystąpienie pierwszych objawów autyzmu i postawienie diagnozy zbiega się zwykle w czasie z podaniem pierwszej dawki szczepionki MMR.3,38 Wykonano tzw. badania przeglądowe na bardzo dużych populacjach dzieci zarówno zdrowych jak i chorych na autyzm, zaszczepionych i takich, które nie były szczepione szczepionką MMR (największe badanie przeprowadzono w Danii - objęło ono 537 000 dzieci), które jednoznacznie wykluczyły zależność szczepienia i autyzmu.3,38-41 Po przebadaniu dzieci z autyzmem, stwierdzono, iż autyzm ma podłoże genetyczne, a szczepienie MMR nie miało wpływu na pogorszenie funkcji przewodu pokarmowego i stanu psychicznego u tych dzieci''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
karola666 wiem, ze niektore choroby zostaly wytepione, ale szczepionkami, ktore kiedys faktycznie byly przeciwko tym chorobom, a TERAZ szczepionki juz tak nie dzialaja.. widze, ze nie chcecie zwrocic uwagi na te kwestie. Tu nie chodzi, o to, zeby nie dac ramienia, tu chodzi o uczciwosc producenta szczepionek! Zeby te szczepionki byly szczepionkami bezpiecznymi, a nie celowym zarazaniem. Druga sprawa odnosnie kontynuowania.. Czy jesli raz zachorowalas na np. zapalenie ucha, to bierzesz antybiotyki do konca zycia? i podajesz je innym, zeby sie nie pozarazac? skoro juz nie ma tej choroby AKTYWNIE wsrod nas od tak dawna poco szczepic dziesiatki lat miliony dzieci.. oczywiscie z rozsadkiem mozna sczepic grupy ryzyka itp. tak samo jak na malarie jesli wyjezdzasz do Afryki.. Na temat krajow "niecywilizowanych" sa bardzo mocne dowody zarazania ich celowo tymi "wymarlymi" chorobami oczywiscie zrzucajac wine na ich warunki zycia i w celu zastraszania innych, ze te choroby nadal grasuja i moga wrocic :) Niedawno.. swinska grypa-przeterminowane szczepionki "w darze" wyslano do Afryki. A kto sie szczepi przeciwko AIDS? przeciez obecnie to jest wlasnie choroba, ktora zabija miliony ludzi na swiecie.. Czy to mozliwe, zeby przez tyledziesiat lat technologii medycznej nikt nie potrafil rozpowszechnic jakiejs szczepionki .. Jestem pewna, ze wkrotce zmiksuja jakies trutki i zaczna sprzedawac za super kase, zeby ci, ktorym udalo sie nie zalapac HIVa dostali w ramie cos rownie fajnego.. oczywiscie z objawami kompletnie odbiegajacymi od AIDSa. Ale kto to skojarzy.. Drogie panie, ja wiem,ze to brzmi niewiarygodnie, niewygodnie, budzi niepokoj, robi zamieszanie w glowie, ale czemu tak latwo wierzycie zwolennikom szczepien, a tak nieufnie sluchacie przeciwnikow? Rzad juz nie raz nam szkodzil i zdradzal, lekarze teraz maja sponsorow i wakacje wg statystyki sprzedarzy, a nie skutecznosci wyleczen.. Afera goni afere, kolejne trujace substancje sa wprowadzane do pozywienia . zwlaszcza fluor (trutka na szczury) w wodzie do picia dla niemowlat i kto wie co jeszcze i w czym (poki ktos tewgo nie naglosni..) Skad w Was tyle zaufania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
12 dzieci to jest nic! Jesli 1 na 60 dzieci w USA ma autyzm.. zawsze mozna tak wybrac zeby nie trafic :) zwlaszcza jesli sie robi wyniki dla firmy farmaceutycznej i MUSI wyjsc , ze nie ma powiazania, bo w innym wypadku wszystkim skrzywdzonym rodzicom nalezy sie ODSZKODOWANIE.. to jest typowa akcja. Naprawde musialybyscie obejrzec na Youtubie kilka reportazy (takie fora jka youtube lub male stronki sa jedynym ratunkiem osob poszkodowanych, tam pojawiaja sie dowody i prawdziwe historie, nigdy w znanych TV) poza tym, nie szczepienie, ale zwiazek rteci jest obwiniony o powodowanie chorob nerwow: autyzm,ADHD, problemy IQ i emocjonalne i inne choroby ujawnaijace sie nawet zaraz po szczepieniu. JEsli szczepionka nie ma rteci i byla w miare znosliwa to oczywiscie, ze moze nie wywolac burzliwych rekacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja nie ufam ani rządzącym ani tym bardziej koncernom farmaceutycznym dla mnie większość lekarstw to ściema ale patrząc ogólnie to wszystkim można wszystko wmówić. "telewizja kłamie " tego sie trzymam zawsze bo byłam też właśnie po tej drugiej stronie. Tak ten artykuł nie klei się za bardzo jak wg mnie bo są badania na szczurach gdzie samice zereagowały żle na rtęć a przecież u ludzi to prawdopodobie chłopcy chorowali na autyzm niby poszczepienny. Poza tym naprawdę przywołano tak sporą liczbę osób czyżby rodziny się nie upomniały o ich śmierć? Przecież tam jest mowa o milionach ludzi poszkodowanych ( co tam miliony rzesza cytując kabaret limo :) Jestesmy na forum także każdy może wyrazić swoją opinie ale nie wiem czy roztrzygniemy choć troche ten spór ale wymiana ciosów trwa :) nURSZULA86- jak tam Ola moja to śpi jak najęta zaczyna bawić się rączkami ale nic jej nie wychodzi taka opózniona przez te szelki cholera. Takie ma ruchy nieskoordynowane i ten odruch moro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martalo- ja dyskusję na ten temat uważam za jałową. Ty masz swoje zdanie, ja swoje i nie znajdziemy w tym temacie konsensusu. siwaaaa- Ola śpi od 20 do 5.30. W dzień ma już mniej więcej swoje stałe pory czuwania i snu, ale jest strasznie absorbująca, tak jak u neemi, trzeba ją zagadywać, śpiewać, nosić na rękach, no i uspać w odpowiednim momencie, oczywiście na rączkach, bo jak nie to się rozdrażnia i wyje jak szalona. Czasami jestem nią strasznie zmęczona. Niedługo skończy się wasza "przygoda" z szelkami i Zuzia wszystko nadrobi, zresztą dzieci rozwijają się w swoim tempie i nie ma się co przejmować jeśli czegoś jeszcze nie potrafią. U nas też jest etap zabawy rączkami :) no i Ola łapie wszystko co ma pod ręką i wkłada do buzi, pieluszkę tetrową, kocyk, swoje ubranka, heheh, tylko zabawek jescze nie potrafi utrzymać, ale wszystko w swoim czasie :) A Zuzia już potrafi wziąć zabawki, grzechotki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ona nic nie weżmie na dlużej niz 2 sekundy. Ale potrafi śliniaczek trzymać sobie dość długo bo to takie do jej rączki jest adekwatne, zabawki wszystkie są za duże . Jak ją uwalniam z szelek to naiwania nogami i rączkami ale te ruchy takie byle jakie. Najdłużej to wyciąga sobie przed siebie rączki i się patrzy na nie i składa. Zobaczymy jak to będzie jeszcze tylko 23 dni !!! Moja tez śpi albo od 21 do 5.30 albo do 6.30 ale dzis był rekord od 21 do 7.30 z tym że w dzień malutko spała bo ciągałam ją to tu to tam. Odnośnie tych szczepionek to pewnie z tą rtęcią coś ogólnie jest na rzeczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie szczepionek, nigdy nie wiadomo czy dana decyzja będzie dobra, ja zdecydowałam się na takie szczepienia po rozmowie z kilkoma lekarzami, mam nadzieję, że decyzja jaką podjęłam była słuszna. Moja właśnie też zabawek jeszcze nie potrafi wziąć, bo są za duże chyba, ale wszystko w swoim czasie, przecież nie mają jeszcze nawet 3 miesięcy nasze dziewczyny :) Kobietki, czy któraś z Was zakupiła bądź zastanawiała się nad zakupem nosidełka ergonomicznego, to wydatek rzędu 400 zł za takie dobrej jakości nosidełko i nie wiem czy warto inwestować, bo dzieć coraz większy i ręcę bolą mnie cortaz bardziej od noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Ja kupiłam jakiś czas temu chuste torbe nie wiem jak to nazwać tatalna porażka mały był w tym taki wykrecony ze stwierdziłam ze to nie ma sensu.Wczoraj na allegro kupiłam używane nosidełko za 60 zł nie chciałam na to dużo przeznaczać bo nie wiem czy sie sprawdzi a druga sprawa ze mój krasnal waży juz 8,5 kg i staram sie go jak najmniej nosic bo nie wyrabiam hehe A tam z tymi szczepionkami to bez sensu dyskutować kazda z nas ma swój rozum i odpowiedzialność za swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Moja już nie wymaga noszenia bo nie reagowalam na jej gęganie a tyle co uspić ją to jeszcze wyrabiam. Te nosidełko na pewno jest fajne ale ja bym wypróbowała chuste najpierw widziałam dzieci i naprawdę jest to wygodne a wydatek wiesz taki pośredni. Wiesz pózniej już będzie siedziała raczkowała to nie będzie wymagała noszenia. Ja widze laski na spacerach które w chustach mają dzieci - ja w wózku ją wożę. Te nosidełka to mi sie nie podobają ogólnie z wyglądu :):):): nie obraż się ale praktyczne pewnie fajne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martalo
ok, chcialam tylko wiedziec, czy sie Zastanawiacie nad nieszczepieniem, ale widze ze wy juz Wiecie, ze musicie i powinnyscie szczepic. to tylko tyle. Dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
martalo - ja sie zastanawiałam ale póki znalazłam informacje to już nadszedł termin i w sumie tak temat zaginął...ale warto coś tam pogrzebać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Ja wczoraj przetrzepałam internet chyba z 2 h i moge stwierdzić ze powietrze szkodzi dziecku.Lepiej kierować sie swoją intuicja i sumieniem.Ja zaszczepiłam -śpie spokojnie. Jest kilka artykułów które krąża w necie od lat maja na celu wywołać sensacje i strach a ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
karola666 - wiesz gdzieś prawda zawsze lezy po środku każdy niech ma swoje zdanie może i ta rtęć szkodzi kto to wie tylko moim zdanie to sugerowanie sie internetem w tej sprawie nie zrobi nikomu dobrze. Ja bym sie spotkała z jakąś osobą która ma takie dziecko jakbym nie szczepiła żeby się upewnić. A poleganie na artykułach i z tego względu nie szczepienie jest lekkomyślne moim zdaniem. Jakby był żywy dowód to może i ja bym nie szczepiła cholera wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix - minał tydzień i ten debridat jeszcze raczej nie działa a Twoim zdaniem jak to dziełanie ma sie objawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny czy wiecie czy moze byc taka sytuacja ze złoże deklaracje w innej przychodni do lekarza rodzinnego nie rezygnując z pediatry u ktorego teraz jest zapisany mój mały? Czy któreś z Was lekarz zalecił zwiększenie dawki witD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×