Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Witajcie 🖐️ Dawno tutaj nie zagladalam! Stesknilam sie za Wami... Jak wiecie, S. przyjechal do mnie w odwiedziny! Spedzilismy razem 16 dni! I byly to naprawde fantastyczne dni! I jak wszystko, co dobre, szybko sie skonczylo! :( W ogole jakos dziwnie szybko zycie mi plynie tutaj na Zielonej Wyspie! Juz za dwa tygodnie konczy sie semestr! Jak to mozliwe? Ciagle mi sie wydaje, ze dopiero tutaj przyjechalam... a za miesiac i troche bedzie juz po wszystkim... Nie mam egzaminow (pisze same eseje w ramach zaliczenia), wiec na dobra sprawe bede mogla wrocic do Francji juz w 3 tygodniu kwietnia! Zapewne przedluze swoj pobyt tutaj, bo chcialabym jeszcze co nieco tutaj pozwiedzac, ale coz, nie zmienia to faktu, ze moja przygoda z Irlandia zbliza sie nieuchronnie do konca... i jak zwykle to bywa w momencie, kiedy zaczelo mi sie tutaj podobac! Czy los zawsze musi byc taki ironiczny? Moj Erasmus nabral zycia! Zycie towarzyskie sie rozkrecilo... Nawet S. sie w nie wkrecil w czasie swojego krotkiego pobytu! Od jutra natomiast ostro biore sie za pisanie moich esejow (mam ich 5 po 3000 slow, jeden 1800 i jeden 1000-1500) :o :) Jay - nie wiem czy dostalas mojego maila! Wyslalam go chyba tydzien temu, ale ostatnio internet cos mi muli... Maile wysylam albo w 30 kopiach albo w zadnej 😡 Nic, teraz musze zmykac! 🖐️ Usciski dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu - wyslalam Ci mejla na nowy adres.... mam nadzieje ze go dostaniesz.... :) Squirley i jak? kupilas sobie ta cudo-torebke?? BlingBling - wyprzedaze sa ok:) mozna znalesc naprawde cudenka.. za super niska cene... dzieki za ten post, bo juz myslalam ze sama jestem z tym chodzeniem na wysprzedaze... :))) Kokus... to juz w ten piatek ..hihi... milego lotu, pakowania i ahoj przygodo !!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, naneczka wrocilam wrocilam,bo wreszcie ktos odkopal topic:) Mieszka sie nawet nawet,tylko ta pogoda....choc nie narzekam bo dzis bylo cudownie. Tak czytam wasze wypowiedzi...butki...ciuszki,..jak kazda kobietka to lubie:))naneczka,gdzie sie zaopatrzasz u nas(tzn.w Monachium)? Tak poza tym macie u mnie plusika,ciesze sie,ze sa jeszcze ludzie,ktorzy czytuja ksiazki:)) to dobrze,oby tak dalej. Ja teraz czytam Remarque \"Im Westen nichts neues\". Czy ktos z mieszkajacych w Niemczech ogladal czasem DSDS?? Sadzicie,ze slusznie wygral Tobias?Ja bylam szczerze za Maikiem,ale co zrobic. Pozdrawiam 3majcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktos ma samotnosc w sieci na kompie? Moze mi wyslecie? Wyprzedaze , jestem jak najbardziej za szczegolnie teraz jak coraz mniej zarabiam. Buziaki dzis mialam dzien wolny i siedzialam przed polska TV jeszzce kilka dni wolnego i bym poznala caly program kazdego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! a u nas wiosna! przyszla nagle, z dnia na dzien! wow! sloneczko grzalo caly weekend a w niedziele spieklam sobie buzke! ;-) Widzialyscie moze w kinie \"walk the line\" ? ja widzialam wczoraj i bardzo mi sie podobal i teraz ciagle cos nuce pod nosem... No i jestem rozczarowana, bo nikt wiecej nie stworzyl listy ulubiuonych ksiazek! Galaxia - ja sie zaopatrzam roznie ;-) ostatnio prawie nic nie kupuje, bo mi kasy brakuje, ale wczesniej chetnie w Zarze badz Mango... buty jednak zawsze w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka: ja widzialam Wlak the Line w grudniu. Chyba o tym pisalam... Teraz jest na liscie moich ulubionych filmow wszechczasow. Ostatnio sobie kupilam CD z muzyczka i ciagle spiewam.... love is a burning thing....and it makes a fiery ring....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Walk the line...bylam w zeszly wtorek(Kinotag za5euro:).....tak swietnego filmu nie widzilam bardzo dawno,jestem caly czas pod wrazeniem,swietny,po prosru swietny. naneczka,ale w Mango i Zara sa drogie raczej :( masz racje,nie ma to jak pojechac do polski i sie troszke obkupic hehe. Slyszalam niestety,ze tylko chwilowo jest tak sliczna pogoda:(( dlatego zaraz chyba spadam na rowerek,bo trzeba korzystac:)) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze79
napiszcie mi w roznych jezykach slowo czesc---to moje zadanie szkolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze79
np: po niemiecku Hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosze79
po ang: hello / hi / hi there hiszp. : hola (czyta sie 'ola') czeski: ahoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. coraz blizej do wyjazdu do Polski i nadal nie mam zielonego pojecia co by tu rodzince kupic? chodze od sklepu do sklepu i nie ma nic fajnego... :( Wiosna juz przyszla, jest cudownie i slonecznie ale nadal mam spora warstwe sniegu na ogrodku... i nadal laze w kurtce, czapce i szaliku hihihi ;) raz pamietam dzien wagarowicza.. siedzialysmy z dziewczynami na Wyspie Slodowej w krotkich rekawkach !!! a tutaj kurtka i czapka :( i teraz sie zastanawiam czy brac wiecej wiosennych rzeczy czy nadal zimowych jak bedziemy jechac do Polski... czy ktos z Was zna adres www jakies strony z temp. na swiecie? jesli tak to bardzoooooooooo prosze mi podac adres strony :) jak tam Wasz Pierwszy Dzien Wiosny?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade 🌻 a kiedy do PL jedziesz? z tego co wiem od rodzziny i znajomych, nadal jest zimno, kupa sniegu i wiosny nie widac.. wzielabym na Twoim miejscu i zimowe i wiosenne ciuchy. a szalik i czapka, koniecznie. jak to mowil mis Uszatek, zajaczek go na wiosne nie posluchal, chodzil bez szalika i koniec koncow wyladowal w lozku z grypa.. a prognoze w Polsce mozesz sprawdzic na tvn meteo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - ja korzystam z meteo.icm.edu.pl generalnie sie sprawdza dla mojego miasteczka. Zaczynam miec nerwowke przedwyjazdowa.. trzymajcie za mnie kciuki... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus 🌻 it\'s ALL good :) nie denerwowac mi sie tutaj ;) kilka glebszych wdechow, dlugi spacer i bedzie w porzadku.. u mnie przed kazdym wyjazdem mam tak samo... stresuje sie, boje sie ( szczegolnie jesli mam leciec samolotem) ale to mija... :) Gnu 🌻 jedziemy do Polski w drugim tygodniu kwietnia, wracam pod koniec.. :) mis uszatek powiadasz :) dobra, wezme i wiosnne i zimowe:) mam nadzieje ze dostalas @ odemnie :) wyslalam Ci na Twoj nowy adres:) co tu tak cicho na topiku? wiem ze wiosna to czas chodzenia na spacery, porzadkow w ogrodku a nie siedzenia przed kompem... ale no wiecie co?? ;) ;) ;) juz sie boje wyobrazic co bedzie latem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia62
a ja w Ottawie od 8 m-cy iciagle tesknie, wroce napewno:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - to nie o to chodzi... Lot samolotem z najwiekszymi turbulencjami bedzie dla mnie relaksem.. ja po prostu zostawiam cale mnostwo niezalatwionych spraw.. balagan, jakiego jeszcze nigdy w zyciu nie zostawilem w miejscu skad wyjezdzalem.. Z calej listy waznych spraw musze teraz robic segregacje - co zostawic totalnie niezalatwione, co zalatwic po lebkach, co moge zwalic na glowe komus innemu.. co musze bezwzglednie zalatwic w ciagu dwoch dni jakie mi pozostaly.. Jeszcze zona i syn wyskakuja teraz z nowymi problemami do natychmiastowego rozwiazania.. Dobra, dosyc marudzenia, ide spac i mam to wszystko..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka - prawda, ze jak dotad tylko Ty zapodalas liste ksiazek, ale ja caly czas nosze sie z tym zamiarem, tylko ciagle zapominam zabrac z domu ten kajecik, gdzie wszystko jest zapisane ;) kokus - courage!!! domyslam sie, co musisz przezywac, ale pociesz niedlugo bedziesz juz w samolocie, a wtedy wszystke niezalatwione sprawy na ziemi przestana miec znaczenie, bo juz ise nie wrocisz ;) A ja prawie calkiem bym przegapila dziesiejszy pierwszy dzien wiosny ... u mnie nadal zima, co prawda juz bardzo lagodna, slonce samo w sobie juz mocno grzeje, ale chlodek nadal na dworze jest, nie moze sie za bardzo temperatura przebic powyzej zera ... snigu takiego ufajdanego na bronzowo lezy wszedzie pelno ... JA juz sie jednak tak przyzwyczailam do tej wieczcnej zimy, ze nawet jej nie czuje, juz od wielu tygodni przestalam w ogole nosic szalik i rekawice, po prostu wisi mi to, zobojenialam na przeciwnosci losu (pogodowe) :P Juz nawwt nie wiem, czy czekam na wiosne, choc wiosna jest taka cudna ... ostatnio dobija mnie temat przemijania, wiec mimo ze wiosna to czas odnowy, ozancza mimo wszystko kolejny rok z glowy ... no dobra koniec marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z innej zupelnie beczki, to zawsze jak jestem w sklepie pozeram oczyma baklazany :D Dla mnie po prostu nie ma piekniejszego warzywo-owocu :) Chodzi mi o klasyczne oberzyny, nie te mniejsze i mniej piekne azjatyckie odmiany, chociaz i do tamtych podchodze z calym szacunkiem:) Ale problem tkwi w tym, ze nigdy nie moge kupic takiego baklazana, bo nie wiedzialabym zupelnie co a nim zrobic :( Ciazy nade mna jakas baklazanowa klatwa - kilka razy cos probowalam zrobic i wyszlo be :( A jak mi ktos inny zrobi (czyt. restauracja, najlepiej np. perska) to jest pycha ... DObra ale do rzeczy - ma ktos sprawdzony sposob na baklazana? Jkaby jeszcze ocieralo sie to o smaki bliskowschodnie to bylby naprawede cymes :) Np. caly wielki nadziewany baklazan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka! baklazany to pychota! ja kupuje baklazanki i smarze w piekarniku na blasze - pokrojone w plasterki, panierowane albo i nie, czasem obkladam je pomidorkami badz mozarella, badz pomidorkami z mozarella ;-) Poza tym w naszych przepisach sa ciekawe propozycje! Margotki BAKLAZANY ZAPIEKANE (pierwszy wpis), Eggplant Parmesan czyli baklazan z parmezanem - z przepisu Squirley-wyprobowane i pyszne! (pisalam o tym, bo gotowalam to lubemu na walentynki) -naprawde polecam! moj pierwszy dzien wiosny byl w niedziele - siedzialam pol dnia u rodzicow M. na ogrodzie i spieklam sobie buzie... Kokus - eh z tymi niezalatwionymi sprawami.. znam to! spedzaja sen z powiek! Jade - taaak bywalo cieplej w 1-wszy dzien wiosny! A ja pamietam lany poniedzialek kiedy temperatury siegaly 30°C! i to nie tak dawno! I co widzimy sie we Wrocku? Gosia62 - witaj! MArgocia! Jak milo Cie znowu \"widziec\" Faktycznie ten czas leci jak szalony? Mialyscie forumkowe spotkanie w Gallway? Squirley - a \"Grey´s Anatomy\" nadal ma mala ogladalnosc... boje sie ze zciagna w kwietniu z programu! szkoda by bylo! papatki! Pozdrowionka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: koniecznie wyprobuj te przepisy z naszych przepisow. ja uwielbiem balkazany i zapycham sie nimi jak tylko mam okazje. jeszcze mozna je poprzekaldac kawalkami kurczaka, reszta jak przy eggplant parmesan. ja to takie nawet klade na hamburgery. sprobuj wpisac eggplant na kraftfoods.com Na pewno sie pokaza masa przepisow. aha, kto widzial te nowe reklamy Volkswagena? Unpimp Ze Auto... odlot!!!! Tu jest link do filmikow: http://www.leftlanenews.com/2006/02/22/vw-strikes-again-un-pimp-my-ride-videos/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! wczoraj kupilam fajne warzywko, bo bardzo ladnie wygladalo :) nazywa sie mangold (angielskie tlumaczenie jakie znalazlam to : http://dict.leo.org/?lp=ende〈=de&searchLoc=0&cmpType=relaxed&relink=on§Hdr=on&spellToler=on&search=mangold a po polsku ponoc: bocwina... nigdy nie slyszalam.. wczoraj zrobilam ale chyba za dlugo gotowalam, tak ze smak wygotowalam, dzisiaj nastepna proba..trzymajcie kciuki ;) od przedwczoraj jestem na urlopie, i troche sie nudze...ale musialam juz wziac ten urlop... brakuje mi niektorych kolezanek/kolegow z pracy, na dobrze, juz sie przyznaje: szczegolnie jednego kolegii ;) mmmm, coz za apetyczny i mily osobnik ;) fajnie bylo sobie przy robocie oko na nim zawiesic, hehe a ktoz to z was mial mlodego wielbiciela w pracy? 102? no i coz z tego wyszlo? u nas znowu biale g... spadlo, masakra, NIENAWIDZE SNIEGU 😠 ach, kochani, trzymajcie sie cieplo! i do uslyszenia! wroclawianki! - dzisiaj wyszukuje przejazdu do polski, tzn. termin sie konkretyzuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QQ 🖐️ Teraz szybciutko, moze wieczorkiem uda mi sie skrobnac cos dluzszego... o ile internet w naszym domu znowu nie zastrajkuje! :) Bagatelko - zajrzyj do \"Naszych przepisow\". :) Ja niestety od dawna juz nie jadlam baklazanow... w ogole beznadziejnie (po studencku) tutaj jadam... i do tego puchne w szerz (o zgrozo 😡 ). Marze o wlasnej kuchni i cudownym jedzonku... ❤️ :) Naneczka - na razie niestety nie mam czasu na spotkanie z Meluzyna. Ona nie mieszka w samym Galway, tylko w okolicy, wiec ciezko sie umowic na godzinke na kawe. Teraz niestety mam mase roboty w zwiazku z esejami, wczesniej byl u mnie S. i znajomy z roku, ktory jest w Anglii tez na Erasmusie... wiec wszystko wydluza sie w czasie, ale mam nadzieje, ze uda nam sie spotkac, zanim stad wyjade! :) A ty nadal wybiersz sie latem do Francji w moje okolice? :) :) Kokus - courage! Z tym zalatwianiem spraw na ostatnia chwile to wiem jak jest... Zawsze tak jest! Trzymaj sie! Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no patrz, takie cos wazne zapomnialam... : KOKUS! - WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE! zycze Tobie spokojnego lotu i super startu w nowym kraju! jak tylko znajdziesz czas, skrobnij do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magie02
CZesc!Jestem tu nowa ale fajnie bylo znalesc taki temat!!!Ja od prawie 4 lat mieszkam w Szwecji ale w czerwcu przenioslam sie na wyspe Gotland.PIEKNIE!!!Goraco polecam.Czy jest ktos jeszcze ze Szwecji???Bylo by mi baaardzo milo.POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) magie02 - witaj na topiku 🖐️ Niestety nie ma tutaj nikogo ze Szwecji juz od bardzo dawna, ale mozesz byc pierwsza! :) Moja dziadek pochodzil ze Szwecji, stad mam do tego kraju spory sentyment! Bylam na Gotlandii 5 lat temu - cudowna wyspa! Mieszkasz moze w Visby? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis wolny od pracy :) jade na zakupy:) widzialam w najnowszej Marie Claire super spodnie, MUSZE je miec :)))) tak wiec mam nadzieje ze \"upoluje\" cos podobnego , jesli nie znajde dokladnie takich samych :) maremarie kiedy bedziesz we Wrocku?? i naneczka tez bedzie we Wro? jesli tak no to super !!! :) Kokus - milego lotu, milych widokow i milej rozmowy z urzednikiem imigracyjnym :) trzymaj sie i pisz jak Ci sie wiedzie :) dobra.. lece na te zakupy :) jak szalec to szalec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaMAMBA
2 tyg w Nottingham...a ja sie zalamuje...nie moge znalezc pracy, koncza sie pieniazki, a naprawde szukam..no nic, pewnie tutaj rozmawiacie tylko o nowych ciuszkach i prezentach wiec nie bede przeszkadzac i zalic sie ...sorki:/ buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUlii
Czesc wszystkim!Od 3 lat mieszkam we Wloszech...Za Polska tesknie,im dluzej przebywam za granica, tym bardziej idealizuje swoj kraj.Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×