Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

dziekuje za mile slowka arnusiu robi sie troszeczke cieplej kolo serduszka ! wiedzialam ze napewno tutaj ktos mnie zrozumie i wyslucha ....;)Witam cie bardzo mocno paaooliko !pewnie masz racje co do tego seperowania i zdaje sobie sprawe z tego .... ale jest ciecko cholernie :) dziewczyny wyjezdzajace do Polski !! pozdrowcie odemnie nasz kraj!!! Mimo wszystko mimo tego ze musialam z niego wyjechac..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia> uwierz mi, nie wiedzialam, ze bede pracowac z takimi ludzmi, no bo jak ktos mowi logopeda w Polsce, to co mysli? pani w szkole od poprawiania wymowy.. nic mi innego do glowy nie przychodzilo, a tutaj okazuje sie, ze mam wielkie pole do popisu i rozwoju.. w jakimkolwiek kierunku.. mnostwo rzeczy, ktore w Polsce robi lekarz, tutaj robi speech pathologist, ja nie wiem jakie maja nazwy te wszystkie pzreswietlenia, badania, swoja droga wymowe tez moge korygowac;-)) Ryczalam tylko raz, w pierwszym tyg praktyk w ubieglym semestrze, kiedy pacjent w moim wieku po zawale na wlasne zyczenie odlaczyl sie od maszyny dializujacej, 4 corki, zona, umieral krotko, bo chyba tylko 2 czy 3 dni.. kiedy umieral nie bylo nikogo przy jego lozku, bo zona ani corki nie mogly tego zniesc, szpital wynajal osobe, do trzymania go za reke.. z innymi emocjami sobie radze raz lepiej raz gorzej hehe dzisiaj u nas 4 lipca, jak wczoraj wyrazila sie jedna z moich koelzanek w klasie, to swieto jest wazniejsze od Bozego narodzenia, na co oczywiscie ja popukalam sie w czolo i dyskusja sie skonczyla;-)) Nie jade do Polski ani w tym ani w nastepnym roku, ale chetnie poslucham opowiesci.. za 3 tyg czeka mnie Mexyk i ciagle nie wiedziec czemu ciagnie mnie Peru, odkad pamietam.. chyba trzeba bedzie w koncu zaspokoic zadania duszy i udac sie w tym kierunku;-) wszystkim podrozujacym spokojnych lotow zycze, duzo slonca i zeby czas choc na chwilke zwolnil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kunieczka - 🖐️ az mi sie lezka zakrecila, jak napisalas o tym ksiezycu ... Ale z czasem robi sie lepiej :) Tez bym nikomu w takie slowa nie uwierzyla na poczatku mojej emigracyjnej tulaczki, ale jakos z czasem sie to zmienia, po prostu czlowik sie jakos \'rozciaga\' i to, co bylo obca przestrzenia staje sie coraz bardziej czescia na szego ocecnego zycia :) Piwonia - :) zdjecia ... dla mnie wysylanie zdjec, to jak przyslowiowe wyrywanie zeba :D Podejzewam, ze te zdjecia, co to niby wyslalam Naneczce wysylalam wczesniej (tzn. duzo wczesniej) do wszystkich podowczas stalych bywalcow, czyli na pewno i do Ciebie. A propos zdjec, to nie masz pojecia, ile bym dala, gdybys byla blizej ... bo ktoz moze zrobic ladniejsze? To by byla doslownie kwestia paru minut nad jeziorkiem :classic_cool: Ech, po co ten swiat jest taki duzy :( Takze bede miala nowe zdjecia, choc za ich jakosc (amatorska) nie odpowiadam ... Jak cos wyjdzie, to sie podziele w nastepnym tygodniu :) arnusia - do jakich miejsc szczecinskich masz szczegolny sentyment? :) Pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani ja tylko na sek bo wrocilam po pracy a w domu sodoma i gomora w mysl piosenki ze w czasie deszczu dzieci sie nudza!! Bagatelka mail juz-juz wysylam a ty Szczecin znasz?????Bo to miasto zawsze troche na uboczu Cale zycie mieszkalam na tzw Alei Fontann (Aleji?) czyli srodmiescie Lubie park Zeromskiego i Pogodno ale za kazdym razem jak jestem w Szczecinie to serce mi sie kraje bo to jedno z najbardziej zaniedbanych miast w Polsce Jade ,w Shreku 3 rola Niedobrej Siostry jest bardziej rozbudowana czyli Wojtus Mann bedzie wiecej basowal!! nie moge sie doczekac kiedy obejrze po polsku! caluski wsiem!! Jay musze ci szerzej moj problem wymowy opisac ale to juz w mailu Sluchajcie, cos Kuk nie widac czyzby to juz....?! Pepkowe by trzeba jakies zorganizowac!!! i na \"becikowe\" sie zebrac!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arnusia - znam? Ja jestem ze Szczecina, myslalam, ze moze wiedzialas od tego paprykarzu :D :D Ja mieszkalam na osiedlu Gontyny, a teraz \"mieszkam\" tzn. moi rodzice maja mieszkanie na Pogodnie. Musze konczyc i leciec karmic mojego Zyrafa, coby sie nie rozmyslil ;) A ktos obchodzi swietujaco 07.07.07 ??? Oprocz mnie oczywiscie, bo ja jestem maniaczka siodemek pod wszelka postacia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello wszystkim !!!!! Sto lat mnie nie bylo, ale cala ta przeprowadzka to po prostu czyste pieklo. A to dopiero polowa za mna..... Poki co pozdrawiam z Michigan :D Mamy juz za soba 1600 mil po drodze do Kanady, odwiedzilismy poludniowa Karolinke, teraz Michigan i niedlugo ostatni skok do North Bay ;) Poki co po Florydzie ciesze sie pogoda tutaj, boooszsze, co za ulga ...... :p Pozdrawiam wszystkich goraco !!!!! Turystyczny Gapek :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapa , a kiedy sie na dobre zakotwiczysz? Bagatelka, faktycznie moglam wczesniej zaskoczyc! w Twoim mailu sa jasne przesylki!! Pzdrowionka wsiem ,dzis leje ale to chyba nic nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widzicie co ze mnie za szczescie?? Gapa wyjechala sobie... mialas racje o tym Seoul Garden, swietny;-) Natka- pojechala na miesiac do Polski, Kasia ma nowa robote wiec tyra... ku**** a ja sama!!!! depreche mam... jak wam minal 7/4 staniki?? udane fajerwerki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 nie smutaj sie. Ja tez tu jestem sama. Niby jes kolezanka ale teraz poza noworodkiem to swiata nie widzi, i na inne tematy z nia sie nei da pogadac. buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102, BlingBling, a moja kolezanka ma nowego faceta i przeprowadzila sie 50km dalej zeby byc blizej niego!! sniiif..I wstaje jutro o 7 bo mam \"dyzurny\" week-end... A moze z okazji tych siodemek zagramy w lotto....?:) Pozdrowienia dla obecnych i nieobecnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selala
witam z grecji,mieszkam w larissie, brakuje mi książek w jęz,polskim .czytam wszystko. pozdrawiam-acha =, jest mi za gorąco. pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NottinghamGirl
daj mi slonca!!! plizzzzzz ja od miesiaca mam deszcz! masakra :/ za to nienawidze tej anglii.Przez pogode w depreche wpadne,ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selala
chciałabym poprostu poznać tu fajne polki z którymi można porozmawiać o Wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cieplutko dziewczynki!!! jak fajnie moc posiedziec i poklikac na tak milym topiku:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonooka_27
Witam wszystkich!!!Ktorzy pewnie teraz spia.Mieszkam od 3 lat w Niemczech, w Nürnberg.Mezatka, mamy 15 m-ego synka.Wczesnie tez nie moglam w Polsce usiedziec, mieszkalam 2 lata w Portugalii.To tam poznalam mojgo M.Wciaz tesknie do tego cudownego kraju.Milo poklikac na tak sympatycznym topiku z ludzmi ktorzy przechodza teraz to co sama kiedys przeszlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani topikowicze z nowej i starych stron ❤️ Chcialam Was jeszcze raz pozdrowic z okazji ostatniego dnia pierwszej czesci mojego zycia :D Od jutra zaczynam reszte swego zycia, od szczesliwej daty 07.07.07. :) Nie wiem, czy uda mi sie zagrac w totka, bo mam sporo siodemkowych planow, ze sie chyb zasiodemkuje ze szczetem, ale moze gdzies tam napotkam totkownie ;) Buziaki i do nastepnego razu 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nowym i starym:) u mnie nadal leje k...a! mam juz dosc:( Selala ja Ci zazdroszcze tego greckiego slonca jak nie wiem. w Polsce tez podobno katastrofa a ja tam jade za tydzien... Moze moglybyscie pomoc w zamowieniu dobrej pogody?? Z gory dziekuje :) dzis jest mnostwo fajnych koncertow w tv z roznych stron swiata, fajne zespoly maja byc i nie tylko... bedziecie ogladac? poza tym mnostwo ludzi dookola mnie bierze dzis slub, Pozdrowienia dla wszystkich z wstretnej i deszczowej Skandynawii ale w ladnym dniu 07.07.07 ps. u mnie zieczyny tez cienko z kolezankami i jak potrzeba to nie ma do kogo sie wygadac... uroki mieszkania na wywiejewie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selala
Witam wszystkich! U nas dzisiaj 36st w cieniu,właśnie skończyłam sobotnie porządki.Jutro jedziemy nad morze... Wyobrażcie sobie,że ubiegłego lata nauczyłam się pływać!!! To było jedno z moich marzeń, które udało mi się zrealizować,w tym wieku???!!!! Mój ukochany gotuje obiad:) manestrę-grecki makaron(drobniutki jak ryż)zapiekany z kurczakiem w sosie pomidorowym,pycha! pachnie w całym domu, ciągnie mnie w strnę kuchni:-) Pozdrawiam Gorąco i wysyłam Słoneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj szalalam 6 godzin na basaenie z moja \"mala\", byla tak podekscytowana, ze buzia jej sie nei zamykala caly czas, w ogole nei chciala wychodzic z wody .. ja zreszta tez nie, dzisiaj boja mnie rece i mam spalona szyje, wiecrachunek za 6 godzin szalenstw wcale nei tkai wielki;-) zaraz jade naprawiac szybe w aucie, jakis lunch po drodze i do ksiazek milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostomatoenelopeja
Jay widze, ze zaradna jestes. Potrafisz naprawic szybe, gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, szybe, dach, szafy skladam, a co;-)to tak w ramach wolnego czasu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selala - juz mi tez pachnie - napisz dokladniej co to :) Paaoollka - moge Ci wyslac troche ladnej pogody, tylko jak ja zapakuje?? U mnie tez brak kolezanek na wywiejewie :D I tak juz od 4 lat skurczybyk... Babki z pracy sa fajne, ale one zyja wlasnym zyciem (najczesciej rodzinnym). Jay - tez wczoraj \"narawialam\" szybe z samochodu, tylko ze z mgly :D Bo wczesniej \"wyczyscilam\" je takim swietnym plynem z serii Mr. Clean, ze zaszly permanantna mgla. Teraz powinny juz byc normalne. Fajnie masz z ta mala - az chce sie zyc :) Pamietasz, jak kiedys pytalam Cie o ta plaze? ;) No wiec udalo mi sie zalatwic kobite, a plaze prawie, bo nadjeziorna ... Tylko zeby jeszcze bylo 77 stopni, a nie 88 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witam po powrocie- wakacje byly fajne (przez wieksza czesc czasu deszczowe) - szkoda tylko ze tak krotkie :( ... jestem bardzo zmeczona (jakby nie PATRZEC JESTEM O ROK STARSZA !!!). tymczasem zabieram sie za pranie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dzis mija moja 4 rocznica przyjazdu do Kanady... ,jak ten czas szybko zlecial.. jedyny minus ze nadal sie teskni za Domem tak samo. myslalam ze w koncu to ze mnie uleci.. nadal siedzi we mnie :( pozdrawiam Wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - u mnie za pare dni minie 18 rocznica :( Gdyby mi ktos wtedy powiedzial, ze przezyje tu chocby pare lat, to bym go wysmiala ... Jak patrzylam na ludzi, co wtedy byli w USA z 5 lat, to myslalam sobie - jak oni mogli tyle lat wytrzymac. Tesknota chyba nie przechodzi, jedyne co sie zmienia na dobre to to, ze powoli na nowym miejscu znajdujemy czesci swojego nowego swiata i tworzymy z tego drugi Dom (a moze tylko dom). Powodzenia :) I trzymaj sie dzielnie :) Kasiulena - jestes o rok starsza od siebie sprzed roku, czy od ostatnich wakacji? :) No dobra, a teraz co u mnie ... jestem juz PO :D :D Oficjalnie zaczelam reszte swojego zycia w tym pieknym dniu 07.07.07 :) Spelniam dzis swoje marzenia z dziecinstwa, szczegolnie te najwazniejsze, ale i te male - np. teraz pije sobie zimna pepsi-cole z malej szklaneczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - mam nadzieje, ze mi wybaczysz, ze ZNOWU zmalpowalam Twoja stopke, ale sama rozumiesz ... tego nie da sie inaczej wyrazic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka!!!! Gratulacje dziewczyno.....!!!! oby tych siodemek bylo duzo duzo... a swoja droga swietna data;-) moze jakies malutkie zdjeciatko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka - moje gratulejszyn :))) wlasnie co z fotkami? ja z okazji 07.07.07 gralam w 6/49 ... jest do wygrania 15mln ... ze to nie wygram , bo pewnie nic nie wygram ale szczesciu trzeba dopomoc:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×