Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Dzien dobry wszystkim! troszke mnie TU nie bylo (bylam z wizyta u mojej przyjaciolki) ... i od wczoraj \"nadrabiam\" zaleglosci w czytaniu waszych wypowiedzi... :-) duuuuzo sie tu dzieje i niejako musze przyznac ze poczulam sie TROSZKE :-( \"wyalienowana\" :-( .... no bo... wszyscy sobie zdjecia powysylali a ja stoje tak gdzies na boku... :-( hm.... ale... ale moze nie zasluzylam sobie na to ? ... coz.... Mam do Was wielka prosbe... w tym roku bede spedzac po raz pierwszy swieta z moim Mr. Right ...( poznalismy sie w Sylwestra zeszlego roku i od tamtej pory jestesmy razem) Do moich rodzicow na pewno NIE UDA sie nam wybrac, bo On niestety w wigilie i swieta najprawdopodobniej tez bedzie mial dyzur.. jego Mama zmarla przed trzema laty a On w zasadziie przez ostatnie lata w wigilie zawsze pracowal.. Moj problem i prosba do Was polega na tym abyscie mi podpowiedzialy ( moze z npdst. Waszych wlasnych doswiadczen) JAK mozna spedzic PIERWSZE SWIETA we dwojke, biorac pod uwage bylo-nie bylo pewne roznice kulturalne (wiary jestesmy tej samej)... Co przygotowac do jedzenia i... w ogole.. Ja pochodze z rodziny w ktorej panowal (do kiedy zyla babcia) OBOWIAZEK -jakze jednak mily ATMOSFERY SWIATECZNEJ... i w swieta zbieralismy sie w domu babci cala liczna rodzina...(takie swieta sa tez dla mnie wzorem prawdziwych swiat) Od kiedy jednak wyszlam z domu wszystko sie pozmienialo.. studia i praca , wlasna rodzina... przez Ostatnie lata (czyt. swieta) z racji \"zawichrowan osobisto rodzinnych... m.in.rozstanie z mezem) spedzalam ten okres raczej wsrod znajomych i przyjaciol z pracy , najczesciej w hotelu (z koniecznosci- jako PRZERWA w PRACY) Tym razem ma byc INACZEJ... mam szanse spedzic NORMALNE swieta... no ale wlasnie JAK???? jak sprawic by byly one naprawde niezwykle??? tak niezwykle jak niezwyklym jest nasz zwiazek? wypowiedzcie sie prosze... z gory Wam dziekuje... i pozdrawiam pazdziernikowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. hm... co mam zrobic by sobie zasluzyc ;-) na \"otrzymanie \" Waszych fotek???? :-) a tak poza tym... to jak tosie robi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorka.. nie wiem dlaczego ale po ostatnim wpisie moj pseudonim zostaje zawsze automatycznie zmiieniany na Ying- Yang??? Y-ona... czyli \"czasem z dziwnym zbiegiem okolicznosci\" Ying-Yang pozdrawiam z FfM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorka.. nie wiem dlaczego ale po ostatnim wpisie moj pseudonim zostaje zawsze automatycznie zmiieniany na Ying- Yang??? Y-ona... czyli \"czasem z dziwnym zbiegiem okolicznosci\" Ying-Yang pozdrawiam z FfM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes
hej Haneczka! Powoli sie zadamawiam skonczylam w Polsce studia i wyjechalam.... czasam czuje sie samotna bo nie mam tu sprawdzonych przyjaciol tylko takich znajomych niedawnao poznanych,jak sie zyje? zadko jestem na las vegas blvd,tam gdzie sa wszyskie hotele,a pozatym miasto jak miasto ,2 mln mieszkancow,uczyc sie trzeba, pracowac tez, ale za to noca widok na te wszystkie swiatla zapiera dech. Wszysko jest dla ludzi super baseny gdzie mozna wejsc za darmo,terz jest 30 st wiec przysylam Was wszystkim troche ciepla zeby bylo milej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) skonczylam robic swoja stronke kto jest chetny do obejrzenia prosze o podanie email adres tutaj lub wyslac adres na moj email slowniki@go2.pl ps.stronke bede wysylac wieczorem:)tylko prosze byc cierpliwym bo zdjecia moga sie otwierac troche czasu ale bede jeszce starala sie pomniejszyc:) Agnes- ale Ci dobrze masz cieplutko u mnie zimno siedze w grubych skarpetach i dresie brrrrrrrrrr Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu sie napalilam pani Elfowa na ta strone a mi tam wyskakuje, z ejeszcze nic z tego, no i doczytalam info, ze dopiero wieczorem wszystko bedzie hihihi Ying-yang> Ty sie nie przejmuj, tu nie ma zadnych alienacji, podaj swoj e-mail, to zaraz wszystkie apchamy Ci skrzynke;-)) pozdrowienia dzis w pracy na pol spiaco, normlanie juz 3 kawe zlopie i nic mi nie pomaga;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie Jay otrzymasz wieczorem jako pierwsza:)Tylko sie nie przestrasz mojego talentu jako web designer hihihi:) Ying-yang-Jay ma racje podawaj emaila a my powysylamy zdjeciory:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfku malutki> no co Ty?? jao web design to sobie mogle pomarzyc, nie mam cierpliwosci do takich rzeczy, moge pieknie napiosac cos szybko, albo narysowac, ale tradycyjne metody, czytaj pioro lub olowek w dlon, jakos nie przemawia do mnie klawiatura wcale, no ale coz.. Wiec Ty sie tam juz nie tlumacz tylko dawaj ta strone do ogladania;-) a komentarz bedzie mozna napisac? a np ksiaege gosciowa tez bedziesz miec.. och zapomnialam Ci powiedziec.. pamietasz Basie z Chicago? Martwi sie o Ciebie, za kazdym razem jak do niej pisze, pyta o Ciebie, bo Ty malpiszonie jeden nic do niej nie piszesz.. hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay- ta moja strona to nie bedzie taka profesjonalna tylko zdjec kilknascie wkleilam z linkami do nastepnych zdjec komentarze mozna bedzie pisac na forum chyba hihihi nie mam ksiegi gosci nie wiem jak zrobic zapytam meza jak wroci z pracy:) Upssss zapomnialam ospisac do Basi no tak odkad jestem na forum to nie odpisuje raczej na emaile tzn nie tak jak dotychczas pozdrow ja powiedz ze napisze jak znajde jej adres hihihi niedobry elf ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! 🖐️ Ja teraz tak szybciutko... Jestem wymeczona i to bardzo po bobudce o 4 rano :( brrrr... Pozdrawiam wszystkich nowych i starych (stazem na topiku oczywiscie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf - to ja podaje szybciutko maila, bo uwielbiam fotki, jak zreszta chyba wszyscy juz zdazyli zauwazyc... ;-) maggy_vip@yahoo.de agnes - fajnie masz, ze tak cieplutko - chcialabym sie teraz pokapac w morzu albo takim odkrytym basenie... :-) Hejka Y-ona --> jak chcesz wyslac fotki to w maliu idziesz na Einfügen, potem Dateianlage i wlaczaja Ci sie Twoje foty, ktore masz w compie i wybierasz, ktore chcesz. Pozniej znow po prawej na Einfügen i juz tylko Senden :-) Powodzenia! A swoja droga - tez chcialabym w nastepnym Twoim mailu zobyczyc juz dolaczona Twoja buzke.. ;-) Pozdrowka dla wszystkich i gorace buziaki!!! 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfowa> fajna rzecz, gratulacje, podziwiam, moze kiedys ja tez na to sie skusze, an razie pstrykam miliony zdjec i robie albumy, ale takie z kartkami hihih.. kurcze mam sie pakowac (jutro zaraz po pracy maz mnieporywa, tylko nie wiem gdzie, wygadal sie tylko, ze podzielimy sie jazda, ja bede prowadzic 4 godziny i on tez 4 godziny, wiec wiem, ze na pewno wyjezdzamy z South Carolina;-) ) i wyslac maila do szefa opisujac caly tydzien pracy, a ja tu siedze i jednym okiem ogladam TV, drugim na komputerku Wasze zdjecia.. i ta kurtka/plaszcz, co masz na sobie? Ja takich rzeczy od roku nie ogladalam juz hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay- mam nadzieje ze sie dobrze zdjecia odtwieraly:)ja tez nie bylam na poczatku przekonana co do robienia takiej stronki nie mialam o tym pojecia ale Kirk mi pokazal jak to zrobic i nie bylo to takie trudne zreszta takie moje wypociny hihihi:) Fajnie ze jedziesz zycze wam wspanialej rocznicy i szalenstw i wszystkiego najlepszego:) Ohhh nie mow mi u nas tak zimno ze niedlugo bede musiala ta kurtke zalozyc brrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z samego rana 🖐️. Jestem cala zakatarzona:-( chyba dlatego, ze na moim uniwerku jest zimno jak w psiarni, a ustawowo zaczna grzac dopiero 15.11. Do tego czasu zdarza nas chyba wszystkich wymrozic.... brrrr... Elfiku ---> a mi sie w ogole nie chce otworzyc ta twoja strona :( Dostaje komunkat, ze stona zostala usunieta albo nazwa zostala zmieniona :-( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Jay - wspanialego pobytu Ci zycze - gdziekolwiek sie znajdziesz ;-) i niezapomnianych wrazen z Waszej pierwszej rocznicy!!! Bawcie sie dobrze! 👄 🖐️ Dark Elf - fajna stronka i super fotki, przyjemnie mi sie ogladalo :-) A domek macie ladniusi i w ogole wszystko fajowe - jak w prawdziwych filmach amerykanskich ;-) Ty ladny szczuplaczek jestes :-D , mezus tez bardzo sympatycznie wyglada. A ja...... tyje - kurcze to chyba przez ten stres - musze sie za siebie wziasc. Otworzylam dzis rano okno jak szeroko i oniemialam - caly ogrodek grubo pokryty sniegiem!!!! A mowilam, ze tu nie ma prawdziwej jesieni?? Ale i tak uroczo to wyglada - od razu pobieglam po aparacik i cyknelam pierwsze osniezone zdjatka :-D Mogloby tak byc na swieta, ale to raczej rzadkosc tutaj, mimo ze Austria. Snieg jest, owszem, ale w gorach, a w stolicy to raczej rzadko - zwlaszcza w swieta :-( No coz, lato bezpowrotnie minelo, trzeba wyciagnac zimowe kurtki i czapy, kozaczki i inne cieple rzeczy i nic tylko cieszyc sie pieknymi widokami... hmm ja uwielbiam lato i njachetniej mieszkalabym w cieplym kraju... chociaz takie typowo mrozne powietrze tez ma swoje uroki - jak wciagnie sie cala piers takowego w pluca i jest po prostu czym odetchnac... ;-) W takim oto zimowo-bialo-snieznym nastroju zegnam Was i ide zamontowac zimowe opony do auta... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo witaj Margot! W czasie pisania postu Ty napisalas swoj, wiec Cie jeszcze nie widzialam - ciekawe dlaczego Ci sie nie otwiera?? Ja nie mialam zadnych problemow, jedynie na zdjatka musialam troche dluzej poczekac :-) Ale moze poprobuj kilka razy - idz na \"spowrotem\" i moze wtedy? i tak kilka razy - czasem to cos daje... powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haneczka ---> nie wiem, dlaczego mi sie nie otwiera :( Probowalam juz kilka razy, ale nic... Moze jest blad w adresie... Sama nie wiem juz nie wiem... :-( Jay ---> wszystkiego naj... naj....naj...naj....naj...i...najlepszego z okazji rocznicy!! :) Szerokiej drogi, bawcie sie dobrze!!! 👄 U nas wczoraj tez sniezylo, ale niestety w wyzszych partiach gor... Tutaj u nas (mieszkamy na wysokosci 500 m) rzadko kiedy snieg utrzymuje sie dluzej niz jeden dzien... Mieszkamy co prawa w Alpach, ale z poludniowej strony... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich cieplutko... :-) bo napalilam wlasnie w kominku... trudno uwierzyc ale mamy prawie -5 stopni!!!! choc sniegu jeszcze nie tak jak to u haneczki.... :-) co prawda dzis zbyt duzo czasu nie mam by sie tu rozpisac ale DZIEKI z GORY!!! :-) :-) za zyczliwosc i chec przyslania Waszych fotek... podaje moj e-mail sava24dsl@o2.pl i czeeeeeeekam z niecierpliwoscia! :-) jak sie juz tego \"naumiem\" jak zdjecia posylac to Wam tez chetnie wsle... chociaz... z drugiej strony... to ja mam raczej przewaznie takie \"ujecia\" jak to rano moja czupryna jak strach na wroble strasze ... hm... :-/ Haneczka... jesli nie wyjade jutro na TRZY dni do Pl. to na pewno skrobne... czy pozdrowic od kogos \"ziemie ojczysta\"? buziaki dla WSZYSTKICH... i prosba o rade... w w/w temacie... Y-ona= Ying-Yang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Margot- u mnie w domu tez zimno przydaloby sie w kominku napalic:) Haneczka ciesze sie ze stronka sie podobala:) no szczupla to ja jestem ale zawdzieczam to tylko mojej nadaktywnej tarczycy i szybkiej przemianie materii przy tej chorobie.Tak wogole to wcinam wszystko a najbardziej lubie slodycze:) Dziekuje za zdjecie pierwszego sniegu:)Bardzo ladne:)Ja tez uwielbiam lato moglabym cale dnie przesiedziec na plazy chcialabym mieszkac tak jak Jay nad oceanem:)A ty czym sie stresujesz Haneczko? Y-ona Fajnie my tez mamy kominek przydal sie bardzo jak ogrzewanie kiedys wysiadlo a byla zima,siedzialam wtedy przy samym kominku zeby nie zamarznac:)Jak jedziesz do Polski to pozdrow odemnie stolice i okolice i gory swietokrzyskie(to sa moje okolice) i Krakow:) No to na razie dziewczynki zmykam do sklepu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Y-ona, jak bedziesz jechala, to pozdrow ode mnie wszystko co polskie :-D A wysylanie fotek jest bardzo proste - sprobuj, a jakbys miala jakies problemy to wal smialo do mnie, bo obie mamy po niemiecku, wiec chyba mnie bedzie najprosciej Ci pomoc :-) Dark Elf --> tez bym chciala miec chora tarczyce... hehe ;-) nie - zartuje, ale ja rowniez moglam jesc cale zycie wszystko co chcialam, lacznie ze slodyczami, a ostatnio sie rozregulowalo... i juz musze sie strasznie pilnowac, co do ust biore i kiedy (najgorzej to jak wcinam na noc...). Ale jakos to bedzie - na szczescie mam troszke zdrowego rozsadku jeszcze i chyba nie roztyje sie na maxa ;-) A stresuje sie troche choroba mojego misia i nawalem pracy ostatnio... ale nie jest zle - nawet sie ciesze, ze nie mam czasu na rozmyslanie o klopotach :-) Pozdrawiam Was wszystkie i do napisania! :-D 👄 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
ying-yang moim zdaniem obydwoje z panem right..powinniscie stworzyc wlasna tradycje swiateczna....np...wspolny wymarsz po choinke i wspolne ubieranie.....co do kuchni i potraw...kazdy lubi co innego- ja osobiscie nie wyobrazam sobie bozego narodzenia bez czerwonego barszczu, uszek, pierogow....ale ty mozesz zaserwowac kakao na wigilii..i to bedzie TWOJE swiateczne kakao... trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a Was gdzie wszystkie dzis wywialo? :-) Ja sama pewnie sie po nocy w necie poniewieram... hihi a to dlatego, ze zdrzemnelam sie dzis po pracy i na razie nie jestem zmeczona. Co tam u Was nowego? Nie zapomnijcie zegarkow przestawic... a swoja droga - czy wszyscy przestawiamy dzis zegarki o godzine wczesniej? W Kanadzie czy USA pewnie nie... juz sama nie wiem - prosze o krotkie info :-D Tu w Wiedniu wszyscy sie dziwia, ze tak wczesnie w tym roku spadl snieg - wiele lat juz sie tak nie zdarzylo, zeby w pazdzierniku pruszylo... dziwna sprawa - wszystko pewnie wina upalnego i dlugiego lata i tego ogolnego rozgardiaszu w atmosferze :-) Czy jest tam ktos?? Hallo!!! :-D czy wszystkie juz spicie... :-( W razie co to jestem na gg jeszcze jakis czas; 390 97 24 moze ktoras ma ochote na ploteczki... ;-) Caluski i do napisania!!! 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
WITAM WSZYSTKICH!!! JESTEM OBECNIE Z MOIM UKOCHANYM NA WAKACJACH NA FLORYDZIE,WIEC ROZNICA TEMPERATUR JEST OGROMNA...GDYZ W MINNESOCIE JEST JUZ CZASAMI BARDZO ZIMNO! POZDRAWIAM WSZYSTKICH....I TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI,BO ZAMIERZAM W NAJBLIZSZYCH DNIACH ZADZWONIC DO KOCHANEJ RODZINKI...A ZA KAZDYM RAZEM KIEDY DZWONIE TO...PO ROZMOWIE JESTEM TAKA SMUTNA,ZE UKOCHANY....JEST LEKKO SKOLOWANY......I ZA WSZELKA CENE CHCE MNIE POCIESZYC,A TO NIE JEST TAKIE LATWE! PA IZZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MROWECZKA
JA JESTEM Z USA DENVER CO I BARDZO TESKNIE MOZE KTOS Z WAS ZNA KOGOS Z COLORADO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
haneczka...:) chicago rowniez zyskalo godzinke spania!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka ---> wrzucilam Cie na swoje gg. Moze kiedys bedziemy mialy okazje pogadac. Moj numer to: 1154513 ---> podaje na wypadek, gdyby ktos kiedys reflektowal na pogawedke z daleka Francja z panna Margot :D Y-ona ---> czy zdjecia doszly? Mroweczka ---> 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, dziewczyny! - Wy to macie szczescie z tym otwieraniem nowych stron.... :-D heti --> fajnie, ze tez dluzej pospalas ;-) Boze! jaka ja niedoszkolona w geografii jestem :-( Ale to wszystko wina mojej nauczycielki w podstawowce, ktora swoim podlym charakterkiem i niesprawiedliwoscia skutecznie obrzydzala mi latami ten jakze interesujacy przedmiot!! Ale i tak sie ciesze, ze w liceum troche nadrobilam... ;-) Margot --> jak bedziesz miala kiedys ochote na pogawedke albo lepiej - bedziesz sie nudzila jak mops to daj znac na gg :-) Lece do lozka, bo o 6.00 pobudka.. ;-) Pozdrawiam Was cieplutko! 🌻 🖐️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziekuje za zyczenia;-) jestem neiprzytomna, po prawie 3 dniach napakowanych jazda wszedzie a potam zwiedzaniem, plywaniem w oceanie, delfinarium, ocean, najstarsze miasto w USA - St. Augustine, milion zdjec i gdzies w tym wszystkim restauracje;-) i wciaz przebiezki, pewnie to co schudlam od biegania nadrobilam pychota - sernikiem .. ale sie nawciagalam hihihi i nawet mialam okazje Polakow wyhaczyc, wiec pogadalam troszke po swojsku jak Kazmirz;-)) a teraz tylko sie doczolgam do lozka, zamelduje sie jutro...dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×