Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Bagatelka, mi chodzi przede wszystkim o jakies ciekawe, sprawdzone przepisy... takie, ktore lubisz; takie, ktore serwujesz gosciom... moze jakies specjaly regionalne - o takie rzeczy mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezle sobie radzimy, co? Margot - rozumiem o co Ci chodzi. Pomysle, zrobie sobie spis takowych przepisow. A poki co, podaje przepis na bardzo latwego i szybkiego lososia, a przy tym super smak. Skladniki: -filety z lososia - 4 spore sztuki -4 lyzki oliwy (z oliwek) -sok z polowy cytryny -2 duze zabki czosnku rozgniecione -swierzy koperek - wedlug uznania, ale lepiej duzo -lyzeczka sosu sojowego -sol, pieprz do smaku Wykonanie: -w malej miseczce mieszamy wszystkie skladniki oprocz lososia -probujemy - ma byc konkretny slonawy, przyprawny smak -w duzej misce kladziemy filety i zalewamy je ta zalewa / marynata -odstawiamy do lodowki na cala noc, albo przynajmniej kilka godzin -nastepnego dnia wykladamy filety na blache do pieczenia -pieczemy w ok.15 minut w piekarniku wczesniej nagrzanym do 220 stopni C (425 F), moze byc nawet ciut cieplejszy -sprawdzamy termometrem do miesa, czy temperatura w najgrubszej czesci ryby siega 60-65 stopni C (125-130 F) i wyciagamy z piekarnika Podanie: Ja bardzo lubie z ryzem czarnym (dzikim, tzw. \"wild rice\") i jakims warzywkiem, np. brokuly To jest bardzo prosty i sprawdzony przepis, przy tym pyszny SMACZNEGO ! -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko ---> przepis brzmi mniamusnie! :) Wyprobuje go moze juz w ten weekend :) I na pewno tez jutro zrewanzuje sie jakis przepisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - tylko nie przesusz rybki! Bede czekac na przepis - niespodzianke. Odsylam rowniez do topiku \"Cos do zjedzenia\", ktory przed chwila odkopalam z podziemi. Tam jest kilka smakolykow tez. A teraz ide robic zupke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz :D A ja wlasnie buszuje po tym drugim topiku! :D Taka jakas robie sie coraz bardziej glodna! :D teraz kiedy juz pora isc do lozeczka 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Lunita --> dziekuje za pozdrowionka :-) dla Ciebie rowniez bardzo gorace i serdeczne "zurück"... hihi 🌻 Ach! jestem taaaka szczesliwa! Moj ukochany wrocil juz dzis, po 5-ciu dniach, ze szpitala :-D Mam go wreszcie przy sobie. Pozdrawiam Was wszystkie, szczegolnie Y-ona i Jay!! 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzza
witam!!! czyzby 'bagatelka' szukala kogos kto mieszka w MINESOCIE??? to ja!!! :) jestem tu po raz drugi...czyli w minesocie,w sumie bedzie juz tego 8 miesiecy.niedlugo wyjezdzam i wracam do Polski,ale....chce wrocic bo tu poznalam swojego ukochanego i....ach,jeszcze nie wiemy co bedzie dalej. jak na razie...jedziemy na wakacje na floryde i byc moze tam wlasnie kiedys zamieszkamy. choc.....ja bardzo lubie minesote,a szczegolnie teraz kiedy liscie zmieniaja kolor i ....od razu przypominaja mi sie spacery z rodzinka po parku! achhh hi JAY! mam wrazanie ,ze kiedys napisalysmy do siebie maile...ale jezeli nie,to przepraszam.....po prostu nie pamietam za bardzo! mnie niedlugo czeka podjecie decyzji.....czy chce mieszkac w stanach! i odpowiedz nie jest taka prosta dla mnie.....bo kiedy mysle o nim...to tak,ale.....stany?! choc bylam tu juz 4 razy po kilka miesiecy,uwielbiam podrozowac i stany sa do tego doskonale.....ale jest sporo minusow......oczywiscie wiem,ze WY to doskonale znacie....tesknota za rodzinia,a ja mpja rodzine po prostu uwielbiam! :) pozdrawiam wszystkich....i jezeli ktos moze mi podac konkretne tematy....np zwiazki na odleglosc itd. probowalm cos zmalezc....ale bez wiekszego powodzenia! :) izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ U mnie bylo dzisiaj bardzo cieplutko - 27 stopni! Nieporownywalna zmiana temperatury - w poniedzialek bylo mniej niz 10 stopni! Jak nic - skorzystalam z okazji i wygrzalam sie w promieniach slonecznych! :-) A co :-) ukgirl ---> I jak udala sie wystawa? haneczka ---> zycz ukochanemu duzo, duzo zdrowka :) izza ---> zylam w zwiazku na odleglosc przez ponad rok, ale to chyba nie sa te relacje, nas dzielilo \"tylko\" 2000 km - nigdy to nie byl nie ocean :-) Jakkolwiek mam nadzieje, ze cokolwiek postanowicie, bedzie to dobra dla was decyzja :-) bagatelka ---> oto przepis dla ciebie. Jest to specjal rodem z Burgundii, moim drugim ulubionym (po Prowansji oczywiscie :-)) regionie Francji :-) \"COQ AU VIN\" - kurczak w winie Skladniki: - po galazce tymianku i natki - 2 listki laurowe - 12 szalotek - 10 dag boczku - kurczak (1,5 kg) - pieprz - sol - 3 lyzki masla - 3 lyzki maki - 4 lyzki koniaku - 1/2 l wytrawnego czerwonego wina - 30 dag pieczarek Przygotowanie: 1) Liscie laurowe, tymianek i natke zwiazac. Szalotki obrac. Boczek oraz 2 szalotki pokroic. Kurczaka oplukac i pokroic na porcje. 2) Rozgrzac polowe porcji masla, dodac boczek i cale szalotki. Mieszajac, podsmazyc, az cebula sie zeszkli. Lyzka cedzakowa wyjac skrwarki oraz cebule i przelozyc na talerz. 3) Na tym samym tluszczu obsmazyc na rumiano porcje kurczaka. Do miesa wlozyc uprzednio pokrojone cebule i skwarki, wsypac make, zalac koniakiem oraz winem, dodac zwiazane w peczek ziola. Gotowac 45 minut na malym ogniu. 4) Pieczarki oczyscic, pokroic w plasterki i dusic kilka minut na pozostalym masle. Doprawic pieprzem i sola. 5) Wyjac mieso. Do sosu dodac pieczrki oraz obsmazone cale cebulki, gotowac jeszcze 5 minut. Mieso podawac polane sosem. Viola!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juras
Jestem "wczesniej urodzonym" panem i mieszkam w Adelaidzie w Poludniowej Australii. Chetnie porozmawiam z rodaczkami z Polski i z reszty swiata. Przyjmuje do dyskusji wszystkie tematy lacznie z odwiecznym tematem Sztuki kochania, ale przez duze S, nmatomiast nie daje sie absolutnie wciagnac w dyskusje nad jakimkolwiek tematem religijnym. Jezeli ktos jest zainteresowany bezposrednia korespondencja lub rozmowa ze mna to prosze napisac na juraso3@hotmail.com a na pewno odpisze. Pozdrowienie dla wszystkich Pieknych Pan Juras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatamy, witamy Pana Jurasa, jakze powabnie przedstawiajacego nam swe wdzieki :) A jak dlugo Pan \"zasiedzialy\" w Australii? Az dziw bierze, ze zasilil nasze grono jakis facet i to jeszcze milosnik Sztuki kochania przez duze S :D Witamy serdecznie ! Australia zawsze byla dla mnie niezwykle tajemniczym krajem... Mam tam przeto troche krewniakow (gdzies w okolicach Melbourne chyba), ktorych pewnie nigdy nie odwiedze ze wzgledu na zatrwazajace ceny biletow....... Margot - dzieki i buziaki za przepisy 👄. Kurczak w winie brzmi niebiansko, a co wiecej przepis jest logiczny (czasem sa strasznie zagmatwane i w ogole). Uwielbiam sosy z udzialem szalotek, bo daje taka mila kremikowosc, duza lepsza niz zwykla cebula. Drozdzowki w zyciu nie robilam, ale jest to jedno z moich ulubionych ciast, wiec powinnam w koncu zaryzykowac. Aha, bardzo wazna rzecz odnosnie tego przpisu na lososia: to maja byc 4 kawalki filetu, na zasadzie 4 porcje jednoosobowe, nie zas 4 cale ryby jak dlugie. Izza - dzieki za odzew! A gdziez to w Minnesocie sie podziewasz? Tak, teraz w Minnesocie mamy prawdziwa zlota polska jesien ....... :) Czuje Twoja sytuacje ... och te dylematy bo ja tu, a ukochany tam....... A w jakim charakterze tutaj jestes, tzn. czy cos Cie trzyma, np. szkola, praca, czy tylko tak na luzie, zeby zobaczyc o co chodzi? Bo ja w Minnesocie tam az tak daleko na gorze, nad jeziorkiem Superior.... Tez przyjechalam tu za ukochanym. Wczesniej dlugie lata bylam w stanie Michigan, ale on tu znalazl prace na jakis czas. Daj znak zycia i napisz cos tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy pana panie Jurasie 🖐️ - o sztuce kochania przez duze S. mam juz z kim rozmawiac, wiec nie sporzystam z panskiej propozycji :D bagatelka ---> dzieki za 👄 :D Ciesze sie, ze moj wybor przepisu przypadl ci do gustu :) Ja tez wole szalotki niz zwykle cebule :-) A jesli chodzi o lososie: domyslilam sie, ze nie chodzlo ci o cala rybe tylko o filety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - nie tylko, ze o filety, ale o porcje filetu. Bo np. caly filet to moze miec i z pol metra dlugosci, i wiecej ... No.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> tego tez sie domyslilam... :) Ale tak abstrachujac od tematow kulinarnych - tak jakos dzisiaj cicho na forum... Piatek wieczor (przynajmniej w Europie :-)) i tu chyba lezy caly sek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - Chyba tak. A swoja droga, to ciekawe, czy uda nam sie dzisiaj dobic do 11 strony :) Ja przeto zaraz spadam, bo ide robic jedzonko. Dzis niestety bedzie to cos dosc prymitywnego - odgrzane (acz pyszne!) kielbaski anduille, kartofelki gotowane i groszek. Ale jak sie kiedy wezme za kokowe (nie mam niestety ogonka do e, ale wiesz o co chodzi), to mucha nie siadie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki!! i chlopaszki!!! to ja wam pomoge dorobic do nastepnej strony bo siedze tu sama i czekam na mojego az z pracy wroci u nas w Springffield dzisiaj pogodnie chociaz ostatnio lalo jak z cebra siedze sama i sie nudze mysle o rodzince w taka jakas melancholie wpadlam nic mi sie nie chce robic posprzatalam troche zrobilam placki z jablkami.macie racje cicho na forum dzisiaj ,nikt sie nie kloci nikt nie napedza topikow hihihi pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze raz ja dobijam do nastepnej strony,chce jutro zrobic placki po wegiersku czy ktos wie jak zrobic dobry sos po wegiersku??pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Elf 🖐️ Wlasnie jakies dzieciaki bombarduja mnie na gg, zebym im odrobila zadanka z francuskiego :-) Juz mam tego serdecznie dosyc, bo najczesciej to nawet slowa podzekowania za to nie dostane :-( Tez siedze sama, noc ciemna za oknem, a kochanie w pracy... i takie generalnie sa te \"buty\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jak zrobic typowy wegierski gulasz, ale nie mam pojecia jak zrobic sos wegierski... Ale sprawde moze w mojej magicznej ksiazce kuchraskiej cos bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi, sprawdzalam w dwoch ksiazkach, ale niczego takiego nie ma :( jeszcze sprawdze w jednym miejscuu, ale watpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sprawdzalam wszedzie w niektorych przepisach mowia zeby dodawac tylko wolowine a w innych ze pieczarki i wolowine a sama juz niewiem ja tez siedze u mnie jest 5 po poludniu mam troche chandre nawet mi sie nie chce z psem na spacer wyjsc ale nie chce dolowac koniec dolow stop!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - a masz moze gdzies pod reka ten przepis na wegierski gulasz i chce Ci sie nappisac?bo jak tak to ja chetna jestem na wyprobowanie przepisu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×