Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Squirley 🌻 ja kupilam bilet z 4-miesiecznym wyprzedzeniem, sprawdzam co pewien czas, robia sie coraz drozsze, ale oczywiscie zalezy to od tego skad i dokad lecisz i w jakim czasie.. Sprawdz tez hotwire, expedia i travelocity (na tym ostatnim oprocz flexible dates, o ktorych mowila bagatelka, jest tez opcja \'check surrounding airports - w ten sposob czasem mozna znalezc tanszy bilet). a parwde mowiac, ja najtanszy bilet znalazlam nie przez strony typu orbitz etc, ale na stronie przewoznika (w moim przypadku jest to akurat British Airways) - ten sam bilet na te same daty, jakie sprawdzalam na orbitzu i innych na stronie BA byl o 50$ tanszy.. Jade 🌻 tak, dostalam Twoje maile, dzieki. przez weekend nie mialam kiedy odpisac (prace ogrodkowe, a potem urodziny siostreznicy meza..) zaraz sie poprawie i odpisze:) Buziaki dla wszytskich 👄 Witam wszytskie nowe twarzyczki, zostancie z nami na dluzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie na stronie przewoznika :classic_cool: , GNU ma racje, te ORBITZ itp. to pic na wode. Poza tym warto latac cally czas tymi samymi liniami i zbierac punkty. Ja w ten sposob juz wiele razy lecialam za darmo. NO i moim zdecydowanym faworytem jest Northwest/KLM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka 🌻 tyle sie dobrych rzeczy o KLM nasluchalam, ale jakos nigdy nie udalo mi sie znalezc u nich taniego biletu.. pewnie dlatego, ze zwykle szukalam bilety na wakacje. Moj maz owszem, juz kilka razy KLM lecial i chwalil sobie. ja z moich 3 podrozy raz lecialam BA (najbardziej mi odpowiadal), raz Air France, a raz American.. te ostatnie mnie rozczarowaly do bolu.. kijowe filmy i programy podczas lotu, radio do d.. a za napoje typu wino czy inne wyskoki trzeba bylo placic !!! :-| szok to byl dla mnie.. dlatego tak bardzo sie cieszylam, ze znalazlam tani BA.. no i masz racje, najepiej zawsze latac tym samym.. tylko nie zawsze wtedy tanio wychodzi.. z drugiej strony, mozna, tak jak Ty, zbierac wtedy punkty i od czasu do czasu poleciec za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - osobiscie uwielbiam BA i chetnie bym tylko nimi latala, ale sytuacja wyglada tak (przynajmniej z moich obserwacji): w dawnych czasach latalam tylko w okresie wakacyjnym i wtedy BA mialo zawsze najtansze. Potem przerzucilam sie na sezony mniej turystyczne - wtedy cenowo krolowal KLM. I mi sie jakos zawsze KLM sprawdza jako najtanczy od kilku lat, choc wczesniej najczesciej bywaly to BA. Jesli chodzi o standard jednak, to BA maja uwazam wyzszy od KLM, no a American :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Wszystkich z Chicago. Jestem tutaj od prawie trzech lat. Tesknie za Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawosci... nie boicie sie latac samolotami? ja przedtem lecialam Lufthansa , teraz bede LOTem... slyszeliscie jakies pozytywne opinie o Locie?? wiele moich znajomych bardzo chwali BA i KLM ... p.s Ogladacie \"Amazing Race\" ? i czy ktos wie co sie stalo z Grey\'s Anatomy? bo wczoraj znow powtorka byla... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc sowka 🖐️ :) Ja sie boje latac, ale co mam zrobic :( Sama swiadomosc, ze taka ciezka bestia wisi w powietrzu napawa mnie trwoga, ale z drugiej strony to statystycznie najbezpieczniejszy srodek lokomocji. Ponoc czesciej zdarzeja sie smiertelne wypadki wskutek spadniecia z grzbietu osla niz stluczek samolotowych :D Ja mam bardzo dobra opinie o LOCIE i jego jedzeniu, ale to sie dotyczy przynajmniej 10 lat wstecz, bo dawno juz lotem nie lecialam, gdyz z reguly jest drozszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emig
Pozdrawiam Wszystkich z wietrzngo miasta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka 🌻 no popatrz, jak to sie zmienia. A standard BA rzeczywiscie jest wysoki, choc musze przyznac, ze Air France byl porownywalny. (choc ja zawsze, jak ognia unikam AIr France i Alitalia, bo francuziki i italiany lubia czesto strajkowac:-P ) A a propos strajkow, kiedy tu lecialam we wrezsniu lot z Wszawy do londynu, mimo ze American, operowl BA.. no i akurat trafilam na tydzien, kiedy w BA zastrajkowala firma cateringowa.. wiec winka nie bylo.. ale na szczescie polska firma dostarczyla smakowite buleczki, batoniki, jogurcik itp.. Jade 🌻 ja sie jakos nie boje latac, najbardziej lubie start:) ladowanie tez jest niezle.. choc musze przyznac, ze jak pierwszy raz lecialam - do irlandii z Ryanair - to serce mialam w przelyku.. zwlaszcza, jak zobaczylam stewardessy prezentujace kamizelki i maski tlenowe.. myslalam, ze zemdleje:) Czego nie lubie, jednak, to to, ze mi sie potwornie uszy zatykaja.. czasem nawet 2 dni po przylocie mam problemy ze sluchem.. sowka 🌻 witaj na topiku, rozgosc sie:) Co Cie do chicago przywiodlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za powitanie. GNU generation pytasz, co mnie do Chicago przywiodlo? coz....to wlasciwie dluga historia. Mnie wcale tutaj mialo nie byc. Po studiach pojechalam na wakacje do pracy w National Yellowstone Park. Potem zakielkowala mysl, aby zostac w Stanach. Wybor padl na Los Angeles, ale wraz ze znajomymi wyladowalam w Chicago.......i tak siedze sobie tutaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety Charlotte to jest najdrozsze lotnisko w Stanikach. Jak nie wierzycie to sobie sprawdzcie w necie. Ja ciagle o tym slysze tutaj, ale zeby nie byc goloslowna to sprawdzilam w googlu: http://www.acemakr.com/online/2005/09/the_united_stat.html A na dodatek to jest na tyle wiocha, ze nie ma bezposrednich lotow do Europy. Zawsze trzeba przez DC, NY, Chicago albo Atlante. Nie tak jak u ciebie GNU albo u ciebie Bagatelka... niestety... KLM tu raczej nie zaglada, ichni Stanikowy operator Northwest tez raczej rzadko bo to poludnie a nie polnosnyzachod... Sprawdzilam na stronach kilku przewoznikow i niestety bilety byly drozdze niz na portalach turystycznych.... mowie wam... kicha.... i wlasnie dlatego, ze bilety w czasie swiatecznym sa takie drogie chcialam kupic juz teraz... w ubieglego roku pamietam, ze juz w pazdzierniku kosztowaly okolo 1000. A tyle to wcale mi sie nie che bulic... Z tym flexible tez porbowalam. doslownie wyprobowalamIevery trick in the bag i nic z tego... kich mowie wam. musze do nich zadzwonic. aha, ale zauwazylam, ze cheaptickets ma tansze fees niz orbitz. warte zapamietania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesso, mialam isc spac.. tzn przed TV, ale nie moge sie oprzec temu, zeby Wam jeszcze odpowiedziec... Squirley 🌻 ja tak wcale rozowo nie mam z lotami.. tzn z lotami moze tak, ale i tak do NYC musze jechac 5,5h, a na Newark 5h.. nie mam wyjscia.. podroz na lotnisko do Philly tez gdzies tyle by zajela, ale nigdy nie znalazlam stamtad dobrych polaczen do PL. Moze sprawdzisz jakies wieksze lotniska w promieniu wlasnie kilku godzin jazdy? wiem, ze to meczace, ale moze warto sprobowac.. Inna opcja to np. tanie linie od Ciebie do wiekszych miast.. skoro lecisz na niezbyt dlugo, na pewno Twoje bagaze nie beda wielkie i ciezkie, co? Sprawdz JetBlue.. moze tak bedzie latwiej, JetBlue z Charlotte do NYC np, a stamtad pozadna linia do Pl za rozsadna kase sowka 🌻 ciesze sie, ze sie odezwalas, mam nadieje, ze zostaniesz na dluzej. o ile dobrze zrozumialam, gdybys miala teraz do Pl wrocic, dostalabys miska do paszportu, tak? ;-) A czym sie zajmujesz w Chicago? jak dlugo zamierzasz w Stanikach pobyc? zmykam juz tym razem na pewno:0 do jutra misie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ja lecialam z Atlanty Delta do Amsterdamu wszytko ok, ale kazdy srodek lokomocji dla mnei jest ok, jesli nie jade autem, to w fotelu pasazera zasypiam w przeciagu godziny;-) samoloty, autobusy, lodzie maja w sobie cos usypiajacego, czemu ja absolutnie nie moge sie oprzec;-)) Ja szukam biletu do Australii, nie dla mnie niestety, ale bawie sie liniami lotniczymi w poszukiwaniu jak najtanszego polaczenia z Europy. Moja przyjaciolka leci do AU na rok, ciekawe czy po tym roku bedzie zaciagac i mowic G\'day mate;-) Witam wszystkie nowe buzki i dobrej nocy zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hah! w moim Rzeszowie nie wolno palic!! http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3242264.html Aha, slyszeliscie ze Stanislaw Lem zmarl? Moj ukochany pisarz science-fiction. Uwielbiam Pilota Pirxa, Dzienniki Gwiazdowe i Solaris! I jeszcze Cyberiady i takie inne... Lem byl sasiadem mojego szefa z nauczycielskich czasow w Krakowie. O jego smierci uslyszalam ni stad ni zowad w radiu NPR wczoraj w drodze z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ode mnie tez nie ma lotow do Europy, ode mnie sa loty tylko do dwoch miast: Detroit i Minneapolis :classic_cool: Takie lotnisko jak stacja kolejowa na mniejszej wsi :D Stany poludniowe sa obslugiwane bardziej przez Delte, ktora jest partnerem KLM\'u, stad mozna leciec przez Amsterdam. Nie wiem, jak wyglada sytuacja poszczegolncyh lotnisk w Karolinkach i Georgii... Squirley, zycze Ci, zeby cos sie znalazlo, ale mysle, ze to jeszcze troche za wczesnie, jak chcesz jechac w grudniu, bo oni sami nie maja chyba jeszcze dokladnego rozeznania jak to bedzie, ceny niby sa, ale potem sie okazuje ze nie ma ... Mysle, ze nie od rzeczy byloby poczekac, jak minie sezon letni - wtedy wszyscy beda wiedizec ile zarobili podczas najlepszego okresu i na co moge sobie teraz pozwolic. Po 15 wrzesnia, ew. pocztek pazdziernika nadchodzi posucha turystyczna i wtedy warto rzucac sie na bilety. Ale oczywiscie zeson swiateczny to nastepna pulapka - ceny znow siegaja zenitu ... dlatego trzeba wyleciec juz w 1 polwie grudnia ... a wracac dopiero gdzies po 6 stycznia ... ocywiscie nie kazdy moze sobie na tak dlugi urlop poswolic, ale tylko podaje optymalne daty. Jest jeszcze jedna rzecz warta wyprobowania: zaufane biuro podrozy. Wbrew pozorom czasem, ale to tylko czasem, biuro podrozy moze miec lepsza cene niz internet, bo hurtownik chce sie czegos szybko pozbyc (np. jakis jeden dziec przez przypadek jest nie wykupiony, a samolot pusty leciec nie bedzie) i biuro podrozy ma bilet tanszy niz na internecie. Sama mialam taka sytuacje pare lat temu, gdy lecac w lecie do Polski nie moglam znalezc nic ponizej 1000, a z biura udalo mi sie kupic za cos ponad 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betif
sowka - a masz jakies szanse na legalna prace czy tylko na czarno , bylam w Chicago 2 lata temu i musialam pracowac a podrobionym socialu i tozsamosci ( tzw zielonej karcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betif
zalotka - jak ci sie zyje w UK , dlugo szukalas pracy ? gdzie konkretnie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sytuacja wyglada tak: mam wlasny social security (wczesniej juz bylam w stananch jako studentka na wizie pracowniczej), mam prawo jazdy, rozliczam sie z podatkow. Ale nistety faktem jest ze bilet mam w jedna strone. Na stan dzisiejszy co by mnie (i mnostwo ludzi w takiej sytuacji jak ja), PODOBNO ratowalo - to rozpoczecie procesu o tzw \"sponsoring\". Poczekamy, zobaczymy jaka ustawa przejdzie pod koniec marca. Prace rozne od biurowej, poprzez gabinet lekarski, sprzatanie, AutoCad, teraz zaczynam jako opiekunka do dziecka. Pozdrawiam. Czy jest ktos jeszcze s Chicago???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj mis dzisiaj dostal mandat,buuuuu w wysokosci 300zl,zaparkowalismy jak sie okazalo na parkingu platnym i oboje tego nie zauwazylismy,asz Szlam na solarium o i padal deszcz a ze oboje bylismy tylko w bluzach to chcial zaparkowac blizej no i mamy blizej ,ech 12 minut na solarium duzo kosztowalo Teraz bedzie musial popracowac kilka dni za darmo Czy ma moze ktoras z was samotnosc w sieci na kompie? poczytalabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka - nauka o chrzescijanstwie czy jak to tam nazywalas na innym topiku? zamiast biologii? niezle maja w glowkach ci od \"pomyslow\".. tez mi sie wydaje ze amerykanie maja niezle poprzewracane na punkcie religii... i z tego co wiem/czytam/ w USa wcale nie jest az tak rozowo jak sie wielu wydaje ( domy z basenami, super prace w biurach widziane na amerykanskich filmach itp.) znam tutaj wielu amerykanow ktorzy mieli dosc polityki busha i problemow ze znalezieniem dobrze platnej pracy... tez slyszalam opinie ze latwiej jest znalesc prace bedac nielegalnie niz legalnie... amerykanie sa na 5 miejcu na liscie \"top 10\" krajow emigrujacych do Kanady ( nie wiem na ktorym miejscu sa kanadole w emigracji do USA). wiem , ze pewnie wiele z Was mnie zjedzie jak psa ze pisze takie rzeczy o USA... zazdroszcze Wam za to Six Flags, kanionu Colorado, Las Vegas i Nowego Jorku ( fajne miejsca do zobaczenia) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - :D nie chodzilo mi o nauke o chrzescijanstwie, ba, to by im sie nawet przydalo, bo ich nauczyliby sie przyokazji troche historii i mieliby pojecie, ze religia, ktora rzekomo wyznaja nie wziela sie z telewizyjnych reklam, czy pseudo-populistycznych i pro-rodzinnych sloganow :P. Chodzilo mi o to, ze polityka Busha chce w swoich lapach trzymac osiagniecia nauki i miec ostatnie slowo na temat, co zostanie \"zatwierdzone\". Tak wiec np. na bilogii ma byc uczone, ze swiat powstal doslownie tak jak pisze w Biblii (teoria ewolucji to bajka), nie ma byc slowa o antykoncepcji, tylko nalezy nie uprawiac seksu... No i odkrycia naukowe 😭. Np. ostanio jacys naukowcy wynalezli lek na pewien rodzaj raka macicy, ktory zwiazany jest z chorobami przenoszonymi droga plciowa, wiec buszowaci powiedzieli nie, bo to bylaby aprobata dla frywolnych zachowan dzieki ktorym tego rodzaju choroby sie roznosza... Milo, nie? A swoja droga to Amerykanie maja dziwnego fiola na punkcie religii, ale to w taki prymitywny sposob, nie bede krytykowac jednostek, ale np. kosciol katolicki (ktory znowu ponosi winy innego rodzaju niz protestanckie) przynajmniej trzyma sie jakiejs dyscypliny intelektualnej (zasluga niehybnie Jezuitow), podczas gdy tubylcze koscioly od tak sobie otworzone przez obojetnie kogo za pare stow wrecz odwortonie. Zreszta nie bede sie na te tematy rozwodzic, bo watpie, zeby to kogokolwiek interesowalo i jest to temat na inny topik. Poza tym tak jak wspomnialam domy z basenami itd. na filmach ... to samo ludzie zyjacy w suburbiach ... oni nie widza i nigdy sobie nie wyobraza biedym jaka istnieje w tym kraju na terenach rolniczych, malych miastach ... Ja do dzis jestem zszkowana po ponad 10-letnim pobycie w Amerykankiej suburbii, gdzie ludzie maja domy ze sztuczna trawa, telewizory i piekne biale zeby, co dzieje sie poza kulisami .... A teraz mam to na codzien, bo pracuje w miejsckiej bibliotece, gdzie przewalaja sie stosu takich niedobitkow ... i to nie mowie o jakis pijakach czy narkomanach, tylko baaaardzo biednych ludziach na skraju umyslowego wybrakowania .... ach, szkoda gadac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: tez cos dodam na temat stanikowej obsesji na punkcie religii. Niby my jestesmy z kraju wyznaniowego i przynajmniej ja sobie inaczej nie wyobrazam, ale w zyciu by mi nie przyszlo maszerowac ze sztandarem domagajac sie nauki \"intelligent design\" w szkole! Szok!! W zyciu nie przyszlo mi do glowy kwestionowac ewolucji, a tu w Stanach teraz wielka debata, ze ewolucja to wielkie klamstwo i spisek bezboznikow. Nigdy w zyciu nie spotkalam sie z takim slepym i doslownym traktowaniem wszystkiego co jest napisane w Biblii... Masakra... I to takie rzeczy sie dzieja nie we Wloszech czy w Polsce tylko w Stanach, najbardziej zaawansowanym kraju na swiecie... Wierzyc sie nie chce!! Tu na poludniu jest szczegolnie kolorowo, nie jay? My mieszkamy w tzw. Bible belt. Szok w trampkach... Jak zatwierdza nauke kreacjonizmu w szkolach to chyba posle moje przyszle dzieci do jakiejs prywatnej szkoly gdzie ich naucza jak trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak naprawde to wcale nie o tym chcialam Wam napisac ... lecz o tym, ze jestem pod niesamowitym wrazeniem ksiazki, ktora wlasnie przed chwila skonczylam czytac ... jak malo kiedy ... jest naprawde niesamowita i jak ktos sie zastanawia, jaka nastepna ksiazke przeczytac to juz mowie: \"Crescent\" (Polksiezyc), a autorka zwie sie Diana Abu-Jaber. Dawno nie czytalam nic tak barwnego, optymistycznego, ale i nie bez refleksji na tragiczna strone dzisiejszej rzeczywistosci. Niesamowicie sympatyczni bohaterowie, ciepli, kochani, wrazliwi, inteligentni ... no i los emigranta na uchodzctwie - bliski jak wielu z nas - jest tam niesamowicie dosadnie wyrazony. Polecam, a wrecz blagam - przeczytajcie :) + bardzo satusfakcjonujacy watek milosny :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Squirley wlasnie o to mi chodzilo ... po prostu brak slow ... dlatego napisalam, ze KK przynajmniej trzyma sie jakiegos watku rozumowego w tym wszystkim i twierdzi, ze ewolucja jest wyrazem wspanialosci Boga - i tu niech sobie ktos wierzy albo nie, w koncu dobrze pojmowana religia nalezy do mniej szkodliwych rozrywek, ale nie, ze nie bylo ewolucji tylko szast-prast 7 dni z swiat stoi na bacznosc ... Niestety rozgadalabym sie teraz, ale musze uciekac z pracy, a w domu nici z internetu, poza tym zapewne wdam sie w jakas intelektualna dyspute z moim lubym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, mam zapytanie,przed paroma stronkami byla mowa o Filmie WALK THE LINE.Nie moge i nie mam czasu tego odkopac,wiec pytam teraz.Ktos napisal,ze kupil plytke z muzyka z tego filmu.Mozecie napisac ile kosztowala i jak dokladnie sie zwie?Muza byla swietna,sama bym chetnie sobie kupila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galaxia: to ja kupilam plytke. kupilam ja na amazon.com tak jak wszystkie plyty od dawna kupuje, bo jest tanio. kupilam nowa za chyba $10-12, nie pamietam. Uzywanych chyba akurat nie bylo, ale sprawdz moze znajdziesz. Zawsze to taniej. Ja mam urza do sklepow muzycznych i nic w nich nie kupuje. wiekszosc mojej kolekcji CD zakupilam za grosze na amazon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uraz, nie urza... nawet nie wiem co to urza... hehhee... nie lubie sklepow muzycznych bo zdzieraja kase jak szalone. Za CD trzeba placic ponad $14. beznadzieja.myslalam, ze tylko w Polsce taka drozyzna w sklepach muzycnych, alt tu wcale nie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> ta Twoja urza to chyba uraz;-)) A propos religii tutaj, Charleston jest podobno druga nazwe> Holy City, bo na kazdym rogu zestaw kosciolow. Wczoraj mialam troche nieprzyjemna sytuacje w klasie, mam nowa uczennice z Kolumbii, ktora przyjechala tutaj na jakiejs wymianie misjonarskiej i jej zadaniem jest nauczac wszystko co sie ucza. Kobieta sie przedstawia i mowi \" jestem Maria i kocham Jezusa\" a potem prosi, aby osoby siedzac w klasie powiedzialy kocham Jezusa w swoich jezykach, wiec mi juz czerwona plachta przed oczami, babki odmowily mowienia czegokolwiek, a ta dalej swoje. Wytrzymalam jakies 5 minut i powiedzialam jej grzecznie, ze niektore osoby nie zycza sobie nauczania, ze w klasie w chwili obecnej siedzi 7 roznych wyznan, poczawszy od Buddyzmu, na Zartosz ( pisze fonetycznie bo nie mam pojecia jak to sie pisze) skonczywszy. Jak chce nauczac to prosze bardzo poza tym budynkiem i jesli przyszla tu tylko po to, aby nawracac, to nie chce jej widziec w klasie. Po skonczonej lekcji przyszla mi powiedziec, ze jej sie bardzo moja klasa podobala, a ja mialam taka wielka nadzieje, ze jednak nie;-)) Nie mam nic przeciwko ludziom obnoszacym sie ze swoja religia, tak dlugo dopoki nie narzucaja sie innym. W szpitalnym srodowisku, bo w takim sie teraz obracam, najbardziej mnei meczy \"nakladanie rak\" na biednego chorego w celu uzdrowienia, oczywiscie moca Panska, bo jakze by inna. I dyrdymaly o tym, jak to np moja tesciowa jeszcze moze byc zdrowa, bo jest taka wierzaca, wiec nakladaja te rece, przynosza jakies koce modlitewne, a ja po prostu wychodze z siebie. Squirley ma racje, szok w trampkach tutaj, Boga wpychaja wszedzie i na chama, juz sie przyzwyczailam do pewnych sformulowan ichniejszych, zachowan, ale ciesze sie, ze pracuje z Wloszka i mozemy sobie normalnie porozamawaic jak ludzie bez zadnych religijnych podtekstow. Oj biegne na swoj japonski i chyba dbrze, ze musze wyjsc, bo ja o hipokrytach z Bible Belt moglabym dlugo pisac, wiec oszczedze Wam klapniecia uszu hihihihi pozdrowienia i mielgo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, widze, ze ciekawa dyskusja rozgorzala.. od paru dni nie ogladalam wiadomosci, wiec nawet nie wiedzialam, ze jakies marsze i protesty.. dorzuce swoje 3grosze. Dodam jeszcze, ze: jeszcze na poczatku XXw. wysmiewanio sie tu z katolikow, ze tacy niedouczeni, zacofani, 10 dzieci pod pacha i zyja w biedzie.. teraz wylazi wlasnie, ze to wileu Protestanckich fanatykow jerst zacofanych (pomysly z reforma programu nauczania, o ktorych pisalyscie).. Wiecie, ze istnieja tu grupy religijne (malutkie tzw community churches, ktore rosna wszesdzie jak grzyby po deszczu), ktore np. wojne w Iraku i w ogole amerykanskie zaangazowanie zbrojne gdziekolwiek, popieraja dlatego, iz wierza, ze doprowadzi to \'wreszcie\' do konca swiata (w koncu w Biblii napisano, ze droga do konca swiata wiedzie od konfliktow z Muzlumanami, nie doslownie tak napisano, oczywiscie). I zalezy im na jak najwiekszej eskalacji wojen dlatego, iz wierza, ze to wlasnie oni i tylko oni beda zbawieni.. czujecie? sprawa druga, dwulicowosc republikanskich fanatykow religijnych: z jednej strony aborcja, antykoncepcja - nie, bo to zle, niedobrze, zabijanie czlowieka.. ale z drugiej, kara smierci, jak najbardziej! toz to z pozytkiem dla spoleczenstwa!.. wysylanie 19-20latkow na pewna smierc do Iraku tez jest wedlug nich jak najbardziej w porzadku.. 3. a wracajac do owej propozycji zmiany programu nauczania.. mysle, ze powinni skupic sie bardziej na tym, zeby uswiadomic dzieci, ze pigulki nie chronia od chorob wenerycznych.. zdziwilibyscie sie ilu nastolatkow o tym nie wie.. i dlatego juz 13% amerykanskich maloatow jest chorych na rozne choroby przenoszone droga plciaowa.. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×