Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość wejdzie na ta strone
Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny, czy któraś z was mieszka może w Holandii, Finlandii lub Szwecji, mam możliwość wyjechania na studia do jednego z tych krajów i nie wiem, który wybrać :o chodzi mi przede wszystkim o kwestie finansowe takie jak koszty wyżywienia i zakwaterowania, może mogłybyście mi cos poradzic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim. Kinek, no to ujoles Holandie w scislych ramach............... ja dodam jeszcze/ bardzo mili ludzi i pikeny krajobraz, zarowno na polnocy, jak i na poludniu kraju.Co do trawy , czerwonych latarni i grzybkow....to jeszcze przede mna :P A ty Kinek z kad klikasz, skoro tak piszesz o Holandii. Kasiaaaaaa, ja mogla bym Ci polecic Holandie. Jednak porownujac ceny z Irlandia, gdzie spedzilam miesiac, sa identyczne, czyli drogo. W koncu to Unia i trzeba sie liczyc z tym , ze wszystko jest drozsze. Nie wiem , jak w innych krajach. Mysle, ze podobnie. Prawde mowiac , ja zwrocilam bym wieksza uwage na klimat i ogol kraju do ktorego sie wybierasz. Wazne , jest tez co i gdzie Ci oferuja. Rowniez wez pod uwage jezyk. W Holandii dogadasz praktycznie wszedzie po angielsku, jednak niderlandzki jest jezykiem narodowym i wszeobecnym w Holandii. Wic, gazetki po angielsku tak latwo nie znajdziesz :P Ja jestem teraz na etapie nauki niderlandzkiego............oj ciezko :P Mimo to ,Holandie polecam bardzo. Chocby tylko ze wzgledu na to wszystko co napisal Kinek :P A ,tak powaznie, mysle ze warto. Maly kraj, wszedzie blisko. Wszystko doprowadzone niemal do perfekcji. Duza tolerancja kulturowa. Co do mieszkanka to niestety Ci nie doradze. Naneczka, ty w ogole, to zyjesz po takim dlugim maratonie:P Powinni Ci dac tyle samo odpoczynku :P Zmykam Pozdrowionka dla wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim 🌼 >>naneczka...juz sie poprawie, ale musisz podac maila. Ja NIE umiem linkow wklejac itp. rzeczy robic. buzka dla wszystkich i 🌼 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
"Kinek, no to ujoles Holandie w scislych ramach" - szerszych niż tulipany i wiatraki :D "piekny krajobraz, zarowno na polnocy, jak i na poludniu" - fakt faktem... mozna spokojnie zjezdzic kraj rowerem wzdluz i wszerz. :D "A ty Kinek z kad klikasz, skoro tak piszesz o Holandii?" - Tarnobrzeg, Polska, mam kumpli w Holandii, bylem w odwiedzinach na wakacjach ciupke ponad 2 tygodnie.. bylo super :D - fotki chwilowo niedostepne, serwer padl :/ "Kasiaaaaaa, ja mogla bym Ci polecic Holandie." - ja też :D :D :D "Ja jestem teraz na etapie nauki niderlandzkiego............oj ciezko" - a jestes na poludniu czy polnocy? bo nei chce mi sie szukac jak pisalas jak sie pojawilas na topicu :D :D ja bym sie wolal uczyc na poludniu, bardziej przyjaznie brzmi :D :D - jezyk 'farmerów'. "A ,tak powaznie, mysle ze warto. Maly kraj, wszedzie blisko. Wszystko doprowadzone niemal do perfekcji. Duza tolerancja kulturowa." - nic ujac, co mialo byc dodane bylo napisane wczesniej :D poozdroo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
ok zachcialo mi sie sprawdzic.. Meijdrecht - polnoc :P slyszalem ze kiedys na polnocy przy wybrzezu mieszkali snobowaci ludzie i wogole.. dlatego tak napisalem ze na poludniu bardziej po farmersku sie mowi :D :D jak mieszkasz tak blisko Amster to musisz sie tam wybrac wieczorkiem, najlepiej z jakims kolega zeby miec spokoj na Red Lights :D naprawde warte zobaczenia!! pozdrowki dla wszystkich :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. minelo kilka dni od mojego powrotu do kraju.. prawie wrocilem do ram czasowo przestrzennych..:D choc nie do konca bo nie moge znalezc waznych dokumentow, ktore pol roku temu schowalem.. co do mojego powrotu.. jak ktos stawial zaklad ze nie zdaze z przesiadka na Charles de Gaulles to wygral.. Reign of light - nie zdazylem przez to, ze z samolotu na terminal wozili nas autobusami, na ktore trzeba bylo czekac.. a ja siedzialem na ogonie co dodatkowo obnizylo moje szanse na przesiadke.. potem bieg przez terminal E do autobusu, ktory wlokl sie przez wszystkie inne terminale az na koncu dotarl do B, skad mialem odlatywac.. i okazalo sie 5 minut za pozno... mam o tyle czyste sumienie, ze ani chwili nie tracilem czasu.. wrecz przepchalem sie przez tlum, machajac biletem i przepraszajac we wszystkich jezykach zeby dostac sie do autobusu rozwozacego.. Nastepnie dzieki pomocy sympatycznej dziewczyny ze Stalowej Woli szybko znalezlismy miejsce gdzie przepisuje sie bilety i pozostalo mi czekanie na nastepny samolot za trzy godziny.. Moze i na dobre wyszlo, bo jak sie dowiedziala wspomniana dziewczyna nasz bagaz i tak zostal w Paryzu, nie zdazyli go nadac na ten wczesniejszy samolot. Wiec juz dobrze, ze czekalem na CdG oddychajac francuskim powietrzem i zwiedzajac luksusowe sklepy z perfumami i alkoholami. Wypilem smaczna kawe i zjadlem \"prawdziwy\" paryski rogalik z czekolada.. :D witam nowe osoby na topiku - odetass, ALUNKA, belaiza, kasiaaaa, Elunia30... Bagatelka - faktycznie topik nabral przyspieszenia.. :D Aggaa - dla Ciebie tez buzki.. :D virgi - czy masz juz swoj rower do zwiedzania Holandii? :D Naneczka - najwazniejsze, ze zyjesz po tym maratonie... :D Reign - czy w \"naszych\" stanach nadal panuje letnia pogoda? bo ja nie odczulem wiekszej roznicy po powrocie, tylko ze nie ma tej wilgotnosci.. :D Margot - kiedy zaczynasz zajecia w Marsylii? :D 102 - jak sie udaly te faworki z drobiu? gdzies widzialem ten przepis i jestem ciekaw.. :D Gapa - oj, chyba postawisz 102 dwa duze piwa za te dwa koty... :D BlingBling - kiedys mialas moj adres, tez prosze o zdjecia.. :D ok.. pozdrowienia dla wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kokus... dziekuje za pozdrowienia.... Slodkie buziaki dla Wszystkich ... Moze ktos jest z okolicy...NRW.. Milego dzionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)pozdrawiam :) wszystkich:)dzieki serdeczne za informacje o nakladkach dla kocich pazurkow Reign of light:)nie wiedzialam ze jest cos takiego jak soft claws :)kociara jestem od niedawna dziekuje za link. naneczka:) dzieki za link do sklepu w Niemczech. Ja mieszkam w Hesji. :)Gapa:) cos mi sie przypomnialo - znajomi ktorzy stacjonowali tam gdzie wy chcielibyscie jechac to mowli ze tam specjalnie nic nie bylo do robienia to majstrowali dzieciaki. W ciagu 3 lat strzelili trojke! Ha ha ha. 102:)kiedy ty znajdujesz czas na to wszystko dziewczyno? pzdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka moi Kochani! 😘 Gorace pozdrowionka. Niestety wypadlam z obiegu co sie u Was dzieje ale serdecznie Was pozdrawiam i tych \"starych\" bywa;cow co mnie znaja i tych \"nowych\" rozniez! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze na wykladzie, wlasciwie to czekam az sie zacznie, neuroscience jest bardzo interesujaca, tylko nadmiar wiadomosci mnei powala na kolana.. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiss
Pozdrowienia z Paryza... Salut Margot:0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - hehe nie jestes sama ja takze czuje ze nie wiem o co chodzi :P Jay - dokladnie tak jak Ty, czuje sie powalona na kolana nadmiarem wiedzy haha. a jutro mam egzamin z calej anatomii.. AAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Kinek - dzieki za podsumowanie walorow Holandii :)) Jak dobrze sprawdziles-mieszkam na polnocy :P Fakt, slyszalam o duzych roznicach miedzy polnoca, a poludniem. Ostatnio mialam okazje sie o nich przekonac. Ostatniej niedzieli pozwiedzalam troszeczke Maastricht :P Jak mi powiedzieli znajomi Holendrzy, na poludniu ludzie sa bardziej wyluzowani i oczywiscie bardziej religijni. Nie sa tak skapi na kase. wiecej sie bawia, popoludniami przesiaduja na skwerkach. wiecej kasy wydaja na zabawe, a nizeli na wazniejsze zajecia- typu sport lub kultura. Oczywiscie, jest mniejsza tolerancja kulturowa i obyczajowa. No i nie ma tyle wody , co na polnocy :P Na polnocy jest wiecej luzu co do stroju, wyznania i zachowania. Kase wydaje sie na takie zajecia, jak: wszelkiego rodzaju sporty, kluby sportowe. Kazdy w rodzinie uprawia min 2- dyscypliny sportowe. Moi znajomi jezdza na narty, graja w tenisa, dzieci chodza na balet, tenis, hokej na trawie, nauke jazdy na nartach, judo , itp...........trudno sie polapac. Ludzie na polnocy, sa bardziej skapi. Wola kupic cos do domu, a nizeli wybrac sie gdzies na impreze lub ze znajomymi do klubu. Wola posiedziec w domu lub zaprosic sasiadow na lampke wina. Duza zaleta Holandii jest to, ze nikt nie ocenia Cie po zasobie konta bankoweko i tego czym sie zajmujesz. W Polsce lekarz, nauczyciel, czy wiecej zarabiajacy niz przecietny Polak, nosi glowe do gory i mysli, ze zlapal Pana Boga za nogi. tutaj tego nie ma. Wszyscy traktuja sie na rowni :)) Amsterdam planuje zaatakowac w najblizszy weekend :P Zobaczymy co wyjdzie z planow :) Pozdrowienia Kinek. Jednak troszeczke pozwiedzales kraj wyzwolonych ludzi ....:P Kokus, mam male pytanko. Zaintrygowales mnie , piszac , ze spotkales dziewczyne za Stalowej Woli :) , ktora rowniez ma \"interesy\" w Paryzu :) Czy przypadkiem nie miala na imie Dorota? Jesli, tak to byc moze ze to moja znajoma. Bardzo sympatyczne dziewczatko :)) Poznalam ja, na lotnisku w Londynie, kiedy leciala do znajomych do Irlandii :)) Dzieki niej, nie zauwazylam , kiedy dotarlysmy na miejsce :) A to z racji tego, ze uwielbia ciagle mowic :P Tak wiec moze to ta sama osoba :D A co do roweru. Mam swoj rowerek- nowiutki. Przez jakis czas meczylam sie na starym typowo holenderskim rowerku. Jednak moja pracodawczyni widziala, ze mam z nim niezle przejscia, no i kupila mi nowy :P......................... takim to dobrze........:P Dzisiaj bylam na pierwszej , prywatnej lekcji niderlandzko- angielskiej. Calkiem fajnie jest sie uczyc nowego jezyka po angielsku. Tuataj nikt nie zna polskiego, wiec pozostaje anglik :P JoAska, nie martw sie, tym , ze nie wiesz co sie dzieje. Ja jestem od niedawna i rowniez nie zawsze zalapuje temat :P Dzieki za pozdrowienia. Rowniez pozdrawiam :) Jay, takze pozdrawiam :) Katiss, pozdrow ode mnie slynna paryzanke..... wierzyczke :P Jest super.....szczegolnie noca :) Bling.....co u ciebie ? :) Pozdrowienia dla wszystkich. sorki, ze poraz kolejny sie rozpisalam . Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i chyba zamknelam stronke na topiku Otwierajac tym samym nowa :P Jak zwykle, gdula jestem.....:P Jeszcze raz pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virgi - to napewno nie ta dziewczyna.. jak sie dowiedzialem, to ta wspomniana przeze mnie odwiedzala brata mieszkajacego w New Jersey. Ze stalowej Woli mnostwo ludzie przebywa za granica, a juz w Wallington, Clifton, Garfield i Passaic\'u (NJ) jest ich tak samo duzo jak gorali czy zambrowiakow... JoAska - hej, hej... dawno nie zagladalas... czy twoj adres emaliowy jest ciagle ten sam? wkrotce bede rozsylal zdjecia.. Elunia30 - napisz wiecej co robisz.. mam takie pytanie - jak Bonn funkcjonuje jako miasto odkad przeniesiono stolice do Berlina... odetass - slyszalem o takim lesniczym z Wilczej Woli w podkarpackim woj., ktory w latach 70/80 mial osmioro dzieci.. mieszkal kilka kilometrow od wsi, w lesie, nad stawami hodowlanymi. Prad elektryczny doprowadzili do jego gospodarstwa dopiero w latach 90\'tych... a moze pozniej.. :D Jay - zdolna dziewczyna z Ciebie, opanujesz to wszystko.. trzymam kciuki.. :D Jade - no to powodzenia na egzaminie... katiss - witaj na topiku... pozdrowka i gudlaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ Wpadlam tylko z pozdrowieniami. Nie mam cos ostatnio weny ale nie trace nadziei, ze moze jutro mnie natchnie ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 01rr
Chcę wyjechać z kraju, ale jestem świeżo upieczonym absolwentem informatyki. gdzie najlepiej , do jakiego kraju. POzdriawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to ja po nocy;-) wrocilam z pracy, cala droge spedzilam na telefonie z zolnierzem i jeszcze w domu troche w sumie prawie 2 godz!!bozsze jaka ze mnie gadula;-) czy ktos ma kontakt lub namiary na Xane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102> ja mam namiary na Xane;-) sle emaila do Ciebie i wracam do ksiazek milego dnia wszystkim, a tu taka ciemnica na dworze jeszcze;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mam za soba pierwsza samodzielna (tak zupelnie samodzielna) jazde samochodem za soba :) Oczywiscie znajac moje szczescie trafilam na roboty drogowe i nie obylo sie bez lekkiej paniki w oczach No, ale wrocilam do domu cala i zdrowa :D Samochod tez dojechal w jednym kawalku :D W zeszmym tygodniu bylam u mojej znajomej miedzy Grenoble a Chambéry i bylo naprawde super! M. mieszka w takim fajnym drewnianym domku wysoko w gorach! Widoki sa tam zabojczo pieknie! M. prowadzi bardzo zdrowy styl zycia - uprawia spory ogrodek warzywny, sama piecze chleb, robi ser, ubija maslo, zbiera ziola etc. Odpoczelam sobie u niej, nagadalam, podjadlam i naladowalam akumulatorki przed rozpoczeciem roku akademickiego, ktory zaczynam w poniedzialek :o Adieu slodkie lenistwo :( :) katiss - Salut {czesc] :) Jay - jak Ci poszla anatomia? :) :) Virgi - Holandia to naprawde swietny kraj. Bylam tam dosyc dawno temu, ale zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie, zreszta jedna z moich best friends jest wlasnie Holenderka mieszkajaca na stale w FR. A jej corka namietnie daje mi do czytania ksiazki po holendersku :P :) JoAska - alez milo Cie widziec! Odzewe sie wkrotce :) :) kokus - jak wrazenia po powrocie do kraju? :) :) 102 - jakby Jayka zapomniala, to ja tez mam namiary na Xane :) :) Reign - czy ta urocza blondynka na fotce to ty? :) A tak w ogole jak przygotowania do slubu? :) Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! wlasnie Was odnalazlam:) i bardzo sie ciesze, bo brak mi kontaktu z rodakami. Pozdrawiam serdecznie z Holandii! Jak nie macie nic przeciwko to sie dolaczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×