Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość Koala15
Naneczka - witaj 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam ostatni raz w polsce 1,5 roku temu. troche teskno ale idzie sie jakos przyzwyczaic. w somie od 3 lat bylam raz w polsce-ah... tak wyszlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadam jak burza.. hej kochani! witam nowe buzie i pozdrawiam stalych bywalcow..!! o jak ja bym chcial miec wiecfej czasu, zeby was poczytac i troche popisac.. mam zapiernicz w pracy i na studiach teraz.. robie niby tylko jeden kurs (3h tygodniowo - teaching diverse&inclusive classroom - konieczny do certyfikatu), ale na moejej uczelni sa tylko trymestry, wiec zajecia mam tylko do poly kwietnia. w ziwazku z tym, lecimy z meterialem jak konie w galopie, ledwo nadarzam.. plus co tydzien jakas praca do oddania.. cale szczescie, zajwecia sa przyjemne, fajna babka. no i jako ze uczy prtzedmiot jaki uczy, sila rzezczy zawsze jest ciakawa, jak sprawy wygladaja w polskim systemi edukacji. to bardzo mile, ze o to pyta. i jest szczerzez zainteresowana.. w pracy ok. dostalam nowa dziewczynka, 1sza klasa, jest z Pakistanu. mam z nia spedzac 30 min co dwa dni. oczywiwscie nie zwiekszyli mi etatu, wiec musze lekcje z nia laczyc z lekcjami z moja chinka, przedszkole, co mi zupelnie krzyzuje plany i do tej pory nie rozgryzlam, jak mam sobie z tym poradzic... macie jakies pomysly?.... dobra, znikam, musze skonczyc prace na zajecia.. a jutro kolejny rozdzila do pzrerobienia, ble.. aha, kurde, ale porazka, 14 lutego mam mid-term.. 18-21... a w pracy musze siedziec do 3:30(mimo ze oficjalnie pracuje do 12 )- bo mamy faculty meeting.. o 2:40..nuie oplaca mi sie wracac do domu, a potem znow do pracy..wiec Walentynki zapowiadaja sie cudownie wrecz... ale juz ustalilismy z mezem, ze na \'ranke\' pojdziemy w czwartek, 15stego. a 16stego i tak lecimy do Plski na tydzien, wiec bedzie co celebrowac:) juhu:) sciskam was mocno, stuudiujacym (Jay, Jade, Mayenka(?) ) - powodzenia na examinach.:) GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu: to witaj w klubie ludzi z perspektywa beznadziejnych walentynek... Ja tez ich nie bede miala... Moj men na drugim koncu kraju I nie bede go wogole widziec... Jade: whoa!! Chwileczke! Za co mnie tak ochrzaniasz??? Artykuly bede czytac jakie mi sie zywnie podoba I opinie na ich temat bede miec taka jaka chce miec! To jest chyba forum z przyzwoleniem na wolne wypowiedzi wiec o co chodzi? Co do pochodzenia z biednej wioski ze wschodu Polski to obydwoje moi rodzice z takich wiosek pochodza I masa moich krewnych tam nadal mieszka! A ty masz jakies zwiazki z wioskami na wschodzie Polski? A YUCK powiedzialam I przy tym obstaje! Bo mi sie nie lajkuje takiego spikowanie w strejndzowym lenguiczu! Chyba nie oczekujesz ze tu wszyscy sobie na wzajem sie beda podlizywac poprawnoscia polityczna I wiecznie nawzajem przytakiwac... .Takie artykuly maja wlasnie wywolywac dyskusje, wiec uciszanie kogos kto ma inne zdanie jest nie na miejscu... Nie mamy przeciez po 16 lat kiedy to sie staralo ze wszytkimi zgadzac I nie wylamywac..peer pressure mamy juz chyba za soba nie? Jestesmy dorosli I kazdy z nas tutaj ma swoje zdanie I ma do tego prawo. Ok, peace out. Wracam na plaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej pozdrawim wszystkich tez sie musze przyznac, ze nie mowie juz ladnie po polsku..czasem jest szybciej i latwiej cos powiedziec uzywajac angielskiego slowa;-) a apropos spolszczania- rozmawialam z mama kolezanki, ktora miala wypadek samochod i rozchodzilo sie o insurance. powiedziala- insiura, ja jako juz w wieku niemlodym, przyglucha sie robie, zastanawialam sie przez moment kto to jest ta wsiura;-) milego popoludnia wszystkim zycze;-) a Natka dalej chodzi, z tego co wiem utrzymuje kontakty mailowe z kilkoma osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mspc
Ja w UK w Slough, zachodnie obrzeża Londynu. Szósty miesiąc tu mieszkam i chyba już zaczęłam zapuszczać korzonki :) Pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu - zycze Ci powodzenia na egzaminach :)) i witaj w klubie studiujacych.. Squirley - czy ja Cie ochrzanilam?? chcialas znac opinie to ci napisalam.. latwo sie denerwujesz.. :P pozdrawiam Wszytskich 🌻 z zimowej krainy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 121212
Jest ktos z Bournemouth w Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zakuwam wlasnie do egzaminu z neurogenic communication disorders, konia z rzedem kto to pzretlumaczy bedzie ladnei po polsku brzmialo;-)) ostatnio sie zastanawialam jak sie mowi po naszemu na stroke... atak mozgu? wylew mozgu? udar? bo te ataki to nei tylko \"wylewne\" sa, sa jeszcze takie, gdzie krew nei dochodzi do mozgu to co to jest? chyba pzrestane sie zastanawiac juz, bo mi to za bardzo zmarszczkom szkodzi hihihi mam krotkie wlosy od wczoraj.. zapuszczalam pzrez rok, ale zrobily sie ciezkie i dlugasne i teraz ktos inny bedzie sie z nich cieszyl, bo oddalam je do locks of love. To jest organizacja, ktora robi peruki dla dzieci, ktore z powodow zdrowotnych wlosow nie maja. A na mojej glowie lekkie wlosy, ktore poczely sie krecic jak wariaty, wiec wygladam jak owca;-)) Do srody musze zdecydowac o tym, gdzie chce odbyc praktyki, ktore dopeiro sa za rok.. a ja normalnei nei wiem na co sie zdecydowac buuu Na razie jestem w szpitalu i pracuje w wiekszosci z ludzmi po zawalach? ale mozgu nie serca. Musze sie nauczyc zostawiac pacjentow w szpitalu, nei abym ich zabierala ze soba do domu hihih ale tak np taki jeden od czwartku w moich myslach sie blaka.. pewnei dlatego, ze w moim wieku, podjal decyzje od odlaczenia sie od maszyny dializujacej, podpisal DNR i niedlugo umrze, bo poziom ketonow? sie podnosi i zaraz nerki pzrestana pracowac..moze gdyby byl starszy, zwiedzil kawal swiata, byl sam, to bym zrozumiala, ale facet w moim wieku, 4 dzieci w domu;-(( Ostatnio mialam przyjemnosc wykazac sie swoim ubogim hiszpanskim hehe, bo pacjent nieanglojezyczny;-) czady....jak by mi ktos z 5 lat temu powiedzial co ja tu bede robic, to bym go w glowe popukala, siebie chyba tez hehehe wracam do ksiazek.. milego tygodnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim!Mieszkam od 10 miesiecy na Zielonej Wyspie:)Irlandia-A dokladniej Galway jest moim nowym domem..choc nie moge powiedziec ze z wyboru...przyjechalismy tu z chlopakiem..poniewaz zaszlam w ciaze..i jakby nie bylo tu jest latwiej.Mam juz 6-miesiecznego syneczka..pozadrawiam! Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade: moze sie I latwo denerwuje, jakie to ma znaczenie. Nie zawsze bede tu publikowac wypowiedzi ktore sie wszystkim spodobaja. Mam to gdzies. To nie konkurs popularnosci ani podlizywania sie tylko forum. Wiec jak po przeczytaniu jakiegos artykulu bede miec inne zdanie niz ty czy ktokolwiek inny to nie powod zeby nic nie mowic.gdybym chciala nie czytac wszystkiego co mnie w prasie irytuje to chyba bym nic nie czytala. Prasa ma za zadanie prowokowac do dyskusji a nie do jej unikania... Lepiej miec niepopularna opinie na jakis temat niz zadnej opini nie miec! Jay: wow.. Faktycznie smutna sprawa z tym pacjentem. Niesamowia sprawa z tymi twoimi wlosami!! Wyslij zdjecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WONKA:)))))ja tez z galway:)))))gdzie dokladnie??ja wraz z miloscia mojego zycia na salthill.apartament calkiem fajny ale zimny:(((no ale sa plusy- blisko do cudnej zatoki,cos za cos;)pozdrawiam juz o swicie. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnusia - ja wiem gdzie jest Annecy i nawet od czasu do czasu tam bywam :) Moi tesciowie maja mieszkanko w Courmayeru, czyli po Wloskiej stronie Mont Blanc i czasem wypuszczamy sie na jednodniowe wycieczki do Francji. Bywamy tam glownie w czasie targow staroci - uwielbiam je, a moja tesciowa szpera na nich \"zawodowo\" wyszukujac drobiazgi, ktore sprzedaje potemw swoim sklepie (z artykulami do dekoracji wnetrz). Piekne miejsce! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek! zagladam tylko na chwilke... bo jak zwykle robota robota robota! Dzisiaj mialam juz ostatnia z serri prezentacji i workshopow... (na razie) w sumie 4 od poczatku zeszlego tygodnia... ehhh w tym jedna 3-godzinna i jedna 2-godzinna... POza tym przeprowadzka do M. szykuje sie ma serio. Jakos w polowie maja juz sie tam przeniose... Trzymajcie kciuki, bym z nim do tego czasu wytrzymala ;-), bo mieszkanko moje juz obiecalam kolezance... nic to koncze i pozdrawiam wszystkich nowych i starych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - nie chcialam Cie uraznic, normalniej na swiecie przedstawilam Ci moja opinie. bo to Yuck mi sie troche pogardliwe wydalo .. Jay - ja tez musze myslec gdzie chce miec praktyki... mam kilka miesjsc do wyboru ale czy sie uda? Kupilam sobie Nitendo Wii .. jesso ale czad :))) cholernie mi sie podoba .. godne polecenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****************************************102******************************************* 🌻🌻🌻😍😍😍🌻🌻🌻 Serdeczne pozdrowionka 😍 PS.Nie zapomnialam o Tobie:-) Mam nadzieje,ze z \"wojakiem\"uklada Cie sie dobrze!!Odwiedz nas i opowiedz co sie wydarzylo nowego u Ciebie?? Pracujesz nadal tam,gdzie pracowalas??A moze bedziesz mama.....:-P Nigdy nic nie wiadomo,tak dlugo nie dawalas znaku zycia:-( Sciskam Cie goraco:-) i do szybkiego🖐️ Dla Wszystkich pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiv
Czy jes ktoś kto mieszka w Irlandii w mieście Cork ? Jak tam się żyje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jade: wcale mnie nie urazilas. a co do YUCK to nie moge zawsze przewidzec jak dana osoba zareaguje na slowa ktorych uzywam. ale tak napisalam i przy tym obstaje. boszesz jak mnie glowa dzis bili... po tym nocnym lataniu przez caly kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie :-) Dziewczyny z Irlandii : gdybyscie kiedys chcialy wybrac sie na urlop do Hiszpanii,do Benidormu,to wstapcie do biura podrozy \"Budget\" i powiedzcie,ze chcecie mieszkac w \"Miradorze\" - osobiscie Was w nim powitam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...witam wszystkich... no wiec juz jestem... Week-end byl cudowny, osniezony ale bardzo mrozny...wiec przyjemnie bylo napic sie grzanca galicyjskiego tuz przy Sukiennicach albo goracej, gestej i pysznej czekolady na Kazimierzu... Krakow jest coraz piekniejszy... ...bardzo potrzebowalam tego wyjazdu i spotkania z przyjaciolka, ktorej dawno nie widzialam... Musze to jeszcze powtorzyc, choc ciezko jest wrocic do szarej rutyny zycia powszedniego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.mieszkam i pracuje w leeds-anglia.moze ktos z was jest niedaleko mnie.czekam na wiadomosc.kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek, jak nastroje? Kto wie gdzie podziala sie GALAXIA? Jeju jak mi sie nie chce pracowac! A tak poza tym to mam pare przemyslen na temat kraju w ktorym mieszkam... Ostatnio mnie Bawarczycy bardzo zaskoczyli... otoz wyobrazcie sobie wstalismy z M. w sobote o 7 rano by pojsc pobiegac. Sypal snieg i bylo dosc wietrznie... wychodzimy z domu spodziewajac sie wokol ciszy i spokoju...a tu wszyscy juz szaleja z lopatami i odgarniaja snieg z chodnikow! W sobote! o SIODMEJ RANO! Ok, ja wiem, ze jezeli ktos sie przed ich domem posliznie bo snieg nie sprzatniety, to moze ich osobiscie zaskarzyc, ale bez przesady! W takich momentach zaczynam twierdzic, ze bawarczycy, to jednak niemcy ;-P no to jestem - fjnie tak naladowac akumulatorki w ojczyznie :-) Chocby tylko chwilke! Do mnie za to przyjada rodzice! Juz w sobote! Na tydzien! Hurra! kaja-g - witaj Palomita - a dlaczego tylko dziewczyny z Irlandii? Innych nie powitach ;-P Squirley - nie stresuj sie, ja chcialam tylko wiedziec czy mail dotarl... :-) Jade 🌻 pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzecz jasna innych tez,ale to nie miejsce na reklame :-) Polecenie biura podrozy to inna sprawa.Mozna tez przez Jumbo Tours w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka 29
Witam ja mieszkam na Bawarii a dokładnie Prien może ktoś jest gdzieś w okolicy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiv
Czy jest ktoś kto mieszka w Cork Irlandia ,szukam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mam nowine...!!!! Natki Zuzia nas zaskoczyla bo sie okazala... Maxem!!;-) olbrzym- 4700, 58 cm juz sie nie moge doczekac jak zobacze, dzis albo jutro;-) pozdrawiam ide dalej glosic dobra nowine Ps. ja to chyba plotkara jestem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dawno tu nie bylam ale dolaczam sie z Londynu. Natka, gratulacje synka!!! ale przezycie, zamiast Zuzi Max :) Wszystkiego najlepszego! Sama dosc nowa mamusia jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzausatlen.pl
Serdeczne Pozdrowienia z New Canaan (Connecticut -usa) Wracam do Polski w czerwcu i juz skacze z radosci. Fakt polska jest jaka jest, ale tam mieszka mezczyzna mojego zycia, dlatego jest to najpiekniejsze panstwo na ziemi :) tylko nie bijcie mnie... :) BUZI dla wszystkich polakow gdzies tam w swiecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna V.
Wpadlam tu dzisiaj po raz pierwszy. Pozdrawiam z Sydney.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×