Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Naneczka - no no! Gratuluje takiego obrotu spraw!!! A kiedy przeprowadzasz sie do nowej chatki? Wiesz, ja tez bardzo lubie remonty. Niestety, ostatnio nie mam wiele czasu zeby samej cos zrobic bo wole posiedziec z dzieciaczkami. Ale kiedy troche podrosna, to bedziemy remontowac wspolnie :D Straszak to juz by chcial! Margot - gratuluje udanego egzaminu. Pamietam kiedy sama zaczynalam tutaj studia, zaledwie kilka miesiecy po przyjezdzie. Na poczatku strasznie sie stresowalam, ale na szczescie krotko! Kilka dobrych ocen dalo mi pewnosc siebie! Mrowka - nie mieszkam w Dublinie ale bylam tam kilka razy i po prostu uwielbiam to miasto! Kokus - karm sunie bo nie przystoi koscmi swiecic! Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek wszystkim! wlasnie dostalam od kolezanki z pracy kalendarz adwentowy i schrupalam juz pierwsza czekoladke! mniam! Anlize 🌻 witaj! nareszcie ktos z niemiec i to do tego z poludnia! ja juz watpilam, czy ktos z tego regionu sie tu pojawi... ja jestem z Monachium! Kokusiu 🌻 usmialam sie czytajac o Twoim \"Reklamowym pochrapywanniu\" nie przejmuj sie, ja tez przelaczam jak leca reklamy!!! mi chodzi o to, ze poki leca i jakies maszyny ich automatycznie nie wylaczaja, to mozemy jeszcze mierzyc ich ogladalnosc itd i na tej podstawie kreowac cenniki... Funkia 🌻 ja bede sie przeprowadzala w lutym, ale do malego mieszkanka i za bardzo wyzyc kreatywnie to sie tam nie bede mogla. To ze kiedykolwiek zamieszkam w duzym domu moge tez prawie zapomniec, bo tu ceny sa NIEMOZEBNIE wysokie! Rozumiem ze preferujesz poswiecanie czasu dziciaczkom niz zabawe w remonty! Maluchy tak szybko rosna i trzeba sie cieszyc kazda chwila ich slodkiego dziecinstwa, nieprawdaz? Margotka 🌻 gratuluje egzaminu! zdolna z Ciebie bestia!Wiem jak to ciezko studiowac w obcym jezyku, ja robilam tutaj co prawda tylko dwa semestry (w ramach moich polskich studiow) ale nameczylam sie bardzo! Ale faktycznie dobre oceny motywuja nieziemsko i podbudowuja poczucie pewnosci siebie. Squirley 🌻 ucz sie ucz... ale nie daj sie zwariowac! Trzymamy kciuki! kiki*hh 🌻 witaj! a ja jestem na drugim koncu niemiec w Monachium! zostaniesz z nami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS...............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972.............15\'3\'\' MASHA..........Austria.............................1972...............3 lata NIKA_AU.............Sydney........................1973..............16 lat AMBERANGELIC......Arlington Hts, IL..........1974.................7.7 *ZACZARUJ MNIE*....Westfield, NJ.................1974................2.5 JAY...................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .......Niemcy, Monachium, Bawaria...1975................5lat PIWONIA.............Okolice Chicago, IL...........1977.................11 CAFEE...............Szwecja, Sztokholm............1977..........10 m-ce DARK ELF............Springfield,IL..................1977....2 lata z hakiem IZZA........Lutsen i Grand Marais/MN......... 1978......18+7=25 m-ce SQUIRLEY.....Tega Cay, SC.......................1978............3,5 EWULEK..........Schaumburg,IL....................1978...........4,5 JOASKA.................Francja.......................1979..........pol roku BARB.................okolice Chicago................1979...........3 lata AKARA.................Amsterdam....................1980........1rok10m-cy MARGOT...............Francja......................1980.....2 lata z hakiem MAYENKA.............Toronto, Can................1981....................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.........1984...........od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c KLARYSA......Bruksela................................?...................? TULIPAN.........Haga.............................1978................2,6... ************************************************************************************* Rzeczywiscie cicho...choc duzo nowych ossobistosci ostatnio zajrzalo... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc... faktycznie cichutko, jak makiem zasial... Milego wieczoru - dnia - wybierz wlasciwa odpowiedz..:D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Znowu jestem padnieta... mialam bardzo dlugi dzien! Po zajeciach ankietowalysmy z dwoma kolezankami mieszkancow centrum Aix... Temat ankiety dotyczyl selekcji odpadow... A tak naprawde mial on za zadanie udowodnienie tezy, ze ludzie mimo iz twierdza, ze to robia, to tak naprawde tego nie robia... I faktycznie, niektore odpowiedzi byly wprost zabawne - ludzi odpowadali, ze oczywiscie segreguja wszystkie smieci ale np. nie potrafili powiedziec, gdzie znajduja sie specjalne kontenery do selekcji odpadow :D W piatek ankiety ciag dalszy... A dzisiaj to chyba znowu znajde sie w lozku przed 22-ga... ale na szczescie jutro moge sobie w koncu pospac... chociaz i tak pewnie - znajac zycie - obudze sie o 7-ej z minutami :) Naneczka - jeszcze nie masz mi czego gratulowac! Ja jestem - co prawda - zadowolona z tego co napisalam, ale nie jestem pewna czy to sie przelozy na ocene... wlasciwie to coraz mniej jestem pewna czy uzylam dobrych argunentow... i zaczynam sie bac, ze nie :o Ech... zobaczymy we wtorek... A studia w obcym jezyku to naprawde ciezki chleb... ja mam ostatnio zajecia z geologii i paleologii... mam o tym naprawde znikome pojecie... z wykladow niewiele wynosze, bo po prostu slownictwo mnie zagina... Zreszta nawet francuzcy studenci narzekaja, ze niewiele z tego rozumieja... a co dopiero mam powiedziec ja :o Funkia - tak jak juz wspomnialam Naneczce, na gratulacje jeszcze jest za wczesnie :) We wtorek wyniki. Ja niestety nie moge sie przestac stresowac tymi moimi studiami... moze jak przezyje ten semestr do konca to sie jakos uspokoje ;) Anlize 🖐️ Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piownia
Buenos dias amigos :D alez jestem opalona z czego sie ciesze bardzo bo w pierwszy dzien bylo mi az wstyd wskoczyc w stroj, bylam chyba najbielszym turysta w okolicy hahahahahaha zdiec robie ogrom, nie moge przestac, jest taaaaaaak ciekawie, wczorja dorwalismy z mezem takiego jednego tubylca z wioski, dajac mu mozliwosc zarobienia troszke grosza choc gosc nic po angielsku nie mowil jednka poradzilismy sobie ja po hiszpansku, ktory pamietam jeszcze ze szkoly a maz po francusku, bo tez sie kiedys uczyl :D i bylo bardzo smiesznie i ciekawie hahahahaha Pablo zabral nas w najbardziej egzotyczne miejsca w okolicy pokazujac jak wyglada zycie od drugiej strony zupelnie omijajac te miejsca gdzie najwiecej turystow a koncentrujac sie na zyciu codziennym :D powiem tyle, tutaj bida az piszczy ale mimo wszystko ludzie sa weseli i niesamowicie roztanczeni, wszedzie muzyka, tance, zabawa jednym slowem Fiesta Fiesta :D sa bardzo mili, a warkoczyki na mojej glowie podkreslaja, ze sie z nimi jednacze i akceptuje ich kulture, poza tym to strasznie fajna frajda miec je na sobie, taka ichnia egzotyka :D Barb - baaaaaardzo sie ciesze, ze kupiliscie domek, a wszystkie remonty to sama frajda jesli wykonuje sie je dla siebie, ja to uwielbiam :D ..... tak jestem ponownie na wakacjach ale czlowiek po to pracuje albo zapiernicza caly rok, zeby chociaz raz gdzies wyjechac i cos za te zarobione $$$ zobaczyc :) kokus - ano palm tutaj nie brauje, juz mi sie nawet w nocy snia, porozgladam sie za taka co morza dotyka i cykne fote dla Ciebie, a jak nie znajde takiej to cykne inna ,) ok kochani, przesylam Wam slonce i ciepelko :D papapapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Wstalam o 8-ej :) Za oknem jesienna szaruga :o Zaraz ide sie wygrzac w wannie... a potem do nauki :o Piwonia - gratuluje opalenizny :D Nic, zmykac 🖐️ Zycze Wam wszystkim milego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek z biura... jeszcze tylko dzis i jutro i mamy weeeeeekeeeend! Normalnie w piatki mozemy wyjsc wczesniej z biura, ale ja jutro mam dyzur i musze siedziec przynajmniej do 18. Jutro tez przyjezdza moj tato, ale zostaje tylko na weekend. Szkoda. W sobote ide kupowac autko, handlarz powiedzial, ze na razie nie maja takich jak ja chce (czyli wydmuszek bez zadnych EXTRA) i musze czekac 4 tyg. na co ja sie niemal obrazilam i stwierdzilam, ze musze miec to auto natychmiast i jak on go nie ma to kupie co innego gdzie indziej... no i oddzwonil i zaproponowal peguocika z klim i innymi Extra ale za prawie ta sama cene, jak \"wydmuszka\" FAJNIE! mam tylko nadzieje ze to wypali! Wczoraj po raz pierwszy od 2 tyg. wrocilam prosto po pracy do domu... normalnie ganiam jak w ukropie i wracam pozno. Fajnie bylo wskoczyc do wanny na dluzsza chwile, rozlozyc sie w domowych ciuszkach na sofie z gazetka lub jakims katalogiem w reku, potelefonowac i poplotkowac z przyjaciolmi... eeeehhh bylo milo. Dzisiaj za to znowu szaleje. Wieczorem male after work party (najbardziej popularne w miescie, podobno zawsze oblegane, ale koledzy z pracy maja znajomosci i wchodzimy przez wejscie V.I.P. - ;-) ), pewnie dolaczy tez Michi i nie wykluczone, ze pobiegniemy jaszcze na kieliszek szampana na wernisaz do galerii jego znajomych... za to jutro wieczorem znowu spokoj! Nic to koncze, moze zagladne pozniej! papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinna sie juz zaczac uczyc, ale jakos nie moge sie zebrac w sobie, zeby w koncu sie zabrac za to, za co powinnam... ech :o Naneczka - super z tym samochodem :D Peugocik to fajne autko... Ja tez szukam dla siebie Peugocika... nie nowego, ale Peugocika :) Zycze Ci wspanialej male after work party :D I wspanialego weekendu z tata :D Nic, uciekam sie uczyc... tym razem juz naprawde! 10:30!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicita
ja bym chciala sie pszylaczyc:)portugalia,dzien dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margotka, wiem jak ciezko zabrac sie za nauke... Ja, kiedy musialam sie do tego zmobilizowac, wyszukiwalam sobie najrozmaitsze i najdziwniejsze zajecia! A dzisiaj w pracy mamy tzw. FALE. W niektorych momentach nie wiem za co sie zlapac, tyle mam do roboty, po czym nastaja fazy, kiedy siedze w Internecie i sie nudze.. a wlasciwie ogladam meble z nadzieja, ze znajde cos do nowego mieszkanka. Bije sie z myslami, czy mam wstawic do pokoju lozko i sofe z malym stoliczkiem + regaly, czy zamiast lozka wstawic duzy stol do jedzenia (sofa jest rozkladana) Co jest wazniejsze... jadalnia czy sypialnia??? W kuchni mam maly barek w sam raz na sniadanie we dwoje... Myslalam tez o tym by kupic Sideboard i do tego stol, pod ktory by ten sideboard pasowal. Ten stol moglabym w razie potrzeby wysuwac... glowie sie i glowie i nic nie moge wymyslic! moze cos poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻A dzisiaj - nie wiedziec czemu - snilo m sie moje miasto, chodzilam sobie po Glogowie i \"zwiedzalam\"... :-D 😘Witam wszystkich nowych!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buzka dla wszystkich !!! Naneczko, na pytanie sypialnia czy jadalnia? Co wazniejsze dla CIebie? wygodne i przytulne lozeczko bez potrzeby skladania i rozkladania czy tez duzy stol i przyjmowanie gosci? To zalezy od tego jak bardzo udzielasz sie towarzysko, podejmujesz gosci..itp ? Wedlug mnie to lozko to bardzo wazna sprawa. Trzeba miec ten kacik ktory nazywa sie sypialnia, a sprawa stolu..moglabys pokombinowac jakos z ta sideboard i uzywac to jako stolu jak zwali sie towarzycho. Wiem ze w Europie sparawa z sypialniami wyglada troche inaczej niz w Ameryce. Tutak jak patrzysz na dom to pytasz ile ma bedroomow a nie ile ma pokoi. Zalezy tez ile czasu spedzasz w lozeczku...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Musze przyznac, ze jestem zadowolona z mojego dnia :D Wygrzebalam stara kasete z pisoenkami z mojej mlodosci... ale juz nie tej zupelnie najwczeniejszej ;):D (koniec lat 80tych, poczatek 90) Sluchajac muzyczki... Roxette i te sprawy, tak sie zmotywowalam do pracy, ze przerobilam dzisiaj wieksza czesc materialu niz zamierzalam... przypomnialy tez mi sie pierwsze milosci, czasy szkole itd. Ach :D Naneczka - zaptytam po prostu: co wolisz: jesc czy spac? :D Amberangelic 🖐️ k-11 🖐️ i nowi 🖐️ oraz pozdrowionka dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amber> ja juz niedlugo bede zwiedzac;-) w Glogowie tez bede, podziele sie zdjeciami, chcesz?;-) uciekam do pracy i do kucia... matyldo.. a ze zdrowiem coraz gorzej, od wczoraj jestem na antybiotykach;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - zdrowka i jeszcze raz zdrowka! :) W weekend postaraj sie wylezec, pracusiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Jay, wracaj do zdrowka! ❤️ 🌼 Wiecie co, ze mna tez cos nie tak. Od kilku dni chodze ciagle zmarznieta i moje rece wygladaja dziwnie. Takie pajaczki zylkowe mi sie zrobily i rece jakby posinialy, poczerwienialy. Zdarza sie to wtedy, kiedy jest mi strasznie, ale to strasznie zimno (jak teraz). Mam nadzieje, ze to przejsciowe. Buziaczki drodzy! 👄 ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia, moze to jakies problemy z krazeniem. Wybralabym sie na Twoim miejscu do lekarza to sprawdzic. Czasami po prostu cos tam sobie szwankuje i samo przejdzie ale czasami potrzebna jest interwencja . Lepiej to sprawdzic i przestac sie martwic...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam. Widze, ze Holandia sie rozrasta ;), Exx, skad dokladnie jestes? Mialam dzis \'goracy\' dzien w szkole, nie znosze pracowac w duzej grupie kiedy nie ma w poblizu szefa (w tym wypadku nauczycielki), zawsze konczy sie tak samo: najpierw trudno dojsc do zgody, potem 3/4 grupy wymieka przybierajac postawe strazaka - mocny zlew sikawka ;) - i pracuja tylko takie nadgorliwce jak ja (co ja na to moge, ze mam dominujacy charakter?... Staram sie nad tym pracowac, ale jakos zawsze tak wychodzi, ze przejmuje dowodzenie w grupie, chyba, ze jest ktos kto mi imponuje i taka osoba wykazuje chec przewodzenia - wtedy ustepuje), no wiec nie lubie takiej pracy, ale jest to niezla szkola zycia, studium ludzkich charakterow i droga do poznania siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmanuel
SZUKAM PRZYJACIÓŁ JEŚLI CZUJECIE SIĘ TAK SAMO SAMOTNI JAK JA PISZCIE MACIE MEGO MAILA. MAM 25 LATEK,JESTEM WESOŁYM FACETEM,CENIĄCYM SZCZEROŚĆ,PRAWDĘ,NIE ZNOSZĘ OSÓB KTÓRE BAWIĄ SIĘ KOSZTEM INNYCH,NIE PATRZĄC NA TO ,ŻE RANIĄ ICH UCZUCIA....SAMOLUBNYCH...OSZUSTÓW... KOCHAM PRZYRODĘ,KWIATY,POEZJĘ... KOLACJĘ PRZY ŚWIECACH...SŁODKIE CZERWONE WINKO... NIEPOPRAWNY ROMANTYK....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie nie interesuja ci co mieszkaja poza Polską!!!!!!! co mi tu piszecie!! szukam kogos stąd kto doceni ciepło i piękno rytmicznych pieszczot!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia> do lekarza! Margolcia> no staram sie jak moge do tego zdrowia wracac i nic;-( uczepilo sie mnie jakies cholerstwo i trzyma juz chyba miesiac.. wczoraj sie poddalam i biore antybiotyki, moze to pomoze? Jestem w stanie oszolomiemia egzaminacyjnego hihihi i ucze sie matmy po hiszpanski hihihi jutro mam 2 testy ostatnie, jeden pisemny, drugi ustny.. tak jakos nie zauwazm przelatujacych nad glowa dni, musze tyyyle rzeczy zrobic, a tu ciagle cos wyskakuje, a to tu trzeba za cos zaplacic a to sie cos zepsulo, a to komus jeszcze dokupic prrezent..ech.. wspieram moralnie swoja najlepsza tu przyjaciolke, ma 62 lata, ale w zyciu sie do tego nei przyzna hihihi, jej meza wlasnie zdiagnozowano z rakiem prostaty, bedzie mial operacje 9 grudnia, wiec na mnie spadlo wszystko w pracy, bo Grace oczywisice spedza czas z mezem biegajac po lekarzach, przytulam, kiedy placze, zabieram na lunche, bo jesc nie chce.. bede z nia jezdzic tez do szpitala.. na dodatek egzaminy i czlowiek glupieje od nadmiaru wiadomosci;-) \' dzis poczulam sie jak prawdziwa blondynka, pol dnia kulam strukture DNA, nawet wsxtalam dzis o 5.30, aby sie jeszcze pouczyc z godzinke, a test byl z chorob genetycznych hihihi, dostalam A tak czy siak, ale w brode sobie pluje;-) pol dnia zmarnowalam ;-( wracam do matmy bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Piwonia, ja jak bylam w lutym w Meksyku to tez chcialam zrobic warkoczyki ale sie za dlugo namyslalam i trzeba bylo... 🌻wyjezdzac. Nie bylam pewna jak bede wygladac!🌻 🌻Jay! Pewnie, ze chce zdjecia, szczegolnie osiedla Kopernik :-D🌻 🌻Sportowa Naneczka, jak z tym autkiem-wydmuszka?🌻 🌻Felicita, dzien dobry dla Portugalii!! Super, ze ostatnio tylu z roznych miejsc na swiecie!!! :-D🌻 🌻Witaj EXX z Holandii!!!🌻 🌻Margot a ja ostatnio kupilam i zasluchiwalam sie The Best of Guns&Roses!🌻 🌻Marzenusia, nie przeziebiaj sie znowu!!!🌻 🌻Akara! Ucichlo, nie? ;-)🌻 🌻Emmmanuel, jesli czujesz sie samotny to pisz tutaj! :-D🌻 🌻Pan Rysiu, no comments.🌻 🌻Barb, szkoda, ze nie dotarlas na spotkanie, ja wlasnie ze wzgledu na warunki atmosferyczne zadzwonilam do Piwonii aby sie upewnic :-D🌻 🌻Marko;Pappilonpl; Elmirka; Mroweczka, Jacus Kochany; Kiki*hh; Anlize, Anett-27;Franci... wystapili raz i...ucichli??? Tak jak ja kiedys, weszlam, napisalam, ze jestem z IL i sploszona ucieklam a nastepny raz pokazalam sie po wielu tygodniach ;-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 i Jay moj Franek mysli, ze to ta dieta. ;) Poczekam jeszcze troche i zobacze co bedzie. Amber latwo mowic, jak Cie samo zlapie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Dzisiaj znowu wybywam do Aix ankietowac ludzi na ulicy :o Jak ja nie lubie zaczepiac innych i prosic czy zechcieliby odpowiedziec na kilka pytan :o Mam nadzieje, ze dzisiaj jest to juz ostatni dzien! :)Ostatnio szlo mi nawet dobrze - przeankietowalam wiecej osob niz moje kolezanki... chyba ludzi lituja sie nade mna slyszac moj obcy akcent ;):P akara - ja tez nie znosze pracowac w grupie.... a szczegolnie ostatnio! :o Nie mozemy sie dogadac odnosnie co, kiedy i jak... zawsze ktos nie moze, zawsze cos jest nie tak, a projekt lezy i kwiczy 😡 Wczoraj probowalismy z moim kolega z Izreala zmobilizowac reszte, ale o rezulatach nie wspomne :o Jay - mam nadzieje, ze chorobsko Ci przejdzie po antybiotykach ❤️ Gratuluje A, geniuszu :D Powodzenia na hiszpanskim :) I wspieraj Grace jak mozesz! Trzymam kciuki, zeby operacja jej meza sie udala :) Amber - tez wczoraj sluchalam Guns N\'Roses :D Ach... tamte czasy... Marzeniusia - ty sie nie wymiguj, tylko marsz do lekarza! 🌻 Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia ! daj spokoj z dieta !!!Wlasciwie z czego Ty sie chcesz odchudzac? Sliczna masz figurke, trzymaj ja taka jaka jest.......Jak sytuacja z rekami sie nie poprawi to smigaj do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×