Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Morgaine

Co my艣licie o gotyckich dziewczynach ?

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰
nie ka偶dy interesuje si臋 histori膮, a je偶eli s艂uchaj膮c muzyki si臋 zainteresuje to tylko kolejna zaleta. Wiele os贸b w 偶yciu nie s艂ysza艂o o niekt贸rych zdarzeniach czy osobach o kt贸rych teksty ma Sabaton.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Borkowik
Dobry wiecz贸r! Opowiem Pa艅stwu histori臋 niestety ju偶 minionego zwi膮zku. Ot贸偶 po ponad czterech latach, odesz艂a ode mnie kobieta i kto艣 teraz pomy艣li "historia jakich wiele, bo przecie偶 wiele par si臋 rozstaje", ale moja ukochana jest osob膮 wyj膮tkow膮. A czemu tak uwa偶am? Poniewa偶 s艂yn臋艂a z tego, 偶e lubi艂a przy mnie robi膰 kup臋, oraz przebywa膰 w 艂azience, gdy to ja robi艂em. Wi臋kszo艣膰, o ile nie wszyscy, pewno odbierze to jako co艣 obrzydliwego, jednak to 艣wiadczy艂o o tym, 偶e si臋 czu艂a si臋 przy mnie swobodnie. Byli艣my razem tacy szcz臋艣liwi, a teraz robi kup臋 przy kim艣 innym. :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
jakie艣 takie opalone :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Nigdy nie by艂am, troch臋 za daleko :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bo zdj臋cia w internecie wygladaj膮 zach臋caj膮co. Chcia艂abym sie wybrac do takiego miejsca, gdzie wi臋kszo艣膰 ludzi tak specyficznie wygl膮da, to by by艂o ciekawe do艣wiadczenie, nigdy nie by艂am na takiej imprezie, na koncertach metalowych trudno spotka膰 osoby, ktore by wyglada艂y a偶 tak ekscentrycznie, a偶 dziwne 偶e te dwa 艣wiaty (metalowy i gotycki) s膮 tak, cz臋sto mylone przez osoby postronne :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
moim zdaniem r贸偶nica jest niewielka, zw艂aszcza je偶eli chodzi o codzienny wygl膮d. By艂am na podobnych festiwalach i by艂o ca艂kiem mi艂o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no ale na takim gotyckim festiwalu to sie chyba mo偶na poczu膰 jak w jakim艣 mrocznym czarodziejskim swiecie fantasy, a na metalowym niezbyt. Za to metalowy zdecydowanie wola艂abym od strony muzycznej :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
ja por贸wna艂abym to raczej do festynu - wszyscy s膮 przebrani w najdziwniejsze stroje, wi臋kszo艣膰 ma dobre humory i prawie ka偶dy si臋 wyg艂upia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ciekawi mnie co by sobie pomy艣la艂 jaki艣 przybysz z cze艣ci 艣wiata w kt贸rej goci nie s膮 w og贸le znani, na przyk艂ad z kraj贸w muzu艂ma艅skich albo z Chin, gdyby akurat musia艂 w interesach przyjechac do Polski do Bolkowa, i przybylby tam samolotem akurat podczas trwania festiwalu i zobaczy艂 tych wszystkich got贸w na ulicach :D :D :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
w krajach muzu艂ma艅skich i Chinach te偶 s膮 goci ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nie s膮dze 偶eby w odizolowanych od 艣wiata komunistycznych chinach byli goci. Oni maj膮 zupelnie inn膮 popkulture, do lat 90 nawet muzyka rockowa by艂a tam prawie zupe艂nie nieznana.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
No teraz to si臋 o艣mieszy艂a艣...Chi艅czycy NIE s膮 odizolowani od 艣wiata i w Chinach jest sporo subkultur. Praktycznie ka偶dy uniwerek ma wymiany z Chi艅skimi plac贸wkami. W samym UK jest MASA Chi艅czyk贸w, wi臋c oczywi艣cie, 偶e przejmuj膮 niekt贸re subkultury.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mo偶e teraz s膮 mniej odizolowane, ale do 艣mierci Mao Zedonga by艂y odizolowane ca艂kowicie, co w艂膮cznie z rewolucj膮 kulturaln膮 zapobieg艂o jakiemukolwiek rozwojowi muzyki rockowej, a w konsekwencji metalowej, gotyckiej i jakiejkowiek innej. Pierwszy zesp贸艂 metalowy w chinach powsta艂 dopiero w 1988. Nawet dzi艣 scena metalowa jest tam ma艂o rozwini臋ta - wed艂ug metal archives w Chinach s膮 222 kapele metalowe(na ponad miliard mieszka艅c贸w), Dla por贸wnania w Polsce zespo艂贸w metalowcych istnieje 2849, w usa 20646, w Wielkiej Brytania 3938, w Niemczech 9192, w Brazylii 4596, w Norwegii 1407, w Rosji 2758. Tak wi臋c w 艣wietle powy偶szych w膮tpie te偶, by rozwine艂y sie tam na wi臋ksz膮 subkultury zar贸wno metalowa jak i gotycka, i przeci臋tny chi艅czyk wiedzia艂 w og贸le co to. Co do kraj贸w muzu艂ma艅skich - moze w tych bardziej liberalnych s膮 goci, ale ju偶 widze, jak w 艣redniowiecznej Arabii Saudyjskiej, w kt贸rej 艣cinaj膮 g艂owe szabl膮 za przej艣cie na chrze艣cija艅stwo albo ateizm, a kobieta jest niemal偶e w艂asno艣ci膮 m臋偶czyzny i nie ma nawet prawa do chodzenia samemu po ulicy(musi i艣膰 z facetem z rodziny albo m臋zem) lub prowadzenia samochodu kto艣 zostaje gotem :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Kurwa, 艣redniowiecze to dawno min臋艂o, a akurat Arabia jest ca艂kiem "zachodnia" w por贸wnaniu do Iraku gdzie goci nagrywaj膮 filmiki na youtubie. Zlituj si臋 laska, bo g艂upoty p********z. :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Tak, arabia saudyjska zachodnia :D ty wiesz w og贸le co to za kraj? :D Czyta艂a艣 co艣 kiedy艣 o nim? :D My艣lisz 偶e sobie wymy艣li艂am to co napisa艂am? to ty sie zlituj. Kraj w kt贸rym za kara 艣mierci grozi nawet za seks pozama艂偶e艅ski. Poczytaj troche o Arabii Saudyjskiej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
No grozi, a mimo to kraj ca艂kiem rozwini臋ty. w przeciwie艅stwie do Ciebie znam ludzi z tego kraju, to daje lepsz膮 perspektyw臋 ni偶 wikipedia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
ile znasz Saudyjek? Niech zgadn臋...0?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mo偶e rozwini臋ty gospodarczo, ale i tak 艣redniowieczny. Trudno taki kraj nazwa膰 zachodnim, ale pewnie dla ciebie te wszystkie ich 艣redniowieczne debilizmy i dyskryminacja kobiet, to co艣 co powinno sie tolerowa膰, bo to przeci臋偶 "odmienna kultura" i trzeba to "szanowac", sama chcia艂aby艣 pewnie tak 偶yc jak kobiety w arabii saudyjskiej, i 偶eby w Wielkiej Brytanii grozi艂a kara smierci za czarodziejstwo i seks pozama艂偶enski, przecie偶 to ich zwyczaje, i nie s膮 wcale gorsze, od naszej cywilizacji, tak pewnie uwazasz, co? :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Nie, chodzi mi tylko o to, 偶e sprowadzi艂a艣 ich do poziomu jakie艣 kultury ze 艣rodka d偶unli amazo艅skiej kt贸rzy nigdy nie widzieli nikogo z zachodnich subkultur i mieliby by膰 zdziwieni.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bo to jest prymitywna kultura. A jesli uwa偶asz ze nie, to id藕 szuka膰 czarodziei w okolicy, zeby ich ukamieniowa膰. Rozw贸j gospodarczy o niczym nie 艣wiadczy, s膮 bogaci bo maja rope. I naprawde, zeby taki przeci臋tny arab z mekki wiedzia艂 co to goci, skoro kiedy艣 nawet czyta艂am jak hindus z wymiany studenckiej z USA przyjecha艂 tam akurat w Halloween i by艂 przera偶ony i my艣la艂 偶e wok贸艂 s膮 same 艣wiry :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
r臋ce mi na twoj膮 ignorancj臋 opadaj膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
nie o to chodzi艂o, chodzi艂o mi o to, 偶e musisz by膰 po nienormalna 偶eby my艣le膰, 偶e oni w 偶yciu nie widzieli ludzi z zachodu. Kultura jest jaka jest, ale internet maj膮. Ja p*****le, Ka艣ka, jak ty si臋 na studia dosta艂a艣. O tych Chinach ju偶 w og贸le nie wspomn臋...to, 偶e metal nie jest tam popularny (hip-hop i rap s膮 na czasie w tej chwili) nie znaczy, 偶e nie wiedz膮 co to jest. Po prostu jeste艣 pieprzon膮 ignorantk膮. :/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×