Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aggie

Piękna, zadbana cera - topik dla wszystkich, które o takiej marzą

Polecane posty

Aga, Jeszcze 2-3 tygodnie i prawdopodobnie wtedy będziesz miała super cerę :-) Ja już smaruję się 5 tydzień i ciągle cos mi wyskakuje... :| Cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
DO MOCZKURACJA- mi tez troszke wyskoczyło (stos dopiero kilka dni) na czole, wydaje mi się, ze to wszystko się oczyszcza np na polikach wogole nic mi nei wyskoczyło a ddatkowo czerwone plamki zaczynają robic się bledsze a skróra na policzkach bardziej gładka a kolor sie ujednolica. Cierpliwości Aga. Trzeba równiez zwracac uwage na to co się je;) Ja właśnie popijam skrzyp (niestety tylko w torebkach udało mis ię znależć:() troszke posłodziłam i nie jest wcale taki zły :P TUTAJ COŚ O WITAMINKACH;) Witaminy to szereg różnych zw. które nie sa wytwarzane przez -czowieka i musza byc dostarczane do organizmu, so fascynującymi związkami które cechuje moc przywracania zdrownia. NP. w niezwykły sposob wbudowuja sie w przemiane materii. Gdy nie ma tych zyciodajnych substancji przemiana materii zamiera, ludzie szybciej podupadja na zdrowiu. Nie moga zastapic pokarmu-> białka, zw. min, tłuszczów ani weglowodanów. NIE SA SAMODZIELNYMI SKŁ. STRUKTURALNYMI NASZEGO ORGANIZMU. (SUBS. KTÓRE ORGANIZM PRZEKSZTAŁCA W WITAMINY TO PROWITAMINY. K8i --- B2 ryboflawina-> odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku. W niedoborze następuje pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i okołorogówkowe wrastanie naczyń Objawy (niedoboru) -opóźnianie wzrostu oraz uszkodzenie gałek ocznych i rogówki -nadwrażliwość na światło -uczucie piasku w oczach, pod powiekami -piekące, zaczerwienione "zmęczone" oczy SOPHIE TU MASZ DOKŁDNE ZESTAWIENIE GDZIE WYSTĘPUJE WITAMINA B2 Szczególnie bogate w witaminę jest mleko i jego przetwory. Drożdże, wątroba cielęca, wątroba wieprzowa, mleko, płatki owsiane, całe ziarno pszenicy, szpinak, mięso wieprzowe, jaja, marchew, chleb biały, ser żółty, makrela Zawartość witaminy B2 (w mg) w 100g Źródła bogate Witamina B2 (najcześciej jadane) 1. Mleko spożywcze 2% tłuszczu----------------- 0,17 2. Ser twarogowy półtłusty----------------------- 0,45 3. Ser podpuszczkowy (tylżycki tłusty) --------0,42 4. Mięso wieprzowe (szynka surowa) -----------0,24 5. Mięso wołowe (pieczeń wołowa)-------------- 0,22 6.Wątroba wieprzowa ----------------------------2,98 7. Morszczuk---------------------------------------- 0,20 8.Groch nasiona suche ---------------------------0,28 9. Fasola nasiona suche ---------------------------0,23 A I TO MLEKO, jeśli pijesz go dozo to powinnaś uważac zeby nei dodziaływały na niego proomienie słneczne bo wtedy traci WITAMINE B2 -26% po 5 minutach -39% po 15 minutach -48-64% zawartości B2 po 30-45 minutach HEHE no to troche tego jest :P:P:P mam nadzieje ze nie zwariujecie od tych informacji :| mam nadzieje ze jakos to wszystko trzyma się kupy:) PS: Chciałam spytać jescze o ten olejek pichtowu, chciałam go kupić ale 30ml ksztował 35zł :(:(:(:( strasznie drogi :( nie ma jakiś tańszych czy wy tez takie drogie kupiłyście?? Pozdrawiam :) Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moczokuracja
No macie rację-bo te syfy co mi wyskoczą o szybciutko po moczu znikają.wczoraj wyskoczył mi na policzku ogromny bolący pryszcz no i dlatego taką aferę zrobiłam-ale juz dzisiaj jest prawie niewidoczny-przed pójściem spaś przyłożyłam wacik nasączony moczem i trzymałam ok.15 minut. ale pomimo tego że coś tam wyskakuje to moja cera jest ładniejsza. Przebarwienia chyba troszkę znikają i koloryt się wyrównuje i ogólnie cera jest taka przejrzysta i mięciutka(taka nawilżona) Pory mniej poszerzone. Ale chyba kupię sobie w aptece taki płyn do przemywania twarzy i rano go będę stosować (Afrodyta-ADONIS) ok.4-5 zł Działa antybakteryjnie i odkazająco(jest to ogólnie płyn przeciwtrądzikowy) może już go któraś z Was przetestowała?? Ja go używałam ale dosyć dawno-wiem że ma w sobie zawartość mentolu-więc fajnie odświeża cerę i zwęża pory. tak właśie teraz mi się o nim przypomniało więc kupię sobie i jeszcze raz wypróbuję. I bardzo fajna jest maseczka z ZIELONEJ GLINKI (do kupienia w sklepach zielarskich i niektórych kosmetycznych-możliwe że też w aptekach ale nie wiem).Jest w proszku i opakowanie kosztuje ok.4-5 zł Wystarcza na kilka maseczek -mnie wystarcza na dość długo -bo nakładam tylko na zmiany trądzikowe(pryszcze) to fajnie je wysusza. Proszek miesza się z wodą i nakłada na twarz taką papkę i po wyschnięciu zmyć.Ja nakładam glinkę na pryszcze i trzymam ok.godziny. Słyszałam że witamina B6 jest dobra na przetłuszczającą się cerę z trądzkiem. Dlaczego czekolada czy orzechy powodują pryszcze? czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda :-) ale fakt faktem, że im zdrowiej będziesz jeść tym piekniejsza będzie Twoja buźka :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie Dlaczego drożdże trzeba koniecznie kupować w piekarni? A te z normalnego sklepu? O soku z ziemniaka czytałam juz wcześniej same dobre rzeczy, zaleca się też dodać do niego parę kropli soku z cytryny. Kupiłam olejek pichtowy - 50 mil 40 zł, firma - laboratoria natury. Pachnie rzeczywiście bardzo mocno, ale przyjemnie, lasem. Ktoś pisał że używa go bezpośrednio na przyszcz, a Ciunia pisze że w żadnym wypadku nie wolno jeśli się go nie rozcienczy, co wydaje się rozsądne, ale dlaczego aż - nigdy i w żadnym wypadku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
nie pamietam dokladnie dlaczego nie mozna, ale chyba zeby nie zepsuc sobie slory. Tak bylo na tej stronie rozanskiego czy kogos tam...ja wole sie do tego stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
moczokuracje- mam ta afrdyte ehhh jakaś rewelacyja ona nie jest, przynajmniej mi nie pomaga, może troche ale tego nie zauwazam. Moja cera była meczona wszystkimi specyfikami na bazie alkocholu davercin afrodyta teraz tez mi coś doszło, to można bło sieprzyzwyczaić. Afrodyta mi wysusza te sufki;] wiem ze mojej kol bardzo pomogła o ona miała takie czerwone zapalne i bolace. wiec powodzonka zycze a - B6 z tego co wiem nei jakis zw z włosami lub skorą ale postaram się coś poszukac ale to chyba juz jutro, chyba ze dzis wieczorem znajde troche czasu:) no właśine czemu drozdże tylko w piekarni? i czy można jeś takie surowe, ja czasami lubie :P:P:P Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Meadow: Niekoniecznie z piekarni, po prostu przetestowałam już drożdże sprzedawane w małych kostkach w sklepie i część z nich bardzo źle sie rozpuszczała w niemal wrzącej wodzie. Potem pływały mi w napoju obrzydliwe smugi nierozpuszczonych drożdży, od samego patrzenia niedobrze się robiło. Te z piekarni są natomiast świeżutkie i rozpuszczają się idealnie. Ale zawartość witamin mają rzecz jasna taką samą, jak te w małych kostkach, kupowane w sklepie. Ja ostatnio mam cholerne problemy z cerą mimo Siliki i drożdży. Moja tłusta cera normalnie się wysuszyła! A to dlatego, że pracuję w biurze, gdzie nikt nie otwiera okien, bo przeciągi i zimno, jarzeniówki, komputery, itp... w przyszłym tygodniu przynoszę z domu nawilżacz na kaloryfer i kupuję kilka paprotek. W życiu bym nie pomyślała, że moge mieć kiedyś przesuszoną cerę, a jednak... Teraz już rozumiem, czemu w pracy na okrągło coś piję. Aha, odkryłam wczoraj w Domach Centrum w Warszawie kosmetyki firmy Freeman, chyba amerykańskie. Rzuciłam okiem na składniki i nie było ich aż tak dużo, poza tym sporo jest tam wyciągów z owoców. Warto sprawdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź Aggie Ja mieszkam w Gdańsku, nie widziałam u nas tych kosmetyków, ale nie planuję też zmieniać tych, które używam teraz. Apotheker Scheller i eko-cosmetics z ekologicznego. Skład bez zarzutu, działanie uważam że super. Dzisiaj zauważyłam takie nowe króciutkie włoski przy przedziałku, coś mi tam sterczało :D Drożdże piłam dawno temu, naprawdę paskudztwo, teraz czasem robię sobie maseczkę z paroma kroplami soku z cytryny - ładnie zwęża pory. Co do pichtowego, to mój mąż ma ze mnie polewkę, najpierw marudził że w całym domu czuje ocet, a po chwili zdziwiony pyta a czym ja teraz pachnę - a ja że lasem. Przypomina mi to scenę z filmu Fisher King, gdy bezdomnemu, który zakochał się w pewnej dziewczynie powieszono taką zieloną choinkę - odświeżacz na szyi żeby \"pachniał\" lasem właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serafina
Do K8i Teraz biorę olejek na łyżeczce cukru i rzeczywiście lepiej mi to przechodzi przez gardło i przestało mi się odbijać tym laskiem jodłowym. Cóż mój mąż narzeka, że mu śmierdzi i co mam zrobić? Chyba zmienię sypialnię. Rano wstałam z jakimiś plamami czerwonymi na twarzy, które potem zniknęły. Czy to może po olejku? A właściwie to bardziej na cerę pomaga picie tego olejku czy smarowanie twarzy? Bo ze smarowania wolałabym zrezygnować. K8i jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szylFia
Dzięki że odpisałaś-wypróbuję tę Afrodytę-adonis. I jeśli znajdziesz czas to napisz jutro o witaminie B 6. A teraz idę się wykąpać i posmarować buźkę siuśkami:-) Od dziś zaczynam zdrowo się odżywiać. Zero chipsów, i smażonych potraw i tłustych dań.a czekolada w małych ilościach. Zacznę pić dużo wody mineralnej i ziółka(skrzyp polny, melisę, pokrzywę) i czerwoną herbatkę z hibiskusa. Będę jeść dużo warzyw i owoców. (warzywa gotowane na parze) PaPa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
dziewczyny, jakich firm olejki pichtowe macie?? znalazlam fajna apteke internetowa, wszystko jest tam tansze niz w normalnych aptekach, a przesylka 6 zl, czyli mniej niz w wielu sklepach internetowych, jak sie kupuje pare rzeczy to sie zwraca, a np jakies tanie ziolka co w zwyklej aptece kosztuja ok 4 zl, tam sa tansze o 1 zl, a jak cos jest drozsze to jest wieksza obnizka. Ale chce wrocic do olejku tam jest olejek pichtowy firmy PROFARM, znacie taki?? dobry jest? kosztuje 6,66 zl za 10 ml, albo 15,06 za 30 ml, tanio czy drogo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
jest tez olejek laboratoria natury - 50 ml za 36 zl, ale napiszcie jak znacie ten pierwszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
jest tez olejek laboratoria natury - 50 ml za 36 zl, ale napiszcie jak znacie ten pierwszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za podpowiedzi ( tym bardziej że ja szklankę mleka potrafię pić pół godziny, ale już tak nie będę robić :P ) do \"do szylfi\" - jestem z tobą!! ja też powoli zmieniam dietę a na cholerne mleko się uparłam bo wątpię żeby drożdże czy wątróbka przeszły mi przez gardło... a, przypomnial mi się jeden pomysł - pamiętam że kilka lat temu zawsze będąc w wannie nakładałam na twarz maseczkę ze śmietany - nie wiem czy to nie zapycha porów bo ówcześnie nie miałam jeszcze problemów cerą, ale wiem że nawilżało i ujednolicało bosko!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
dziewczyny prosze odpiszcie mi co do tego olejku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
aguś22 kurcze podaj linka tej strony bo ja jak patrzyłam za olejkiem pichtowym to 30ml 35zł kosztował uważam ze bardzo tani jest ten olejek, tylko sprawdź jeszcze czy nadaje się do uzytku wewnatrznego, ktos pisałał ze jeśli nie to może być jakis zaniaczyszczony:(:(:( a DZIEWCZYNY!!!!!! kurcze jak wy pijecie te drożdże i ile???!?!?! ja dzis wypiłam i normalnie fermentacja w brzuszku:( cały czas mi się odbija i wogol zieje jak smok tymi drożdzami;P:P:P (bleeeeeeeee jaka to ochyda- ale i tak bede piła) tata się ze mnie śmiał i powiedział ze tyle co wypiłam to na 50l bimbru:P:P:P:P:P hehe ale mam głupiutkiego tate. A tak poważnie to ile tych drożdży i czy mają być zalewane wrzątkiem czy letnią woda? do sophie- tylko znowu nie wiem czy mleko na pryszcze nie jest złe, ale ja tez go popijam bo jest pszyszne ma dużo wapnia na kości i ząbki dobrze działa:):):) wogole wyciągnełam stara sokowirówke i robie sobie soczki z marchewki:):) a co:P śmietana hmmm:| to tłuste wiec może zatykać pory:( a jak masz jeszcze tłustą cere? to... piekna spróboj zmieszać kilka łyżeczek miodu pluz zółtko z jajka- rewelacja to dopiero odżywia twarz porów nie zatayka i je troszke zweża:):):):)):)!! spróbuj napewno z buźką Ci się nic nie stanie bo wszystkie moje kol. były zadowolone, nawet mama skozystała i mowiła ze bardzo dobrze działa! sprobuj;) ps teraz juz o witaminkach nei mam siły pisać bo te drożdze dały mi nieźle popalić, kurcze głowa aż mnie boli chyba nieźle tam sfermentowały :P eh Pozdrawiam:) Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
Drożdże przed wypiciem trzeba zabić - zalać wrzątkiem. Wiecie co się dzieje z drożdżami zalanymi letnią wodą gdy postawi się je w ciepłym miejscu - rosną, pączkują a w naszym ciele jest 36,6, wyobraź sobie co się wiec z nimi dzieje w twoim żołądku. Zalanie wrzątkiem nie pozbawia ich cennych właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciunia
ten olejek profarm moze sie okazac, ze jest do uzytku zewnetrznego,a wtedy jest bezuzyteczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, dziewczyny!wczoraj dzieki Wam zdecydowalam sie na uzycie swojego moczy w celach kosmetycznych!a co tam.to nie takie straszne!zwlaszcza,ze juz dzisiaj widze efekty!:)jak narazie zadnego wysypu!i mam nadzieje,ze takiego nie bedzie! teraz mowie szczerze-jesli mi to pomoze,to kazda z Was powinna sprobowac.Tanie(a wlasciwie za darmoche), tylko trzeba sie przelamac.odezwe sie jeszcze i powiem czy warto.czy ta dzisiejsza poprawa nie jest przypadkowa albo czy to po prostu nie zwykle placebo.ale w to watpie.pozdro dla wszystkich! ps.niech mi ktoras napisze o tym cocnractubexie!pomaga on>jak dlugo trzeba stosowac,no i takie tam.krotko mowiac czy warto, czy kasa wyrzucona w bloto.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizny po trądziku
Na blizny po trądziku stosowałam Tointex. I jeszcze jakąś maść z wyciągliem z cebuli(dobra,tania ale śmierdzi cebulą)Nazwa Cepan (do kupienia w aptece bez recepty) Może ktoś zna coś dobrego na te blizny? Raczej taniego (do 25 zł góra)? Ale żeby nie powodowało białych odbarwień na skórze. :-) Pozdrawiam Pa! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mocz
wiecie co -ja rezygnuję z kuracji moczem-niemam poprostu do tego cierpliwości. Na początku było super ale po 6 dniach tak mnie wysyfiło jak nigdy.wiem że to przejściowe-ale ja nie mam cierpliwości czekać tyle na efekty. Czy solarium pomaga na trądzik? Czy szkodzi? aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, ale się tego od wczoraj nazbierało... Dużo żeście pisały :-) Do SzylFia, Skrzyp sypany (czyli nie w expresówkach) znalazłam w aptece Cefarm Białystok. To taka sieć aptek. Może w Twoim mieście też jest taka. I koszt niewielki, ok. 2zł opakowanie. Dzięki za info o witaminie B2... Teraz juz wiem, dlaczego moje oczka łzawią... Dziwne tylko, że okulistka mi nie powiedziała, że może to być o tego... Ale za to zapisała krople za 55 zł ;P Dorobi się kobieta ;P widziałam olejek pichtowy 50 ml nawet za 60 zł... więc cena podana przez Ciebie znów nie taka straszna... ale fakt, wydać 35 zł za jednym razem to trochę dziwne... Słyszałam, że hibiskus pobudza procesy metaboliczne i mobilizuje organizm do zwalczania nadwagi... Jak zobaczysz u siebie brak kilku kilogramów, daj nam znać ;-) A info zaczerpnęłam z wielu opakowań balsamów wyszczuplających. Hibiskus jest tam częstym składnikiem. Ciunia, chyba wiem, dlaczego nie można olejku pichtowego bezpośrednio na skórę... To tak, jakby na jeden raz zjeść 5 kg jabłek... serafina, logika nakazuje, że olejek bardziej pomaga przy smarowaniu... Mnie pomógł WYŁACZNIE przy smarowaniu... A co do picia... Olejek w ciągu 20-30 minut dostaje się do krwi... Czyli o wiele szybciej niż większość znanych substancji... w ten sposób odbudowuje cerę od środka (tak wiem, za dużo reklam oglądam, stąd to wyrażenie). W sumie jednak, czytałam o przypadkach, w których jedynie picie pomagało... ale po ciut dłuższym okresie czasu... Poza tym olejek dzięki temu, że zawiera koenzym czy hormon czy coś, ważne, że młodości, zapobiega powstawaniu zmarszczek... i likwiduje już powstałe... Z pryszczami podobnie, a to dlatego, że ma działanie bakterio- i wirusobójcze. Możesz spróbować tylko picia... i pisz o rezutatach ;-) agus222, olejek pichtowy Profarmu jest specjalnie przeznaczony do użytku wewnętrzego... I jest wyjątkowo tani... u mnie 30 ml kosztuje 18 zł. Pojęcia nie mam, dlaczego tak tanio... wręcz zbyt tanio to się wydaje... ale chyba przeczulona jestem :-) Narazie kończę używanie 10 ml :-) azymutka, cieszymy się wszystkie, żeś się przemogła :-) Narazie faktycznie nie będzie u Ciebie wysypu, potem sie pojawi... lojalnie uprzedzam... Ale wysyp minie a śliczna cera zostanie :-) Co do contratubexu, to nie korzystałam. Pani w aptece poleciła mi jego tańszy odpowiednik: Cepan. Faktycznie trochę śmierdzi cebulą, ale zapach szybko wietrzeje, więc nie jest tak strasznie. Ale najwazniejsze, że pomaga i to w miarę szybko. Jeśli masz jakąś dużą bliznę (tak jak ja-na plecach), to polecam olejek pichtowy. Dzięki temu, że jest on zbierany z pędów jodły, zawiera jakieś hormony wzrostu i młodości, przez co na pewno pomoże... smaruję się codziennie i jakby ciut szybciej goi mi się wszystko. Cepan krem kosztuje ok.12-15 zł + pichta 10 ml ok. 6-7 zł. w sumie nie tak strasznie... i taniej niż contratubex :-) Aga, cierpliwości trochę... pomyśl sobie, że to, co teraz wychodzi na zewnątrz, tkwiło w Tobie!! Było pod skórą i spokojnie sobie rosło!! A teraz postanowiłaś te syfki powyganiać... Jeszcze jakiś czas będą wypryski, ale one znikną. Na pewno. Moja cera była straszliwa, łojotokowa, ale teraz robi się coraz ładniejsza... Stosuję kuracje ponad 5 tygodni, a co jakiś czas coś jeszcze wyskakuje mi... wyskakuje, ale bardzo szybko goi się :-) Życze Ci dużo cierpliwości :-) I trzymam kciuki ;-) Pozdrawiam ciepło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus222
skoro w normalnej aptece ten olejek kosztuje 18 zl, a tu 15 to nie jest jakos wyjatkowo tanio, tam wszystkie leki sa mniej wiecej o 15-20% tansze niz w normlanych aptekach, no rozumiem jakby byl o polowe tanszy, wiec chyba sie skusze, bo mam tam jeszcze pare rzeczy na oku poza tym olejkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzylFia
aga niby troche pomaga tzn wysusza ja chodziłam i wcale rewelacji nie było, zreszta po tym skóra sie starzeje można iść od czasu do czasu bo to nawet zdrowe ponieważ promienie UV pomagaja syntezować witamine z rodzaju B (nie pamietam już jaka dokładnie) dlatego matką z niemowlakami zaleca się czeste spacery bo to witamina jest bardzo ważna:) Ja uzywam urynki rzeczywiście tez toszeczke mnie wysypało, ale widziałam ze te wszystkie zanieczyszczenia ze mnie wychodzą teraz się wszystko goi:):):) a cera jest świezutka:) stosuje to juz 5 dzień jest naprawde siwetnie, a jeśli Cie tak mocno wysypało jak twierdziesz t chyba znak ze organizm jest zanieczyszczony, spróboj popijac wode w duzych ilościach(to oczyszcza org.) może pij skrzyp:) a na te syfki które wyskoczyły mozesz uzywać punktowo benzacne 5% (jesli nigdy nie używałaś )4-5 zł kosztuje albo davercin też nie drogi, to Ci to wszystko przesuszy i bedzie sie lpiej goić:) oczywiście zrobisz jak uważasz ale ja naprawde polecam urynke, bo to rewelacja, tylko troszeczke cierpliwości a buźka niedługo bedzie sliczna (trzeba troche pocierpiec zeby być piekną);P Witamina B6 przekształca się w enzym, który pomaga organizmowi zużywać aminokwasy i moc glikogenu - energetyczną rezerwę węglowodanów organizmu. Witamina ta potencjalnie zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu, towarzyszące intensywnemu treningowi. Wspomaga lecznie nerek, gdyż zmniejsza nadmierne wydalanie kwasu szczawiowego z moczem (duzo szczawianów ma ketchup, i pomidory) co zapobiega yworzeniu sie kamieni nerkowych (osoby które maja kamienie nerkowe definitywnie skreslane sa z listy os. które mogą uzywać moczu w celu leczniczym) Zew. objawy GŁĘBOKIEGO niedoboru -stany zapalne skóry - łojotokowe zmiany twarzy -podrażnienia języka błon sluzowych jamy ustnej zmiany są bardzo podobne do obj. niedoboru. ryboflawiny(B6) i kw. nikotynowego. dla kogo witamina? zwiekszone zapotrzbownie: -dzieci, młodziez -kobiety(szczegolnie w ciąży i zazywające tabletki antykoncepcyjne) -palacze, -os naduzyw. alkocholu SKUTKI NADMIARU -brak koordynacji mięśni -słabosc mięśni - zwyrdniania tkankowe -niepewny chod - uczucie mrowienia uwaga!!!!! niektóre z tych zmian są nieodwracalne!!! (lepiej nie przesadzać, szczegolenie wtedy kiedy spozywamy ja w postaci tabletek:() ŻRODŁO B6:mięso, ryby, drób, jajka, mleko, drożdże, warzywa (kapusta, groszek zielony, kalafior, marchew, szpinak, ziemniaki, fasola), zboża (kiełki pszenicy), soja, orzeszki ziemne K8i nie ma za co:) hibiskus kurcze ale ja nie chce chudnąć chce przytyć:):):P Meadow dzieki za informacje o drozdżach:) uffff miałam WCZORAJ odjazd :P:P, po drozdzach zalanych letnia woda (łeb mi pekał) DZIWECZYNY JAK CHCECIE PIC DROŻDZE TO TYLKO ZALANE WRZATKIEM!!!! POZDRAWIAM WAS WSZYSTKEI CIEPŁO KOBIETKI:):) Sylwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×