Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aggie

Piękna, zadbana cera - topik dla wszystkich, które o takiej marzą

Polecane posty

A stosowal ktos face okey? Ja dzisiaj zaczelam i boje sie co bedzie... Podobno swietnie dziala i na dlugo przechodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diary8
hey .. ja mam b często czerwoną cerę.. a stosuje UT juz prawie rok ,mocz faktycznie ma wplyw ,cera nie jest taka czerwona ale jak sie ma platki przylozone..;D tj raczej rodzaj erytrofobii. nie uleczysz tego . ale przy opalonej cerze nie widać ze jest ona czerwona ,ma fajny koloryt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedowiarki
Witam Was dziewczyny i chłopakai serdecznie.Tradzik zawsze przyspaza wielu zmartiwen a szczegolnie gdy sie idzie po ulicy i wydaje ze kazdy patrzy akurat w te pryszcze ,i widzi tylko je:) Na szczescie jest Nas na tym forum troszke i kazdy moze sie wypowiedziec,wiec i ja chce sie dolaczyc.Mam juz ponad 24 lata i pewne doswiadczenie z tym problemem.Tradzik pojawił mi sie w wieku lat 13nastu.Próbowałam wielu wielu metod , niektóre pomgałay ale niestety tylko na chwilke, wiec szczegolnie przestrzegam przed kupowaniem masci na sterydach tj.np.elocom ,masc w pierwszej fazie dziala zaskakujaco ,ale pewnego ranka mozna sie obudzic w jeszcze wiekszym szoku, z podwójnym uderzeniem krostek.Te masci nie są tanie i sa na recepte a ich działanie jest zdradliwe.Mam wrazliwą cere z przebarwieniami ,jest kaprysna , mieszana, dosc kłopotliwa.Wiec powiem co mi pomoglo ,co juz zostalo poruszone niejednokrotnie na tym forum.Mocz.Przykrego zapachu wcale tak nie czuc, nie trzeba sie bac uzywajac go.Inne masci lub srodku gorzej smierdzą hehe :) Wiec ja robie tak , uzywam pojemniczka po kremie (o intensywnym zapachu) ,dzieki temu czuje zapach zuzytego kremu a nie moczu , najczystrzy mocz to ten ranny ,ale ja uzywam roznie ,jak mi sie skonczy.Nawet na pryszcze podskórne dziala dobrze , przyspiecza jego rozwoj po czym mozna sie ich pozbyc zdecydowanie szybciej.Moczu mozna uzywac dwa razy dzinnie lub czesciej.Indywidulana sprawa.Po takiej kuracji , nie mam juz prawie problemu z pryszczami, przebarwienia skórne równiez znikają.Wazna jest systemtycznosc i wytrwałosc.Ja polecam ogromnie bo wiem ze duzo sie zmagalam z tym utrapieniem i wiem ile to kosztuje ,nerwow i pieniedzy ,czasem upokozen.Jesli ktos sie zdecyduje zycze powodzenia!!! POZDRAWIAM i Wszystkim Najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolajog
Na przesuszoną, czy czerwona skórę proponuję dermokosmetyki. Nie podrażniają, skóra jest gładka i mniej się czerwieni. Ja do nawilżania używam odżywki Nanobase, dostaniesz w aptece, mniej wiecej za 30 zł i jest dla mnie jakości Vichy tylko jak widac o wiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem tutaj nowa i mam pytanko do dziewczyn które smarują buzię moczem.... czy wam też rosną włoski na brodzie i wąsiki po moczu? bo mi się chyba tak dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diary8
No ja troszke mam ,ale jasne ,nie widoczne. Tak to już była,ale to nie jest od moczu,Ja już używam rok 1,5 roku,ale nie od początku pojawiły się wloski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diary8 - dzięki za odpowiedź.. ale tak się zastanawiam, bo jeżeli mocz wpływa na poprawę kondycji i porost włosów to może to samo ma się do owłosienia na twarzy! tak długo już stosujesz tę metodę? a jaką masz teraz cerę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgmt
Dziewczeta i chlopcy(jesli jakis zaglada;) Zrobil mi sie jeczmien, i ze zawsze stosowalam na niego zloto,a a kurat nie mam przy sobie zadnego i jestem w silnej potrzebie, pomyslalam, kurcze MOCZ-przeciez ma takie naturalne zwiazki bakterjobojcze-To musi zadzialac! I chyba dziala! A i przy okazji pomyslalam o cerze! Kiedys czytalam, ze ludzie wcieraja mocz na skore,staje sie mlodsza, zdrowsza, nabiera blasku i jest chroniona dzien w dzien, wiec wzielam wacik,swiezy mocz, i po krzyku, i to nie jest zadna obrzydliwa rzecz, To jest Twoje i tylko Twoje, naturalne, bez zadnej chemii itd Wiec smialo,nie wstydz sie, nikomu o tym nie musisz mowic, tylko ty i wacik i siuski :D smiesznie ale skutecznie POLECAM!~~~~!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlekowitka
Ja chciałabym wam polecić kurację mleczną. MOże to już było na tym topiku ale bardzo chce rzybyście to wiedziały;) Otóż miała cere całą zasyfiałą i nagle na wizazu natknęłam się na wątek o kuracji mlecznej. Polega ona na tym że rano i wieczorem na dokładnie oczyszczoną twarz nanosicie wacikiem mleko i zmywacie po poł godziny.Może to wydaje się moło prawdo podobne ale naprawde działa. Ja na poczatku tez nie wierzylam ale juz po paru dniach widzialam efekty. teraz to juz bedzie druki tydzien.ostatnio cera troche mi znow zasyfiala ale to dlatego ze oczyszczam organizm tzn. piję dużo wody mineralnej. Pozdrrrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MuUuza
Zrobiłam sobie tą maseczkę cynamonową.. Wymieszałam cynamon z wodą mineralną Nałożyłam na twarz.. Wogóle mnie nie piekło.. normalnie nic.. nie kapuje czemu.. przeciez wszystkie pisałyście e cynamonowa tak piecze ze nie da sie wytrzymac.. Co to moze oznaczac ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine9218
Cześć ! Problem z trądzikiem mam już od 4 lat . Od tamtej pory przyzwyczaiłam się do pryszczy , mam je cały czas.Czasem znikają ale w zamian pojawiają się nowe.Byłam kilka razy u dermatologa ale zawsze wypisywał jakieś drogie maści.Raz wykupiłam acne derm ale nic nie pomogło.Od czasu do czasu stosuje maść cynkową, niby wysusza ale żadna rewelacja.Pojawiłam się znowu u dermatologa przepisał drogie maści ze sterydami nawet ich nie wykupiłam .Później stosowałam tabletki z zielem bratka i przemywałam twarz jakimś żelem antybakteryjnym. Od zawsze wyciskam pryszcze po prostu inaczej się nie da jestem już chyba od tego uzależniona. Teraz próbuję zaprzestać wyciskania.Pierwszy raz zrobiłam sobie maseczkę z ogórka , dzisiaj dwa razy z cynamonu . Cynamon+ woda mineralna , ładnie pachnie , brzydko wygląda , fajne uczucie jak się nakłada.Mocno piecze ale potem przestaje.Twarz robi się czerwona nawet po zmyciu tak zostaje na jakieś pół godziny.Efekty jak na razie takie,że wygładziło twarz . Nie wiem czy znikną pryszcze.Chciałabym w to uwierzyć . Planuję zastosować jeszcze maseczkę z cebuli, przykładać zieloną herbatę i herbatę z bratka polnego.Słyszałam,że cynk jeszcze pomaga ale to chyba w tabletkach.Maseczka z drożdży ponoć skuteczna ale brzydzę się jej robić , tak samo maseczka z moczu jest dla mnie ... obrzydliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loluś
Powiem wam tak mam 14 lat i nie wiele wiem na temat tych toników,kremów itd.Ale zmagam się od 13 roku życie z pryszczami i wągrami(szczególnie na czole,ale okazało się,ze to zaskórniki które nadal mam,lecz mam na nosie) Wyskakiwały co chwile nie mogłem zagadac do żadnej z dziewczyn a tylko koledzy nie czuli do mnie ohydy.Ostatnio z miesiąc robie codziennie pompki i przysiady+ rozciąganie i na prawdę mi to pomaga.Lecz do końca to też nie wystarczy bo to tylko zapobiega pojawianiu się zanieczyszczeniom na twarzy,lecz nawet cwiczenia lub używanie z 20kremów dziennie nie może poradzic na pryszcze gdy jemy słodkie i ostre jedzenie.Każda tutaj powinna uważac na to co je bo sam wiem po sobie gdyż ostatnio wziąlem 3 gryzy czekolady i wyskoczył jeden.Obecnie myje twarz 2 razy dziennie żelem pod prysznic(nie wiem jakim,ale jakiś co odżywia skórę)oraz smaruje się po tym kremem Ziaja "Kozie mleczko" co prawda po nasmarowaniu twarzy trochę się świecę,można go używac,bo raczej kremy nie wytwarzają łoju;]Zel pod przysznic zakrył mi trochę wszystko,ale i tak moja cera nie jest idealna.Zdaje mi się,ze teraz mogę podejśc do dziewczyny za którą szaleje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaaa23
Przede wszystkim naturalne kosmetyki - moja ulubiona marka to Eva Natura. Bardzo dobre kosmetyki, które nieuczulają, o sprawdzonym działaniu. Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia07
Na pozbycie sie wągrów,krostek,zaskórników czy jak je tam zwać używam maści cynkowej (w aptece za ok5 zł) a do tego jeszcze nową maśc-krem BREVOXYL( koszt ok. 30 zł).Nakładam najpierw jedno,jak troszkę sie wchłonie to nakładam drugi i tak co wieczór lub rzadziej bo może powodować łuszczenie sie skóry i to brzydko wygląda.Rano po umyciu twarzy nakładam krem nawilżający zeby nawilżyc to co wysuszyło.Na początku oczywiście możw wyskakiwac troszkę więcej tych krostek nawet jak wieczorem nie masz żadnych zaczątków a wstajesz rano i masz już w pełni raozwiniętą ropną krostkę krórą wyciskasz i po problemie Ja jestem zadowolona :):) polecam na strefę T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziask8
ooo faaakk! jak ta maaseczka z cynamonu pieczee;D alee jak sie ja nałozy musicie skakac,tupac nogami, gadac, spiewac wahlowac, krzyczec no co kolwiek zeby nie myslec!! alee potem mysle zee rewelacja. I chyba krostki powoli mi schodza, skora jest gładka! nooo supeer. ;DD alee ból? masaaakra;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziask8
ooo faaakk! jak ta maaseczka z cynamonu pieczee;D alee jak sie ja nałozy musicie skakac,tupac nogami, gadac, spiewac wahlowac, krzyczec no co kolwiek zeby nie myslec!! alee potem mysle zee rewelacja. I chyba krostki powoli mi schodza, skora jest gładka! nooo supeer. ;DD alee ból? masaaakra;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziask8
aa i co do maseczki z cynamonu to chciałam dodac ze na poczatku too naaprawde ten bol nie do wytrzymania alee po 3-4min łagodzi sie i czuje sie swedzenie i takie lekkie pieczenie alee too naaaprawde dziaałaa;) ii czytałam o maseczce z drozdzy ale jeszcze nie probowałam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko1205
zamiast masci cynkowej lepsza jest pasta cynkowa, do kupienia w aptece za malutkie pieniazki i starczy na dlugo, pasta cynkowa jest gesciejsza od masci i lepiej sie ja naklada na krostki i wieksze efekty sa niz po masci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pojedyncze pryszcze
na pojedyncze pryszcze polecam czosnek sprawdza sie on tez kiedy na wycisnietych krostach zabek czosnku wsmarowac w krostki ( lagodzi podraznienie, lekko przysusza i dziala antybakteryjnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titrino
witam ,jak przeczytalam pierwszy raz ze mam moczem przemywac buzie to pomyslalam obrzydliwe,ale sprobowalam bo nic nie pomagalo ,mam 30 lat i musze mec ladna buzie to najwazniejsze,no i zaczelam przemywac pierwsze dwa tygodnie rano i wieczorem a pozniej tylko na wieczor i cere mam bardzo ladna zdrowsza ciemniejsza,ie uzywam zadnego kremu.i nic nie smierdzi nikt nic nie czuje ,naprawde polecam a nikt przeciez nie musi wiedziec co robimy naprawde zeb miec piekna cere zycze odwgi i pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_f
miumiumiu, masz racje odnośnie demakijażu, najlepiej używać mleczka a potem toniku. Przy czym mleczko należy zmyć(!!) bo starcie wacikiem nnie usunie resztek kosmetyku z twarzy. Najlepiej to zrobić wodą mineralną albo przegotowaną. Urynoterapia.. temat wielu kontrowersji. są mniej krepujące metody na ładną cerę, i tak banalne (dieta, witaminy, nawilżanie, dużo wody, sen) że każdy może je stosować bez oporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palcia
Hej ja nie mam strasznych krost ale na czole mam takie skórne krosty i wągry zastosowałąm tę maseczkę z cynamonu - piekło ale przestało po 10 s trzymałąm ją 5 min Moje pytanie_ile trzeba czasu ją stosować,aby dałą jakiś efekt? Idę teraz do nowej szkoły i chciałabym zrobić jakieś dobre wrażenie dodam że mam 16 lat Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palcia
Hej ja nie mam strasznych krost ale na czole mam takie skórne krosty i wągry zastosowałąm tę maseczkę z cynamonu - piekło ale przestało po 10 s trzymałąm ją 5 min Moje pytanie_ile trzeba czasu ją stosować,aby dałą jakiś efekt? Idę teraz do nowej szkoły i chciałabym zrobić jakieś dobre wrażenie dodam że mam 16 lat Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) podzielę się z wami moją sytuacją ;p no to tak. Jestem niebieskooką blondynką z ogólnie jasną cerą. idę teraz do gimnazjum (za nie cały tydzień) i chcę porządku na mojej twarzy. nie mam jakiegoś ogromnego problemu z trądzikiem. Raz na czas wyskoczy mi jakiś pryszcz, poza ty to tylko wągry na nosie (nie widać ich tak bardzo z bliska, ale jak naciągnie się poczną część nosa przy lusterku- owszem, są. i to ile. ostatnio (do wczoraj) miałam ok 6-7 syfków między brwiami, nie były bardzo widoczne, ale jak przyjrzałam się w lusterku dostawałam szału. miałam je już od ponad tygodnia, bo nei chciałam się wygniatać (co w mojej sytuacji jest bardzo trudne) ale nie zniknęły. wygniotłam je wieczorem wszystkie. dalej poleciało kikla wągrów z nosa i spod ust (na tym zgięciu- kresce). wiedziałam jak to będzie wyglądało, ale stwierdziłąm że do początku roku szkolnego się zagoi. i mimo tego żę nei mam syfków i gdy mi się nudzi idę do lusterka (wysuwane na tj. sprężynie, także widać wszystko co na twarzy się chowa) i nieświadomie wychodzę z wygniecioną twarzą. na wakacjach nad morzem opanowywałam się, bo nei miałam czasu się wygniatać i miałam ładną twarz- kupiłąm sobie nawet tabliczkę ZAKAZ WYGNIATANIA PRYSZCZY. PRZEZ PIERWSZE 2 TYG. PO PRZYJEŹDZIE BYO OK. aktualnie mam małą rzeźnię między brwiami i zaczerwieniony nosek :) przed chwilą umyłam twarz wodą mineralną, a następnie moczem między oczami i na nosie i wypiłam drożdże. czekam na waszą szybką odpowiedź. zróbcie- a raczej napiszcie coś co zmobilizuje mnie do nei wygniatania. epiej usłyszeć to od obcych i doświadczonych osób niż od bliskich którzy wmawiają mi to od początku. DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam 13 domowych przepisów na pryszcze, wągry i inne znienawidzone przez nas wybryki natury :) osobiście mam zamiar zrobić sobie jeszcze okład na syfy z cynamonu i cytryny(krok 2), lecz najpierw oczyszczę twarz przegotowanym mlekiem z cytryną.(krok 8) wszystko przygotowałam według krótkiego przepisu. jeżeli któraś z was wypróbuje jakiś przepis, proszę aby podzieliła się z nami wrażeniami :D Pozdrawiam i dzięki :* krok 1 Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pryszczy jest czosnek. Czosnek zawiera właściwości antybiotyczne, których skuteczność w leczeniu pryszczy i trądzika została dobrze potwierdzona. Zgnieć główkę czosnku i nałóż na twarz, szczególnie uważając, żeby ominąć okolice oczu. Czosnek zacznie działać po około 10-15 minutach. Po tym czasie zmyj go i osusz twarz ręczniczkiem. krok 2 Zmieszaj łyżkę cynamonu w proszku z łyżką soku z cytryny. Nałóż mieszankę na pryszcze. krok 3 Zmieszaj cynamon z miodem, aż uzyskasz jednolitą papkę. Nałóż ją na twarz tuż przed snem i zmyj rano. Powtarzaj zabieg co noc przez okres 2 tygodni. krok 4 Natychmiastowe działanie na pryszcze ma zmieszanie mielonej gałki muszkatołowej z mlekiem. krok 5 Kolejnym skutecznym sposobem walki z pryszczami jest nałożenie na twarz pasty ze skórki pomarańczowej. Pastę taką otrzymasz ucierając skórkę pomarańczową i mieszając ją z odrobiną wody. krok 6 Żeby zapobiec powstawaniu zaskórników, zmieszaj równe ilości soku ze świeżej cytryny i oleju z orzechów ziemnych, a następnie nałóż mieszankę na twarz. krok 7 Zmiksuj w blenderze surową papaję (ze skórką i nasionami). Nałóż tak otrzymany sok na zaognione pryszcze. krok 8 Na popękaną skórę, zaskórniki i pryszcze doskonale nada się przegotowane mleko zmieszane z sokiem ze świeżej cytryny. Takiej mieszanki należy używać do mycia twarzy. krok 9 Zmieszaj jedną miarkę wody różanej z taką samą ilością soku z cytryny i nakładaj na pryszcze. Pozostaw na skórze przez około 20-30 minut, a następnie zmyj letnią wodą. krok 10 Nałóż na pryszcze miąższ ze świeżych pomidorów i pozostaw na godzinę. Zmyj ciepłą wodą. krok 11 Utarte ziemniaki, nałożone na twarz pomogą pozbyć się pryszczy. Są również skuteczne w leczeniu zaskórników, krost, czyraków i innych skórnych problemów. krok 12 Żeby zapobiec powstawaniu pryszczy, nakładaj na twarz mieszankę świeżych liści kozieradki i wody. Zmywaj ją ciepłą wodą następnego dnia rano. krok 13 Zmieszaj po równo oleju z orzechów ziemnych i soku ze świeżej cytryny. Nałóż na pryszcze i zmyj po 10-15 minutach. Mieszanka zapobiega także powstawaniu zaskórników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie był dramat, dramat, dramat! zaczeło sie dopiero jak miłam 19 lat i po roku bezskutecznej walki byłam zdeterminowana zeby zacząć ćpać (nie potrzebne mi) tabletki anty...:| ale gin mi nie pozwoliła- chwała jej za to! w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostałam uziemnina w domu i... buzia sie poprawiła:D sądze ze to z powodu braku makijażu (nie wychodziałm do ludzi, głównie lezałam... a teraz już chodze ale nadal mam wolny czas który poświęciłąm na dbanie o urode (kolejna obsesja). nie mogę dopuścić do powrotu do tego co było Moje wnioski: jak najmniej makijazu, podkład tylko okazyjnie, korektor i ciut pudru (wiem ze ciężko zrezygnować z tapety:/ ja nie potrafiłam dopóki mnie sytuacja nie zmusiła ale są efekty) demakijaż!! duzo czasu poświęcam na oczyszczanie twarzy, wciaz szukam idealnej kombinacji środków "czysczących" nawilżanie (polecam emulsje cethapil którą ja stosuje jak krem na noc, w dramatycznym przesuszeniu tez na dzień bo błyszczy mi sie po tym skóra) na błyszczenie: mus matujący Lirene design your style (20+, spf 15, przyjemny zapach, oryginalna konsystencja) raz dziennie zastąpienie zwykłego zelu myjącego zlelem delikatnie peelingujacym środki dodatkowe (apteka): Akneroxid L, benzacne, Sudocerm, alantan krem lub maść (tłusta ale skuteczniejsza) na podrażnienia i ranki moim ostatnim wymysłem jest suplementacja diety- co powiecie, jakieś sprawdzone tabletki? chętnie podziele sie doświadczeniami, przerobiłam juz wiele próblemów trądzikowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam maseczki do twarzy firmy Pollena Ewa oraz Ziaja. W szczególności duosaszetkę Polleny Ewy-maseczka oczyszczająca plus peeling . Moja twarz była po niej oczyszczona i odświeżona. Czułam się naprawdę super:)Ostatnio wypróbowałam też maskę nawilżającą z zieloną glinką-efekty bardzo zadowalające:) http://www.dourody.pl/maski_do_twarzy_z_glinka_od_Ziai.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×