Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość gość
usg zrobi Ci endokrynolog najlepiej mieć cały pakiet badań tarczycowych, czyli: TSH, ft3, ft4, antyTG i anty TPO i o ile anty TPO nie musisz powtarzać tak wszystkie pozostałe powinnaś zrobić jednego dnia by były wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 77
Mam pytanie do Was, jestem dopiero początkująca w Hashi i w branie hormonów. Eutyrox brałam przez pól roku od ub roku od lipca w dawce 12,5 następnie endo zwiększyła mi do całej tabletki. Po dwóch tyg serce zaczęło mnie wyprzedać, byłam u kardiologa, wszystko jest ok, to hormony..Skoro to hormony to jak się do nich przyzwyczaić? Mam doraźnie propranolol i eutyrox zmieniony na letrox narazie w dawce 25 co 2 dni, a powinnam już zacząć go brać codziennie. Ale samopoczucie po tym leku średnie dość że czuję się jak w jajku to rano nie mogę się zbyt spieszyć do pracy bo już serce daje znać..Czy macie coś takiego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luiza, nie podajesz żadnych danych - jakie miałaś, masz obecnie TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 77
Hey. Tsh początkowe, kiedy w ogóle zaczynałam się leczyć to 4,4. I mam hashi tpo-181. Było to w sierpniu ub roku po dwutygodniowych wczasach nad morzem. Tam dosyć dobrze się czułam, nie licząc opadających powiek, wypadających włosów.senności. Ale był urlop i jakoś myślałam, że leniuchuję..;)Po przyjeżdzie udałam się do endo i zaczęłam brać 12,5 euthyroxu pani dr powiedziała, że to na początek, do listopada, właśnie wtedy byłam na wizycie kontrolnej, z nowym tsh które po tej dawce niewiele się zmieniło, więc pani dr zwiększyła do całej tabletki25. Cóż po 2. tyg stosowania poczułam kołatania, nerwowość, lęki itd. Odstawiłam wtedy euthyrox na miesiąc i zaczęłam w grudniu od letroxu25, biorę go co drugi dzień jak na razie ale czuję się bez rewelacji, a do tego serce mi przyspiesza. Wiem, że już powinnam zacząć brak ten lek codzienie, bo pani dr na pierwszej wizycie mówiła, że moja dawka docelowa to 37,5 ale mnie ogrania czarna dziura jak o tym wszystkim myślę..Jeżeli możecie mi coś doradzić jak przez to przejść i czuć się dobrze, naprawdę dosyć dobrze to pliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 77
Moje wyniki z 14.08.13 wtedy kiedy zaczynałam leczenie ;) FT4 -13,82 norma (12-22) FT3- 3,65 norma (3,10-6,80) Powiedzcie jak obliczyć to %? TPO-183,1 ze strzałką do góry.. TSh-4,47 USG Wymiary;płat prawy: szer.15,1mm, grub. 17,2mm, dł.66,4, obj.8,6 ml płat lewy:szer.13,0mm, grub.14mm, dł.53,6mm, obj.4,8mll Cieśń:grub.2,4 mm Echogenicznosc miązszu niejednorodna, obecne liczne obszary o obnizonej echogenicznosci i pasma zwłóknień. Przepływ miąższowy w badaniu PD nieznacznie obniżony.Zmian ogniskowych nie stwierdzono. Obraz jak w chorobie automunologicznej tarczycy. Natomiast po zastosowanu 12, 5 eutyroksu wyniki są takie tsh 4,38..Ft4 16,81(12-22), FT3 4,53 (3,10-6,80). Czy możecie mi pomóc zinterpretować wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie dziwię się, że wyniki takie jakie są, bo szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że lekarz wypisuje połowę najniższej dawki euthyroxu nie ma szans by brać 3 miesiące taką dawkę i by to cokolwiek pomogło nie rozumiem też na jakiej podstawie ta pani doktor już teraz wie jaka będzie Twoja dawka docelowa nie możesz odstawiać euthyroxu czy letroxu musisz przyjmować regularnie i na pewno nie co drugi dzień! dawka 25 na pewno też niewiele zdziała, ale powinnaś ją przyjmować codziennie regularnie przez te 3 miesiące by zobaczyć jak tarczyca zareaguje Tsh musisz obniżyć, bo ciągle będziesz czuła się źle, a obniżyć je można tylko regularnie przyjmując leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Nic dziwnego że dostała połowę dawki, ja tak też miałam brać początkowo pół tabletki 25, chyba 1 miesiąc a potem cała tabletkę i po 3 miesiącach zrobić wyniki. Startowałam z tsh 5,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 77
Tak, celem brania 12,5 euthyroxu bylo przede wszystkim okreslenie przemiany ft4 w ft3 i czy aby nie potrzebuje do tego novothyralu I jak w ogole zareaguje moj organizm na euthyrox. Moja endo jest dobrym lekarzem warszawskim ;) ma b dobre opinie. Mysle ze chyba wie co robi..;) Poza tym chyba zabieram sie ostro do leczenia bo narazie to sie z tym troche piernicze.. A czy ta moja tarczyca nie jest za mala? :( Wyczylam ze Norma DLA kobiet to okolo 20 ml..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no chyba o takich sprawach powinna Cię poinformować ta dobra endo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 77
Wiesz sprawdzam kontrolnie ;) Ale z tego co mowila "nie jest tak zle" cokolwiek to znaczy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest tymi badaniami, czy trzeba za wszystko płacić? Czy coś jest refundowane u rodzinnego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny. Również i ja cierpię z powodu niedoczynności..Byłam dopiero raz u endokrynologa z większością zrobionych badań (TSH, FT3,FT4, USG,Cukier, Morfologia itp ogólne). Pani doktor zaleciła branie 1tabletkę Euthyroxu25 i Sioforu..po 2 mies kazała zrobić ponowne badania TSH plus Anty-TPO, androspinion (czy cos takiego). Chciałabym się dowiedzieć czy przygotowac sie jakos szczególnie do niego- w sensie czy trzeba zaprzestać brania tabletek w przeddzień badania.jak to ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed pobraniem krwi musisz być na czczo i nie bierzesz euthyroxu euthyrox możesz wziąć dopiero po pobraniu krwi to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladek5
niestety efekt uboczny to osteoporoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osteoporoza jeśli nie suplementuje się wit. d3 i wapnia i w ogóle nie dba się o dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Nic już z tego nie rozumie, byłam u lekarza rodzinnego po skierowanie na usg tarczycy, nie dał mi bo powiedział że to endokrynolog wypisuje. Ostatnie tsh 4,61 przy euthyroxie 25 , stwierdził że to jest trochę przekroczony wynik i skoro się upieram to mam brać dodatkowo pół tabletki jeszcze czyli 3,75. Chciałam to skierowanie bo wybieram się prywatnie do endokrynologa i miałabym już cały komplet badań. A najlepsze jak mi powiedział że prywatne leczenie mija się z celem bo powinnam mieć cały pakiet badań i na narodowy fundusz nic nie płacę, a sam nie chce wydać skierowania ! Znajoma u rodzinnego dostała i nie miała problemu. Wypisuje się z od niego. Pytałam czy wie jakie są kolejki, i czy może mi kogoś polecić to mam sama szukać, dzwoniłam, najlepsi lekarze,nie ma już terminów na ten rok, jedynie prywatnie. Dostałam się na koniec czerwca do jakiejś pani, w necie same złe opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majek c
Dziewczyny czy moge sobie sama zmienic letrox 25 na eutyrox25? W aptece zaproponowano mi zmiane z braku letroxu..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a taka byłaś mądra Corida ;) majek c------> lepiej pozostań przy Letroxie, na pewno jest w innej aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Euthyrox przyjmuję od listopada 2013 roku. Na początku zwiększałam dawkę co dwa tygodnie z pół tabletki 25 do półtorej. Przez ostatnie 3 miesiące czułam się świetnie. Minęły mi wszystkie objawy. Nawet schudłam ok. 3 kilo. Najwazniejszym jednak bylo dla mnie poczucie relaksu spokoju i mnostwa energii. Pierwszy raz od dawna czulam sie naprawde dobrze i mialam dobry nastroj. 2 tygodnie temu z dnia na dzien, bez zadnej przyczyny nagle zaczelam czuc sie strasznie zle. Kolatanie serca, dusznosci z bardzo silna panika. Od tamtej pory mam lepsze i gorsze momenty, ale juz ta poczatkowa 'euforia' minela. Dodam, ze na poczatku moje tsh wymosilo 8. Po dwoch tygodniach polowki tabletki bylo juz 3,2. Teraz, gdy biore 1,5 tabletki przez 3 miesiace moje tsh nadal wynosi 3,2. Mam dwa pytaania: 1) jak myslicie, czy to dobrze, ze moje tsh nadal jest takie samo pomimo zwiekszenia dawki 3krotnie? Lekarz kazal mi zostac na 1,5 skoro tak dobrze sie czulam. 2) czy rowniez macie w gorszych momentach takie wrazenie wewnetrznego niepokoju? Ciagly lek i wewnetrzna trzesiawa. Czasem odpuszcza, ale nie wiadomo kiedy wroci. Bylabym wdzieczna za odpowiedz. Ta choroba jest dla mnie nowa i nie do konca radze sobie z nia i mysle ze ieszcze minie troche czasu zanim naucze sie z nia zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety, ale to taka choroba i dojście do właściwej dawki u jednych może trać krócej, a u drugich dłużej piszesz, że leczysz się od listopada, to niestety zbyt krótki okres czasu by ustalić dawkę docelową w Twojej sytuacji dawkę należy ZWIĘKSZYĆ, a nie zostawać przy tej samej, bo wcześniej czułaś się dobrze przecież Ty nawet nie wiesz przy jakim TSH czujesz się najlepiej, a to podstawa jeśli chodzi o to uczucie niepokoju, to niestety jeden z objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 29
No tak a ja rok temu zaczęłam się leczyć i przyjmować euthyrox,do pażdziernika nawet schudłam ok 6 kg,Lecz w połowie listopada zaczęłam się żle czuć.Było mi trochę słąbo,ciągle czułam się zmęczona,no i zaczęłam tyc nie zmieniając mojego trybu życia.A teraz znowu troszkę lepiej się czuje,ale nie mogę schudnąć. Dodam że na początku przyjmowałam euthyrox 25,póżniej 75,a teraz cały czas przyjmuję 125. Czy któraś z WAS miała podobnie? '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaga, a jakie masz TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Teraz szczerze powiedziawszy to nie robilam badania,a ostatnio było 0,350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i miałaś zmniejszoną dawkę wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 29
Nie nie miałam ,cały czas mam tę sama dawke tzn:euthyrox n 125. wizyte mam w czerwcu,i najprawdopodobniej bede mieć operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to czemu się dziwisz swojemu samopoczuciu? TSH bardzo niskie w ogóle kiedy robiłaś to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 29
Na początku grudnia,z tego co pamiętam ,bo wyniki sa u pani doktor wiec nie mam jak sprawdzić date.Czyli to moje złe samopoczucie jest takie przez niskie tsh.A jakie powinno byc najlepsze tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie TSH na pograniczu nadczynności na pewno nie służy nikomu jeśli jest efektem przyjmowania euthyroxu Ty powinnaś najlepiej wiedzieć przy jakim TSH czujesz się po prostu dobrze no dziwne, że lekarz nie zmniejszył Ci dawki widząc takie TSH i dlaczego tak rzadko masz wizyty i kontrole TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×