Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość polcia23
hmm..tez piję ziółka, minimalnie to pomaga na te puchnięcie..mój endo jak za pierwszym razem z tym przyszłam powiedział, że to z powodu za małej dawki, co tsh potwierdziło. Rozmawiałam jednak z farmaceutką, u której zawsze rp wykupuję, 20 lat temu miała operację i puchnie niezależnie od dawki..czyli chyba zwlaczyć to mozna jedynie domowymi sposobami, albo nauczyć się z tym żyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Hydrominum ale na dzień dzisiejszy nie mam w domu.Jutro dorwę się do jakiejś apteki.Mi pomaga ten lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudixon
Witam Byłam na euthyrox 25 przez 2 miesiące tsh z 4,6 spadło do tsh: 4,1. Lekarka przepisała mi teraz euthyrox 50 i mam pytanie czy mogę jutro np brać 2x25 ponieważ nie mam jeszcze wykupionej recepty. Pytanie głupie, ale wole zapytać zanim coś zrobie. Chciałabym się dowiedzieć jeszcze czy osoby, które mają za wysoką prolaktynę czy ona spada również jak spada TSH? Bo u mnie prolaktyna z 36 spadła na 32 jak na razie. Nie mogę schudnąć chociaż ćwiczę intensywnie praktycznie co drugi dzień i trzymam dietę. Przy jakim TSH zaczynałyście chudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudixon...oczywiście,że możesz brać a nawet powinnaś;) Zaskoczę Cię ale ja schudłam przy Tsh 30,01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudixon
Schudłaś przy TSH 30!!!! Kurczę więc od czego to zależy czy w moim przypadku może to być wina wysokiej prolaktyny? Dodam oczywiście, że że odżywiam się super zdrowo (nie jem przetworzonych produktów, słodyczy, napoi słodzonych w sumie pie tylko wodę i herbatki ziołowe bez cukru). Do tego ćwiczę cały czas trening siłowy 40 minut + bieganie 20-30 minut co drugi dzień i waga najpierw poszła w górę + kg. Teraz moja waga stoi w miejscu. Każdy zjedzony posiłek zapisuje w potreningu.pl i mam ustaloną wielkość białka, tłuszczy i węgli oraz trzymam się na razie na poziomie 1600 kalorii. (wcześniej 1800 ale zmieniłam na mniej skoro tyłam) Cały czas mam nadzieję, że jak TSH spadnie do 2,00 to zacznę chudnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudixon
Kurde zjadło mi, że najpierw waga poszła +5 kg i teraz na 1600 kalorii stanęła w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adorota
Dziewczyny - chudnące i tyjące : ale Wy chyba macie tarczyce ? Tylko zaburzenia jakieś w jej działaniu ? Bo ja zawsze słyszałam, że chudnie się przy nadczynności tarczycy, a tyje i puchnie przy niedoczynności. Są też inne objawy oczywiście ( włosy, cera, nadpobudliwość itd) - ale to chudnięcie albo tycie - to chyba w zależności od tego jak tarczyca pracuje ? Do polci 23 : ja po operacji mam pierwszą wizytę u endo. pojutrze. Nie wiem czego się spodziewać ... nie robiłam jeszcze żadnych badań.... Ty już "wypróbowałaś" kilka różnych dawek euthyroxu i przy każdej czułaś się mniej więcej tak samo, z wyjątkiem tego okresu po zmianie. Dobrze zrozumiałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
ja na pierwszą wizyte po poszłam bez wyników i dostalam "zjebę" od endo, ale skąd to człowiek ma wiedzieć jak w szpitalu nic nie powiedza tyle rp wcisną, a dalej się sama martw..tak, po każdej zmianie podobnie- jakieś bóle w klatce piersiowej, humory i brak sił, ale juz mi sie organizm chyba do nowej przyzwyczaja-biorę 150 od miesiąca i jest z tygodnia na tydzień ciut lepiej, może to od organizmu zależy.. powodzenia na wizycie zdrówka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adorota🌼ja tarczycy nie mam 2 lata i mam niedoczynność.Jestem tak zwanym dziwnym przypadkiem,heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adorota
Do polci 23 - Aaaaa ... no to mnie jutro oppierduczy ? No niech tam, byle by coś dobrego z tej wizyty wynikło. Bo nie czuję się zbyt dobrze i nie wiem w czym problem. Może coś mi wyjaśni ... Bo ja mam jeszcze problem z przytarczycami, czyli z wapniem. Do Ima - Dwa latka bez tarczycy ? Wooow ! I jak Ci się żyje ? Bez różnicy ? Oprócz leku oczywiście (euthyrox bierzesz chyba...) - w jakiej dawce ? Piszesz, że masz niedoczynność. Jak się objawia - senność, zmęczenie, tycie - czy coś innego może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
Ime jak nie masz tarczycy 2 lata to z tego co rozumiem masz pooperacyjną niedoczynność-jak każdy po wycięciu tarczycy, bo nie ma co hormonów produkować co nie? chyba że jesteś tak jak piszesz cudownym przypadkiem jakims;) bo ja mam nadal niedoczynność, ale to do roku podobno dawką leku da się wyregulować ...czy jak? adorota-wizyta zawsze coś da,mi mój endo kazał zrobić badanie, wysłać mailem i wystawił nową rp..pogadaj, zawsze spokojniejsza będziesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,polciu.Miałam niedoczynność jeszcze przed operacją.Mój endo nazwał mnie ewenementem a chyba wiedział co mówi bo lekarzem jest kopę lat;) Powinnam tyć a chudłam.Wszystko na odwrót,heh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia23
ee to faktycznie..taki freak of nature ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudixon
Pojawił się tutaj temat okresu.... 2 miesiące brałam dawkę euthyrox25 i teraz od 3 dni biorę 50. Okres 10 dni wcześniej z mega napięciem chyba życia. Czułam się jakbym miała wybuchnąć zaraz. Nie było rzeczy która by mnie nie wkurzała. Twarz jak pizza pryszczy więcej niż włosów. Dodatkowo dziś rozczesując moje kudły wypadło ich tyle że ło matko. Mam nadzieje, że za kilka dni będzie okey i to się unormuje. Bo Pierwsze 2 tyg dawki 25 miałam takie że różne dziwnne rzeczy się ze mną działy (spałam 16h, było mi niedobrze i dziwnie się czułam). Teraz mam takie powera, że ostatnie 3 dni miałam dużo pracy i chodze spać o 4:00 wstaje sama o 11;00 !!! Czuje się wyspana i nie chce mi się spać:Dx Ogólnie to zaliczam na plus. Z dziwnych rzeczy to mam zachcianki jak laska w ciąży. Palić mi się chce chociaż nie pale od roku, ciągnie mnie do słodkiego i do wody z ogórków ( wypiłam już z 1L). Dziwna ta tarczyca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zeczełam leczyć niedoczynność (tsh bliskie 12) od dawki 25 mg, to w ciągu trzech miesięcy schudłam 8-9 kilo (na mnie to sporo, bo wazyłam 60), pomimo ze tsh prawie nie drgnęło, potem jak zaczeło ruszać w dół, przytyłam 4 kilo, od tamtej pory poziom tsh nadal mi sie waha, dawki wciąż nie moge dobrać, a minęło juz prawie 2 lata, w kazym razie potem juz ani nie przytyłam ani nie schudłam, trzymam sie cały czas na tym samym poziomie :) także spoko dziewczyny, nie martwcie sie, z tarczycą sie skacze, raz na wozie raz pod wozem, ale moje znajome które biora ten lek to wszystkie są niewyobrażalnie chude, a żrą na okrągło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt, coś z tymi ogórkami musi być... jak zaczełam sie leczyć to wchłaniałam ogóry konserwowe tonami. a włosy lecą, fakt, ale też róznie, raz mniej raz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaaaa77777
ponawiam pytanie poprzedniczki- ile kosztuja badania anty TPO i Usg tarczycy? i czy ze skierowaniem od lekarza z kontraktem sa platne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka...jeśli masz skierowanie to nic nie płacisz ale na usg sobie poczekasz w kolejce prawdopodobnie.Prywatnie usg kosztuje,przynajmniej u mnie,50zł.Anty TPO nie wiem,możesz sprawdzić w necie dla swojego regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudixon
Do : malutkaaaa77777 Usg tarczycy dostałam skierowanie od mojej endo, ale z kasy chorych tego nie uznają bo endo mam prywatnie. Więc musiałam iść do lekarza rodzinnego pokazać mu wyniki TSH i powiedzieć, że leczę się na niedoczynność i on dał mi skierowanie na USG tarczycy. Czekałam 2 dni na usg. Co do AntyTpo to nie pamiętam ile płaciłam, zapytaj w punkcie gdzie pobierają krew różne firmy mają różny cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też niestety mam niedoczynność tarczycy i czy może mi ktoś powiedzieć czy od brania tego leku po pewnym czasie sińce i worki pod oczami znikną? Tak jak i nienaturalna bladość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pozbyłam się i bladości i mega podkrążonych oczu więc może u Ciebie będzie podobnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czy moze mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, kto miał podobna sytuacje, mam hashimoto hormony uregulowane, z tym że poziom witaminy D miałam 6 po 4 miesiacach brania(lato- słońce) poziom 20 wraz poniżej normy, wogóle mi sie w tabletkach nie wchłania, dermatolog kazał mi przez 2 tygodnie w kroplach brać jak nie będę miała pprawie na skórze mam dostać na jakomś sprowadzaną z zagranicy i smarowac nią skóre głowy, czy wie ktoś jaka jest nazwa tej witaminy wiem że jest sprowadzana i bardzo droga chciałabym zobaczyć cene i poczytać o niej ale nie podała i nazwy, może ktoś mógłby mi pomóc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komuś poprawiła się cera jak brał euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę ten lek od 5 lat przeszłam już chyba wszystkie możliwe skutki uboczne, od kołatania serca przez wypadanie włosów, suchą skórę, poprawę cery oraz pogorszenie się jej stanu przez powstające ropne wypryski. Mam też problemy z ciągłym zmęczeniem, bólem oczu i uczuciem ociężałych powiek. Sporadycznie zdarzają mi się bóle stawów i odrętwienia, że nawet kubka utrzymać nie mogę. Jeżeli chodzi o swędzenie skóry to są okresy kiedy jest to tak dokuczliwe jakby ktoś lał wrzątek, a mojej koncentracji wcale nie poprawiły. Jeżeli chodzi o wagę to fakt na początku waga zaczęła spadać, ale tylko do pewnego momentu i jak się zatrzymała tak się waham 3 kg w dól i z powrotem. Co do ciąży od 4 lat mam wyniki na pograniczu nadczynności z niedoczynnością i mimo że z mężem przeszliśmy komplet badań ginekologicznych to dzidziusia niema. Lekarz zmienił mi lek z euthyroxu na inne ale tamte znowuż nie pozwalały utrzymać stanu hormonów, więc wróciłam do pierwotnego leku. Dawka jaką biorę na dzień dzisiejszy to 200. Na dzień dzisiejszy mam 28 lat i jakoś nie widzę świetlanej przyszłości co do leczenia się, a już zostałam poinformowana że do końca życia będę musiała je przyjmować. Jeżeli mogę coś poradzić, to proponuję konsultację u kilku specjalistów :) i dużo zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mój lekarz rodziny po badaniach tsh stwierdził u mnie niedoczynność byłam dziś u endokrynologa i popatrzyła na wyniki tsh, "wymacała" (użyje tego określenia ;)) moją tarczyce stwierdziła że mam bardzo małą i dała mi receptę na Euthyrox 25 na pół roku, stwierdziła że ft3 ft4 są niepotrzebne, na usg mnie nie skierowała, za pół roku jak mam przyjść to ma zrobić jedynie tsh i aTPO... zastanawiam się czy zacząć przyjmować leki czy zrobić resztę badań i iść do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie poszukaj drugiego endokrynologa! to jakiś konował, nie endokrynolog:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę euthyrox n25 od 3 tyg i znacznie powiększył mi się biust do tego boli jak przed okresem a jestem po , dodm ,że miałam lekka niedoczynność czekam na wizyte u endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob sobie badania na prolaktyne, bol piersi moze byc spowodowane jej nadmiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivaone
Witam. mam pytanie dzisiaj bylam na badaniach tsh i mam 2,83 czy to dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×