Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Cześć Kochane! Przezyliśmy to szczepienie :) Mały marudził trochę w noc po podaniu zastrzyków. Nie spał tak, jak zwykle, gzrecznie i głębokim snem, tylko budził się często i od razu z płaczem. Ale przeżylismy. Dzięki Bogu i Waszym kciukom :) bez temperatury i innych przypadłości :) Jutro chyba pojedziemy na działeczkę, bo pogoda śliczna, niech maluszek poleży na świeżym powietrzu. My już mamy zgodę na figle :):):) To będzie nasz drugi \"pierwszy raz\" chyba, bo ja troszkę sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Witajcie Kochane Przyjaciółki! Nesiu, tak się cieszę,że Mateuszek przebrnął szczepienie i Twój stres się skończył. Tak sobie myślę,że skoro taki spokojny dzieciaczek jak Mati troszkę jednak marudził, to co to będzie z moją Natalką? No,ale nie będę martwić się na zapas. Zaimponowałaś mi tym basenem. Ty i Carla, jesteście takimi matkami, jakie zawsze mi sie podobały - pełne optymizmu, radości, spokoju i nowoczesne. Ja tak często się czymś przejmuję. Na szczęście z każdym dniem coraz bardziej oswajam się z nową rolą i czerpię coraz więcej radości z macierzyństwa. Mniej już we mnie napięcia. Syaram się nie patrzeć na córeczkę jak na tajemniczą, bezbronną istotkę, której w każdej chwili może się cos stać, ale jak na moją najdroższą córeczkę, którą należy się cieszyć. Skye, widzę,że z tymi porami posiłków u naszych maleństw podobnie. Moja do godz 14 je w miarę regularnie, co 2-3 godz, choć niestety w przerwach budzi się co pół, bo jak wsominałam sen ma czujny. Za to od 15 do 20-21 je co chwila i prawie nie śpi. No ale już drugą noc z rzędu śpi od 21 do 4 rano, to naprawdę sukces, wreszcie czuje się mniej zmęczona. Cieszy mnie też to,że wychodzimy na coraz dłuższe spacery. Wczoraj byliśmy na kontroli .Pani doktor orzekła,że Natalia bardzo jej się podoba i jej zdaniem jest zdrowa. Ten niepokój powinien po czasie ustąpić. Mam tylko zrobić badanie moczu i za 2 tyg znow się zgłosić. Mam pytanie do tych kobietek, które zaliczyły już wizytę u gina - czy wcześniej robiłyście badanie krwi i moczu? Aha, byłabym zapomniała - Natalka waży 4.500, a dopiero za 2 dni będzie miała miesiąc. Potrai już ttrzymać sztywno główkę dość długo, a gdy leży na brzuszku sama swobodnie prewraca ja na drugą stronę. Naprawdę szybko się rozwija. KOńczę, bo właśnie mnie wzywa. Pozdrawiam, Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Mamulki...milego weekendu 😘 Nesiu superowo ze maly przeszedl to dobrze !!!! ❤️ Carla i Dustin 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc moje kochane :) oj podziwiam was!! naprawde podziwiam!! jak wy to robicie ze znajdujecie czas na pisanie?? moja malutka , choc ghrzeczna baardzo jest taka absorbujaca.. . no wiem wiem!! jak kazdy dzieciaczek :D ja poprostu kiedy juz mam chwile dla siebie to ostatnia rzecza o jakiej mysle jest komputer... ehhh !! przepraszam was za tro bardzo!! zawsze jest cos do posprzatania pozmywania , wyprania, ugotowania ... czasem tez trzeba zjesc... no a czasem zwyczajnie posiedziec w wygodnym fotelu... nie brakuje wam na to wszystko doby?? bo mnie troszke brakuje... nie nadrobilam nawet zaleglosci w czytaniu... mam nadziejhe ze pozniej to zrobie... napisze wam tylko krociutko co u nas ... moze niektore rady sie przydadza... no wiec moje cudko skonczylo wczoraj 4 tygodnie :D i wazy dokladnie 4770 (urodzila sie 3350 i w szpitalu spadla do 3130 ) wiec przybiera poprostu rewelacyjnie na mamusinym cycusiu :D na koleczki mamy debridat!! jest swietny!! juz w drugi dzien stosowania bol brzuszka byl lagodniejszy... a na trzev\\ci dzien nie bylo go wcale... malutka tylko wieczorami i z rana jest czasem niespokojna... wtedy cuda dziala suszarka... NAPRAWDE!! normalnie wystarczy wlaczyc i ustawic gdzies z boku... dziecko w momencie odplywa :D a nawe t jesli nie odplywa ( tzn. dla niewtajemniczonych zasypia snem sprawiedliwego :) ) to lezy sobie spokojniutko wpatrujac sie tymi swoimi wielkimi oczami w jeden punkt :) herbatki na trawienie sama pije ( te z hippa - ulatwiajaca trawienie z koperkiemn i rumiankiem i koperkowa ) podobno przenikaja do pokarmu wiec i malutkiej pomagaja ... sama prukam po nich jak szalona :D poza tym czesto ja kllade na brzuszku i masuje plecki ... a czasem podnosze jej nozki jak lezy na pleckach i widac ze ja meczy kupka ( ostatnio zdaza jej sie to dosc czesto... sama nie wiem czemu ... bidulka musi sie nastekac zeby zrobic co nieco... ale robi rzadziutko i kilka razy dziennie wiec to nie zadne zatwardzenia) wasze tez tak maja ?? co tam jeszcze!! aaaa!! kapie ja w przegotowanej wodzie z dodatkiem balneum ( polecam goraca ) zadnego mydle tylko ten plymn do wody... skorke ma po nim gladziutka , zadnych podrazbnien... smaruje ja tylko olejkiem , a do pupy mam bepanthen ( masc i krem naprzemiennie - krem nmn ie troche wkurza bo strasznie rzadki i splywa z palcow zanim zakrece tubke , ale jesli chodzi o dzilanie to poprostu super !! zadnych odparzen!! ) sudoocrem tez mam ale jakos nie mam do niego przekonania bo taka biala warstwe zostawia... hmmm!! nic wiecej nie przychodzi mi do glowy... odezwe sie jeszcze :D caluje was i wasze pociechy baaardzo goraco ❤️ BUZIACZEK :D aaaaaaaaaaaa!! a wasze kruszynki tez wysypuje na buzce ?? moja od tygodnia wysypana ( taka kaszka , podobna do tej ktora mialam na czole podczas ciazy - pamietacie?? zalilam sie kiedys :) ) poczatkowo myslalam ze to uczulenie , bo zjadlam pomidora , ale teraz juz nie jem nic co by moglo uczulac... sama nie wiem... moze to moje hormony tak na nia dzialaja ... chyba wyprobuje niezawodny sposob carli i bede smarowala mleczkiem :) jak macie jeszcze jakies pomysly to chetnie poslucham :) raz jeszcze caluje :D i do nastepnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Witajcie Kochane Mamusie! Arkadio, z tym czasem na pisanie, to często jest tak,że piszę z Małą kolanach lub piszę na raty, co chwila do niej wstając. Kupię sobie te herbatki, o których piszesz. U mnie tez debrdat, kładzenie na brzuszku i dociskanie kolanek do brzuszka działają dobrze.Ja stosuję oilatum ka też dostała coś takiego na buzi, ale to chyba ma tak większość dzieciaczków takich malutkich. Arkadio, Twoja córecza rzeczywiście przybywa rewelacyjnie. No, chyba już sobie nie popiszę zbyt długo -Natalka wykąpana, nakarmiona wg mnie, no własśnie, bo tego to z nią nigdy pewna nie jestem leży sobie, ani myśli spać i jeszcze zaczęła marudzić. Ciekawe, jaka noc mnie dziś czeka... Wam i Waszym Maleństwom życzę jak najlepszej nocy i kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
Witajcie mamulki!!!!! moj adrianek juz wykapany nakarmiony i smacznie spi:) Arkadia mo mały tez taka miał wysypke na buzi przez pare dni po porodzie pediatra pwiedziala z to moje hormony i ze nie ma sie co martwic bo to zniknie no i rzeczywiscie juz nie ma :) moj adrianek dzis konczy 6 tydzien rany jak to leci szybciutko:):):) pozdrawiam buziaki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
Hej mamuski!!!!! Gdzie sie wszystkie podziałyśccie????my dopiero wstaliśmy adrianek dał dziś mamusi pospać:):)teraz dostał cycusia posmiał sie troszkę i dalej spi:D Zycze miłej niedzieli papatki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo MAMULKI.... 😘 Moj mamlutki tez slodko zasnal... hihih :D :D :D pojadl... poranna toaleta za nami... posmial sie ... tez IWKO :D :D :D i slodko spi... dzisiaj u nas deszczyk...wiec spacerek bedzie raczej nie mozliwy :(... MAMULKI... milej niedzieli 🌻 🖐️ Carla i Dustin 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki!!! 🌻 ❤️ Carla dzięki za smsa, miło z Twojej strony.Twój synuś jest naprawdę piękny,🌻 jak wywołam kliszę to też Wam wyślę zdjątka Majci. Nic ostatnio nie pisałam, czuję, że się od Was oddaliłam, i bardzo tego żałuje. Moją Maję karmie butelką, a dokarmiam piersią, niestety w szpitalu, kiedy leżała pod inkubatorem była karmiona butelką, i potem długo przekonywałam ją do piersi, potem walczyłam żeby w ogóle karmić, bo ze stresu prawie zanikł mi pokarm. Ogólnie moja córcia jest bardzo nerwowa w tej chwili wkracza w 4 tydzień (24 dzień) jest najedzona, przewinięta, i płacze tak mocno jakby ją ze skóry obrywano… Myśleliśmy, że to od, zaparć, ale teraz robi kupki i dalej jest nerwowa. Czyżby to taki charakterek??? Bo chora nie jest, w nocy ładnie śpi… Nie wiem, o co chodzi??? Jeśli chodzi o moją wagę, to wróciłam już do rozmiaru 36, i mieszczę się we wszystko…mąż ma już chętki coraz większe, ale jeszcze nie można  ja to nawet na myśl o tym się stresuję…buuu dobra dziewczynki kończę bo chce poczytać zaległości, postaram się pisać częściej. Buziaki Ewcia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
tu Ela po streasznych trudach porodowych wróciłam mam synka cudem urodzonego michalka o porodzie nie bedę na razxie pisac bo byl koszmarem powiem tyle że rodziłam naturqalnie ale nie urodzilam i zrobili cesarkę maly dostal niską skalę abgar bo na poczatku nie oddychał myslałam w szpoitalu ze oszaleje teraz drze o jeggo zdrowie pocieszcie mnie jakos bo do głowy sobie biorę wszystkie choroby swiat pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamcie, Elu super, że wróciłaś, nie martw się na zapas, no niestety czasem się tak zdarza, że poród nie przebiega idealnie, ważne, że mały jest zdrowy i że jesteś już w domku. Dziewczyny Paulinka od wczoraj rana nie zrobiła kupki a za to purta jak szalona, nawet jak śpi, co robić?? czekać??? niby trzy dni dziecko może kupki nie robić, ale mi się wydaje, że ona się męczy i nie potrafi się wypróżnić :( No i moja mała też ma tę kaszkę na buzi, już drugi tydzień to się trzyma, wieczorem jest troszkę mniejsze a rano znowu jest cała wysypana. Całuję wszystkie pociechy, acha moja Paulinka dziś kończy miesiąc :)) Do zobaczenia, piszcie dużó kochane, Carlaa dostałaś zdjęcia???? Gosiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rika 78
Witajcie! Korzystajac z Waszej metody staram sie pisac z Lena na reku...Niepikoi Was "kaszka" pojawiająca sie na twarzy Waszych dzieciaczków..byc moze to to co miala moja Mala - czyli potowki Mnie to kojarzylo sie z wysypka, a to zwykle potowki, na ktore lekarz przepisal wapno w syropku. Malej smakuje i krosteczki ustepuja. Ja dodatkowo przemywam jej twarz rumiankiem. Teraz pogoda robi sie bardziej znosna, wiec problem powinien zniknac. My bylismi powaznei zaniepokijeni, bowiem nasza Malutk aubierana byla naprawde "cieniutko', wiec nie bylo mowy o przegrzewaniu z naszej strony. Niemniej jednak lokalizacja miszkania naszego pozostawia wiele do zyczenia...Poza tym dowiedzialam sie, ze to co meczy dreczy moje dziecko to nie jest zadna kolka..tylko cyt. "taki urokj macierzynstwa.." bo przy kolce dziecko plakaloby w nieboglosy. Stan Leny utzrymuje sie niemal regularnie. Wzdety brzuszek, baczki, zaczerwieniona z wysilku twarzyczka. NO PRZECIEZ WIDZE ZE CIERPI..a pomocy znikad. Czasem, gdy golutka ja pokladam brzuszkiem na swoim odkrytym brzuszku - pomoga. (Niestety suszarka o ktorej wspominalam wczesniej juz nie skutkuje!) Niemniej od 6:00 do 9:00 tak kweka i wzdyma sie. Na moje prosbe lekarz zlecil podawanie kropelek ESPUTiCON/2x1kropelka /. Nakazal odstawic koper, bo rzekomo sam powoduje te wzdecia. Zastanaiwam sie czy czasem nei popelniam sama jakichs bledow zywieniowych. W sumie nie jem tego co lubie - bo lubie pikantne zarcie. Od momentu kiedy jest Lenka nie jadam jajek, kapusty, fasoli, grzybow, pomidorow, owocow cytrusowych, zaczelam podjadac produkty zwierzecego pochodzenia - wedlina, czasem drob. Ogolnie jadam duzo jablek, sera zoltego, pijam soki jablkowe, mineralke, marchwiowe, czasem kawke z mleczkiem. A jak wyglada Wasza dieta? Czy stosujecie jakies ograniczenia ? Literatura roznie podaje, i tak na przyklad ryby w jednej pozycji czytam ze warto jesc ryby zwlaszcza makrele - a w innej ze to produkt uczulajacy. Mzona zwariowac... Faktem jest, ze nie mam kompletnie czasu szykowac sobie jakichs fajnych dan jem niemal w biegu...a to moje menu jest tak ogranoiczona, ze ciekawa jestem kiedy tym wszystkim zwymiotuje - bo niemal wciaz to samo. Niektore z Was przeszly na karmienie butelka, jakie mleczka modyfikowane kupujecie. Czy spotkalyscie sie ze stosowaniemmleka Enfamil Premium? Jestem ciekawa opinii. Skye, moja Mała od wczoraj rowniez nie zrobila kupu...a tak normalnie to sadzila kilka dziennie...Moze to nastepstwo tego, ze wczoraj podjadlam troszke groszku zielonego...Poczekam ... Pozdrawiam, Rika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
Witajcie mamuski! Ela trzymaj sie dzielnie napewno bedzie wszystko ok🌻 Rika Skye Ela zaglądajcie do nas częściej :D wiem ze cały wasz czas zabieraja maluszki no ale d czasu do czasu zdajcie relacje co tam u was:) ja wlasnie czekam az moje malenstwo sie obudzi nakarmie go przebiore i popedzimy na spacerek:)no ale on spi jak susueł ma tak zawsze jak mamy gdzieś wyjsc i ja juz jestem przygotowana to zaa zadne skarby nie chce sie obudzic a ja czekam i czekam :D pozdrawiam buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
rika 78 ja nie karmię malego piersia. bo nie chce ssać już od szpitala i lekarka zaleciła mi wlasnie enfamil premium 1,co do wzdęć i braku kupki to mialam wczoraqj ten sam problem z malym ale dalam mu koperek podalam swje odciągnięte mleko i dzis już 3 razy ku mojej uciesze zrobił ku8pke i teraz spi bedę do was zaglądala jak tylko czas i malec mi pozwoli,my planujemy 9 p[azdziernika chrzest tylko nie wiem w co maleństwo ubrac i czy można jakiś becik kupic b6y go w to zawinac bo nie bede w rożku go trzymala-macie jakies pomysly/\ pozdrawiam zajrze pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo MAmulki ... EWCIA hallo 🖐️ ELA 🖐️ ... Ty wiesz ze ja sie ciesz :D :D :D :D :D :D :D :D :D ze wrocilas ... a jak napisala Go sia wszystko bedzie dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ❤️ 🌻 Gosiu zdjatka dotarly ... malutka sliczniutka jejeku jaka PANNA z niej bedzie .... ❤️ :) co do kupek mi polozna mowila ze miala przypadek ze malenstwo nie zrobilo przez 10 dni kupki... i bylo ok ... tylko jak zrobilo to ... same sie domyslacie ... prawda ... bylo co sprzatac.. :) :) jesli wszystko z mala jest ok tzn jesli nie marudzi za nadto niz zwykle to wszystko dobrze nie martw sie !!!!! ja wszystko malemu smaruje mleczkiem ... teraz tylko mamy klopot z oczkami ... bylismy dzisiaj w klinice na wizycie u ortopety ... nie jest zle ale nie jest tez najlepiej... nie musi nosic tych strasznych plastikowych majtek tylko jeszcze mamy go szeroko pieluszkowac przez nastepne 6 tygodni... potem kontrola i jeli nie bedzie tak jak ma byc to mozemy go tak pieluszkowac do 6 miesiaca... :(.. najwazniejsze jednak ze nie jst gorzej ... to mnie tak nie martwi jak te oczki ...bo przy okazji tej wizyty bylismy u oczologa czyli okulisty... juz 2 wizyta... zapisano nam nowe kropelki .. taka straszna ta ropka wylatuje z oczka ze... az mnie scisika serducho jak mu przemywam on placze bo juz wie ze tego nie lubi... zobaczymy co dalej.. przyjeli nas bez kolejki .. pani doktor mloda babka superowo bylo mowila co mu robi pokoleji wszystkie czynnosci.. wropila mu do oczkka krople z barwnikiem ktory widac pod tym swiatlem ultrafioletowym maly wygladal jak na imprezie techno party... uficznie... sparwdzala droznosci .. pobrala probke w srode bedziemy wiedzieli czy sa jakies bakterie .. i kontrola rana przed wizyta u pediatry... no zobaczymy mam nadziej ze sie polepszy do tego czasu :) musi sie polepszyc wkoncu !!!! Rika co do mleczka to ja Ci nie poradze ... :( co do jedzenia .... nie jem tych wszystkich wzdymajacych .. i kwasnych ... rybki juz jadlam .. nic nie bylo... a co do tego czy to kolka ... no wlasnie moj maly od wczoraj tak siue zachowuje a te uroki ... to wlasnie to ... :) moze to pogoda... pewnie tak bo po analizie co jadlam i po zabawie po suchej pieluszce i po jedzonku byl a nadal le le le le le le le le le le le ... smiejemy sie ze on nie placze on spiewa ... przed nami niedlugo szczepionki... :( :( aaa zapomnialam maly ma mala ciemieniuszke na glowie .... co stosujecie jesli wasze malenstwa tez mialby taki problem ????? przesylm moc buziakow dla wszystkich mamus obecnych i nieobecnych .. !!!!! ELU 😘 ze wrocilas taki ze slinka... bo malu juz tak powoli sie slini hihihih... i tak zaczyna sie PRAWDZIWIE USMIECHAC... i czasem mu sie uda zasmiac tak glosno i slodko hihihihi kocham go ❤️ jest cudowny jak kazde wasze malenstwo ❤️ Carla 🖐️ Dustin 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane! Ewcia, Ela - witajcie po długiej nieobecności. Mam nadzieję, że trudy porodów pójdą szybko w zapomnienie, najważniejsze, że dzieciaczki zdrowe!!! Bardzo się cieszę, że jesteście już z nami :):):) Carla? A zdjęcia ode mnie doszły??? Też przyszła mamo - szczerze mówiąc mam masę obaw związanych z tym basenem... Dziewczyny!Moja babcia twierdzi, że chcemy utopić dziecko, teściowa, że basen dla niemowlaka to cytuję \"burżuazyjna wydumka\" i że niepotrzebnie ryzykujemy, bo przecież dziecko urodziło się tak bez kłopotu i tak się dobrze chowa, więc kusimy los...To tak, jakby mój synek miał ograniczony pakiet szczęścia, który już wykorzystał i na basen nie wystarczy. No i oczywiście jest zarzut bakterii, zapalenia uszek itd itp. O te uszka to ja się też martwię, ale mam silne przekonanie, że ten basen to będzie sama radość i przyjemność dla naszej trójki. Mały uwielbia wodę, a ten basen to w zasadzie basenik, ma ozonowaną wodę o temperaturz 32 stopni a dzieciaczki bawią się w nim z rodzicami aż się buzia sama do takich widoczków uśmiecha. Karnety odebrać mamy do niedzieli, więc jest jeszcze czas do namysłu. Twoja mała ślicznie przybiera, też przyszła mamo, a to znaczy, że mimo, iz marudzi i daje Ci i Twojemu mężowi w kość to wszytko jest w absolutnym porządeczku. Bardzo się cieszę :) Napisz, co po wizycie u kardiologa. Skye, też przyszła mamo! Ja też chcę zdjęcia, mój adres jest pod nickiem :) Dominisia? Krzyś już ochrzczony? Jak było? Czy wszystko się udało? Arkadia - proszę nadrabiać czytanie i pisać pisać pisać Rika - ja jadam rybkę regularnie co piątek i wszystko jest oki :) Iwka, no Twój Mały to naprawde rośnie !!! Rekord forumkowy chyba :) Carluniu! Mój mały nie ma ciemieniuchy ale w szpitalu ołozne mówiły, że trzeba sowicie oliwką nacierać i wyszczotkowywać. Pa kochane! Wyślijcie zdjęcia, nie ma Waszych adresów pod nickami, więc nie mogę wysłać swoich :( Wysłałam do Carli, ale nie mam potwierdzenia czy doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
dziewczynki od którego momentu dziecko widzi moj michalek ma 2,5 tyg a wydaje mi sie ze rzadko na mnie zerka-a propos niego wlaśnie sie obudził i mimo ze nakarmiony spac nie zamierza,jak coś cgo napadnie to potrafi dlugo i glośno płakac az sie niepokoje a budzę sie na kaRMIENIE CO 2,5 GODZINY NIEWYSPANA CHODZE ZE SZOK ale Robert bardzo mi pomaga i mnie wspiera w trudach wychowywania bobasa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
WITAJCIE MAMUSKI! MY JUZ Z ADRIANKIEM NIE SPIMY:)W NOCY TEZ MAŁO SPALISMY JA WSTAWAŁAM DO NIEGO JAK NEPTYK:(TERAZ MALY NAKARMIONY PRZEWINIETY MOZE TROSZKE USNIE:d JA JUZ ZDARZYŁAM POSPRZATAC :)ZARAZ ZBUDZE MEZUSIA NIECH IZIE PO PIECZYWKO A CO TAM:d POZDRAWIAM BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moja mała nadal nie zrobiła kupki, nie wiem co robić, wydaje mi się, że bardzo się męczy, :) poradzcie Nesiu zdjęcia wysłałam czekam na wasze :) skye@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallooo.... Mamulki.... 😘 Nesiu zdjecia jeszcze nie doszly .... a co do basenu super sprawa... przeciesz nasze szkaraby plywaly cale 9 miesiecy... to teraz taka frajda dla nich te rozesmiane buziulki hihihihih...dla mnie rewela my tez sie zastanawiamy !!!!... ja slyszalam same suprelatywy wiec nie masz sie co zastanawiac ...zreszta to jest tez dobra forma relaxu dla nas prawda...takie moje zdanie ... 🌻 Gosiu...nie martw sie co do tej kupki pisalam juz o tym to normalne... karmisz piersia prawda ...wiec mala przyswja wszystko dobrze..Niesia tez o tym pisala... Dominisiu ... no wlasnie jak tam poszlo malemu ... ??? 🌻 ELU.... http://www.naszedziecko.com.pl/nasze_dziecko_rozwoj.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
hej piszę kiedy mój mały nakarmiony,przewinięty udaje ze spi byłam z nim na spacerku całkiem ładfnie sie na pdwórku zachowuje dzis tylko ttro9szkę pod koniec postekał,czesto po jedzeniu miewa czkawkę macie na to jakiś sposób doswiadczone mamy a i zauwazyłam u niego na języczku biale plamki-gdzies czytalam ze to plesniawki od mleka-czy mam sie o nie niepokoić czy zginą? poradżcie kobiwetki bo jaa z was stazem matki mloda tylko fiona ma mlodszego Tymka od mego Michałka czekam na porady z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Elu biały nalot na języczku to nie pleśniawki, nic się nie martw, to normalne, poza tym przy pleśniawkach dziecko bardzo cierpi bo bolą niesamowicie (tak mi mówiła pani doktor) Moja Paula też ma ciągle czkawkę i pomaga na chwilkę przystawienie do cycusia albo czekanie aż się skończy, u mojej czkawka trwa bardzo długo. Byłam dziś na USG bioderek, chyba wszystko w porządku, z opisu niestety nic nie wynika, pani doktor powiedziala ze jest ok :) O kupkę się już nie boję :) Carlaa, na ciemieniuchę przykładaj ciepłą pieluchę namoczoną w oliwie z oliwek. Nesia, Mateuszek to naprawdę przystojniak :) dziękuję za zdjęcia Całuski dla wszystkich, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu! Słyszałam o takim sposobie, żeby pomóc dzidzi termometrem, wkładając jego końcówkę do pupci. Termometr powinien mieć końcówkę w wazelinie. W literaturze fachowej bardzo odradzają tę metodę, bo jest dość niebezpieczna - można uszkodzić delikatną błonę śluzową, wyściełającą odbyt. Ja zdecydowałabym się na czopki glicerynowe, jeśli uważasz, że Maleńka się bardzo męczy tym brakiem wypróżnienia. Ale wstrzymaj się może jeszcze. Może Paulinka zrobi kupcię i będzie po kłopocie. To podobno normalne, że dzieci zmieniają ilość i jakość kupek i że czasami nie kupciają przez kilka dni a potem wszystko się reguluje na mniejszą ilość wypróżnień dziennie. Mój Mati robił nawet po 6 kupek a teraz robi 2 - 3. Tak Ci piszę żebys się nie martwiła, a sama miałam przedwczoraj straszny dylemat, bo Mati robił calutki dzień zielone kupki - ale takie naprawdę zielone, w kolorze trawy. Dzięki Bogu od wczoraj jest juz w porządku. Możesz też spróbować zjeść otręby, suszone śliwki, napić się soku jabłkowego, zjeść kilka jabłek, marchewkę, to powinno przynieść rezultaty. Pozdrawiam i czekam na wieści, czy coś się zmieniło. P. S. Dostałam zdjęcia, śliczna lalunia z Twojej córci :) Wysłałam swoje, daj znać czy doszły. Carla - do Ciebie też, drugi raz, mam nadzieję, że teraz skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo, widzę, że i kupka się pojawiła i zdjęcia doszły. Super ! Cieszę się bardzo :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu! Jesli to nalot, to jest tak jak pisze skye, wszystko w porządku, bo to od mleczka, ale Ty piszesz o plamkach........ to mogą być pleśniawki albo afty. Przyjżyj się dokładnie języczkowi. Może trzeba będzie wypędzlować małemu buziulkę gencjaną. Najlepiej to pokaż języczek położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Wam Ja za bardzo nie mam czasu, żeby do Was zaglądac,ale obiecuje sie poprawić:) Moja malutka jest kochana. Zaczyna gaworzyć, uśmiechać sie i wszędzie rozglądać. Jest bardzo duża i wyląda jak 3 miesięczne dziecko:) złapał ją katarek i nie ma jak oddychać, tym bardziej, że ciągnie smoka;) roztwór wody morskiej nie za bardzo pomaga. Może znacie jakieś inne sposoby, bo calutką noc się męczyła i teraz też zresztą.... juz sie obudzila..ten nosek ktos pisał o basenie, dla mnie rewelacja buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Nesiu, kupka się nie pojawiła ale byłam dziś u lekarza i mi powiedziała, że i tydzień dzieci mogą się nie wypróżniać a skoro oddaJE e gazy (Paulinka purta jak szalona) :) to ma się nie martwić. Elu jeśli to faktycznie pleśniawki to stosuje się taki płyn Aftin, ja bym gencjany nie dawała, przecież jest fioletowa, Elu najlepiej spytaj lekarza zanim cokolwiek zastosujesz :) Puza, super, że się odezwałaś, pisz więcej, Całuski, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puzuniu, ja na zatkany nosek stosuję Sterimar (czy jakoś tak :) ) i potem kładę ją na brzuszek albo gruszeczką wyciągam wydzielinkę z nosa, patyczków do uszu nie używam :) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
my po wieczornym spacerku szybko wróciliśmy bo mały popłakiwał-teraz wiem ze tak płakal bo miał mokro nakarmiłam przewinelam i elzy,tylko jedna dzis kupkę zrobił znowu chyba go brzusdzek boli koszmar lece bo płace cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×