Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ......

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

Gość zojjka33
prawda, foliany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układów krwiotwórczego i nerwowego oraz do rozwoju wszystkich komórek ustrojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapomnijamy o tym że kwas foliowy to podstawa jeśłi chodzi o okres starania się o maluszka, warto o to zabdać aby nie zaszkoddzić zdrowiu naszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammandowska
Ile kosztuje teraz kwas foliowy ? Jakie tabletki kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colanka
Ja kupuję folik, nie pamiętam ile płaciłam ale bardzo tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedźminka86
Ja dziś kupiłam 60 tabletek za ok 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiniaF_7553
Używaliście leku o nazwie Pregnamed kwas foliowy? Bo szukałam opinii na temat tego preparatu i nie wiem co myśleć. Możecie cokolwiek opowiedzieć mi o tym prepearacie? Jest sens go kupować, testowaliście zamienniki? Na tej stronie zanalazłam trochę informacji o Pregnamed kwas foliowy: http://www.listalekow.pl/pregnamed-kwas-foliowy/ - uważacie, że to sprawdzone informacje? Wolałabym się nie naciąć i zmarnować bezsensownie siano, dlatego pytam Was. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi zarówno lekarz jak i pani
farmaceutka doradzili ze mężczyzna tez powinien brac kwas foliowy. Niedobór moze pogarszac nasienie. Ja brałam kwas foliowy razem z mężem przez rok, bo tyle nam zajeły starania z powodu moich zaburzen hormonalnych ale to juz inna historia. Generalnie od kilku lekarz słyszałam ze powinno sie łykac kwas foliowy na 3 miesiące przed poczęciem no i w ciązy tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kobieta w wieku rozrodczym, aktywna seksualnie powinna STALE, CODZIENNIE przyjmować kwas foliowy. Poczytajcie o profilaktyce wad cewy nerwowej... Zapytajcie własnego ginekologa. Kwas foliowy nie szkodzi a jego nadmiar jest wydalany w moczu i nie przynosi ŻADNYCH negatywnych skutków dla organizmu. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda ja biorę Folik non stop i nie zamierzam odstawiać, zdaję sobie sprawę, że mogę uchronić dziecko od wad a siebie od anemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I słusznie, bo to chyba jedyny lek, w który warto zaopatrzyć się już podczas brania pigułek anty, bo już wtedy brakuje go nam nawięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelimka
No niestety moja siora nie przyjmowała kwasu foliowego i ma teraz dziecko z rozszczepem , straszne to jest, ale ja mam przestrogę i biorę folik w zwiększonej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie to smutne. Zwłaszcza ze własnie tyle sie mówi o kwasie foliowym i o konieczności jego przyjmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finezzyjka
Nie wyobrażam sobie nie brać w ciąży folika, nie można tak narażać swojego dziecka , przecież taka wada zostaje na całe życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabriola
Niektóre wady te mniejsze dają się z operować, ale to rzadkość niestety, dlatego zadna matka nie powinna lekceważyć przyjmowania folika. Zwłaszcza przed poczęciem i w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicjanka
Tylko szkoda ze giną one z warzyw tak szybko, z drugiej strony dobrze, że mamy folik i możemy te braki na co dzień uzupełniać. Zdrowie dziecka ponad wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie lekarz mówił podobnie, także uzupełnianie kwasu foliowego to obowiązek każdej mamy. Nie możemy narażać zdrowia swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renilma
No chyba tylko jakaś nie odpowiedzialna mama może sobie pozwolić na lekceważenie folika, który nie tylko chroni dziecię od wad, ale także mamę od anemii, poronienia i innych takich tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deannka
Foliany są bardzo wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, promieni słonecznych i niskiego pH. Straty folianów sięgają 50–90% w czasie przetwarzania i gotowania żywności, zwłaszcza w dużej ilości wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleanka
Folik, owszem tak bo jest to lek a nie jakiś suplement, zresztą to chyba wie każda kobieta starająca się o dziecko i nie tylko bo można go łykać podczas antykoncepcji hormonalnej, bo wtedy słabo się wchłania i jest go najmniej w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola_mmm
Mi folik polecił lekarz, więc jakoś specjalnie się nie zastanawiałam czy jest dobry, dopiero jak zaczęłam czytać artykuły o skutkach niedoboru kwasu foliowego to się zainteresowałam składem i ma całkiem niezłą dawkę i przyswajalność, więc nie zmieniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ismira
Ja też go biorę z polecenie lekarza, z tym ze ja większą dawkę folika mam ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia wady wrodzonej :( Ale mam nadzieję, ze to uchroni moje dziecko i cewa zamknie się prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaem
Jeśli w organizmie nie zabraknie folianów to na pewno cewa zamknie się prawidłowo, nie martw się na zapas, bo większość dzieci rodzi się zdrowa, a Ty przecież bierzesz kwas foliowy to chronisz dziecko przed wadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krusty
A Twój mąż bierze? Podobno warto podsuwać facetowi bo wpływa dobrze na jakość nasienia i szybciej można zajść w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarra
Mój mąż brał kwas foliowy jak staraliśmy się o dziecko, długo nie mogłam zajść w ciąże więc zaczął brać i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ostatnio czytałam jakieś badania kanadyjskie o tym, że kwas foliowy wpływa na jakość nasienia.... tylko mój facet jest tak uparty, że chyba nigdy nie skłonię go do łykania czegokolwiek :P da się jakoś przemycić tabletkę kwasu foliowego np. w zupie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy goscc
kwas foliowy wplywa takze na nasze samopoczucie, gdy jest go za malo mamy stany deperesyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelka300
Też to gdzieś czytałam, no ale mi bardziej zależało na tym, żeby płód prawidłowo się rozwijał, więc brałam folik przed i w trakcie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×