Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ......

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

Gość gość
Zawsze mozna kupic po prostu dobrze zbilansowany jako suplement - Prenalen. I dla mnie to najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nineczka1106
Ja ufam folikowi, bo jest lekiem. Z suplementami nie przesadzam, nutę mówię stanowczo nie, ale w przypadku kiedy badania mam wszystkie dobre, to wystarczy mi sam folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katamaranka
Jeśli chodzi o kwas foliowy to u mnie na tapecie aktualnie folik. Pierwsza ciaza był to i teraz tym bardziej. Jako doświadczona mama zaczęłam brac juz na kilka miesiecy przed planowaną ciażą, bo druga była dłuugo planowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To my teraz jeszcze się o dziecko nie staramy, ale Folik już łykam, myślę że to najlepsze co mogę zrobić dla przyszłego dziecka (jeśli je będę mieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja tam tylko prenalen brałam. Zbilansowany zestaw witamin który naprawde jest swietnym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój narzeczony nawet lyka kwas foliowy bo chce żeby dzidziuś byl super zdrowy. Ja jeszcze nie jestem gotowa za bardzo na dziecko bo poroniłam 3 mies temu natomiast on juz teraz natychmiast chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_da
he, he :) a ja bralam jeszcze co innego, bo symnatal pro baby - kwas foliowy i witaminy w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daagaa33
Przecież kobieta musi się zregenerować, nie chodzi już tylko o same aspekty fizyczne, ale psychicznie to chyba też potrzeba troche czasu... ja na szczęście obie moje ciąze donosilam bez problemów... ale nie wiedziałam, że mogłam mojemu mężowi też podawać folik, na przyszłość zapamiętam, bo planujemy jeszcze jedno dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka, ze jak planujesz dziecko to powinnas teraz też pomysleć o przyjmowaniu kwasu foliowego. Jednak jest najwazniejszy jesli chodzi o zdrowie naszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkob
jezeli chodzi o kwas foliowy to biorę go z ferti lady , nie musze mnóstwo witaminek brać no i pytałaś czy się po tym grubnie. Mianowicie nie zgrubłam po tym. jedynie jak zaszłam w ciąży ale to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eleise
Ja biorę Prevomit. Przede wszystkim jest to środek przeciwwymiotny, ale w składzie ma też witaminy B1 i B6, witaminę C, więc kompleksowo. Nie lubię łykać tabletek, więc dla mnie to rozwiązanie, że wszystko jest w jednej pastylce. No i zdecydowanie zmniejszył się problem z nudnościami, wymiotami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też brałam Folik i jeszcze jakis jeden. Ale w badaniach wyszło, ze mam mutacje mthfr. lekarz powiedzial, ze przy niej nie mozna tego zwyklego kwasu stosowac tylko inna jego wersje. Teraz mi juz sie wszystko zlozylo w calosc... poronilam 2-krotnie i to pewnie przez to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę z tych suplementów to rzeczywiscie wybrałabym tylko kwas foliowy. Ja wiem ze nie ma sensu przyjmowac niczego innego. A znacie moze Folik Mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillouu
Ostatnio położna, która byla u mnie na kontroli wspomniała, że warto zakupić Folik Mama dla karmiących - ma niezbędne witaminy jak jod, dha, wit D czy magnez. A jak karmimy piersią, to one są szczególnie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji polecałabym też zapytac w aptece Folik Mama. Dla mnie jest to jeden z najlepiej zbilansowanych suplementów na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy to podstawa, i mozna odrzucic wszystkie inne suplementy natomiast to jest jeden z najwazniejszych w okresie ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam i Folik i Folik Mama. O tym drugim powiedziała mi w aptece farmaceutka i wybrałam go bo jest bardzo dobrze zbilansowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak jak ktoś wyżej polecam zrobić badanie MTHFR i na tej zasadzie dobrać kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seczuła
mi lekarz odrazu powiedział, że folik muszę brać koniecznie jak jestem w ciąży, to podstawa, wiec nie protestowałąm. resztę witamin można sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Maj
Obecnie łykam folik mama z jodem i dha - nienasycone kwasy tłuszczowe omega3 są równie ważne jak foliany na pierwszym etapie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj mój mąż to był nawet bardzo za tym aby we dwoje jakos te starania o dziecko ruszyć :D Ale oczywiście Folik przyjmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
Moim zdaniem folik to podstawa, każda kobieta powinna brać kwas foliowy, co do mężczyzn, to wcale nie zaszkodzi jak i mężowi zaczniesz podawać kwas foliowy, bo pozytywnie wpływa na *****iwość plemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak bym radziła sprawdzić prostym badaniem MTHFR jaki kwas foliowy możecie przyjmować. Nie każda kobieta może przyjmować folik czy inny zwykły kwas foliowy. Zaskoczenie? Mało lekarzy o tym mówi, ale jak ma się mutacje w tym genie to trzeba inną formę przyjmować, bo zwykła nie działa, nic nam tak naprawdę nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozecie też sie zdecydować na Folik Mama. Ja cos wiem o tym ponieważ w ciązy własnie przyjmuję ten suplement i uważam ze jest to naprawde idealnie zbilansowany suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambuska
ja brałam też suplement folik mama, lekarz od razu mi go polecił, więc brałam potem brałam inny folik od II trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I słusznie, to najbardziej dopasowany suplement zalecany każdej przyszłej mamie. Trzeba raczej zażywać to co lekarz sugeruje i nie przesadzać z innymi witaminami bo można tylko dziecku zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy internista zapisał mi go w połączeniu z żelazem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
ja brałam w sumie tylko kwas foliowy tak kazał ginekolog, więc skupiłam się tylko na nim, nie ma co też przesadzać jeśli chodzi o witaminy w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jestem po wizycie u Pani doktor - poczatek ciazy i dopytalam sie jej o ta mutacje MTHFR, o ktorej kilka z Was pisalo wyzej. Jej zdaniem jak najbardziej zasadne jest to badanie na poczatu ciazy i w trakcie jej planowania. Bo to przede wszystkim wiaze sie z tym jak dana osoba powinan brac kwas foliowy (tzn. jaki, zwykly folik czy zmetylowana wersje) i w jakiej dawce. Poczytalam trochę i jestem zdecydowana. Czy ktoras z Was planuje tez zrobic to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×