Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ......

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

Gość fregatta
ale przecież to logiczne że jak jesteś w grupie ryzyka to branie zwykłego foliku nie wystarczy, folik jest dla kobiet, które nie mają problemu z przyswajaniem kwasu foliowego w standardowej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy jestem w grupie ryzyka, po prostu za rad lekarza rozważam to badanie - czego dotyczy Twój komentarz @fregatta, bo chyba nie bardzo rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
chyba sama nie wpadłaś na pomysł że musisz zrobić sobie takie badanie, bo skoro nie wiesz czy jesteś w grupie ryzyka i nie wiesz czy powinnaś brać większą dawkę kwasu foliowego to chyba takie badanie rozwieje Twoje wątpliwości. Poza tym lepiej brać kwas foliowy niż nie brać go w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem jak najbardziej za suplementacja, ale jesli mam brac cos co nie dziala u mnie, to po co to brac w ogole? Przeciez to z pewnoscia tez ma jakies skutki uboczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
zapewniam Cię, że branie kwasu foliowego na pewno nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, poczytaj sobie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
freagatta też sobie poczytaj o kwasie foliowym i mutacji mthfr :) i wtedy będziemy dalej dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
to podeślij takie artykułu to sobie poczytam, bardzo chętnie póki co nie kupuje twojej teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałabym przez cały czas w takim wypadku kwas foliowy. Szczególnie polecam Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
ale to cała ciążę brałam suplement folik mama? czy zmieniałaś przy kolejnych trymestrach ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najnowsze rekomendacje mówią, że kwas foliowy w ciąży należy brac przez pierwszy trymestr, czasem przedłuża się ten czas do 2 lub nawet 3 trymestru. Ale kwas foliowy należy brać jeszcze przed zajściem w ciążę, przynajmniej na miesiąc przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vickova
przecież to normalne, że kwas foliowy w czasie ciąży i w okresie starania się o malucha to podstawa, każda kobieta powinna to wiedzieć i każda powinna go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama przy 2 ciazach przyjmowałam Folik i dlatego jestem przekonana ze jestto najlepsza z witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quennice
W sumie zapobiega wadom wrodzony, rozszczepowi kręgosłupa, wargi, a nawet bezmózgowia, więc każda odpowiedzialna mama powinna brać jeszcze przed ciąża ten kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amperka
no właśnie to jest najważniejsze, żeby kwas foliowy brać już na etapie starań o dziecko, a nie w czasie kiedy już jesteśmy w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam brać kwas foliowy zaraz po odstawianiu antykoncepcji. Lekarz polecił mi Folik który nie jest suplementem, a lekiem. Wystarczy zażyć tylko 1 tabletkę, która zawiera dzienną dawkę kwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam brać kwas foliowy zaraz po odstawianiu antykoncepcji. Lekarz polecił mi Folik który nie jest suplementem, a lekiem. Wystarczy zażyć tylko 1 tabletkę, która zawiera dzienną dawkę kwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
a który folik konkretnie brałaś na początek? mi ginekolog na początek w czasie starań o maluszka polecił zwykły folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czasie starania się o dziecko zwykły Folik, później kiedy byłam już w ciąży przeszłam na Folik Mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
a no to dobrze wiedzieć, bo właśnie planuję maluszka i zastanawiałam się , który kwas foliowy brać najlepiej na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A można brać fiolik i femibion(witaminy ciążowe) razem? Zaczęłam 3 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
myślałam raczej o foliku bo zawiera jeszcze inne dodatkowe witaminy takie jak jod, DHA , witaminę D, ważne przy rozwoju maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dużo bardziej pod względem składu i wartości odpowiada Pregna Plus. Ma odpowiednią ilość kwasu foliowego i kwasów omega3 dha, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju mózgu maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem od mojego ginekologa, to Folik Mama zawiera wszystkie potrzebne skladniki dla maluszka. Dlatego moim zdaniem nie ma potrzeby brania już dodatkowych witamin, ale najlepiej zapytaj swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
przecież suplement folik mama 1 zawiera oprócz kwasu foliowego jeszcze witaminę D, jod, kwasy omega, więc masz w jednej tabletce kompleks niezbędnych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo słusznie ja też biorę i nie zamierzam przestawać aż do końca karmienia piersią. Sporo koleżanek z mojego otoczenia tez postawiło na folik mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
no w sumie masz rację mi ginekolog też powiedział że mogę bez problemu brać folik nawet podczas karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam kwas foliowy łatwo jest przedawkować. najlepiej brać go w połączeniu z innymi witaminkami w zestawie, najlepsza jest pregna plus, bo bogata jeszcze w kwasy omega3 dha, wit d3, jod i żelazo. lekarz wiedział co mi przepisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W foliku na pierwszy trymestr jest jod i kw. DHA a w foliku 2/3 miesiąc jest też wit. D potas i magnez :) Ja biorę tylko ten suplement, myślę, że wystarczy a wyniki mam bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
najważniejsze jest to, żebyś kwas foliowy łykała regularnie, bo to ważne aby wyeliminować wady cewy nerwowej u maluszka, a folik to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy lekarze tez polecają Wam taki kwas foliowy? Mówią konkretnie który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×