Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

Nie ma odzewu ? To znaczy, ze chyba nie macie czasu przed Swietami. Moje plany ulegly zmianie tak w 80 % Nie jestem pewna czy w czwartek bede w Kielcach. Zycze milego dnia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez plany z dnia na dzien są inne. Mama ciagnie mnie w czwartek do Cz-wy. No to z tego miejsca chciałabym pożyczyć wszystkim foremkom spokojnych, zdrowych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajca i mokrego Dyngusa(takiego mokrego z procentami w gardle-ma się rozumieć) 🌼 🌼 [kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
dzieki za życzenia Lorelai, my również życzymy wesolego śmigusa i radosnych Świąt :) do zobaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Lorelai Do Amanta, nie mogę Ci pomóc, bo nie znam się na specyfikach typowo zawierających selen. Jedyne na co udało mi się trafić to : http://www.jedzdobrze.pl/haslo ,73,Selen.html albo : Spośród składników mineralnych warto zwrócić uwagę na cynk, selen i miedź. W ostatnich latach dużo mówi się o roli cynku, który korzystnie wpływa na ilość przeciwciał, a także hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych. Dobrym źródłem są takie produkty jak: owoce cytrusowe (cytryny, pomarańcze, mandarynki), morele, brzoskwinie, chude mięso, drób, ryby, owoce morza oraz produkty zbożowe z mąki pełnoziarnistej i otręby pszenne. Podobne korzystne działanie przypisuje się selenowi. Możemy go znaleźć w roślinach strączkowych, produktach zbożowych, cytrusach, awokado, mięsie, rybach i produktach mlecznych. Działanie antyoksydacyjne przypisuje się również miedzi. Jest ona obecna w rybach, mięsie, orzechach, warzywach i owocach. Zawierają ją truskawki, morele, porzeczki, cytryny. " Na związki miedzi raczej teraz nie muszę zwracać uwagi bo mnie teraz niedobory nie grożą:classic_cool:.W zimę się tym szprycowałem więc nie powinno być z tym problemu:classic_cool:.A co do związków cynku to nie wiem czy powinienem brać:O.W 1 artykule było że jest dobre spożywanie a w innym że nie i że wręcz bym był bardziej zatruty:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świat i samych radości w gronie rodzinnym. Rowniez, dziekuje za zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai 😘 co chcesz nam powiedzieć ? :D [zdjecia nie ma] :D Przykrzy mi sie za Toba, może jednak ta czekolada ? Zanim zamkną maszynę na lato ? :D Cytrynowka, bedzie zawsze, ale hot czekolada, na jesien :D Balladynko,czy przyjechala mamuska ? Jak Wojtulek ? Chyba duzy ? Moja kochana kolezanka, przedstawila mnie dzisiaj [w 4 Porach Roku] swomjemu slicznemu wnusiowi, Marcelkowi, ze Stolicy. Bedzie mial roczek. Sliczne i szczesliwe baby. I ja ciocia tez :D Zdrowych i wesolych Swiat dla KIELCZAN i AMANTA [zebym byla młodsza] :D :D :D :D :D Acha, mowiac o mlodszej, Setebos, właśnie mi się przypomniało, WELL !!! jestem wystarczająco młoda byc Twoja mamuśka :D Najstarsza w tym towarzystwie, ale taka HAPPY, ze nie chce byc mlodsza:D:D Najlepsze zyczenia dla Was i Waszych rodzin ❤️ Oficjalnie, zaczynamy Swita od jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleiłam wcześniej linki z zajączkami. . ale niestety , nie wiem, czemu się nie otworzyły na forum, najwyraźniej chyba te ruchome animacje nie podobały się moderatorom. Ja chętna jestem zawsze na spotkanie, ale tak jak mówiłam wcześniej dysponuje czasem wieczorami w dość późnych godzinach. . chyba wakacje będą więc wchodzić w grę. . -pozdrawiam cieplutko w tego mokrego Śmigusa-Dyngusa wszystkim wielkie Luuuu. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM wszystkich poświątecznie 🖐️ Cześć Lorelai, nadal jestem u mamy świętując. Ale prawdziwe święto jutro ! Jade po siostrę z mężem na lotnisko i zostają na dłużej. Zadzwonię, jak zostaniemy u mnie na noc. Wtedy czas bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu cicho-sza, tam cicho. . Co u Was drogie foremki? Jak tam, sezon piwno- grillowy otwarty?- bo u mnie jeszcze nie było inauguracji. Przede mna natomiast sezon konkursów sie zaczyna, tak więc w 3 najbliższych konkursach będą startowac moi uczniowie- 4 szt. solo i 4 w kawartetach. Pożyjemy, zobaczymy, trzymajcie za nich kciuki. Imprezki w Kielcach(konkursy) będa sie odbywac w KCK- u 29.04 i 20.05. Ten ostatni o randze ogólnopolskiej. Zobaczymy,jak pójdzie moim \"asom\" -Pozdrowionka wiosenne, słoneczne i kwieciste(nasadziłam bratków przed chałupą co niemiara. .🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zna ktoś moze
pracuje w POLONICE w Kielcach???Potrzebuję opini pilne proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i pamiętam, jestem zalatana, zabiegana i szczęśliwa z wizyty siostry z Niemiec. Chyba tez pojadę z nimi na tydzień czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Empik, to szczęśliwej podróży i miłych wrażeń życzę Ci droga Empik.!! I wracaj szczęśliwie. Moi uczniowie grali w sobotę 25.04 na konkursie makroregionalnym w woj, podkarpackim, blisko Rzeszowa, ale poszło im na 18 pkt. czyli na ocenę 4. Jutro będą grali konkurs w KCK- u od 9-13.00 zobaczymy jak im teraz pójdzie. To dobrze, ze pojechali i porównali swoje umiejętności z innymi \"wymiataczami\". .są mocno zdruzgotani, bo wydawało im się, że zagrali ok. a tu profesorowie- jurorzy tak surowo ich ocenili. Moim zdaniem sprawiedliwie, bo jednak można było lepiej i precyzyjniej ten program wykonać. Dobrze jednak, ze posłuchali innych, rówieśników swoich, którzy ambitniej i precyzyjniej się pokazali, w ten sposób też człowiek się uczy dystansu i pokory do tego\"rzemiosła\". Do miłego usłyszenia i życzę miłego długiego weekendu. -papatki- wasza Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z ostatnim zdaniem:D zeby czasem nie obrośli w piórka. Kiedy idziemy na tego browca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na browca zawsze chętna jezdem, tylko kompanów brak. . ,ci dzisiejsi studenci nie mają śmiałości zaprosić na browara, może jak juwenalia się zaczną, to będzie raźniej . . ? Musze sie pochwalić, że moja uczennica w najstarszej grupie wiekowej zdobyła wyróżnienie. Bardzo się cieszę, bo to jej pierwszy konkurs w życiu, a dziewczyna bardzo pracowita, i zrobiła w 2 lata program 4- o letniej Szkoły Muz.i poradziła sobie świetnie z emocjami i długim wirtuozowskim programem. To na razie zmykam do córuni. -papatki- Lorelai P.s Długi weekend się zaczyna właśnie, może jednak uskutecznimy spotkanie, może tym razem się uda, z jakimś wielkim łosiem na stoliku, albo misiem- dla celów rozpoznawczo- zaczepnych? Hasło tylko gdzie i kiedy. A jutro Lady Punk na Kadzielni o 20.00 - idziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend odpada;/ biore lapka i na wies prace pisac +zbieranie ziółek;( ale juwe czemu nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z małą od dzisiaj w szpitaliku na lLangiewicza. Z małego bąbla od obtarcia na nodze zrobiło się zakarzenie, pomimo że była zdezynfekowana rana woda utlenioną. . hm. ,moze to te plastry plastikowe z opatrunkiem, co to powietrza nie przepuszczaja, a sa w sprzedaży, bo są ładne z wygladu. . wolałam kiedyś te szmaciane, lniane. . Ale walą sztucznymi ogniami, chyba Lady Punk skończył koncert. Nic to, biegnę do szpitala zrobic zmianę. . . -I do usłyszenia w lepszych okolicznościach. . Ale mam do kitu długi weekend!! :( -pozdrawiam Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
Lorelai - życzymy zdrowia Juleczce, niech szybko wraca do domu :) w wolnej chwili wyruszymy razem do Antraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Balladynko za życzenia. I wyjaśniło się- ten bąbel, to z tego, ze mała w przedszkolu nóżka rozkopała ognisko zrobione dzień wcześniej przy piaskownicy, a małej panie nie dopilnowały. Teraz jest juz proces do wyleczenia wiadomy, lecz niestety wdało się też zakażenie. . :( -Do miłego spotkania w Antrakcie , na piweczku. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak więc przedszkola nr.21 na ul.Krakowskiej zdecydowanie nie polecam.Mocno zastanawiam sie nad jakimś prywatnym przedszkolem. Wczoraj natomiast, po tym jak się dowiedziałam, ze mała ma ranę nie z obtarcia buta, tylko z poparzenia i jak wyszło na jaw, zapytałam uprzejmie mego męża przez telefon- kogo mam do prokuratury oskarżyć jego( za to ze zataił przede mną prawdę i krył przedszkolankę) czy tez ta francę. Tak więc jak widzicie sprawa nie ma sie dobrze, zwłaszcza, ze mała ma zakarzenie, bo rane zabrudziła w piachu i nie wiedomo jak wszystko sie potoczy. Ponoć z polskich szpitali po zakażeniach np. meningokokami wychodzi tylko 60% żywymi. . . tak więc jest sie o co martwić. . i to z głupiego poparzenia, niedopilnowania dziecka( tylko na 3 godziny oddałam je, wierząc, ze będzie wszystko ok.) . . jestem w podłym humorze . .- ech. .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z takiej małej ranki, mówisz zakazenie? Ej no może antybiotyk wystarczy:) A na przyszłosc polecam spirytus salicylowy, albo alkohol izopropylowy (tzw: leko), mnie tam nikt nie namówi na wode utlenioną, od dziecka mnie uczyli ze jak szczypie i boli tzn ze zabija bakterie:), a woda utleniona morduje tylko beztlenowce;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mówisz Setebos, że odciski np. po niewygodnym obuwiu traktujesz spirytusem salicylowym? - ech, mocny jesteś! Przedszkolanka zataiła przed nami, że było to poparzenie! I przez 2 dni dziecko strasznie cierpiało, a my nie wiedzieliśmy dlaczego? Wróble na dachu ćwirkają, że poparzenie traktuje się przez co najmniej 30 min. zimna woda, potem daje pantenol, tormentiol, albo dermazin, czy inne maści. . Nam takiej informacji nie udzielono, a dziecko cierpiało i nie wiedzieliśmy co jej jest. . a nie powiedziało, bo nie rozumiało co jej się stało. Dziś rano lekarz powiedział mi, że rana jest bardzo głęboka(choć wielkości monety 5 złotowej.Jeszcze się tzw. \"ziarnina nie wydzieliła. Będzie się to goić ze 3 tyg. Moze za 2 dni wypuszcza ja ze szpitala, blizne będzie miała gruba i brzydka, dobrze, że to na nodze, a nie na twarzy!!! Jutro idę na rozmowę do prywatnego przedszkola i składam skargę do Dyrektorki, Kuratorium i Urzędu Miasta. Lubawski na pierdoły, stadiony, łobice kase ma, a na połowę etatu dla pielęgniarek w przedszkolach nie ma(choćby dochodzącej). Na policje pójde, jak będzie epikryza o szkodach ze szpitala i wtedy głupiemu cieciowi, który rozpala ogniska przy piaskownicy i ich nie wygasza sie dostanie, no i wychowawczyni, co to nie zauważyła poparzenia! -Nie mam słów( a babsztyl sam ma 2- je dzieci, które kiedyś poparzyła wrzątkiem i natychmiast na Langiewicza pojechała do Szpitala. Moje dziecko smażyło sie na jej oczach , zemdlało. .i nie zareagowała! - Jestem cały czas w podłym nastroju, (schudłam chyba z 10 kilo, ale to dobrze,. . ) Nic to dobrej nocy życzę i wszystkiego dobrego. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
lorelai moja miła, czy zechcesz wylizać mi odbyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani podszywaczko, odbyt podetrzyj sobie papierkiem toaletowym, albo niech ci go psinka wlasna poliże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai, jak widzisz sprawy prywatne nie moga byc opisane na forum - jakas przybłeda sie trafi, sprofanuje czyjś smutek, trzymam kciuki za córeczke, blizna nie problem - byleby szybko do domu wrocila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj ordynator zadecydował o przeszczepie skóry- niestety. . tak wiec moje dziecko bedzie jeszcze długo cierpiało z winy głupoty przedszkolanek.z przedszkola n.21 w Kielcach,przy ul Krakowskiej. Czarny nick, to jednak podstawa-moja droga Balladynko, bo widzisz jakieś menty wypisują bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja ostatnio na wszystko reaguje taką miną 😭 juz by ta swinska grypa mogła wszystkich wytłuc, poszedłem zrobić nowy dowód, zdjęcia niby stare, dałem nowe, a babka o w sumi esie pan nic nie zmienił, ale joł jak dałem tamte to nazywała mnie dzieckiem, dzisiaj byłem sie na państwowy zapisac bo znowu mam duzo czasu, to jak na złosć kobieta mi ni emoze przydzielic terminu bo ni emam zaswiadczenia od lekarza, ale to ze mam zaliczony kurs to nie wiem - moze ja slepy jestem albo cos;] a najlepsze ze to zaświadczenie dawali w listopadzie, było wielkości swistka od kanara i ja nawet nie pamietam czy je dostałem;] ale bardzo dobrze pamietam ze dałem 5 dych za pobieżne zbadanie wzroku które mogłaby zrobić pielęgniarka Lora wiesz co jak czytam co piszesz to moje oczy robia sie dramatycznie duże, ja myslałem ze takie poparzenie to niby maleństwo a Ty o przeszczepie skóry, to mała siadła w tym popiole, czy jak? Ps: tak zalewam wszystko spirytusem, nawet otarcia, a jak si e zatne przy goleniu tez:D to jest dopiero hardcore;] ale zacinam sie do rzadkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×