Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

Do Balladyny Jeszcze chciałam odnieść się do Twojego poprzedniego pytania o aleatoryzm muzyczny. Jak wiesz nasza Interlokutorka-"Rura kanalizacyjna" mówiła wcześniej o moderniźmie. Jak rzuciłam hasło aleatoryzm muzyczny, to powiedziała, że: cyt."jesli chodzi o modernizm i postmodernizm, to moglabys z tego zakresu u mnie nauki pobierac. a twoj aleatoryzm muzyczny mam w dupie - ze sie tak po blokersku wyraze. i nie wiem, czy na takie pytania - "A słyszałaś może o aleatoryźmie muzycznym?" mam reagowac placzem, czy smiechem," Nie wiem, czy mogłabym u niej nauki pobierać?- wątpie w to, skoro nie potrafi ona powiązać tego właśnie z modernizmem? Dużo się dzieje w muzyce XX w. od serializmu, dodekafoni, poprzez klastery, teatr instrumentalny, czy właśnie aleatoryzm muzyczny a także muzykę komputerową. A skoro sprzeczamy się o wartości "rzekomo muzyczne " w twórczości Liroya, to nie sposób ominąć muzyki komputerowej, gdzie pierwsze próby przypadają na lata 1956. Nie bez znaczenia dla stylu tej muzyki były próby kompozytorskie zachowujące charakter serialno- prekompozycyjny, odpowiadający wymogom komputerów i zasadom programowania. Z tym, że kompozytorzy modernistyczni, nie tylko uzywali danej serii, ale równiez tworzyli nowe modele"motywy" muzyczne i estetyczne, w zgodzie z duchem rozwoju i przeobrażeń. Jak już wcześniej tłumaczyłam Liroy idzie po "linii najmniejszego oporu" w sferze muzyki i czerpie tylko z jednego, notorycznego, powtarzającego się w kółko motywu- czyli tzw.serii. Tyle na razie. Myślę że idą Święta i czas zawiesić "wojnę" i spór o ideały. Do Klaudyny: Tak jak wcześniej powiedziałam nie wypada w Swięta spierać sie o ideały. Ty masz swoje gusta, a ja swoje i nie osadzam Ciebie, ale wytoczyłam argumenty po prostu przeciw twórczości Liroya. Przepraszam za moje wcześniejsze ostre słowa, rzeczywiście chyba nie potrafię " toczyć sporów" w sposób filozoficzny, jak Demokryt, czy Sokrates, ale może sie nauczę? Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Empik, Miło Cię u nas znowu widzieć. Ja chętna jestem do obejrzenia Twojego cudnego i nowego mieszkanka. Jeszcze sie dogadamy. Ja tez życzę Ci Empik Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Swiąt, smacznego jajka, szyneczki i prezentu na zajączka. Ps. Trzeba teraz pomedytować, spoważnieć, odwiedzić groby, upiec mazurka, czy inne menu przyrządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
"Rura kanalizacyjna" ??? :/ nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, ze dobrze wiesz! hehe :D A znasz taką piosenkę" Nie udawaj Greka, nie rób takiej miny!. . " Z czyjego to repertuaru? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
nie ma pojęcia, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
naprawde nie wiem, jak to rozumiec: nasza Interlokutorka-"Rura kanalizacyjna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanko- masz doktorat z filologii- zresztą, no rusz głową!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
nie wiem :/ w zaden sposob nie moge polaczyc tych dwu pojęc: interlokutor - rura kanalizacyjna. moze sama klaudynaaa sobie z tym poradzi, o ile zechce jeszcze sie odezwac. pozdrawiam swiątecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
a to ciekawe, ze wszystko Lorelai wyjasnialas, podpierajac sie czasem terminologia fachowa i odsylaczami filozoficznymi, a jak pytam, bo nie wiem, to cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Johny_z kosmicznymi_ jajami
Tak się przyglądam od jakiegoś czasu tym sporom miedzy Klaudyną i Lorelai i jestem setnie rozbawiony. Myślę, że na agresje najlepszy jest psychiatra, albo seksuolog. A może po co forsę trwonić. Ja mogę Was dziewczyny zaspokoić na wszelkie możliwe sposoby - Klaudynę w rytm szeptów Liroya, a Lorelai przy muzyczce klasycznej. Dawajcie telefony, albo adresy, i zaraz się u was zjawię- mam extra limuzynę, jak chcecie, to obie naraz zaspokoję. . -hm. .- dziewczyny. .co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milym , Sympatycznym Kielczankom i Świetokrzyszkom życzenia Zdrówka i Miłosci by z Wielkanocnego Jaja wykluła się Wam Radośc i Szczęsliwość i Waszym Pociechom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Johnego, ja nie mam problemu z agresją i z zaspokajaniem swoich seksualnych potrzeb, tak więc nie jestem zainteresowana, być może kto inny skorzysta z Twojej dobrej woli \"sexualnej pomocy\"? Do Unijnego Liberała; Miło, że zajrzałeś do nas. Dziękuje w imieniu moich koleżanek i swoim za piekne życzenia Świąteczne i pragne równiez Tobie, żonce i Twojej całej rodzinie złożyć życzenia Zdrowych, Smacznych i Spokojnych Swiąt Wielkiej Nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
a-h-oj kochani, to prawda, dyskusja jest ciekawa i poprawia poziom adrenalinki we krwi, bo sie juz czlowiek rozleniwil. Johny zaintrygowales. Ale kota w worku nie bierzemy. Zaslij gabaryty. Liberale, najlepsze swiateczne zyczenia rowniez ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny, chyba spóźniłyście się- po prostu \"szczęście chwyta się za nogi\"- jak szczęśliwy los w totolotka. . No, no-Klaudyno- rozśmieszyłaś mnie tym stwierdzeniem cyt.\" a że sobie nawzajem nie prawimy non stop komplementów to chyba nawet lepiej\" Wiesz, to dobry pomysł wyseksić sie przy \"grze harfy\"- znowu masz ciągoty do Starożytności, a widzisz. .- to nie były takie \"nudne wieki\", sporo sie tam działo i w literaturze i w muzyce i w obyczajach, no może miłość pedofilska nie byłaby w moim guście. . - fee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Klaudyny, \Ale znając Twój temperament i "postmodernistyczne zapatrywania" pewnie idziesz z nowoczesnym duchem czasu i realizujesz maksymę" Aby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle przypisujesz mi słowa i znaczenia, zdać, których nie wypowiedziałam. W odwracaniu \"kota ogonem\" trzeba przyznać jesteś mistrzynią! I powiem za Plautusem: Non tibi sanum est sinciput

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaganiacz
Ja też chętnie zaspokoję, ale nie lubię randek w ciemno ;P Mój repertuar muzyczny jest duuuuużo większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Klaudyny No to ciesze się, że w Twoim przypadku " Rationale animal est homo" Ja tez muszę przyznać- uzależniona jestem juz chyba od Ciebie- twoich napaści- czyżby to był sado-masochizm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intrygujące jest jednak to, że płeć"brzydka" zaczęła składać jakieś "dziwne oferty" ? Agesję wobec siebie faceci uznają jako niewyżycie w sprawach sexu., a jak sie oni kłócą- to dają sobie " a mordę" a potem idą na piwo. Coś wspominałaś wcześniej o ringu. . boksujesz, może karate, albo zapasy uprawiasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle mi się kojarzy określenie" kultura masowa". Czemu z socrealizmem. . ? Już Beatlesi w czasie swojej popularności w swoich tekstach sprzeciwiali się technizacji życia i konsumpcyjności średnich klas, oraz nasladownictwo- np. fryzur, mody, stylu bysia..Losy muzyki popularnej, pisanej dorywczo, bez perspektyw przetrwania, grubo poniżej poziomu przyzwoitości. W relacji muzyka- publiczność pojawili sie jako trzecia siła- posrednicy, podejmujacy każdą forme muzyki w celu jej najszerszego rozprowadzenia. Rozprowadzenie i mnozenie muzyki jako towaru stało sie o wiele ważniejsze, niż sama muzyka. -Czy Ty teraz "kumasz bazę" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale muszę do dziecka. . do skrobania "jajeczek"- przygotowanie święconki. . tradycja, mycie okien. .wieszanie firanek. . pieczenie serników, mazurków. . i takie tam. ."dyrdymały" -ale masz rację. . - jestem "zacofaną tradycjonalistką" Pozdrawiam i Wesołych Swiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
to teraz ja wespre sie zrodłami: "Kultura masowa to ogół jednolitych form masowego uczestnictwa kulturalnego, jednolitych wytworów kultury, użytkowanych współcześnie przez wielkie, zróżnicowane masy odbiorców; w węższym znaczeniu określenie odnoszące się zwłaszcza do treści przekazywanych i odbieranych przez środki masowego przekazu. Pojęcie kultury masowej ma często odcień pejoratywny, zwłaszcza w pracach krytyków tzw. społeczeństwa masowego, którzy zarzucają jej obniżanie gustów estetycznych i deprecjonowanie wartości moralnych, mieszanie poziomów i gatunków artystycznych, dawanie pierwszeństwa rozrywce kosztem wartościowych treści ideowych i oświatowych; kultura masowa ma również swoich obrońców, którzy wykazują, iż odgrywa ona pozytywną rolę dzięki temu, że dociera do środowisk, których uczestnictwo w tzw. kulturze wyższej jest nieosiągalne". Lorelai, socrealizm? to odłam, narzedzie w rekach partii, majace na celu manipulacje spoleczenstwem w Polsce i w krajach komunistycznych. To sztuka, przed ktorą rozsadna cześć "masy" broniła sie niekiedy za cenę wlasnego życia. Nie mieszajmy pojęć. Pojecie kultury masowej dotyczny calego swiata, wiec kultura masowa nie moze sie jednoznacznie kojarzyc z socrealizmem. Klaudynka, przybijam piatke za wytrwałość :D Empiczka zajeta nowym nabytkiem nie ma glowy do kafeterii. Dzialaj Empiczka, cudowne chwile. No a panowie, nasi nowi "interlokutorzy", poslugując sie terminologia naszej kochanej Lorelai, jakos nie staneli na wysokosci zadania i podwineli ogonki. A tu harfy czekają...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Balladynki, oj, chyba się mylisz mówiąc, ze mieszam pojęcia. Przecież jak szło się na pochód !- szo majowy, to mówiło się kiedyś- idę na \"masówkę\"- a święto Pracy wymyślili Amerykanie, ( czcili jako pierwsi. Proszę mi nie przypisywać pomarańczowych wpisów. . -Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
Ratunku!! Ja pass! Slonecznie i swiatecznie pozdrawiam :) Balladynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
Lorelai, wychodze z tej absurdalnej dyskusji, poniewaz mam za duzo wdziecznosci dla Ciebie za Twoje dobro i dobre uczynki. jednak terminologia, sposob dyskusji, argumentacji, jak i nazwanie Klaudyny rurą kanalizacyjną jest dla mnie nie do przetrawienia. Całusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na sekunde, powiadomic moje kolezanki, ze wszystko posunelo sie jeszcze szybciej niz myslalam - z pozytywnymi skutkami. (tzn bycie sasiadkami) :D Bede z Wlami - w miare - na biezaco. WSPANIALYCH I SPOKOJNYCH SWIAT. TYLKO RADOSCI. DUZO KISSKOW DLA WOJTUSIA - rozrabiaka :D I JULCI, SLICZNEJ \'PRINCESSY\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, duzo mam do nadrobienia. Tylko czy teraz znajde czas? :D Duzo mam na glowie, fajnych mysli - dekoracje itp Nie mam talentu ani wiedzy muzycznej. Ktoregos dnia dokladnie przeczytam Wasze posty - pewnie naucze sie wiele. Jedyne co wiem na pewno, czy to Liroy czy Witkacy czy Im podobni - osobiscie nie powolywalabym sie na Ich ... talent. Kazdy kto uzywa obrzydliwy i ublizajacy jezyk, nie jest dla mnie autorytetem. Tak jak Oni nie sa zainteresowani moim swiatem,(mysle, ze gdyby byli, ich art liczylby sie z moim wrazliwym uchem) - tak mnie nie interesuje ich swiat. Niech zyja w szczesciu i beze mnie :D Pozdrawiam i uciekam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Empik, Witaj, bardzo sie cieszę, że wpadłaś do nas, pomimo wielu zajęć w Święta. I jeszcze bardziej się cieszę, że chociaż Ty trzymasz moją stronę. I tutaj rzucę hasło: - Precz z tzw. \"kulturą masową\", profanum i prostotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×