Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość milenka14
mnie bolało... i dlatego za każdym razem jak chce mam teraz blokade w muzgu bo coś sobie ubzdurałam jak to ja;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
ja włożyłam sobie palca przed miesiaczką bo chcioałam sprawdzić i wyczyć jak włożyć tampona bo mam ob... i to było około 4 dni przed miesiączką i wnocy sie obudziłam zaczoł mnie boleć strasznie brzuch poszłam do wc.. i zobaczyłam ze dostałam okres... a dlaczego od włożenia palca dostałam okres co sie stało?(mam regularne miesiaczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zespół Wstrząsu Toksycznego (TSS) to bardzo rzadka, ale poważna choroba toksyczna, która może wystąpić u mężczyzn, kobiet i dzieci. W ponad połowie przypadków TSS występuje u dziewczyn lub kobiet w trakcie menstruacji. TSS opisano w związku z użyciem tamponów, może on jednak wystąpić również podczas miesiączki, kiedy tampony nie były stosowane. Wstrząs wywołany jest przez toksyny produkowane przez bakterię często występującą u człowieka. TSS może zagrażać życiu, w związku z tym musi być szybko rozpoznany i leczony. a tu jest to o czym mowił kolega wszystko wiedzacy... tak na marginesie to jest na str o.b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę używać tamponów, jeśli jestem dziewicą? Możesz stosować tampony już od pierwszej miesiączki. Błona dziewicza ma naturalny otwór, przez który odpływa krew menstruacyjna. Otwór ten w momencie, gdy masz pierwszą miesiączkę, jest na tyle szeroki i elastyczny, że bez problemu możesz stosować tampony o.b.® ProComfort™ Mini, Light Flow lub Normal lub tampon o.b.® Normal bez uszkadzania jej. Do pierwszych prób najlepszy jest najmniejszy tampon o.b.® ProComfort™ Mini. to takze jest napisane na ulotce tamponow o.b. wiec chlopcze przeczytaj najpier ulotke a potem bierz sie za pouczanie kogos!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XD Kii XD ja pierwszy raz uzyłam tamponow podczas wakacji dawno temu jeszcze nie bylo takich małych rozmiarow to bylo okolo 10 tat temu i wtedy nawet nie wiedzialam jak sie to robi i pamietam ze mnie bolalo:( ale byłam na wakacjach i no powiedzmy nie miałam wyjscia, sporbowalam raz i potem szlo juz z gorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
edessa. Aha dzięki za odpowiedź. Hm ja się właśnie zastanawiam czy używać, bo w podpaskach czuje się nie komfortowo;/;/ Jak naraazie mam kumpione sobie ob mini z tą powłoczką sil toutch (jakoś tak to sie pisze) jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
edessa. A ile miałaś lat jak zaczełaś używać tampony? Ja wogóle sie denerwuje że go nie wyjme albo że będe mieć jakąś chorobe albo coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.myob.pl/ polecam ci ta str mozesz sie z niej czegos wiecej dowiedziec ile mialam lat hmm 14 chyba moze troszke wiecej, wczesniej nie myslalam nawet o uzywaniu tamponow ale pojechalam na wakacje i jak to zazwyczaj bywa dostałam okres morze srodek lata a ja bym miała w podpaskach po plazy latac :| wiec mama mi kupiła tampony jak bedziesz zmieniac tampony czesto nic ci sie nie stanie ja stosuje tampony przez pierwsze dni i w dzien i w nocy potem tylko w dzien jak mam słabsze juz krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
edessa. Dzięki za strone i rady. Ja się najbardziej boje że mi się sznureczek urwie (wiem ze to się żadko zdaża ale się zdaża), że włoże drugiego tampona jak nie wyjmę jeszcze poprzedniego.... Hmmm. Własnie dzisiaj dostałam okres więc chyba (jak się odważe) to użyje w tej miesiączce tampony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWWAA
yhh no w sumie ja mam raz małe a raz obfitsze miesiączki ! Więc nie wiem ....ale to raczej średnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaya94
mam 15 lat i od daaaawna miesiączkuje ale zawsze zakodowałam sobie normalnie w mózgu :) że boje sie stosowac tamponów, jednak bede do tego zmuszona bo prowadze aktywny typ zycia, kilka razy próbowałam wprowadzić tampon (na stronie ob jest to doskonale opisane jak co) ale nie wychodziło mi. na stronie ob napisano że tampon trzeba wprowadzić tak głęboko aż do nasady palca, nie wiedziałam że aż tak daleko trzeba go wsunąc :/ czy aplikator może mi pomóc? i jak ogólnie działa aplikator bo nigdzie tego nie moge znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czieknsns
Dziewczyny, - po pierwsze, można stosować tampony od pierwszej miesiączki. Jedyny powód dlaczego nie za bardzo mi się to widzi, to i tak duży stres związany z pierwszym okresem. Ja pierwszego tampona próbowałam usadowić przy chyba 4 miesiączce, o.b mini i nie wyszło, bolało. Kupiłam sobie tampax normal i spróbowałam przy 6 i było idealnie. Nie bolało nic. -Jak urwie się sznureczek, to żaden problem. Tampon gdy się nasączy, to wychodzi prawie sam. Wystarczy tak jakby próbować go wypchnąć od środka, czyli tak jakby się robiło kupę xD - APLIKATOR- czyli sposób na ułatwienie sobie życia. Nie wkładamy paluchów tam gdzie nie trzeba, i wygodniej, szybciej, czyściej. Więc jak mamy aplikator (mówię o żółtym aplikatorze, z tampax normal), otwieramy go, rozciągamy, (jedną cześć wysuwamy z drugiej), wkładamy do pochwy (nie licząc odbytu, to jest to chyba jedyny otwór gdzie się da wsadzić tampona:P) i zamykamy (tak jak strzykawkę), wyjmujemy aplikator i wyrzucamy. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
Czieknsns. ILe miałaś lat jak zaczęłaś używać tamponów? i czy mocno cię bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaya123
może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie na powszedniej stronie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
Kaya123 gdzie to Twoje pytanie? bo na poprzedniej widzę tylko Kaya94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaya123
sorki nick mi sie pomylił :) Kaya94 to też ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GadatliwaXD
naczytałam sie bardzo dużo w tym temaccie i dziewczyny mają też bardzo częstro problem że tampon NIE CHCE WEJŚĆ tzn. wchodzi np. do połowy i koniec :D i ma tu tu filozofi że nie ma na niego miejsca czy coś. pochwa nie jest idealnie prosto zbudowana. aby wprowadzić tampon z łatwością trzeba najpierw popchać go troche do przodu a potem lekko skierowac sie do tyłu (na stronie ob jest to rozrysowane, na wszystkich ulotkach z tamponów też) pochwa nie jest idealnie prosta. pozatym to że nie mozna go włozyć może być spowodowane tym że jesteście mało rozluźnione. rozluźnijcie sie pomyślcie o czymś miłym, po mału i wejdzie bez problemu ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna nauki
zrobiłam eksperyment z tamponami 1 ob mini i 1 bella mini. Do szkolanki z wodą włożyłam najpier ob mini fakt jest bardzo chłonny ale sie rozczarowałam bo w szklance zostało bardzo dużo waty, potem włozyłam do szkolanki bella mini był bardzo chłonny tak jak ob ale nie zostawiał waty i moim zdaniem był troche lepiej zbudowany niż te ob, bo ob to po prostu z tego wata sie zrobiła a z belli nie. :( chyba te ob co wszystcy preferują jednak nie są tak dobre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
Kaya123 aplikator masz np. w tampaxach, na pudełku jest napisane :) wkładasz faktycznie prawie na długość palca, ale to wcale nie tak głęboko, jak się wydaje. po prostu nie czujesz go w czasie noszenia. daj sobie czas, rozluźnij się i będzie dobrze. używam tamponów już ok. 10 lat, ale na pocieszenie powiem, ze mnie też czasem blokuje (jak brzuch bardzo boli) i nie mogę zapakować ;) przeczytaj spokojnie ulotkę, tampon to nie żaden potwór, poradzisz sobie z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czikenssss
XD Kii XD - 17 lat miałam, tyle co i teraz, późno okresu dostałam ; ) Używając o.b obcierało mnie jakoś, przy tampaxie (z aplikatorem) byłam zszokowana, że weszło tak lekko. Jeśli tampon nie chce wejść, to trzeba nic poruszać aż si wsunie. Ja przykucnęłam i samo jakoś znalazło drogę : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
dzis po raz pierwszy zalozylam tampon udalo mi sie ale gdy chodze nadal go czuję jak ja go mam teraz wyciągnąć jak on juz jest w srodku ?? boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
juz sobie poradzilam :) ale mam jeszcze jedno pytanie czy jak ide spać moge zalozyc tampona na noc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
i jeszcze jedno jak chce sie kapac we wannie to mam wyciagnac tampona czy go zostawic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
Czikenssss. A czy to prawda że te tampony z aplikatorami się rozwalają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
Heeelp me na noc możesz, tylko lepszy jest większy, żeby nic nie przeciekało, ale to już sama musisz wiedzieć jak mocno krwawisz. ewentualnie jeszcze wkładkę użyj. a do wanny spokojnie, podobnie jak na basen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
a wyciągasz pociągając za sznureczek. najwygodniej Ci chyba będzie w takiej pozycji, w jakiej wkładałaś. poczujesz opór ale się nie przejmuj. jeśli w czasie noszenia boli to albo jest za płytko, albo mylisz ten ból z normalnym bólem przy okresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heeelp me
Samasobie dziekuję ci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
ej no dziewczyny pomóżcie co mam zrobic ja sie tych tamponów boje... próbowałam ob ale nie mógł wejść jak wchodził jakiś centumetr to nie mół dalej i przy wyciąganiu strasznie bolało ... czyżbym nie mogłam używać tamponów czy co? kupiłam tampax z aplikatorem ale teraz sie boje ze znowu bedzie bolało... co mam zrobić... przestać sie bac i tyle problem z głowy? ale to boli a wiec?? odpiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Censured
Milenka- prawdopodobnie jest to spowodowane właśnie strachem, co wiąże się ze stresem a jeśli się stresujesz bo się bojisz to mięśnie pochwy się zaciskają tworząc zapore.. a kiedy wyciąga się suchy tampon, lub nie do końca nasiąknięty to normalka że boli.. Sprubuj się rozluźnić podczas aplikacji i przybierz wygodną pozycję. postaraj się nie bać, wyobraź sobie że to coś miłego bo z twoich opisów jak opowiadasz jak boisz się tampona to można by powiedzieć że dla ciebie jest to poprostu jakiś zły potwór. rozluźnij się przy tym , i nabierz odwagi, i co najważniejsze NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ! no, chyba że chcesz zostać przy podpaskach. edessa - mam gdzieś twoją opinie o mnie, to twój problem. Gadaj zdrów ,ponieważ mam cię głęboko,głęboko w pupie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×