Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Witam mam juz swoje lata ale jak do tej pory stosowalam tylko i wyłącznie podpaski. Dzis odwazylam sie na tampony zastosowalam tampon OB mini i nie wiem czy dobrze go "wlożyłam" zostal wsuniety dość daleko byl niewyczuwalny, dla dodtakowej ochrony zalozyłam jeszcze podpaske bo obwialm sie ze cos moze pojsc nie tak zauwazylam jakies plamki na podpasce ale bylo ich niewiele po 1,5 godz poszłam do toalety i pociagnelam delikatnie ten sznureczek i tampon jakby sie wysuwał wiec wyciagnałam go w calosci i co zauwazyłam ze nasaczony był od dołu a ku górze suchy w srodku jeszcze twardy wiec wydaje mi sie ze spokojnie mogłabym go miec w sobie jeszcze godzine. co było nie tak skad te palamienia prosze o pomoc czy zle go włozyłam uwierzcie ze był głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam juz swoje lata ale jak do tej pory stosowalam tylko i wyłącznie podpaski. Dzis odwazylam sie na tampony zastosowalam tampon OB mini i nie wiem czy dobrze go "wlożyłam" zostal wsuniety dość daleko byl niewyczuwalny, dla dodtakowej ochrony zalozyłam jeszcze podpaske bo obwialm sie ze cos moze pojsc nie tak zauwazylam jakies plamki na podpasce ale bylo ich niewiele po 1,5 godz poszłam do toalety i pociagnelam delikatnie ten sznureczek i tampon jakby sie wysuwał wiec wyciagnałam go w calosci i co zauwazyłam ze nasaczony był od dołu a ku górze suchy w srodku jeszcze twardy wiec wydaje mi sie ze spokojnie mogłabym go miec w sobie jeszcze godzine. co było nie tak skad te palamienia prosze o pomoc czy zle go włozyłam uwierzcie ze był głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam juz swoje lata ale jak do tej pory stosowalam tylko i wyłącznie podpaski. Dzis odwazylam sie na tampony zastosowalam tampon OB mini i nie wiem czy dobrze go "wlożyłam" zostal wsuniety dość daleko byl niewyczuwalny, dla dodtakowej ochrony zalozyłam jeszcze podpaske bo obwialm sie ze cos moze pojsc nie tak zauwazylam jakies plamki na podpasce ale bylo ich niewiele po 1,5 godz poszłam do toalety i pociagnelam delikatnie ten sznureczek i tampon jakby sie wysuwał wiec wyciagnałam go w calosci i co zauwazyłam ze nasaczony był od dołu a ku górze suchy w srodku jeszcze twardy wiec wydaje mi sie ze spokojnie mogłabym go miec w sobie jeszcze godzine. co było nie tak skad te palamienia prosze o pomoc czy zle go włozyłam uwierzcie ze był głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam juz swoje lata ale jak do tej pory stosowalam tylko i wyłącznie podpaski. Dzis odwazylam sie na tampony zastosowalam tampon OB mini i nie wiem czy dobrze go "wlożyłam" zostal wsuniety dość daleko byl niewyczuwalny, dla dodtakowej ochrony zalozyłam jeszcze podpaske bo obwialm sie ze cos moze pojsc nie tak zauwazylam jakies plamki na podpasce ale bylo ich niewiele po 1,5 godz poszłam do toalety i pociagnelam delikatnie ten sznureczek i tampon jakby sie wysuwał wiec wyciagnałam go w calosci i co zauwazyłam ze nasaczony był od dołu a ku górze suchy w srodku jeszcze twardy wiec wydaje mi sie ze spokojnie mogłabym go miec w sobie jeszcze godzine. co było nie tak skad te palamienia prosze o pomoc czy zle go włozyłam uwierzcie ze był głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobnieee
Tampon mini ma za małą chłonność na początkowe dni okresu...Mi potrafił rozmiar super przeciekać w pierwsze dni okresu, jeśli nie zmieniałam tamponu co jakieś 2 godziny...Ja na początku okresu zawsze nosze podpaskę i tampon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie podwójne zabezpieczenie jest bez sensu przeciez tampony własnie sa po to zeby pozbyc sie tych wstretnych podpasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobnieee
Wiem że bez sensu, ale ostatnio mam bardzo obfite krwawienie przez pierwsze 2 dni, i zdarzało się, że jakoś wypłynęło poza podpaskę albo tampon przeciekał, więc mam schize...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam obfite krwawienia i juz do szewskiej pasji doprowadza mnie cigła mysl " a moze cos mi przeciekło" wiec dlatego odwazylam sie na ten tampon ale jak widze zawiodlam sie na nim :( szkoda ze nie ma jakiegos zlotego srodku aby raz na zawsze wyeliminowac "miesiaczke" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 14 lat i prawie od roku mam okres. Problem w tym że nie za bardzo lubię nosić podpaski a szczególnie latem ;/ Chcę zacząć używać tamponów i nawet ostatnio próbowałam z O.B mini ale włożyłam do połowy a potem wyjęłam bo się przestraszyłam że sobie coś zrobę z błoną dziewiczą, że nie będę umiała go wyjąć albo że sznureczek się urwie (chociarz wiem że jest naprawdę mocno zamocowany). Za tydzień wyjeżdzam nad morze na kolonie i nie mam ochoty chodzić z podpaską bo chcę się kąpać i chodzić w bikini ;/ Poradzcie mi w jakiej pozycji najlepiej go wkładac i wjaki dzień okresu itp. ;) Naprawdę mi zależy na uzywaniu tamponów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakatka
hejka piszcie na ten numer to jest świtna ginekolog. na prawde ponogla mi gg 23072662 :)) Odpowiedziała na każde pyatnie i już sie nie boje używać tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już sie nie boje
Witam wszystkich bojących się. :) Ja się już nie boje używać tamponów i chodzenia do ginekologa.. ... !!! moja 1 wizyta u ginekologa czytalam na forum zeby isćdo pani ginekolog to było straszne poszłam ...ona była tak nie delokatna ze masakra mialam jeszcze kilka pytań ale bałam sie zadać... na 2 wizyte poszłam do Pana ginekologa mając 16 lat. Pan był bardzo miły i symapytczny zadałam mu kilka pytań. i nawet ten fotel na który zawsze balam sie wejść nie było straszne ... nic nie bolało napyatłam o tampony wszyto wiem... A i to co pisała wcześniejsza osoba popieram jak jakieś pyatnie piszcie pod ten numer, 23072662 to numer ginekologa PANA ale jest miły i udzieli wszytch rad dla bojąych sie dziewczyn POLECAM.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już sie nie boje
Witam wszystkich bojących się. :) Ja się już nie boje używać tamponów i chodzenia do ginekologa.. ... !!! moja 1 wizyta u ginekologa czytalam na forum zeby isćdo pani ginekolog to było straszne poszłam ...ona była tak nie delokatna ze masakra mialam jeszcze kilka pytań ale bałam sie zadać... na 2 wizyte poszłam do Pana ginekologa mając 16 lat. Pan był bardzo miły i symapytczny zadałam mu kilka pytań. i nawet ten fotel na który zawsze balam sie wejść nie było straszne ... nic nie bolało napyatłam o tampony wszyto wiem... A i to co pisała wcześniejsza osoba popieram jak jakieś pyatnie piszcie pod ten numer, 23072662 to numer ginekologa PANA ale jest miły i udzieli wszytch rad dla bojąych sie dziewczyn POLECAM.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
ja na początku jak używałam tamponów to bolało... teraz już sie nie boję chociaż wiem zę za płytko wsadzam i jak tampon jest suchy to boli a jak był mokry to w ogóle nie wiedziałam kiedy wyciągnęłam ... polecam tampony :) tylko troche go czuje jak mam w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprostu jasie boje że cos sobie uszkodze wkładając ten tampon ;/ Bo jak się nie umie to można sobie cos zrobić nawet najmniejszym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaa1995: ja ostatnio próbowałam zaaplikować sobie tampo bella mini;/ Ale mnie tak bolało;/ A następnego dnia wzięłam o.b normal z tą powłoczką i weszło gładziutko, tylko tyle że włożyłam za płytko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
aha :D to czyli wywnioskowalam że najlepiej używać tych z o.b z powłoczką to gładko wchodzą :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba takie są najlepsze xD Zreszta o.b to sprawdzona firma i duzo kobiet jej uzywa. Takie duze marki nie pozwalaja sobie na jakies produkty slabej jakosci. Bez powloczki jest trudniej a tamponz z aplikatorami sa duze i dziewice nie powinny ich raczej uzywac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka.._0
hej. mam 14 lat i chciałam bym używać tapmonów lecz się boję bo ostatnio patrzałam przez lusterko i zastanawiałam się do której dziurki go mialabym go włożyć ja tam widze jedną a niewiem do której bym miała ją włoażyć a przecier jedna jest do pochwy a druga do moczu. pomóżcieee.!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt czasami tego nie można dojrzeć xD Ona jest tak na dole. Musisz zobaczyc gdzie ci krew leci i tam xD Dotknij xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt czasami tego nie można dojrzeć xD Ona jest tak na dole. Musisz zobaczyc gdzie ci krew leci i tam xD Dotknij xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000000001
hey! nie wiem jak stosować tampony pomuszcie mi prosze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie:) instrukcja jest w każdym opakowaniu!! wyciągasz z opakowania, wyciągasz delikatnie sznureczek, umieszczasz w pochwie popychając go palcem wskazującym lekko do góry ku tyłowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SelekcjonerkowaOo
Hej, mam 13 lat i jestem dziewicą. Chciałabym zacząć używać tamponów, a z tego co czytam tutaj chyba zdecyduję się na o.b. mini. Mam takie pytanie, mimo że będzie instrukcja... Tampon musimy wepchnąc głęboko, aż go nie będzie widać ? I dla pewności warto za 1 razem włożyć też wkładkę ? Moja koleżanka ostatnio rozdziewiczyła się tamponem i teraz nie jestem pewna czy dobrze jeśli zacznę już używać. Ale teraz jest lato i ciężko z tym okresem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się żeby można było tamponem się rozdziewiczyć bo jest za mały ;/ Chyba że twoja koleżanka użyła naprawdę dużego i była nie delikatna. Jak się to robi powoli i używa się najmniejszego rozmiaru to jest w porządku. Trzeba dokładnie przeczytac instrukcje i próbować. A z tą wkładką...faktycznie najlepiej jest ja założyć dla pewności xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo będę miała okres i chciałabym zacząć używać TAMPAXÓW bo tylko raz miałam o.b. normal z ta powłoczką;) Ale umieściłam za płytko;/ A co wy myślicie o TAMPAXACH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAMPAX jako tampony z aplikatorem podobno aplikuje się łatwiej, szczególnie początkującym, ale ze względu na ich wielkość, nawet w wersji dla początkujących(fioletowe opakowanie, LIGHT bodajże) nie polecane są dla dziewic ;/ Lepiej spróbuj wlożyć O.B glębiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam 15 lat. Jakieś 3 dni temu założyłam sobie tampona. Bałam się lecz to nic takiego. Na początku byłam strasznie spięta, lecz przeszło mi i się rozluźniłam. Był to mój 1 raz. ;) Użyłam Ob Mini ;] Oczywiście mam okres od roku. Czy dobrze zrobiłam że go użyłam. A jakich wy używacie? i czy radzicie używać mi jeszcze podpasek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aczytowazne?16
Ja pierwszy raz tampon włożyłam sobie jakieś 2 tygodnie temu. Wkładałam sobie ob normal z silk touch (mam nadzieje ze dobrze napisałam) na początku mi nie szło ale jak się trochę pomęczyłam to dałam rade (radze znaleźć najlepszą pozycje, taką w której wam najłatwiej wchodzi) w każdym razie teraz zamierzam używać cały czas tamponów. I taka drobna rada, nie radzę dziewicą wkładać sobie tamponów większych niż ob normal (to się wabi ob super czy jakoś tak), bo jak próbowałam to wszedł mi tylko trochę a później cholernie bolało przy wyciąganiu takiego suchego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginekolok
Wypnji pupe a mąż czy chłopak ci włoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elezelokelo
Hejka piszcie na 23072662 to nr ginekologa czasmi odpisuje pani a czasami pan :) polecam odpowie na każde pyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×