Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość kjh
Karolcia dziękuję ci za odpowiedź. ;) udało się. ;D wcześniej byłam chyba za bardzo w gorącej wodzie kąpana. ;P dziewczyny początkujące rozluźnijcie się, nie śpieszcie, a poczujecie świetne uczucie nic nie czucia po założeniu tamponu ;D pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Nie ma za co :):) Polecam się na przyszlość :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia565698
Podpaski zawsze były najlepsza metodą na okres,ale kiedy wprowadzili tampony ob. to używam ich cały czas!!!polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata11
Jak dostanę okresu to pragnę używać tamponów bo wszyscy mówią , ze to wygoda .A jak piszecie , ze ob trzeba wkładać na głębokość trzy czwarte palca, to nie wierze , ze jestem w stanie TO zrobić ... :? :( Kiedyś próbowałam włożyć TAM palec , bo mój palec jest ok taki sam jak tampon mini ... Ale niestety jak tylko troszkę go zagłębiłam poczułam opór i pieczenie . I jestem przekonana , że sama sobie go nie zaaplikuje :/ I mam pytanko : 1. Czy można kupić tampony ob. z aplikatorem ? 2. Jak się nie da , to czy ob da się włożyć do aplikatora z innych tamponów ? 3.Czy jak czuję ten opór to to jest błona dziewicza ? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje . Agata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Może się stresowałas skladając "palca" :D:D Trzeba byc rozluznionym... A tampona wklada sie na dlugos CALEGO palca wskazującego ja tka wkladam i WOGOLE go nie czuje... Co do aplikatora to nie wiem... Ale polecam o.b z checia bym sprobowala tampaxów z aplikatorem ale boje sie tego aplikatora bo nie wiem jak sie go wklada i naczytalam sie ze tampaxy przeciekają, rozwalaja sie itp. A ja mam bardzo obfite miesiaczki... Czekam na wasze rady w sprawie tampaxow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata11
karolcia napisz mi na e-maila nr gg twojego ? bo ja mam 7887168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gteolk
agato zeby włozcy tam palca musisz tam byc wilgtna. Poslin sobie palca to wlozysz. w czasei okresu krew sprawia ze jest tam poslik wiec wejdzie. OB z aplikatorem w polsce chyba nie ma. Tampaxy są z aplikatorem i sa ok. A poza tym, na poerwsza meisiączkę nie polecam tramponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata11
dlaczego nie mozna na 1 okres ? Ja naleze do klubu siatkarskiego :/ a podobno to nie wygodne cwiczyc z podpaska :/ A i pytałam się , czy mozna kupic tampaxy z aplikatorem i ob bez aaplikatora i włozyc do aplikatora ob a nie tampax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gteolk
nie, nie można tak :/ Bo może najpierw lepiej bedzie jak sie dowiesz jaką masz ta miesiączke, czy obfitą czy nie i w ogole jak to wygląda. Sróbuj podczas 2 miesiączki jak juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 - stka
a jak wygląda wkładanie tamponu z aplikatorem ? po czym się zorientować, że tampon jest w odpowiednim miejscu (przy użyciu tampax z aplikatorem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hula huuuop
Jest banalnie proste, wystarczy przeczytać instrukcje. To wygląda tak jak strzykawka z tym ze aplikator to takie dwie rureczki. Wkładasz jedną rureczkę a potem przyciskasz drugą do oporu tak jakbys przyciskała strzykawkę. W ten sposob umiejscawiasz tampon na wlasciwe miejsce. Pytasz po czym się zoerientowac czy tampon jest w odpowiednim miejscu - no to do tego celu służy własnie tampon z aplikatorem, on Ci umiejscowi tampon tam gdzie ma byc, na odpowiednią głebokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, trzeba byc maks rozluźnionym. ja zaczęłam używać tamponów jak mi wypadł okres na wczasach miesiąc temu. mam 30 lat i zawsze tylko podpaski - te cieniutkie i miękkie ale i tak nie dają maksymalnego komfortu, zwlaszcza jak sie idzie do pracy czy szkoły i nie ma sie jak umyć. chusteczki higieniczne sa ok, ale nie zastąpią cieplej wody...ciesze sie, ze okres wypadł mi na wczasy, bo pewnie nigdy nie odkryłabym tego komfortu jaki dają tampony. a co do aplikacji, tez kilka razy wkładałam i wyciągałam bo mnie uwierało lub miałam za płytko. teraz, nie mam już takich problemów. jak ze wszystkim, kwestia wprawy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa
ogolnie to tampaxsy sa ok bo platikowala rurka wchodzi latwiej niz rurka z waty a jesli chodzi o bezpieczenstwo to na kazdej ulotce przy tamponach jest informacja o zespole wstrzasu toksycznego(TSS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina96
Dostałam okres a mojej mamy niema w domu ;/ Jest póżno wiec nie pojde do sklepu po podpaski a w domu mam tylko tampony :( Jak się je uzywa ? nie moge go wepchnac.A tak w ogole to moja dziurka jest mala i nie da rady go tam wepchnac. juz probowalam i mi nie idzie. Prosze pomozcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina96
Wlasnie dostalam okres. nie ma mamy w domu.mam tylko tampony a do sklepu mam 10 km wiec nie pojde zeby kupic podpaski.to moj pierwszy raz ;/ gdzie go sie dokladnie wklada ? do mojej dziurki tampon sie nie zmiesci.jest mala ! pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisiaaa
czy dziewice tez mogą uzywac tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina96
no łaśnie... ja też nie wiem tak do końca... mam dopiero 12 lat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisiaaa
Ja mam 14. Miesiączkować zaczęłam jak mialam 13 latek. Moja mama uzywa tylko podpasek i glupio mi sie jej spytac o tampony. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina96
Ja jeszcze nie wiem jak to jest rozmawiac na takie tematy z mamą bo dopiero co dostalam okres... Mamy nie ma w domu. Do sklepu 10km .w domu mam tylko tampony i .... nie wiem jak sie je uzywa.probuje ale nie moge wsadzic :( moj numer gg : 12317520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
No to tak: zaczelam uzywac tamponow-tampaxow z aplikatorem.. wszystko pieknie wchodzi, ale zaraz po zaaplikowaniu tampon jakby sie obsuwa i znajduje sie zaraz przy wejsciu do pochwy i jak chodze to troche go czuje(albo jestem przewrazliwona i czuje sznurek) kiedy wloze czubek palca do pochwy to czuje tampona i tylko troche moge go popchnac, bo czuje opor.. a wiec by wychodzilo na to ze zaplytko on mi sie aplikuje..? ale gdy wyjme juz nasaczonego tampona i go zmierze to do miejsca gdzie sznurek jest zakrwiony jest 10cm.. czyli tyle ile ok ma kobieca pochwa.. czyli teoretycznie jego koncowka faktycznie powinna byc przy wejsciu do pochwy.. a wiec jak to jest u Was drogie kobiety, bo juz nie wiem czy on powinien byc glebiej?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
No to tak: zaczelam uzywac tamponow-tampaxow z aplikatorem.. wszystko pieknie wchodzi, ale zaraz po zaaplikowaniu tampon jakby sie obsuwa i znajduje sie zaraz przy wejsciu do pochwy i jak chodze to troche go czuje(albo jestem przewrazliwona i czuje sznurek) kiedy wloze czubek palca do pochwy to czuje tampona i tylko troche moge go popchnac, bo czuje opor.. a wiec by wychodzilo na to ze zaplytko on mi sie aplikuje..? ale gdy wyjme juz nasaczonego tampona i go zmierze to do miejsca gdzie sznurek jest zakrwiony jest 10cm.. czyli tyle ile ok ma kobieca pochwa.. czyli teoretycznie jego koncowka faktycznie powinna byc przy wejsciu do pochwy.. a wiec jak to jest u Was drogie kobiety, bo juz nie wiem czy on powinien byc glebiej?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olila
Lollla ja mam podobnie. Jak uzywam tampaxów to też po jakims czasie on zjeźdża mi na dól i jest zaraz przy wejściu do pochwy. To znaczy nie tak od razu, ale po kilku godzinach jak go wyciagam to czubek tamponu widze juz przy wejsciu. te tampaxy się wydłużają zauawżyłam i to chyba dlatego w porówaniu z OB które gdy wchłaniaja krew to rosną wszerz. Z jednej strony dziwne to jest bo boje się, ze krew mi wyleci ale z drugiej nie mam problemu przt wyjmowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olila
Lollla ja mam podobnie. Jak uzywam tampaxów to też po jakims czasie on zjeźdża mi na dól i jest zaraz przy wejściu do pochwy. To znaczy nie tak od razu, ale po kilku godzinach jak go wyciagam to czubek tamponu widze juz przy wejsciu. te tampaxy się wydłużają zauawżyłam i to chyba dlatego w porówaniu z OB które gdy wchłaniaja krew to rosną wszerz. Z jednej strony dziwne to jest bo boje się, ze krew mi wyleci ale z drugiej nie mam problemu przt wyjmowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olila
Lollla ja mam podobnie. Jak uzywam tampaxów to też po jakims czasie on zjeźdża mi na dól i jest zaraz przy wejściu do pochwy. To znaczy nie tak od razu, ale po kilku godzinach jak go wyciagam to czubek tamponu widze juz przy wejsciu. te tampaxy się wydłużają zauawżyłam i to chyba dlatego w porówaniu z OB które gdy wchłaniaja krew to rosną wszerz. Z jednej strony dziwne to jest bo boje się, ze krew mi wyleci ale z drugiej nie mam problemu przt wyjmowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
A więc tak: uzywalam tamponow o.b mini i bylo wszystko ok teraz sprobowałam normal i na poczatku gadko wchodził i wsadziłam na dlugosc prawie calego palca...ale go czułam wiec go wyjęłam nie mogłam go bardziej wsadzić ponieważ przy końcu czułam opór na 10000% byłam rozluźniona dodam ze mam 13 lat... I bardzo obfite miesiączki przy okresie uzywam tamponow i wkladek i podpasek always z funkcją gel action aby czuc sie napewno pewnie... Co mam zrobić? dzisiaj bylam w szkole w samej podpasce i bokiem mi troche przecieklo i ubrudzilam moje jedyne czarne spodnie wiec jutro musze isc w jaśniejszych i musze zalozyc dodatkowo tampona aby nie przeciekło... :(:( Co zrobić? Został mi tylko jeden tampon!!! Błagam odpisujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
A więc tak: uzywalam tamponow o.b mini i bylo wszystko ok teraz sprobowałam normal i na poczatku gadko wchodził i wsadziłam na dlugosc prawie calego palca...ale go czułam wiec go wyjęłam nie mogłam go bardziej wsadzić ponieważ przy końcu czułam opór na 10000% byłam rozluźniona dodam ze mam 13 lat... I bardzo obfite miesiączki przy okresie uzywam tamponow i wkladek i podpasek always z funkcją gel action aby czuc sie napewno pewnie... Co mam zrobić? dzisiaj bylam w szkole w samej podpasce i bokiem mi troche przecieklo i ubrudzilam moje jedyne czarne spodnie wiec jutro musze isc w jaśniejszych i musze zalozyc dodatkowo tampona aby nie przeciekło... :(:( Co zrobić? Został mi tylko jeden tampon!!! Błagam odpisujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
Wolalabym jednak uzywac tampaxow, ze wzgledu na aplikator.. chociaz wiem ze ob sa lepsze jakosciowo.. Dlaczego z aplkatorem? po 1: latwiejsza aplkacja, po 2: wieksza higiena, nigdzie paluchow wpychac nie musze.. ŁATWO, SZYBKO ale nie wiem czy PRZYJEMNIE...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olila
sorki, jakis błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjbn
karolcia skoro Ci przecieka to musisz czesciej zmieniac i nie wiercić sie za bardzo w czasie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×