Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość julka-amatorka
spokojnie;) Pewnie niedługo dostaniesz okresu tylko może za bardzo się martwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chariots
Mam pytania do doświadczonych z tamponami. Otóż wczoraj miałam 5 dzien okresu można powiedzieć, że ostatni dzień. Zaaplikowałam tampona mini i po 6 godz chcialam go wyjąc i nie dałam rady. Pomyślalam, ze widocznie jeszcze nie jest nasaczony. To poczekałam jescze dwie godziny i też miałam problemy z wyjęcie, ale udało się. Fakt był mało nasączony. Czy wy też w ostatnim dniu kiedy okres jest już skapy używacie tamponów? I nie macie problemów z wyjęciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
Nawet jeśli nie jest bardzo nasączony to postaraj się go wyjąć.Pociągnij trochę mocniej za sznnureczek.W ciągu ośmiu godzin mogą się tam zalęgnąć bakterie które mogą spowodować infekcję. W piąty dzień też mam słabe krwawienię,ale wyjmuję tampon po 5 godzinach.Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_16
Jeśli okresy śa pod koniec mniej obfite to najlepiej używa podpasek!! A co do Tamponów to jesli koniecznie w ostatnich dniach musisz fo mie to wystarczy mocniej pociągnąc!! Jeśli bedzię Cie bolało to tylko dlatego że sie tego boisz!! wyluzuj sie pociągnij i po problemie!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chariots
Tak wiem, że nalezy wtedy mocniej, tak zrobiłam i wyszedł. Nie bolało, tylko bałam się czy nie uszkodzi mi nic w srodku ciągnąc tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 24 lata i byłam kilka tyg temu u ginekologa..podczas rozmowy zapytałam sie czy jest możliwość ,,przeciekania,,tamponu przy obfitszych okresach..PAN ginekolog poradził mi żebym zaaplikowała dla pewności dwa tampony..tylko w ten sposób by sznureczek pierwszego był dostępny do wyciągnięcia..od razu podkreślam ze jestem z Warszawy a do tego PANA ginekologa już więcej nie zamierzam sie udać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
CO!!!?? Owszem mam 13 lat i jeszcze się nie znam ale według mnie to ten PAN ginekolog na niczym się nie zna!!Kto normalny założy dwa tampony? Przecież to by bolało bo jednego się umieści w dobrym miejscu ale drugiego juz sie tak gleboko nie umiesci przeciez to bylby taki dyskomfort ze sobie woole tego nie wyobrażam... :/:/:/ Nie wiem może się nie znam... :-/ :O 8-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maka115
zaczełąm uzywac temponów...strasznie sie bałam pierwszego razu ale jakos dałam rade....zaczełam uzywac poniewaz chodze na karate i gupio mi w kazdym miesiacu nie byc....wiec zaczełam uzywac dopiero 2 raz mam załozony a wiec jak bede cwiczyc to nic mi sie nie stanie i nie przemoknie mi on...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama1212
zalezy ile godzin masz te zajecia jesli mniej niz zcetery to odrazy mzoesz po zajeciach zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama1212
nieuwzywalam tamponow ale duzo i nich wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponiki
siemka!Mam okres od 1,5 roku.Zawsze używałam podpasek, ale chciałabym zacząć korzystać z tamponów. I wziązku z tym mam pytanie...wczoraj robiłam taki test... włożyłam palca do pochwy i weszło mi tak gdzie 3/4 palca, więc czy zmieści mi ię tampon O.B.mini???odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muiz próbować
ja też tak kiedy robiłam. mi zmieściła się tylko połowa palca, ale i tak kupiłam tampony O.B. mini. próbowałam je włożyć ale na początku za cholerę nie chciały wejść , ale próbowałam jeszcze raz i za drugim razem wślizgnął się jak po maśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy juz mogę
mam 11 lat, wczoraj dostałam okres, czy mogę już zacząć stosować tampony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
Tak,tampony można stosować już od 1 miesiączki. Lecz w twoim wieku używaj ich w "nagłych wypadkach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolya
Witam, kiedyś próbowałam stosować tampony ale chyba nie bardzo mi się udało. Odczuwałam dyskomfort podczas poruszania się. W piątek wyjeżdżam na wakacje i dostanę @. Zakupiłam tampony ale jakoś znów mam obawy. Głupie pytanie - ale czy mogę poćwiczyć bez miesiączki? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to raczej niemożlie
Nie można, a przynajmniej nie powinno się wkładać tamponów na sucho, bo to może spowodować otarcia, a nawet infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a własnie że można
ja za pierwszym razem też ćwiczyłam wkładanie tamponu pomimo ze nie miałam okresu i nic mi nie było,jeśli twierdzicie że nie można to jak chcecie uprawiać seks (penis jest większy od tamponu, a jakoś chodzi do pochwy, kiedy nie ma okresu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolya
no nic dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Ja nie polecam wkładania tamponu bez okresu... A jeśli czułaś dyskomfort to znaczy ze za płytko go włożyłaś ja wkładam tampona o.b mini na długość całego mojego palca wskazującego i jest wszystko ok... :):) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ethinicity
do właśnie że można: rozwaliłaś mnie, hehe penisa się nie wkłada na sucho tylko wtedy jak masz tam mokro bo inczej boli. Tamponu sie nie wkłada jak nie masz okresu dziewczyno bo jak ktoś już powiedzial może dojść do otarć co może prowadzić do nadżerki którą możesz z rok niewiedząc o tym, a po drugie na sucho się nie da włożyć bo musiałoby cholernie boleć,a jescze jak jstes dziewicą to jest tam ciasno bardzo i jescze trudnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
Zgadzam się że nie można używać kiedy nie ma się okresu. Nawet łatwiej się wkłada kiedy jest bo pochwa jest wtedy śliska i tampon szybciutko wchodzi. Pamiętaj żeby nie wkładać ich od razu po kąpieli i z jedną nogą na wannie lub na sedesie. Umyj ręce!Odpręż się.Odpakuj go."Przejedź" nim po miejscu intymnym i jak znajdziesz "tę" dziurkę to zacznij powoli pchać tampon.Jeśli jest opór to zmień lekko kierunek.Pchaj aż wejdzie cały palec.Umyj ręce. Myślę że pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolya
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolya
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fksdafaf
Dzisiaj założyłam swój pierwszy tampon. Nie wiem dziwne uczucie. Włożyłam cały palec, ale jakbym go ciągle go czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Ja gdy nawet prawidłowo umieszcze tampona to przez 1 minute mam takie dziwne uczucie (nie bol) Ale potem przechodzi i czuje sie bardzo komfortowo :) A nawet ginekolodzy mówią że jak sie nie ma miesiaczki to nienalezy wkladac tampona!! Chociaz ktos juz gdzies pisał że PAN ginekolog powiedzial ze mozna 2 tampony naraz założyc :O:O Przecież to jest chore?!! I to jeszcze ginekolog takie daje rady!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fksdafaf
Już jest ok, ale 3 razy go poprawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chłopk
:*:*:*:*:*:*:*:*:**:* czesci niw e wiem ale ja jestem chłopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos kto ma pytanko
hmm.. czytałam dużo wypowiedzi ale i tak potrzebuję rady. używałam tamponów ze 2-3 razy, jestem dziewicą. przy wkładaniu jest w porządku ale gdy go wyjmuję to odczuwam dość silny ból. czy to ma związek z tym że mam błonę dziewiczą, czy powinnam pójść do ginekologa? właściwie się obawiam bo nigdy nie byłam badana;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Wiesz, co ja ci nie potrafie odpowiedziec na to pytanie czemu tak jest... moze uzywasz za duzego rozmiaru tamponow? Na poczatek stosowania ich proponuje kupowac mini a po jakims roku/dwuch latach wtedy normal... A TERAZ MOJE PYTANIE: Bo ja mialam jakas infekcje pochwy ale juz mi przeszla 4 dni temu a wczoraj po 49 dniach dostalam 3 okres i juz uzywalam tamponow o.b mini i sie zastanawiam czy pomimo tej wczesniejszej infekcji moge uzyc teraz tamponow bo boje sie aby ta infekcja nie powrocila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-amatorka
Ktos kto ma pytanko:hhhmmm...Albo użyłaś za dużego rozmiaru,albo masz taką błonę dziewiczą która ma parę otworków i trudniej wyjmować z pochwy tampon.Możliwe jeszcze że wyciągasz gdy jest mało nasiąknięty. Do karolci:A czy wcześniejsza infekcja była spowodowana tamponami.Może lepiej na ten okres stosuj podpaski żeby pochwa sobię "odpoczęła" i żeby wróciła do pełnego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×