Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Gość Dagcia
Witam Mamusie! U nas zmiany, wróciłam do pracy. Umówiłam się na pół etatu i chyba to jest dobre rozwiązanie. Natalką opiekuje się zaprzyjaźniona opiekunka. Na razie wydaje się że wszystko gra (żeby nie zapeszyć). Równocześnie z powrotem do pracy zepsuło się nocne spanie naszej córci tzn. zaczęła się budzić co 2 godziny a nad ranem to już chyba co godzinę. Sama nie wiem bo jestem tak zaspana, że już nie patrzę na zegarek. W pracy też jestem śpiąca. No i muszę raz w ciągu pracy ściągnąć pokarm. Dzisiaj przez to zrobiła się kolejka do kibelka, który w tym celu okupowałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
no to widzę jakies masowe pogorszenie snu u naszych dzieci.. A moze to przez ten mróz np ? Ze więcej kalorii dzieci potrzebują i dlatego częsciej się na jedzenie budzą ? Albo inny taki powód "pogodowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a u mnie synus zaczyna dłużej spac a tu pewnie za 3 tygodnie znowu beda pobudki co 2 godziny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zawalona fakturami, więc ciężko się odzywać. Miron nie licząc tego, że po podaniu antybiotyku budzi się i nie chce z powrotem zasnąć, śpi jak zwykle to znaczy z nami na materacu. Zostaje mi jakieś 6 godzin snu więc nie mam siły z ni wojować. Dzis w nocy zdaje się, że budził mnie dwa razy, ale pewna nie jestem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
a ja kur... mialam dzis pobudki co godzinę :( KOSZMAR macie jakis pomysl dlaczego tak moze byc ? dodam ze placzu przy pobudkach nie bylo, bardziej jakby byla wyspana, kurde, bo cięzko ją bylo za kazdym razem uspic, do 30 minut za kazdym razem mi to zajmowalo :( A w dzien standardowo spala. Jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dioda, ja gdzieś czytałam, że do roku czasu dzieci uczą się spania, odrózniania nocy od dnia. Jeszcze nie raz będzie się to wszystko naszym maluchom przestawiać, jakoś to trzeba przeżyć i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
dzieki... heh a swoją drogą - czy Wy pozwalacie dzieciom spac w dzień tyle ile chcą i kiedy chcą, czy ucinacie jakos drzemki jak juz przekraczają np 2 h, albo unikacie wieczornych.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
c.d. moja spi srednio 4 h dziennie, to chyba nie za duzo, biorąc pod uwagę, ze niemowlakki takie okolo 15h/dobe śpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24
U mnie to wygląda tak że Basia ma całkowitą swobodę w spaniu i jedzeniu. czasami zamiast mleka poję ją herbatką rumiankowa dla dzieci od 1 miesiąca. Nie je duzo - choc ostatnio częściej a ze spaniem to różnie: dotychczas spała w nocy od 21 do 4 i potem do 7,8 czasami 9 wtedy jedzonko i ze 2 do 3 godzin z mamusią urzędowała- zjadała troche tak na przegryzkę i spanie ok 1,5 godzinki. około 14 stej zjada objadek ( mleko mamy) jak idziemy na spacerek to posypia sobie albo nawet przesypia cały spacer jesli ma dobry dzien a specer nie przekracza 2 godzin. potem długo sobie gaworzy i bawi sie albo domaga sie uwagi ....zazwyczaj ze dwa trzy posiłki do wieczorka w tym okolo 19 stej potem drzemka i 21 moze troche wczesniej jedzenie na noc .... i śpi a raczej spała teraz budzi sie w nocy czesciej ale dzien wygląda podobnie.... Dzis spała mi długo i jeszcze nie zasnela w tej chwili ale juz pada hihhi Basia je czesto ale nie duzo ze wszystkich posiłków które wymieniłam zaledwie 3 to takie konkretne - rano, o 14 stej i ten ok 19 stej. Iskierka łapie juz sama przedmioty leżace obok niej np przewraca gumowa książeczkę sobie na buzie i nawet udaje jej sie przekartkowac hihi co jest oczywiscie kompletnym przypadkiem a nie zamierzonym celem. łapie za to sama grzechotke która lezy na wyciągnięcie jej rączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dioda ja k Miron w dzień śpi dłużej niż 20 min to ze szczęścia chodzimy na paluszkach by go przypadkiem nie obudzić i zdążyć zjeść np. Kiedyś mu nie pozwalałm spać koło 18 by mi ładnie zasnął po dwudziestej już na noc, ale teraz machnęłam ręką jak ma nie spać to i tak nie będzie spał, ale lepiej się urzerać z wyspanym dzieciakiem, przynajmniej nie trzeba go non stop nosić i pogadać się z nim da. Miron nauczył się wysuwać język i robić takie lekceważące prrr. Ostatnio tacie zrobił numer, bo mając go na rękach rozmawiał przez telefon z pania z banku i Mały skorzystał z okazji i gdy pani przepraszała za jakies tam błędy zaczął prychać tak prosto w słuchawkę, ciekawe co sobie pomyślała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
ha ha no moja spi wlasnie teraz juz drugą godzinę, ona lubi tak dluzej pospac, zwlaszcza po spacerze, to i czasem 3,5 h wychodzi, a poza tym to 30-ominutowe drzemki strzela. Dzis w nocy znow spala często się budząc, ale nie az tak często jak noc wcześniej, moze przez to, ze jej wczoraj ucinalam spanie w dzień. Aaaa, nie wiem. Wczesniej jej to nie przeszkadzalo, więc moze nie ten powod. Dzsi przykręcilam tez nieco grzejnik w sypialni. No ale rewelacja to tez nie byla, ta noc, więc moze to wszystko o kant dupy i trzeba czekac az samo przejdzie. Nasza mysza dzis tak w ogole ma 4 miesiące. Od tygodnioa lapie w rączki zabawki, pakuje do buzi. Nie przekręca się z brzucha na plecki, jedynie przypadkowo jej wyszlo 2 razy wczoraj. No i strasznie chlapie przy kapieli, więc czas sie wynieść do łazienki, bo panele nam się w pokoju zniszczą od tych wychlapów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
a, no i tez wolę chyba jak ona wali sobie kimkę w okolicach wieczora, niz ją tak trzymać marudną i wtedy okropny wieczór mieć, non stop na rękach itp. Ale przypomnialo mi się, choc nie wiem czy to ma związek, ale przez pierwszy miesiąc nie umialam wyczuwac kiedy ona jest śpiąca, więc od 16-ej do wieczora ona juz nie spala często gęsto wcale, no i wtedy mialam spanie nocne ciągiem 6-7 godzin - takie małe dziecko! A potem nauczylam się usypiać ją, wyczuwac kiedy jest spiąca, więc zaczęlo się regularne spanie w dzień co 3 h mniej więcej no i jakos od wtedy zaczęlo się skracac spanie nocne ciągiem z 6-u na 5h, ostatnio 4h a teraz to juz tylko 3h ciągiem (w nocy) i to itak tylko pierwsza przerwa taka "dluga", potem to juz 2 albo 1 godzina Hmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja spi w dzien co dwqie godziny i cala noc - wiec to widac nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blbinka_bb
a ja moge uaktualnić tabelkę, bylismy na szczepieniu, niestety nie mierzyli a mój mały tak fikał na stole że nawet nie było szans aby "dobrowolnie' go zmierzyc :( Wchodzi spokojnie w 74 więc ma duzo więcej... NICK ...............IMIĘ ............WIEK.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........TYG ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18.................69.............7100 Ola 27...............Karolina.........17,5...............64.............6900 Macierzanka.......Mateusz.........11.................62.............6100 Inga29..............Zuzia.............13,5................65.............5300 balninka_bb........Paweł...........19 ............ok.74...............6930 Mała25..............Oliwia............14..................62..............5650 Marta 24...........Basia..............12...............61............5900 Asiak................Michał.............13,5..............67............6800 ciężarówka........Oliwia.............11.................62............5500 majaja..............Miron..............13................68?............8200 a co do snu, to w dzień spi różnie, wczoraj miał dzień do spania, ale ogólnie to ma pół godzinne drzemki w dzień (2 lub 3) idzie spać dopiero okolo 22-giej i budzi się koło 2 potem 5 i 7 tak jest ostatnimi czasy.Zaczynam się wysypiac tym bardziej że w nocy jak odbije mu sie to już jest taki nieprzytomny że nia ma problemu z zasniecięm. a włosy nadal wypadają, witaminy nic nie pomagają chyba trza iśc do lekarza albo zmienic witaminy na lepsze.Nie będe przeciez kuracji Vichy kupowac choć to rewelacja... szkoda że taka droga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nawet nicka nie umiem wpisac prawidłowo. a co najśmieszniejsze mały zawsze w dzień spał w łóżeczku a teraz upatrzył sobie wózek- może dlatego że mozna pokołysac i szybciej usypia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam :) NICK ...............IMIĘ ............WIEK.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........TYG ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18.................69.............7100 Ola 27...............Karolina.........18,5...............65.............7130 Macierzanka.......Mateusz.........11.................62.............6100 Inga29..............Zuzia.............13,5................65.............5300 balninka_bb........Paweł...........19 ............ok.74...............6930 Mała25..............Oliwia............14..................62..............5650 Marta 24...........Basia..............12...............61............5900 Asiak................Michał.............13,5..............67............6800 ciężarówka........Oliwia.............11.................62............5500 majaja..............Miron..............13................68?............8200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania74
babinka - czy Twoj Pawelek to chudzielec?? zobacz moja ma 69 i wazy 7100 a jest patyczak! Ubrankami to chyba same wiecie ze nie ma sie co sugerowac- zalezy od producenta.. np ZipZap na moja 74 sa juz za male, a early days za duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........Marta
a ja dzis sie nawet wyspalam hihhihi chocaz 3 razy napewno byla pobudka. Nie wiecie jak to jest z tym jeżdżeniem z dzieckiem w samochodzie? Czy to prawda ze mozna malenstwo wozic na rekach czy np w nosidelkach innych niz fotlelik samochodowy ale oczywiscie u rodzica na kolanach??? Nie mamy samochodu ale czasami nas zabieraja na wycieczki- coraz czesciej zastanawiam sie czy nie sprawic Basi fotelika ale maż ma zachamowania. Sama juz nie wiem... moze warto. Podobno to wcale nie jest bespieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
z tego co wiem trzeba w foteliku, bezwzględnie, nawet w drodze ze szpitala do domu juz mozna mandat zaplacic (chyba 200 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga29
Cześć,ale sie porobiło z tym spaniem naszych robaczków.U nas to samo pobudki co4 -3 godziny w nocy.Już nie wyrabiam,bo mała po jedzonku zamiast grzecznie zasypiac ,jak do tej pory, przewla sie i wierci jeszcze godzinę.Ja tak sobie myslę ,że może te nasze dzieci akurat teraz rosna gwałtownie(moja na pewno,bo wyrasta ze wszystkiego ekspresowo) i dlatego częściej jedzą. Balbinko na wypadające włosy mam sprawdzony sposób tylko troche babranai jest z tym.Po studiach strasznie leciały mi włosy i znajoma fryzjerka mi poradziła taka odżywke domowej roboty.Pomogło ale trzeba to stosować cierpliwie przez ok.3 miesiące.Trzeba znieszać surowe żółtko z łyżką oleju rycynowego i łyżka nafty kosmetycznej i taka papkę nałóżyć przed każdym myciem na pół godz.No i myć w bardzo ciepłej wodzie bo sie maże.Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
no nie powiem, ale pociesza mnie to, ze nie tylko moja mysza tak problematycznie spi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spanie u nas narazie w miarę, ale zdarzały się mojej małej takie wypadki, że się budziła np co 2 godziny w nocy. Mi się wydaje że dzieci to rosna skokami i jak jest taka faza intensywnego wzrostu, to poprostu potrzebują więcej jedzenia... Dziś zaczełam zamrażać mleko na zapas. Dziewczyny czy któraś mrozi pokarm?? Gdzie kupujecie woreczki do zamrażania - ja kupiłam w SMYKu Medeli ale cena mnie poprostu powaliła... Wrzucam linki do fotek małej - może teraz będą się jakoś lepiej wczytywać... http://img9.imageshack.us/img9/9411/26li.jpg http://img9.imageshack.us/img9/1491/17lo2.jpg http://img32.imageshack.us/img32/741/img30884ie.jpg Moja mysza ma jakieś 65 cm - ale ze względu na długie giry to ubranka już też 74 nosi, chociaż niektóe 68 jeszcze w miarę dobre :) ale też dość szczupła jest :) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×