Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Gość
czesc majaja- ja mojemu podaje lekarstwa przez strzykawkę.Wszystko łyka, az sama sie dziwię bo żelazo ma taki wstrętny smak (pomimo iż mieszam go z syropkiem) a otwiera buzię. Może spróbuj. Najlepsze strzykawki są te bez dziubka (ja dostałam kilka od kumpeli bo w aptece raczej nie mozna kupic) .Jest taka strzykawka w Panadolu dla dzieci, w innych syropkach nie miałam. Ja zaliczyłam ostatnimi dniami szpital z małym. Miał straszne bo kilkugodzinne ataki bólu brzuszka (czopek przeciwbólowy pomagał na godzine). W szpitalu co prawda duzo nie zrobili,pare badań podstawowych i stwierdzili że ok. I jestem zmuszona polatac prywatnie. Faktem jest że ataki zanikły. Za to mały nie chce jeść, tzn, strasznie ograniczył jedzenie.Tez tak macie? co do snu, od 2- w nocy znowu co dwie godziny pobudka i tylko po parę łyków mleka. a przez te zęby (jeszcze nie widoczne) nie chce jeśc cyca. w ogóle. :( Jak mu przyłoże pierś to gryzie i ciągnie i się denerwuje. Tak więc kończę powoli z piersią. Szkoda bo nocne karmienie było takie proste... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka - to znaczy że w ogóle ci nie powiedzieli skąd moga być te bóle brzucha? Strzykawka to dobry pomysł, jak był mniejszy to podawaliśmy mu w strzykawce, więc nawet gdzieś powinna być, tylko ile to będzie 5 kropel wit. C?? Byliśmy wczoraj u dr. Klemarczyka pediatra - spec od żywienia. Miron przez ostatni miesiąc w ogóle nie przybrał na wadze, więc najwyższa pora na zupki, wprowadzane po łyżeczce, tj, 1 dnia jedna, 2, dnia 2 łyżeczki itd. Pwiedział by mu nie dawać soczku jabłkowego bo jest bezwartościowy odżywczo. (dopowiadam sobie, że tylko przyzwyczaja dziecko do słodkich napojów). Potem uzupełnię tabelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ...............IMIĘ ............DATA.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........URODZ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18 tyg.............69...............7100 Ola 27...............Karolina.........11.09.05..........65...............7500 Macierzanka.......Mateusz........21-09-05..........70................8400 Inga29..............Zuzia.............03.10.05............??..............6000 balninka_bb........Paweł...........19 tyg...........ok.74..............6930 Mała25..............Oliwia.......30.09..4,5 m...........62..............6600 Marta 24...........Basia.........24,09 ...4,5 m.......63................7000 Asiak................Michał.............5,5m .............?.................8600 ciężarówka........Oliwia.............11 tyg...........74................6500 majaja..............Miron.......07,09,05 (6m)............71...........9300 Diodda...........Weronika..........19.09...............?.............ok.7500 pereła................Ola...............01.10.............??................6270 foxylady............Bruno.............27.09.............?.................6800 Pierwszy raz ktoś tak mi dokładnie zmierzył dziecko, więc wyniki najbardziej wiarygodne z wiarygodnych. N?awet obwód główki miał zmierzony, ale niestety zapomniałam spytać o miejsce na tej całej siatce centylowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Marta
A ja zabkuje razem z moją Basieńką. Jej jeszcze nie widac ale juz czuc. Mi za to potrzebny dentysta bo 8-emka przypomiała sobie ze wystawanie spod dziąsła w połowie jest nieprawidłowym ułożeniem :( Dwie noce nie przespane. Moze przynajmniej bardziej zrozumię kruszynkę jak znowu bedzie mi ryczeć z powodu ząbalków. Czy podawałyście dziecom deserek marchewka z jabłkiem? mojej nie smakuje a mi wydaje sie mocno kwaśny ( GERBER). A jak przecieracie zupki to na jakim sitku ( próbowałam na takim od herbaty to troche małe a to do makaronu ma większe otworki). Może jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
no, my tez mimo nieskonczonych jeszcze 6 miesięcy zaczynamy poznawac nowe smaki. Dobrze wiedziec o tym soczku jablkowym, bo ja wlasnie od tego zaczelam :( Kupie chyba malej zupke jarzynową i zaczne tak robic jak Wy z Mironem - po lyzeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Marta
Makaronu hhii do mąki używam a makaron oczywiscie na duzym sicie hihiii głupia ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - a nie masz blendera, nie byłoby najwygodniej po prostu to zmiksować blenderem?? A w ogóle to dzięki - przpomniałaś że miałam się do dentysty zapisać :) Dioda - dlatego piszę co mi nagadali panowie doktorzy (tzn, ci do których mam zaufanie) zawsze komus tez się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Kuyrcze mój mały ma anemię :( byłam dzisiaj u doktora i na wadze i jest na 10 centylu wagi co oznaczak, że traci na wadze :( To okropne. mam mu dawać żelazo, witaminy, witamine D i duzo kleiku ryzowego. Doktortka mówiła, że w ciągu miesiąca powinno być ok, ale ja nie moge przestać myslec, że to przez to że pracuje to go nie dopilniowałam jakoś. Chociaż nie mogę go zmusić do żarcia , a on strasznym jest niejadkiem. Ogólnie słabo i martwię się o moje dzieciątko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxylady - nie gadaj głupot, nie pracujesz 7 dni w tygodniu po 15 godzin, poza tym Bruno ma tez ojca. A swoją drogą zastanawiam się jak ta doktor stwierdziła anemię, robiłaś badanie krwi? Bo chyba nie po wadze?? Nie wspominając o tym że anemia może mieć różne przyczyny, niekoniecznie niedobór żelaza, niedobór kwasu foliowego tez może dać anemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
majaja- wmawiali mi że to kolka, a ja wiem jak wygląda kolka. :( Po niedzieli idę na usg brzuszka bo dziś się nie załapałam. co do strzykawki to zobacz czy masz na strzykawce miarkę w ml czy w kroplach. ja mam takie i takie. a jak w ml to najpierw weź krople do kieliszka i z kieliszka do strzykawki :) foxylady -Ty kobietko się nie obwiniaj. Mój mały też ma anemię ,żelazo dostaje od 3 miesiecy (jednego nie tolerował, drugie takie wstrętne w smaku tak) i bardzo powoli mu idą czerwone krwinki w góre. ja zreszta tez mam anemię i żadne tabletki nie pomagały teraz dostałam w zastrzyku B12.najważniejsze aby podawać zelazo dzieciom proto sto do buzi aby zabki nie zczerniały. W szpitalu mi doktórka powiedziała zebym dawała zupki z mięskiem i szybko wskoczy żelazo w górę. Mój mmały misio je wszystko co podam, prócz szpinaku. najbardziej jednak to ziemniaczek z brokułem mu smakuje. ok bo się denerwuje maluszek i wali w klawiaturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
a samego brokula moge dac jako pierwszy w zyciu niemleczny posilek ? czy musi byc to zupka czy tam jakas polplynna konsystencja ? Soczki oleję na razie i deserki, bo to slodkie i niech sie nie przyzwyczaja najpierw do tego tylko do warzywek, o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiakkk
Mój lekarz zalecił na początek soczki, żeby mały robił częściej kupkę, później musy jabłkowe i dopiero później zupki - ale to chyba dlatego, ze zaczęłam dawać soki już w trzecim miesiącu - tak po łyżeczce - teraz soków nie daję, ale prawda niestety jest taka, że Michał niechętnie pije wodę lub ziółka - a soczkiem mało się nie zachłyśnie. Wydaje mi się, że Majaja ma rację. Balbinka mój synuś na odwrót - przepada za zupą szpinakową, brokułowej zjadł tylko łyżeczkę i tak się skrzywił, ze więcej jemu wcisnąć nie mogłam. A co do kolki to Michał nie miał nigdy jakiegoś strasznego bólu brzucha, ale do tej pory nie chce pić mleka bo ma kolkę w trakcie jedzenia. Karmię go teraz na śpiocha, albo musze się ostro naćwiczyć, żeby go czymś zainteresować - ostatnio przeszłam już samą siebie i włączam mu TV - musze przy tym przełączać kanały, żeby się nie znudził i zapomniał, ze ściska go w brzuszku – masakra – jestem chyba trochę nienormalna. Michał zjada już codziennie słoiczek (150g) zupki - jak na razie kupione ze słoiczków, ale postanowiłam, ze zacznę gotować. Ostatnio mój znajomy mówił, że jego kolega pracował kiedyś w Holandii przy produkcji Gerberów - podobno syf i malaria. Tylko, że w tej chwili Gerbery robione sa w Polsce, ale to może jeszcze gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Marta
Co do robionych danek dla dzieci. ja myślę że lepiej dawać jedzenie z atestem i znanej firmy tj sprawdzonej na rynku i z okreslonymi normami do spełnienia specjalnie pod niemowlaki aniżeli gotować marchew modyfikowaną czy inne warzywa lub owoce. szczególnie w tej porze roku nic nie jest świeżego. Ja z przygotowywaniem czekam na wiosne i sadze własne w ogródku u babci albo własnie przy najbliższej wizycie podbiore im troche zapasów. Od warzyw poprzez owoce az do miesa nie dam małej produktu z marketu. Sama dopiero niesmiało testuje zycie w wielkim mieście i wole wozic wielkie torby od mamy czy babci. a propo chemi w jedzeniu i modyfikowaniu wszystkiego co sie da. Słyszałyscie o suplemencie zywieniowym- odtoksycznia i odżywia organizm we wszytskie potrzebne makro i mikro elementy, aminokwasy i witaminy? Uzuełnienie diety współczesnego człowieka, by nie wchlaniac toksyn i nie zaśmiecać organizmu. Produkt spożywczy, 100% ziołowy:) Pijem coś takiego i super efekty. Od sił witalnych, poprawy włosow, paznokci po pozbycie sie zaparć i wreszcie najważniejsze odzyskuje figurę- jędrnośc skóry i stopniowa utrata wagi ( nadwagi nadmieniam). ALVEO :) tak sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Marta
acha a co to jest blender ? Jesli idzie o robota kuchennego- posiadam ale jakos wydaje mi sie zbyt grubo uciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Marta- blender- to taki mikser na jednej nóżce , wszysko \"mieli\"na papke. Super urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wyczytałam na necie o tym ALVEO- cholernie drogi specyfik, nie stać mnie teraz na niego... 175 zł Marta po ile Ty go kupujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Info dla mamć dających jedzonko ze słoiczka. Firma Nestle wycofała znaczne ilości jedzenia dla dzieci bo coś tam odkryli że może szkodzić. Firma Nutricia wycofała z obiegu serię jedzonka w słoiczkach bo znaleziono w nich drobinki szkła!!!! Mój maż robi w ubezpieczeniach i dostali od paru firm takie pytania czy mogą się ubezpieczyć na wypadek podobny jak Nutricia miała. Bo teraz Huty szkła chcą się na taki wypadek zabezpieczyć żeby jebitnych odszkodowań nie płacić.Szok!!!! Ja tam się qrde boję. Mam na początek jedzonko z Gerbera bo tylko z niego jeszcze nic takiego nie słyszałam ale kto wie... Czeka sobie na odpowiedni moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabela NICK ...............IMIĘ ............DATA.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........URODZ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18 tyg.............69...............7100 Ola 27...............Karolina.........11.09.05..........65...............7500 Macierzanka.......Mateusz........21-09-05..........70................8400 Inga29..............Zuzia.............03.10.05............??..............6000 balninka_bb........Paweł...........19 tyg...........ok.74..............6930 Mała25..............Oliwia.......30.09..4,5 m...........62..............6600 Marta 24...........Basia.........24,09 ...4,5 m.......63................7000 Asiak................Michał.............5,5m .............?.................8600 ciężarówka........Oliwia........29.09.2005...........80...............6500 majaja..............Miron.......07,09,05 (6m)............71...........9300 Diodda...........Weronika..........19.09...............?.............ok.7500 pereła................Ola...............01.10.............??................6270 foxylady............Bruno.............27.09.............?.................6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwa ;-) NICK ...............IMIĘ ............DATA.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........URODZ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18 tyg.............69...............7100 Ola 27...............Karolina.........11.09.05..........65...............7500 Macierzanka.......Mateusz........21-09-05..........70................8400 Inga29..............Zuzia.............03.10.05............??..............6000 balninka_bb........Paweł...........19 tyg...........ok.74..............6930 Mała25..............Oliwia.......30.09..4,5 m...........62..............6600 Marta 24...........Basia.........24,09 ...4,5 m.......63................7000 Asiak................Michał.............5,5m .............?.................8600 ciężarówka........Oliwia.........29.09.2005..........80...............7000 majaja..............Miron.......07,09,05 (6m)............71...........9300 Diodda...........Weronika..........19.09...............?.............ok.7500 pereła................Ola...............01.10.............??................6270 foxylady............Bruno.............27.09.............?.................6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja tez dorzuce wage małego bo w szpitalu codziennie mi wazyli :) niestety wzrost nadal na oko NICK ...............IMIĘ ............DATA.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........URODZ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18 tyg.............69...............7100 Ola 27...............Karolina.........11.09.05..........65...............7500 Macierzanka.......Mateusz........21-09-05..........70................8400 Inga29..............Zuzia.............03.10.05............??..............6000 balbinka_bb........Paweł...........05.09.05........ok.74..............7800 Mała25..............Oliwia.......30.09..4,5 m...........62..............6600 Marta 24...........Basia.........24,09 ...4,5 m.......63................7000 Asiak................Michał.............5,5m .............?.................8600 ciężarówka........Oliwia.........29.09.2005..........80...............7000 majaja..............Miron.......07,09,05 (6m)............71...........9300 Diodda...........Weronika..........19.09...............?.............ok.7500 pereła................Ola...............01.10.............??................6270 foxylady............Bruno.............27.09.............?.................6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miksuje tym na jednej nodze i Iga wszystko palaszuje.Ze smakiem - po prostu rzuca sie na papu. Anemia jest normalna w wieku naszych dzieci poniewaz konczy im sie zpas zelaza uzbieranego w zyciu plodowym i dopiero od nowo wprowadzanych produktow bedzie ono uzupelniane. Co smakow- probowalyscie swojego mleczka - chyba sok jablkowy nie jest od niego slodzsy, wiec raczej trudno nim rozpiescic dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - moim zdaniem sok jabłkowy jest słodszy i to dużo. Ja blender mam w postaci dodatkowej nakładki do robota ręcznego, też się sprawdza. Jeśli chodzi o warzywa to niestety alternatywą dla słoiczków jest dla mnie kupowanie ekologicznej żywności z atestem. Nie mam zaprzyjaźnionego rolnika który sprzedawałby czystą żywność, a niestety nasłuchałam się jak nasi rolnicy nawożą, jeżeli przestrzegają norm to uważają że produkuja zyność zdrową i ekologiczną. reszta nawozi pestycydami jak im się przypomni, nawet przed samymi zbiorami. Jak Miron zacznie jeść więcej to pewnie przynajmniej korzeniowe zacznę kupować eko z atestem a na razie słoiczki. Brokuły jak najbardziej mogą być na początek, zawierają zresztą dużo kwasu foiliowego niezbędnego do przyswajania żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Moja takze pałaszuje brokuły ze szok az byłam zdziwiona :) a jeśli chodzi o słoiczki to niewiem czy one takie całkiem zdrowe. Ja tam bede dawać na zmiane to ugotuje sama to kupie jakis słoiczek, no bo same powiedzcie przeciez nie bedziecie przez całę zycie maleństwa kupowac same eko czy inne zdrowotne rzeczy, pozatym wy przeciez jecie normalnie a później dajecie cyca dziecku :) uwazam ze nie ma co przesadzac z ta ostrożnościa. Poprostu zyjemy w takich czasach, ze ciezko o cos naprawde zdrowe, pomijajac oczywiscie swoje ogródki :) ja dozuce wzrost mojej kruszynki NICK ...............IMIĘ ............DATA.......... WZROST ........WAGA MAMY............. DZIDZI ..........URODZ...............CM .............GR Ania79..............Iga................18 tyg.............69...............7100 Ola 27...............Karolina.........11.09.05..........65...............7500 Macierzanka.......Mateusz........21-09-05..........70................8400 Inga29..............Zuzia.............03.10.05............??..............6000 balbinka_bb........Paweł...........05.09.05........ok.74..............7800 Mała25..............Oliwia.......30.09..4,5 m...........69..............6600 Marta 24...........Basia.........24,09 ...4,5 m.......63................7000 Asiak................Michał.............5,5m .............?.................8600 ciężarówka........Oliwia.........29.09.2005..........80...............7000 majaja..............Miron.......07,09,05 (6m)............71...........9300 Diodda...........Weronika..........19.09...............?.............ok.7500 pereła................Ola...............01.10.............??................6270 foxylady............Bruno.............27.09.............?.................6800 ja takze miksuje robotem i papka ekstra, synka jak karmiłąm to jeszcze nie miałąm miksera i drobniłam mu widelcem i tez jadł i sie nie dusił, to zalezy tez od dziecka, jedno je wieksze kawałeczki i mu nie przeszkadza a imnne potrzebuje czasu zeby sie nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czesc daje z mrozonek Hortexu i tak jak my Iga nadal zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Marta
Co do ALVEO to 175 to cena detaliczna na jedna butelke ja mam odpisana umowe konsumencka i place za kazda kolejna butelke mniej. umowa mnie do niczego nie zobowiazuje tylko upowaznia do kupowania po tanszej cenie a i nawet sprzedawac moge - rowniez podpisywac umowy z kims kto chcialby taniej. w tej chwili place 122,50 zł ale sprzedaje dalej i wlasciwie to za swoje butelki mi sie zwraca a nawet zarabiam :D jak tak dalej bedzie to uzbiera sie niezla pensyjka. Jak ktoras zechce to mozemy porozmawiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po spacerku, Miron jeszcze śpi, a ja sobie krupnik gotuję. W lasku coś tam cwierkało bardzo wiosennie, wiewiórki też się budza bo ze dwie widziałam, więc może ta wiosna wcale nie tak daleko jakby się wydawało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FOXYLADY
Zazdroszcze ci majaja tego lasku pod oknem ... Za przeproszeniem qrwa, cały dzień dzis w pracy i jutro też i poniedziałek tez, wtorek itd. I do tego full stres. Dobra nie bedę zanudzac. Mój Patyś dziś marudzi cały dzien podobno. musze sobie wymyślić jakieś techniki realksu, bo na razie to siedze z piwem przed kompem ;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Marta a powiedz mi na ile taka flaszka - 950 ml starcza? i czy ty piszesz o tej mint czy grape czy jakos tak? Codziennie to sie przyjmuje i po ile? Dostałas moja wiadomosc na gg? na temat szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga29
Cześć,dłuuugo nie zaglądłam ale juz nadrabiam zaległości.Z nowości Zuzia od jakiegoś tygodnia przekręca sie z plecków na boczki i od czasu do czasu oda jej się z plecków na brzuszek.Maoja córka chyba postanowiła się sama odstawić od cycka wszystko jej smakuje oprócz cycka właśnie.Wcina zupki ,deserki,od czasu do czasu kaszki.Zupki głównie sama jej gotuję,na szczęście mamy warzywka bez żadnej chemii od teściów z ogródka plus czasami mrożonki Hortex-u.Tylko od czasu stałych posiłków ciągle mamy problemy z kupkami.Co kilka dni zaparcie.A soczków właśnie mało jej daję ze względu na to że słodkie,wody nie chce pić.Moja córka wstaje ostatnio o 6 rano wyspana!!W nocy budzi się na ogół raz ok2 ostatnio.Ale niestety czasmi budzi się o 5 rano i juz nie chce spać tylko sie bawić.Koszmar ,ja o tej godzinie nie działam jeszcze. Od poniedziałku do pracy idę,tak mi plan ułożyli że od 8 codzienie zaczynam i maksymalnie do 13.30 będę pracować,czasem krócej.Na pierwszy tydzień mama moja do nas przyjedzie,bo chociaż mój mąż bedzie pracował na 16 nie mam odwagi zostawić z nim niuńkę.Leń śmierdzący śpi codzienie do 12-13 i jak dziecko z nim zostawie na chwilę to nie reaguje na jej zaczepki ani płacz.Dodam że w domu NIC nierobi,a najczęściej go nie ma jak nie pracuje to i tak go gdzieś licho poniesie.To tak a propos tych waszych układów z facetami ,jak widać u nas podobnie.Kurde faceci to jednak chyba inny gatunek hihihi....Pozdrawiam mamusie i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×