Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość koza696
witam, jak czytam wasze przezycia z ta choraoba to az mnie ciarki przechodza ze moge miec takie same problemy jak wy. narazie jeszcze u mnie definitywnie gruczolaka nie stwierdzono ale wszystko na to wskazuje (zawroty głowy, mlekotki)po wszystkich swietych bede wiedziala. Moje problemy zaczely sie od tego, ze mialam okres w kratke tz. 3-4 miesiace nie mialam poznej 2 razy w miesiacu mialam, teraz znowu niemam 3 miesiace i tak od 2 lat, a do lekarza poszlam dopier 2 miesiace temu i ginekolog odrazu mi powiedzial ze to moze byc gruczolak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sabins
co to jest próba tezyczkowa , jak wyglada badanie i co mozna tym badaniem zdiagnozowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja78
sabino napisz prosze jak sie takowa probe tezyczkowa przeprowadza bo ja w 1995 roku mialam taki wlasnie atak:("sparalizowalo"mnie nie moglam mowic oddychac-a pani z pogotowia powiedziala ze jak na studentke to pewnie cpam albo ze zmeczenia to mam.i tak zostalo wiecej atakow nie bylo-kazano sprawdzic poziom wapnia magnezu takie tam. wiec sabino jesli to ma powiazanie to napisz mi jak sie dowiedziec i gdzie mozna taka probe tezyczkowa zrobic. miska31 jade dzis do internisty po nowa serie pudelek z bromkiem i skier.na prl zeby nie placic zapytam sie jej cos nie cos o naczyniaki..moze bedzie wiedziala(mimo ze to ogolny lekarz) pozdrawiam do potem:)Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
nadja78 dzieki za linka; tym razem to ja sie wystraszyłam, bo mi ostatnio bardzo często dretwieje kark. Nie wiazalam tego z naczyniakiem :-( I te potworne bole głowy :-( Jak znajdziesz jeszcze jakies info. to poślij linki. Nadja zapytaj tego lekarza ogolnego o naczyniaka; moze akurat bedzie w temacie. Warto pytac; ja pytam. ale niestety raptem pare lekarzy umialo mi odpowiedziec na pytanie, a i tak ciągle wiem za malo. Ciągle tylko słysze, że musze uważać, nie dzwigac i uważac z wysiłkiem fizycznym. Zreszta pislam już, że nawet jak szybko ide to tak potwornie bolaco pulsuje mi w głowie, że wydaje mi sie ze mi głowe rozerwie. I ja też prosze sabins o informację co to jest ta proba tęzyczkowa. W jaki celu sie to robi, na czym to polega, co to ma zdiagnozowac. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
Sabins gdzie robiłas rezonans, że wykryli ci mikrogruczolaka 0,7mm. Piszesz, że PRL masz w normie; to ktore hormony masz "pokopane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety nie mylcie
objawów nerwicy z objawami mikrogruczolaka! on nie daje takich objawów drgawek, tezyczek -, bzdura! chyba ze macie w głowach duze!!! guzy gruczolaki makro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to takiego ta tężyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
nadia z tego co mi wiadomo to nawed ze skierowaniem za badanie prl sie placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja78
bernadka wiem ze sie placi ale jak zrobie podkladke to mi siostra zrobi za free:) miska31 no widzisz-ktos po nas pojechal ze my nerwice mamy a nie objawy od gruczolaka:)niestety moj lekarz ogolny zrobil cholernie glupia mine po pytaniu na temat naczyniaka,nic ale to kompletnie nic sie nie dowiedzialam-ona nawet nie wiedziala co to proba tezyczkowa-no nic=w sumie nie jej specjalizacja-ale sie rozczarowalam.dostalam bromek i papierek na prl. jesli chodzi o dretwienie karku i bolesnosc mam to samo,ale staram sie nie panikowac ktos tu nam wylał na łebkikubel zimnej wody-moze mial racje-moze zaczynamy panikowac wizualizowac objawy?cholera sama nie wiem-ale nielatwo jest zyc z tym w glowie-i nie wpadac w panike-co innego gruczolak a co innego naczyniak,a dretwienie dotyczylo naczyniaka nie gruczolaka wiec moze warto miec to na uwadze. no nic-miska31 jak zdaze to jeszcze zajrze spadam zawiesc kwiaty na groby apapapapapapa wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to forum o gruczolakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
nadja78 daj znac jak zrobisz to badanie PRL. A tym, ze ktos po nas pojachal to ja sie wcale nie przejmuje.My sie tu dzelimy swoimi przezyciami i problemami, doświadczeniami w walce z choroba, wiec jesli sie komus nie podoba to niech tego nie czyta - proste! A zreszta skąd ten ktos może wiedzieć co ktora z nas odczuwa i co ma w głowie? A moze to jakis(-aś) specjalista(-tka) to może poprosimy o szerszy komentarz na temat objawow gruczolaka i nerwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
nadja78 daj znac jak zrobisz to badanie PRL. A tym, ze ktos po nas pojachal to ja sie wcale nie przejmuje.My sie tu dzelimy swoimi przezyciami i problemami, doświadczeniami w walce z choroba, wiec jesli sie komus nie podoba to niech tego nie czyta - proste! A zreszta skąd ten ktos może wiedzieć co ktora z nas odczuwa i co ma w głowie? A moze to jakis(-aś) specjalista(-tka) to może poprosimy o szerszy komentarz na temat objawow gruczolaka i nerwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Witam! Próbę tężyczkową miałam robioną na oddz.nuerologicznym,w dłoń wbijają igłę między kciuk a palec wskazujący i podłączają pod komputer i urządzenie (jakby dializy) zakładają opaskę jak do ciśnienia i cały czas jest to napompowane,badanie trwa 20min. Jest to Elektromiograficzna próba tężyczkowa. Badanie to wykazało obniżenie wapnia w osoczu krwi,tj.tężyczka,neurolog powiedział że jest to niedoczynność przytarczyc.Muszę brać wapń z wit.D oraz magnez z wit.B6.Jak czytałam w necie to objawy tężyczki to właśnie takie paraliże i duszność itp.Możemy tego nie łączyć z gruczolakiem ale przecież przysadka jest odpowiedzialna za chormony a przytarczyce to chormony.Moje chormony są "pokopane" bo jak mam całkiem niskie prl to się czuję gorzej a jak miałam wyższe to lepiej,a testy ciążowe też wychodziły odwrotnie. Poszłam 10lat temu na MR bo miałm mlekotok silny i obrzęk piersi i tak to się zaczęło.15-go mam wizyte na Onkol. i zobaczymy co powiedzą o tężyczce tam bo endykrynolog to dalej zbada badaniemPTH. Pozdrawiam Was Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Badani MR robiłam wtedy w Katowicach Ligocie w Akademi Medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Tężyczka -zespół objawów wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej,spowodowany obniżeniem poziomu wapnia zjonizowanego we krwi - Hipokalcemia. Gruczoły przytarczyczne, 4-ry gruczoły dokrewne małej wielkości położone po 2 na tylnych brzegach obydwu płatów gruczołu tarczycowego wytwarzające parathomon regulujący gospodarkę wapnia. To wyczytałam na necie o tężyczce znalazłam na wyszukiwarce jest tam jeszcze więcej teori na ten temat i o objawach też. A moje objawy tj. skurcze ,paralize twarzy i rąk oraz szyji niestety pasują do tych opisów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja78
sabins bardzo ci dziekuje za wyjasnienie pojecia-jestem duzo madrzejsza teraz w tym temacie-to jednak jak kazano mi brac wapn i magnez przy tamtym ataku-to miano racje smutne jest ze ktos tu tak zlosliwie podchodzi do naszych komentarzy-pytalysmy juz kilka razy z miska31-jesli to ze piszemy o naczyniakach przeszkadza-przeniesiemy sie na maile-zawsze pisalyscie ze nie przeszkadza a tu taka ciekawa kontra:(przykre bo wszystkie jestesmy chore i szukamy wsparcia zeby nie byc samemu w temacie i chorobie.jesli faktycznie ktos jest takim specjalista to moze poprostu pomoc ,piszac obszerniej na nurtujace nas pytania ktore sie powtarzaja miska31 prl bede miec badana w czwartek rankiem wiec kolo poludnia bedzie wynik i ci go podam. sabins jeszcze raz dziekuje za wyjasnienie pojecia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sabins
a robiłas poziom wapnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Nie miałam robionego poziomu wapnia ale 15-go jade do endo.. to będziemy dalej w tym kierunku badać. Niestety wszystko trwa , terminy są odległe i trzeba czekać kolejki. Mnie nie przeszkadza że są poruszane inne tematy bo to wszystko ma jakieś powiązanie. A my więcej się dowiemy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
Witam.ja mam na imie Magda mam 23 lata lecze się w opolu na tę chorobę od 4 lat z tym że wiem o gruczolaku około od 6 miesięcy. mam proźbę czy któraś z waś miała krwotok do masy guza i czy część przysadki obumarła?? a i ostrzeżenie jeśli bieżecie tabl antykoncepcyjne na wywołanie miesiączki to przestańcie je brać skonsultujcie sie z endokrynologiem. mi pani ginekolog zaaplikowała takie tabletki i gruczolak zareagował powiększeniem i krwotokiem niszczącym przysadkę. Nie wiem co teraz będzie ze mną hm całe życie jeść sterydy i hormony nie zaciekawa perspektywa a już pierwsze objawy braku hormonów są niewydolność nadnerczy np. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Madzia przykro mi :( Mam nadzieje ze dasz jakos rade-a jakie masz szanse na dzidzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka 31
oj, przykre ze ktos wstawia takie komentarze. Cóz... Nadja78 nie przejmujmy sie tym. Fakt, pytałysmy czy przy okazji gruczolaka mozemy wymienic sie informacjami na temat naczyniaka. Nie bylo sprzeciwu, a tu nagle masz! Więc proponuje, abyśmy załozyły sobie nowe forum dyskusyjne pt. naczyniaki mozgu. Sądzę że wtedy nikomu nie będzie to przeszkadzało, może odezwie sie wiecej osób z problemami podobnymi do naszych (w dziedzinie naczyniaków mozgu). W kwestii PRL i gruczilaka bedziemy zagladac tutaj, a tej uszczypliwej osobie życzmy duzo zdrowia i aby nie musiala sie zmagac z takimi problemami jak my. Miłego dzionka :-) A u mnie straaaaszna zima :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
u mnie dziagnoza zmienia się jak w kalejdoskopie. gruczolaka mam dalej aktywnego i chyba przysadkę też . na dzidzie lekarka powiedziała żebyśmy były dobrej myśli więc jestem mam nadzieje że kiedyś zostanę szczęśliwą mamusią. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja78
miska31 masz racje z tym forum.ja znam juz dzisiejszy wynik-tym razem zjechalo na 1,65 czyli grubo ponizej normy startowej.jak zadzwonilam do neurochirurga-uslyszalam:to pani wybor alb leki albo operacja-potem spkojnie mi wytlumaczyl ze musze troche "pozdychac"zeby bylo dobrze. wczoraj wieczorem tak cholernie dretwialy mi nogi-i mialam klopoty z oddychaniem-ze moj maz sie wystraszyl-a jego nielatwo wystraszyc:(mysle ze to bromek plus aura ehh koleje do endokrynologa sa straszne-wizyta dopiero na 30 listopada:(a asy zeby wszedzie chodzic prywatnie nie mam. no nic zajrze wieczorkiem maadziaw napewno zostaniesz szczesliwa mama-ja tez jeszcze nia nie jestem-ale dobre mysli i opinie lekarzy mnie podbudowaly i wierze ze zostane kiedys mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
Nadja78 to masz strasznie niski poziom PRL. Zapytaj endokrynologa czy nadal masz brac bromergon w tej sytuacji. maadziaw i nadja78, nic sie nie przejmujcie; z pewnością Wam sie uda z dzidziami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miska popieram bardzo
trzeba załozyc forum o naczyniakach i nikt nie bedzie sie wtracał w koncu gruczolak to nie naczyniak i nie ma co mieszac bo objawy inne . Po co ludzi w bład wprowadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
odnosnie poprzedniej wypowiedzi absolutna racja!!! nie bedziemy mieszać tych dwoch chorób; w sprawie naczyniakow mózgu przenosimy sie na forum pt. naczyniaki mózgu; tu pogadamy o gruczolakach i prolaktynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_77
Cześć !! Mam na imię Agnieszka, mam 29 lat. Kilka tygodni temu mialam rezonans głowy i w opisie napisano: podejrzenie mikrogruczolaka przysadki, wskazane celowane badanie MR. Moja PRL na czczo jest ok-11 (norma do 25), po metaclopramidzie wzrosla ponad 10 razy wiec stwierdzono hyperprolaktynemie czynnościowa. Poziom moich pozostałych hormonow jest tragiczny, estrogeny ponizej normy , nnawet dla kobiet po menopauzie, LH ponizej normy, FSH na granicy ale zaraz tez bedzie ponizej bo systematycznie spada, TSH tez spada, ale jeszcze sie mieszcze w granicach normy, tarczyca w normie. Dziewczyny poradzcie cos, w tej chwili nie biore zadnych leków ale cos bede musiala brac bo z takimi estrogenami a raczej z ich brakiem nie da sie normalnie życ. A te z kolei podnosza prolaktyne. Zrobilo sie niefajnie, fatalnie sie czuje fizycznie, jestem senna, mam bóle i zawroty głowy, widzę jak przez mgłę, boli mnie kręgosłup. Jestem pod opieką Kliniki Endokrynologicznej w Krakowie na Kopernika ale jakos nie bardzo sie tam przejmują czymkolwiek. Jak to było u was ? czy zwykle MR wystarczylo u was zeby wykryc mikrogruczolaka czy tez mialyscie badanie MR celowane na przysadke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga je miałam rezonans szczegołowy przysadki z kontrastem - to najdokładniej pokaze - rezonans całej głowy i tomograf moze juz pewne zmiany na przysadce przeoczyc. Tez leczyłam sie w krakowie i mnie zaleczyli bardzo dobrze:-) Bladusku moze długosc operacji zalezy od wielkosci guza i jego umiejscowienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×