Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość asiadudu
witam wszystkich.mam pytanko.ile kosztuje prywatnie rezonans magnetyczny przysadki i czy jest mozliwe ze po castagnusie i wiesiolku zatrzyma sie miesiaczka,bo nie mam,a napewno nie jestem w ciazy,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie jest mozliwe
a rezonans cos ok 500- 700 zł zalezy gdzie bo sa rózne aparaty lepsze i gorsze niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiadudu
bardzo dziekuje za odpowiedz.to sama nie wiem dlaczego od 2 mc nie mam miesiaczki.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia26
Czesc!!no niestety przy gruczolaku okulary nic nie pomagaja.ale jesli masz juz te problemy tak dlugo to mozliwe ze to nie jest spowodowane groczolakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale ja nadal nie wiem bo nigdzie się nie doczytałam w Waszych odpowiedziach czy mogę mieć rację , w kwestii takiej że nie tylko pole widzenia może się pogorszyć przez ucisk gruczolaka ale również pogarszający się ogólnie wzrok może być spowodowany uciskiem. Moim zdaniem ucisk nerwu może wpływać różnie na różne funkcje w przenoszeniu obrazu, niekoniecznie może nieść za sobą tylko złe pole widzenia ale ogólnie złe widzenie. Chyba że na tym skrzyżowaniu gdzie może uciskać gruczolak na nerw wzrokowy znajduje się nerw dotyczący tylko pola widzenia? w takim razie miałby wpływ tylko na niego. Mówimy tu o przypadku gdy soczewki nie pomagają. (oczywiście pomijam inne choroby związane z widzeniem ponieważ przyczyn może być wiele w sytuacjach gdzie soczewka nie może skorygować wzroku). Co wy o tym sądzicie ? Zgadzacie się czy nie? A jak będę tylko u okulisty to się wszystkiego wypytam. Jutro chyba będę wiedzieć kiedy kładę się na oddział. Jak ja chce już być po tych wszystkich badaniach i w domciu już być i mieć to za sobą. I oczywiście z dobrymi wynikami :) ale z tym pewnie będzie gorzej :( Klaudia 26 i do jagaaga – ja też idę na 3,4 dni a oni tak kilka razy dziennie kłują? czy zakładają welfrom (nie wiem jak to się pisze) i tak te specyfiki różne to tak na okrągło cały dzień wstrzykują ? :( Klaudia26 właśnie nie wiadomo jak to z tym wzrokiem dokładnie jest. Mi okulary pomagają, tam gdzie nie mogłabym przeczytać bez nich czegoś zobaczyć, z nimi czytam cudnie i widzę super w porównaniu jak widzę bez nich nie ma co w ogóle porównywać jak je włożę. Ja te drugie okulary robiłam na szybko rok temu w salonie, miałam badany wzrok tylko pod kontem korekty, okulistka zatrudniona tam powiedziała jednak że wadę nie do końca da się skorygować mniej więcej tak zrozumiałam czyli nie do końca jest tak fajnie. Ale oczywiście przyczyn tego może być wiele. Pozdrawiam Paaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! No to nie było za fajnie . Ważne że już po. I że w domciu. I szpital za sobą. Tylko teraz żeby te wyniki były dobre. To najważniejsze. Ja też się bardzo martwię. I do tego pobyt w szpitalu jeszcze przede mną a mógłby być już za mną. Najbardziej boję się tych testów oczywiście pomijam tu wyniki. Powiedz mi, źle widzisz to znaczy jak ? jak byś mogła to opisać? Okulista nic nie widzi to znaczy że powinien zbadać Cię pod kontem korekty wzroku chyba?. Może to wada ? i przez okulary będziesz mogła dobrze widzieć. Nie rozmawiał o tym z Tobą nie przymierzałaś żadnych soczewek? bo nic o tym nie piszesz. A pole widzenia masz dobre domyślam się, bo jak napisałaś że okulista nic nie widzi no to masz już dobrą wiadomość! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Heja dziewczyny, Czy ktoś z was zna może dobrego endokrynologa w Poznaniu? mój gines skierowała mnie do neurologa, bo mam 10 razy większą PRL niż trzeba, a pani neurolog mnie prawie wyrzuciła z gabinetu, że to nie jej sprawa! do tego mogę mieć rezonans na kasę chorych ale w Bydgoszczy i nikt w Poznaniu nie chce mi dać skierowania, bo za drogie i kto za to zapłaci? już myśłalam, ze czasy łapówek się skończyły...ech naiwność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
A jeszcze mam pytanko, czy po tych tabletkach wypadają włosy? ktoś mi tak powiedział;( dziękuję za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznań niby duze miasto i napewno kilka szpitali a skierowania na rezonas nie chcą dać. Niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Widzisz Lusia, nie ma lekko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Wreszcie znalazlam jakiegoś Endo w Poznaniu;) zobaczymy jaki. Wizyta: 80 zł;) a miałam zbierać na wakacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzbierasz i na wakacje
:-) a teraz zdrowie wazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
W Poznaniu na Polnej ordynatorem jest ( na endokrynologii) prof> Warenik-Szymankiewicz, specjalista od prl i hormonów. Wielu uważa, że jest jedną z najlepszych w całej Polsce. Ja do niej chodzę, mam gruczolaka, w ciagu kilku miesięcy wyciągnęła mnie z 700 prl na 115 ( od lat chodziłam do lekarzy-partaczy) - to są jej słowa !!! Ona przyjmuje prywatnie na Oś. Kosmonautów, ale potem każdego pacjenta kieruje na 3 dni do szpitala na badania za darmo!!!Mnie dała skierowanie na rezonans na kasę chorych. Chcesz więcej to zadzwoń 693 850 707. Jestem z Leszna, chodzę do niej co 2 miesiące. Warto !!!!!! Koszt wizyty 150 zł, ale naprawdę pomoże !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
Maja wypowiedź skierowana do SIORA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa71
witam czy ktos moze mi powiedziec czy w przypadku gruczolaka sa stosowane jakiekolwiek kroplowki?cos innego niz leki doustne? dziekuje z gory za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie ma nic takiego
cudownego oprócz brmoergonu itp, norprolacu czy dostinexu i ziołowych wspomagaczy castagnus czy mastodynon. Skad Wam takie pomysły przychodza do głowy, kroplówka??? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siora
Piguła! wielkie dzięki!bardzo dziękuję! Chyba pójdę do niej, chociaż moja ginekolog powiedziala: ona ma takie stare metody! ale moja gines się nie sprawdzila! Jeszcze raz dziękuję. Acha czy oprócz PRL miałaś jakieś inne objawy gruczolaka? ja mam tylko PRL 259 -nic poza tym;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia26
CZESC!!! z tego co wiem to przy gruczolaku pogarsza sie tylko pole widzenia.ja tez nosze okulary ale jestem krótkowidzem.A co do kliniki to kłuja ostro nawet w nocy.to zalezy jakie robia testy.ale lepiej isc i to wszystko zrobic i wiedziec na 100% co ci jest.Bedzie dobrze.A kiedy masz isc lezec i gdzie????Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiadudu
witam was ponownie prosze napiszcie mo jakie wy testy robicie,poco kladziecie sie do szpitala,co tom za klocie?ja jestem zarejestrowana na rezonans w grudniu ale prywatnie niestety no i ide wkoncu do nowego lekarza bo brak mi juz sil z poprzednimi.prosze napiszcie mi jakie wy badania robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie lezałam w szpitalu !!, odkad pare lat temu wykryto mi rezonansem mikrogruczolaka , robiłam kontrolnie prl, raz zrobiłam wszystkie inne hormony i brałam regularnie bromergon . Leczenie okazało sie skuteczne po kilku latach 5 mm dziadostwa znikneło badz sie zmnijeszyło a prl unormowała. Cały czas musze byc jednak czujna:-) Szpital o tyle jest dobry ze badania masz gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
Piszę pod nowym pseudo, bo niestety zapomniałam hasła hyhy. Kochane! wczoraj byłam u Endo i jak zaczęłam mu opowiadać co wiem (z forum od was) o prolaktynie, gruczolakach itp. to lekarz się śmiał, że jestem bardziej niż on przeszkolona;) Idę na rezonans w grudniu, teraz mam brać bromergon. Czy któraś z was dobrze go znosiła? bo z tego co pamiętam każda czula się średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moze
ktoras z Was ma link na ktorym jest przedstawiony wyglad przysadki mozgowej i gdzie jest umiejscowiony gruczolak??? Ciekawa jestem jak to wyglada. Moja PRL z przed 2-miesiecy okolo60, a teraz 80ng. Na pierwszej wizycie lekarz nie przepisal mi zadnych lekow i kazal skontrolowac PRL za jakis czas-czy rosnie i czy nie i jak sie okazuje przez 2 miesiace wzrosla o 20ng, wiec teraz napewno czeka mnie Bromergon :-(((( .Obawiam sie czy nie mam gruczolaka :-(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkie dzieki
TORA. Mozesz podac jeszcze raz ten pierwszy link bo wyskuje mi ze jest niepoprwany tytul strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
Wiesz, był taki super artykuł o prolaktynie -jak znajdę to zaraz napiszę! nie martw się. Ja mam PRL 259! i czekam na rezonans;/ ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora bardzo
dziekuje i czekam na artykul. zycze duzo ZDROWIA!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Ja w poniedzialek odbieram wyniki PRL-jestem na 6 tabletce tostinexu mam nadzieje ze cos mi pomoze bo od prawie 2 lat niemam okresu i wogole sie zle czuje!! A dziewczyny jak z waszymi jajnikami-bo ja mam na 1 jajniku dosc duze zmiany niemowiac juz o tym ze ten wlasnie jajnik na ktorym sa zmiany jest bardzo jakis taki mały.No i boli-ostatnio mialam nawed zapalenie-skaczylo sie na antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys na forum
czytalam, ze dziewczyny ktore mialy gruczolaka, mialy bole oka i mroczki przed oczami. a czy po unormowaniu PRL mija bol oka i znikaja mroczki ??? Moze ktoras z Was cos wie o tym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×