Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do Asia_Szczecin fajny pomysł. Czy osoby z torbielą przysadki też sie załapują? Asiu, czy jesteś już po operacji? Ajeśi tak, to kti i gdzie Cię operował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś napisać czy prolaktyna po obciążeniu 11,69ng/ml nie jest za niska i czy to nie jest niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Was o radę, ponieważ może jestem na początku drogi do ustalenia co jest u mnie przyczyną podwyższonej prolaktyny. Otóż dwa tygodnie temu wykonano u mnie badanie poziomu hormonów kobiecych i wynik był 50,2 ng/ml. Mój ginekolog stwierdził, że badanie trzeba powtórzyć, zatem wczoraj powtórzyłam i wynik jest 8,5 ng/ml. muszę dodać, że pierwszy raz krew pobrano mi rano na czczo a drugi raz ok. południa. Czy pora dnia może mieć wpływ na poziom prolaktyny? Czy może któreś z tych oznaczeń zostało skopane. Dodam też, że ostatnio miałam dużo długotrwałego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do Jolaen Jola, co sie z Tobą dzieje? Zaczynam sie niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Niedawno dowiedziałam się, że mam PCO o typie oligomenorrhoea, byłam w szpitalu w Warszawie na Banacha, mam wizytę u prof Zgliczyńskiego w Szpitalu Bielańskim. Lekarz podejrzewa również cykle bezowulacyjne. Mam zaburzenia miesiączkowania, cykl trwa od 22 do 38 dni. Mam owłosienie wokół piersi, trądzik. Wyniki: FST 2,52 ng/ml (4-13) TSH 1,3 uIU/ml (0,48-4,67) E2 158 pg/ml testosteron 0,85 prl o godz 7 na czczo 32,73 ng/ml (1,4-24,2) prl o 2 w nocy 21,91 ng/ml (1,4-24,2) LH 4,42 ng/ml (1-18) DHEAs 606 ug/dl (148-407) Kortyzol 10 ug/dl acth 11,28pg/ml 17 ohp 2,4 ng/ml (0,15-1,1) androgeny w teście do hamowania DXM T-0,453ng/ml dheas 376 ug/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
TK może nie wykazać mikrogruczolaka (co nie znaczy że on jest) powinnaś zrobić test prolkatyny w obciążeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI JOLAZABRZE,TEŻ MI SIĘ WYDAJE,ŻE MOJA PROLAKTYNA JEST OK,TYLKO TO MRI MNIE MARTWI I TE OKROPNE BÓLE GŁOWY,DZISIAJ W NOCY ZNOWU MNIE DOPADŁY.W ŚRODĘ JADĘ NA KONSULTACJĘ I MAM NADZIEJĘ ŻE SIE USPOKOJĘ. SERDECZNIE POZDRAWIAM W KOŃCÓWCE WEEKENDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ze szczecina czytalam twoja historię i jestem poruszona.Dawno sie nie odzywałaś a tu nagle twój wpis napisz jak sie czujesz prawie 10 m-cy po operacji? Pozdrawiam Jolazabrze napisz w skrócie cos o sobie.Dzieki że mi odpisałaś. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinosia 2 prolaktyna jest zmiennym hormonem- ale u Ciebie te skoki są dość znaczne. Mnie tak zaczęła szaleć jak po bromergonie podano mi norprolac, ale huśtawka u mnie była od 25 ng/ml do 250 ng/ml. Potem już było tylko cały czas do góry i.....stwierdzono, że udało się i byłam w ciąży Myślę, że w Twoim przypadku trzeba by dokładniej przebadać te hormony i wtedy wyjdzie co i jak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Cześć WSZYSTKIM:) Ciągle praca,praca i nie miałam kiedy do Was zajrzeć. Teraz trochę poczytałam. Jutro jadę do szpitala na badania hormonów i jeszcze raz prolaktyna ale tym razem z tabletką.. Słuchajcie po tym będzie wiadomo jakiego typu że tak to nazwe jest mój guz? W ogóle tracę ciągle węch:(( Czy ktoś z was tak ma? Nie czuję nic, pracuję w perfumerii i nic hehe. Ale nie czuję co jem itd. Męczące to. I zawroty głowy to też wpływ mikrogruczolaka? Bo,że bóle silne głowy schodzące na oczy to domyślam się, że tak. Pozdrawiam:) Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
margolcia3 czy bierzesz aktualnie jakieś leki obniżające prolaktynę?Jeśli tak to jakie i czy badanie prolakty po obciążeniu robiłaś podczas kuracji lekami? czy odstawiłaś na jakiś czas i dopiero badałeś poziom prolaktyny?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4wiola4
Witam dziewczynki. Trzymajcie za mnie kciuki. Jutro ide na konsultacje do dr Zielińskiego... Mam nadzieje ze tym razem bede wreszcie miala okzajje sie dowiedziec OD LEKARZA cos na temat gruczolaka jak to z nim naprawde jest itd. bo jak na razie wszyscy panowie w "białych kitlach" mnie zbywali... ;) pzdr wiola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megii77 obecnie jak znów pokazał się minigruczolak to lekarz zwiększył mi dawke bromergonu do 1 tabl.na noc.Brałam już tylko 1/4tabl,bo prolaktynka ładnie spadała a gruczolaczek się wchłaniał,ale coś się pogibało i nikt nie wie co.Prolaktynę po obciążeniu robiłam nie odstawiając tabletki.Z forum wiem,że powinna być przerwa może dlatego wynik jest taki dziwny? W środę jadę do W-wy i napiszę co powiedział Zieliński. Pozdrawiam bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Do Asia Szczecin Świetny pomysł z tym stowarzyszeniem. Piszę się jak najbardziej. Myslę, że można by było powysyłać maile do wszystkich, którzy pisali na forum od samego początku. Jest nas sporo, co świadczy o tym, że to wcale nie jest takie rzadkie schorzenie. Nie wiem tylko czemu miałoby to służyć. Bo opinie i doświadczenia to sobie wymieniamy na forum. A moim zdaniem przydałoby się np. opracować jakąś ulotkę lub coś w tym rodzaju, żeby rozpropagować wiedzę wśród lekarzy ,pożal się Boże rodzinnych, którzy w większości nie wiedzą zupełnie o objawach (a jest ich sporo). Zresztą nie tylko rodzinnych, endokrynolodzy, ginekolodzy, a nawet neurochirurdzy są niedouczeni. Myslę, że można by było zaprosić dra Zielińskiego do współpracy. Mógłby napisać lub udostepnić jakiś niewielki artykuł w celach uświadomienia braci lekarskiej, że nie wolno tego lekceważyć. Samo gadanie na forum niczego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Dziewczyna ze szczecina: Tak miałam już operacje 8 stycznia , operował mnie doktor Sagan ze szpitala na uni lubelskiej, dusza a nie człowiek. Polecam. co do Endo, to sama jeszcze nie znalazłam dobrego lekarza. Co do stowarzyszenia : Wiem sama po sobie ze ciężko mi było na początku się czego kogokolwiek dowiedzieć o mojej chorobie. Nikt mi nie chciał nic powiedzieć bo sami mało wiedzieli na temat mojego przypadku. Do tej poty nie wiem jak te guzy powstają. Stwierdziłam ze czas otworzyć takie stowarzyszenie , zacząć uświadamiać ludzi ze taka choroba istnieje i żeby nie bagatelizowali objawów choroby.Chciałabym żeby ta organizacja zaczęła pomagać ludziom którzy na przykład są na samym początku tej choroby żeby nie byli zagubieni w tym tak jak ja byłam rok temu. Chciałabym żeby powstała strona internetowa i ulotki dla lekarzy , szpitali i wszystkich tych instytucji które maja cokolwiek wspólnego z ta choroba . Kazda z was miała jakieś tam kontakty z lekarzami które czasem kończyły się happy endem a czasem tragicznie. opinie na ich temat trzeba opublikować , żeby ludzie wiedzieli u kogo wartko się leczyć i co najważniejsze kto cie leczy z polowania a nie dla pieniędzy i korzyści materialnych. Czekam na opinie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4wiola4
Uważam ze pomysł ze stowazyszeniem to SWIETNY pomysł. faktycznie w internecie jest baaaardzo mało info o problemie. najwiecej dowiedzialam się tu. Trzeba było by zacząć przede wszystkim od założenia strony internetowej. Tak wiec najpierw trzeba zebrac do kupy wszystkoco wiemy i artykuły jakie mamy na temat... no i potem pogrupowac. Mysle ze to dobry początek. Jakby co jestem chetna do pomocy. (jestem z wawy) POZDRAWIAM Was z rana i zycze miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
margolcia3 jesteś w podobnej sytuacji jak ja.....z tym, że ja leczę się od 9 lat...jestem na Norprolacu....jeśli będziesz robiła badania podczas brania tabletek (przynajmniej przy naszym schorzeniu - a wszystko wskazuje,że obydwie mamy mikrogruczilaka typu prolactinoma )zawsze wyniki będą w normie (no przy najmniej u mnie tak jest)....u mnie mikrogruczolak zmniejszył się o połowę, niemniej po odstawieniu tabletek objawy choroby wracają tzn. głównie łojotok i wypadanie włosów....mnie lekarz powiedział,że póki jest mikrogruczolak trzeba brać tabletki...a jak się wchłonie całkowicie to nigdy nie mamy gwarancji,że się nie wznowi.....rozważałam nawet operację, ale również w tym przypadku lekarze nie dawali gwarancji,że nie będzie wznowy po operacji....na razie nie mam zadnych objawów choroby i czuję się dobrze...ciekawa jestem co powie Ci dr Zieliński...z niecierpliwością czekam na informację.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do Asia-Szczecin mnie też operował dr Sagan - równo dwa tygodnie temu. Podzielam Twoje zdanie co do niego. Mam świetną endokrynolog, też z Unii, jeśli chcesz jej dane podam Ci na priv. Dzięki niej doszło w ogóle do operacji. Leczyłam się od ponad 20 lat, nikt nie wiedział o co chodzi, a torbiel spokojnie rosła... Groziła mi utrata wzroku. Stowarzyszenie byłob super sprawą, myślę że warto zwerbować do współpracy jakiegoś lekarza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Witam wszystkich Jestem po operacji juz prawie dwa tyg i zaczeło mnie coś niepokoić, czy was tez bolała głowa ale z tyłu, koło ucha? boli mnie juz od soboty. No i te szwy w nosie:) przez przypadek jeden wyciagnełam. A teraz cały czas kicham, masakra. Dr Zieliński kazał mi zrobic badania hormonalne wiedzie dokładnie jakie?? Mój endokrynolog przyjmuje zapisy od 17 listopada a ja mam juz byc z wynikami w wawie wiec musze zrobic je prywatnie Pozdrawian wszystkich Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Doti82 :) Witaj po operacji :) powinnaś udać się do endokrynologa, on dokładnie powie Ci jakie masz zrobić badania po operacji. Ja za poleceniem dr Zielińskiego zaraz położyłam się na oddział w szpitalu w celu wykonania badań, niedługo idę drugi raz żeby mi wykonali wszystkie badania łącznie z MRI. Głowa do góry, odpoczywaj sobie i nie stresuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do Doti 82 Ja na Twoim miejscu nie robiłabym badań prywatnie. Operację miałaś dwa tygodnie temu, kontrola w W-wie za 4 do 6 tygodni po zabiegu, więc 17 listopada pasuje jak w sam raz. A poza tym w2ydaje mi sie, że po operacji to Ci raczej nikt łaski nie robi z badaniami kontrolnymi. Ja miałam operacje 29 września, a dzisiaj rano właśnie byłam na endokrynologii na pobranie krwi. Tak samo Jolaen, z tym, że ona miała operację 3 dni wcześniej ode mnie. Więc spokojnie i bez zbędnego pospiechu, bo przysadka musi się troszkę zregenerować. A z noskiem uważaj. Mnie tez kusiło, żeby ciągle grzebać i sprawdzać. Jeszcze mam troszkę pofałdowany w środku, ale już jest coraz lepiej. Mam jeszcze pytanie, na której sali leżałaś w W-wie? Był ktoś jeszcze przed lub po operacji gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_88
cześć mam pytanie czy przy stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych- biore cilest. Można brać bromergon? Mam podwyższony poziom prolaktyny 45ng/ml (1,4-24). Ginekolog przepisała mi Cilest bo mam zaburzenia miesiączkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powinnas brac
bromergonu ani pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Dziewczyna ze Szczecina: Dziękuje bardzo za opowiedzieć . :) Jeśli masz jakiegoś dobrego lekarza to wyślij mi na priv wiadomość z kontaktem. Ja też miałam małego torbiela którego mi usunięto w czasie operacji :) A co do wzroku to mi tez zaczol wysiadać bo guz naciskał mi na nerwy wzrokowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do Zosi 88 (i nie tylko) Ludzie, czytajcie ulotki dołączone do leków. W ulotce Bromergonu WYRAŹNIE jest napisane, że NIE WOLNO go brać razem z tabletkami anty. Swoją drogą, lekarz się nie zapytał, czy bierzesz jakieś leki na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do Asia Szczecin wysłałam Ci maila. Moja torbiel, według neurochirurgów, była "olbrzymia" wypełniała dwie komory mózgu. Nie usuwano jej tylko przekłuto. Mam teraz problmy ze wzrokiem, ale takie pozytywne, chyba mi sie popraia ;) Jak długo dochodziłyście do siebie po operacji? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Dr Zdunowski mowil, ze jest juz takie stowarzyszenie ludzi chorych na akromegalie, ale z tego co wiem strona jest w trakcie budowy od kilku miesiecy. Szczerze mowiac najwiecej dowiedzialam sie internetu ze stron zagranicznych, bo generalnie przy guzach przysadki sa opisywane tylko suche fakty. Grazka ma racje, trzeba czytac opisy na lekach, lekarz moze czasem cos zapomniec a w koncu my musimy to kontrolowac i mysle, ze to jest normalne. Czasem mam wrazenie, ze niektore osoby zadaja nam pytania, ktore wymagaja fachowej odpowiedzi a nie naszych 'pomyslow", dlatego jezeli takie stowarzyszenie mialo by powstac to absolutnie musi byc z pomoca lekarzy bo z calym szacunkiem, ale my nie jestesmy fachowcami i czasem cos co pomaga jednej z nas moze zaszkodzic innej. MIlego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Sabinka_85, cięzko mi powiedzieć jak twoje wyniki, ale na 100% mogę Cię zapewnić, że skoro masz wizytę u prof. Zgliczyńskiego to lepiej trafić nie mogłaś. Mają w Bielańskim bardzo dobrą endokrynologię a prof. nią kieruje. Daj znać jak będziesz już po wizycie. Kasiu, też słyszałam o tej stronie i szkoda, że tak długo powstaje. Jak Twoje zdrówko? Moje coś nie bardzo. Coraz częściej boli mnie głowa i zaczęły mi się bolesne miesiączki. W zeszłym miesiącu myślałam, że to jakiś jednorazowy przypadek ale w tym, ból też się pojawił. Do tej pory nie miałam z tym problemów, więc trochę się martwię:( W poniedziałek będę w bielańskim i mam nadzieję, że moje wyniki są w porządku. Pozdrawiam wszystkich:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megii77 dzięki,że mnie zauważyłaś.Moje wyniki są w normie,ale mnie również bardzo przerzedziły sie włosy no i te potworne bóle głowy.Mam nadzieję ,że wszystko jest ok. robię dobra minę do złej gry,ale potwornie sie boję.Odezwę się jak wróce, ale nie wczesniej niż we czwartek. Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×